Kahramanmaras///46

canım normal zamanlı konuşması için ögrenmesi için çok ilgilenip her seyin ismini söyle göstererek. ben öyle yapıyordum. halası dogum gunu hediyesi olarak adım adım dergisine uye oldu. aylık geliyor dergi kitap etkinlikler oyuncak filan oluyor. valla rehber oldu bana 3. ayındayız pek bi gelişme var. çocugun ayına göre geliyor .tavsiye ederim.

canım normal zamanlı konuşması için ögrenmesi için çok ilgilenip her seyin ismini söyle göstererek. ben öyle yapıyordum. halası dogum gunu hediyesi olarak adım adım dergisine uye oldu. aylık geliyor dergi kitap etkinlikler oyuncak filan oluyor. valla rehber oldu bana 3. ayındayız pek bi gelişme var. çocugun ayına göre geliyor .tavsiye ederim.

illa yararı olur canım ama genetik tarafını yadsımamak lazım.Bizimkinin önünde abisi de var,beraber oynarken de öğrenebilir ,be de söylüyorum ama geç konuşacak malesef

Şimdiden hepinize iyi bayramlar kızlar.Ben yarın memlekete gidiyorum.10 gün giremem nete.Bebişleri öpün yerime

dorukumda geç konuşacak.ama işartele yda hıhıhıh gibi saçma sapan kel,melerle anlıyoruz istediğini :)bıdıbıdıdbı birşeyler çıkıyor ama anlamsız mamma güzel çıkıyor birtek birde baba kelimes, dede gibi dahada yk başka anne yok hala ortada :)tembel çıktı bunlar .demekki zamanalrı var daha .

geç oldu bruçin ama hayırlı yolculukalr size.sanada iyi bayramlar.kazasız belasız gidin önün inşl.

Bence de genlerinde var cocugun. Ben cok ilgileniyorum konusuyor diyorlar cocugu erken konusanlar ama ben de ilgileniyorum cok:) simdi her dedigimi tekrarliyo ya da gosterdigim seyin adini hