Erkek İnfertilitesi 2 Milyondan 76 Milyona Yolculuğumuz

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
Selâmün Aleyküm arkadaşlar burda yazılanları okuyunca dayanamadım kendi hikayemi anlatmak istedim. Ben 6 yıllık evliyim ve yaklaşık 5.bucuk yıl bebeğimiz olmadığı için türlü yollara başvurdum şimdi burda okuyunca neler neler yapmışım diye düşündüm.
Ilk olarak doktora ben gittim tabi eşim başta ne kadar kabul etmesede mecbur kalınca oda gitti ve tahlil sonuçları tüp bebek yaptirmamizin bile negatif sonuç verme ihtimalini gösteriyordu. Tabi biz ne tüp bebek nede aşılama yaptırmadik. Bu yola hiç başvurmayi düşünmedik bile neden mi çünkü bu işin Rabbimin mucizesi olduğunu biliyorduk. Tabi kolay değil her ay umutla bekle ve sonuç hüsran. Ben bu arada eşime ne kürler ne beslenme programları uyguladım ne ilaçlar kullandık ama sonuç hiç değişmedi yine bebek yoktu. En sonunda herseyi bıraktık ve ben o kadar umutsuzdum ki artık olmayacak diye düşünüyordum ama kalbimin bir köşesi hep olacak diyordu bana ve Rabbim e sonsuz şükürler olsun ki 5 sene 4 ay sonra hiç beklemediğim bir anda doğal yolla hamile olduğumu öğrendik eşimle ve dünyalar bizim oldu. Şimdi 7 buçuk aylık hamileyim ve bebeğimin doğumunu sabırsızlıkla bekliyoruz. Şunu demek istiyorum ki Rabbim ikram etmedikten sonra ne kadar cabalasan olmuyor. Ama sen Rabbim e olan tevekkül ünü tam yaparsan bir de bakmış sin doğum yapmayı bekliyorsun. Tabi hiç birşey yapmadan oturup bekleyin demiyorum sadece Şifa yi Rabbimin vereceğini düşünerek tedavileri sebeb olarak görmek çünkü herkesin sebebi başka şeylerden olur ama ikram eden yalnızca Rabbim dir.
Rabbim en kisa ve hayırlı zamanda evlatlarımıza kavuşmayı ikram eylesin. :KK49:

Selam Arkadaşlar,
5 yıllık evli olup 2 buçuk yıldır çocuk düşünüyoruz. 1 sene olduktan sonra 4+4 ken düşen bir kimsayal gebelik yaşadım. Bu arada bende yapılması gereken bütün testleri yaptık sorun yok. artık eşimden spermiogram testi istendi ve toplam spermimiz 4 milyon doktorlar dedi normal yolla çocuk sahibi olamassınız ve daha önceki kimsayal gebeliğinde spermlerin yetersizliğinden olduğunu ilettiler. Önce aşılam sonra tüp bebek dediler dünyamız başımıza yıkıldı, öncesinde bu duruma alışmamız zaman aldı 2, 3 ay durumu akışına bırakdık. Sonrasında bu tüp bebek olmadan bu spermlerin artırılmasının bir çözümü yokmudur bunu araştırmaya başladım. İnternet yapdığım araştırmalar sonucu öncesinde 4 şişe sabah akşam aç karnına çakşır suyu bitirdik bunun yanı sıra sabah akşam keçiboynuzu kürü yapdık. Sonrasında öğrendim ki proxeed plus ve evicap diye vitamin ilaçlarınınında artırdığını öğrendim. 4 şişe çakşır suyu sonrasında proxeed plus ve evicap kullanmaya başladık ve tam 4 kutu kullandıktan sonra hamile kaldığımı öğrendim.
Şuan ki sperm sayısı değerimiz ne bilmiyorum arkadaşlar ve çakşır suyu mu proxeed plus mı veya keçiboynuzumu artırdı bilmiyorum. AMa bu kullanımların sonucunda ben hamile kaldım. Sperm azlığında eşnizin vorikosel sorunu yoksa bitkisel çözümlerle hamile kalmaya çalışın arkadaşlar

arkadaşlar bir bucuk sene önce eşimin sperm değeri sıfırdı. 2 hafta sonra başka biryerde ml de 300bin çıktı. 2 hafta sonra 700bin çıktı. bu değerle negatif tüp bebek denememiz oldu. daha sonraları 5 milyon civarında seyretti. doktora gitmeyi bıraktık. oluruna bıraktık. bu bir yıl içinde ise 25gün klomen 5 gün ara, hergece keçiboynuzu kürü, proxed plus, gnc q10 ve gnc arginmax,sabah akşam aç karnına çaksır suyu, bi dönem arı sütü, macunu mübarek, zinco, pharmaton vitamin derken hamileyim. tabi bunlar bir vesile. bol bol dua edin. rabbim dileyen herkese, evlatla yanıp tutuşan herkese kolay eylesin inş. Amin. sayıya pek takmayın. vakti gelince rabbim verir inş. Amin

Canım öncelikle hamileliğin hayırlı olsun bizde de problem aynı ve benim iki negatif tüp denemem var acAba sen bu kullandıklarını ne kadar süre uyguladın yardımcı olabilirmisin!

kızlar bana da yardım edin eşimin sayısı 5 milyon :KK43: çok üzgünüm.14 aydır olumsuz sonuç alıyoruz.bigün bende hamile kalırmıyım acaba :KK43:

kızlar bana da yardım edin eşimin sayısı 5 milyon :KK43: çok üzgünüm.14 aydır olumsuz sonuç alıyoruz.bigün bende hamile kalırmıyım acaba :KK43:

çakşır suyu günde 3 kere bir fincan kadar.
keçi boynuzu kürü
E vitamini
pharmaton
zinco
folik asit
selenyum
ve dualar , Kun Fe Yekun (OL DER VE OLUR)

varikosel ve amaeliyat öncesi değerler(12 milyon toplam sperm,%2 morfoloji)ileri hızlı yüzde sfırıdı

ameliyattan sonra değerlerimiz 4.ayda 35 milyona yükseldi hızlı ileri hareket oluştu,7.ayda hamileyim suan 6 haftalık,Allah sizlerede versin inşallah çok zor günler geçirdik ama hep umudumuz vardı.
bide rahim filmi çektirmeyi kesinlikle tavsiye ediyorum.
yukarda yazdıklarımı nasıl kullandığımızı anlatırım soran arkadaşlara.

çakşır suyu günde 3 kere bir fincan kadar.
keçi boynuzu kürü
E vitamini
pharmaton
zinco
folik asit
selenyum
ve dualar , Kun Fe Yekun (OL DER VE OLUR)

varikosel ve amaeliyat öncesi değerler(12 milyon toplam sperm,%2 morfoloji)ileri hızlı yüzde sfırıdı

ameliyattan sonra değerlerimiz 4.ayda 35 milyona yükseldi hızlı ileri hareket oluştu,7.ayda hamileyim suan 6 haftalık,Allah sizlerede versin inşallah çok zor günler geçirdik ama hep umudumuz vardı.
bide rahim filmi çektirmeyi kesinlikle tavsiye ediyorum.
yukarda yazdıklarımı nasıl kullandığımızı anlatırım soran arkadaşlara.
gözünüz aydın allahım sağlıklıca kucağınıza almayı nasip etsin.biz eylül için randevu aldık dr a gidicez ozamana kadar boş kalmayalım dedik keçiboynuzu kürü yapıyoruz 2 aydır.varikosel varsa zaten ameliyat olmayı düşünüyo eşim.bende rahim filmi çektiriyim diyorumda acı eşiğim çok düşük korkuyorum hemde kime desem eşinin sayısı bukadar düşükken senin bişey yapmana gerek yok diyolar önce onu yükseltin diyolar yani.bende yumurtlama takibi yaptırdım bikaç kere vajinal muayene oldum yumurtlamada falan sıkıntı yok çok şükür hatta gününü bile biliyorum hep.bu ay çok ilginç bişey oldu yerleşme kanaması diyolarya onu yaşadım sanırım onun için çok ümitliyim

gözünüz aydın allahım sağlıklıca kucağınıza almayı nasip etsin.biz eylül için randevu aldık dr a gidicez ozamana kadar boş kalmayalım dedik keçiboynuzu kürü yapıyoruz 2 aydır.varikosel varsa zaten ameliyat olmayı düşünüyo eşim.bende rahim filmi çektiriyim diyorumda acı eşiğim çok düşük korkuyorum hemde kime desem eşinin sayısı bukadar düşükken senin bişey yapmana gerek yok diyolar önce onu yükseltin diyolar yani.bende yumurtlama takibi yaptırdım bikaç kere vajinal muayene oldum yumurtlamada falan sıkıntı yok çok şükür hatta gününü bile biliyorum hep.bu ay çok ilginç bişey oldu yerleşme kanaması diyolarya onu yaşadım sanırım onun için çok ümitliyim

teşekkürler ALLAH sizede nasip etsin inşallah,gönlünü ferah tutmaya çalış zor günler oluyor çok iyi biliyoruz,yukarıda yazdığım herşeyi not et bunlar değerlerin yükselmesinde faydalı olduğuu düşünüyoruz.
rahim filmini kesinlikle çektirmeni öneriyorum,bizim değerlerimiz yükseldikten sonra rahim filmi çekindiğim ay hamile kaldım.saldıkları yağlı sıvı kanallardan geçişi kolaylaştırıyor sanırım.kullandığımız herşeyin nasıl kullanıldığını yazabilirim.

en önemlisi umudunu hiç kaybetmemen hep dua etmen.

KUN FE YEKUN ''OL DER VE OLUR''.

teşekkürler ALLAH sizede nasip etsin inşallah,gönlünü ferah tutmaya çalış zor günler oluyor çok iyi biliyoruz,yukarıda yazdığım herşeyi not et bunlar değerlerin yükselmesinde faydalı olduğuu düşünüyoruz.
rahim filmini kesinlikle çektirmeni öneriyorum,bizim değerlerimiz yükseldikten sonra rahim filmi çekindiğim ay hamile kaldım.saldıkları yağlı sıvı kanallardan geçişi kolaylaştırıyor sanırım.kullandığımız herşeyin nasıl kullanıldığını yazabilirim.

tamam canım dr dönüşü çakşır suyu alcaz yine takıldığım bişey olursa sorarım.birde proxeed kullanmayı düşünüyoruz.yerleşme kanaması hakkında bilgin varmı ?

bide bizim morfoloji ileri hız falan çok iyi tek sıkıntı sayı

Arkadaslar esimde mlde 15 milyon, toplamda 39 milyon sperm var%30 da hareketli sperm sizce bu degerler normal yoldan hamilelik icin yeterlimi...

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Kızlar bu sonuç nasıl? Bilenler yanıtlayabilir mi lütfen? ?

Eklentiler

• $1407534104518.jpg
    $1407534104518.jpg
    19,9 KB · Görüntüleme: 147
2 yıllık evliyim.evlendikten kısa bir süre sonra pkos olduğumu öğrendim.internette arama yaparken bu siteye rastladım,yorumlarda moral buldum.uzun bir savaşın sonunda hormonlarımı düzenledim,düzenli adet görmeye başladım.tam mutlu sona yaklaşıyoruz derken 2 gün önce yapılan spermiogram dengemi altüst etti.eşimin 2,2 milyon spermi var,hareketlilik yüzdesi de yüzde 5.tahlildeki geri kalan kısımlar bomboş.başka hiçbir değer ölçülememiş bile.

yine kendimi bu sitede buldum.bu savaşı da kazanmaya kararlıyım.ama bu defa pkos ile yüzleşmekten daha zor oldu bu durumla yüzleşmek.insanın "eşim" dediği,"ailem" dediği,gözünden sakındığı kocasını yıkılmış görmesi herşeyden kötüymüş.çaresizlik kelimesinin anlamını son 2 günde anladım.2 senedir kocamın elini tutup gözlerinin içine bakıp moral arardım,moral alan değil veren taraf olmak ne demekmiş yeni anlamaya başlıyorum.sık sık tahlile gitmemi mi kıskandın,benim sendromla başa çıktık seninkisiyle mi çıkamayacaz diye şakaya vurdum işi.ama gece o uyuyunca sabaha kadar internette araştırıyorum.pkos la ilk tanıştığım günlerdede aynı şeyi yaptığım için kocam da bunu adı gibi biliyor.dün gece sen soğan kürü yaptın bana ne kür buldun bakalım dedi.dur bakalım araştırmaya yeni başladık dedim.

uzun lafın kısası,3 hafta sonra tekrar spermiogram yapılacak.çıkan sonuç daha olumlu değilse önce renkli doppler ve hormon tahlilleri(şoktan bu 2sinin neden yapılmadığını sormayı bile akıl edemedik,birazda henüz bu forumu okumadığım için bilgisizdik) sonra varikosel ameliyatı bizi bekliyor.doktoru en olmadı tüp bebek denersiniz demiş.benim pkos yüzünden aşılama,tüp bebek gibi kavramlara zaten aşinayız.herşeyi göze aldık,hazırlıklıyız.ama yıkıldığını benden saklamayı beceremeyen kocamı nasıl ayağa kaldırıp motive edeceğimi inanın bilmiyorum.benim hormonlarımı dengelerken en büyük silahım moralimdi.kocamında en iyi ilacı yine moral olacak.ama ben o morali nasıl vereceğim,işte bu konuda sizin yönlendirmelerinize çok ihtiyacım var.

keçiboynuzu kürü,kuru incir kürü ve bu forumda rastladığım vitamin isimlerini araştırarak başlıyorum savaşa.inşallah olumlu gelişmeler yaşayıp sizlerle paylaşmak nasip olur.inşallah forumdaki bir çok insanın bana umut olması gibi,bende 1-2 sene sonra buradan kendi hikayemi anlatıp umutsuzlara umut olabilirim.

ilk mesajım baya bi uzun oldu.ama kafamın içinde dönüp duran,bir türlü söyleyemediğim şeyleri biraz daha yazamasaydım çatlayacaktım.2 gündür hayatımın rolünü oynuyorum.ne ağlayabildim ne şoku atlatabildim.ama siz ruh halimi anlıyorsunuz bunu biliyorum.şu an kendimi yalnız hissetsem de yalnız değilim.inşallah hepimiz hakkında en hayırlısı olur.dualarım hem eşim ve kendimle hem sizlerle

Moralinizi yüksek tutmaya çalışın,Bizim doktorumuzun söylediği bir cümle vardı,sizler şanslısınız şuanda tedavi şekilleri çok,insanların bu zamanda %99 unun çocuğu oluyor,%1 i ise ALLAH nasip etmiyor.
Varikosel var ise değerleriniz bayağı yükselir moralli olun olmaya çalışın zor bir dönem ama öyle olmak zorundasınız.Dua edin.

Moralinizi yüksek tutmaya çalışın,Bizim doktorumuzun söylediği bir cümle vardı,sizler şanslısınız şuanda tedavi şekilleri çok,insanların bu zamanda %99 unun çocuğu oluyor,%1 i ise ALLAH nasip etmiyor.
Varikosel var ise değerleriniz bayağı yükselir moralli olun olmaya çalışın zor bir dönem ama öyle olmak zorundasınız.Dua edin.
inşallah sidelyacım.pko da dua ve moralin ne kadar etkili olduğunu gördüm yaşadım.Allahın izniyle bu sorunuda aşacağız.3 hafta sonraki tahlil azıcık da olsa daha olumlu çıkarsa daha moralli oluruz.dua edeceğim o güne kadar

Proceed plus

öncelikle merhaba inşallah sizlerde en yakın zamanda bebişlerinizi kucağınıza alırsınız.2 kutu proceed plus almıştık eşim 1 kutuyu bitirmeden hamile kaldım çok şükür. 1 kutu hiç kullanılmadı. İsteyen varsa 100 tl karşılığında yollayabilirim.Kargo ücreti benden.

X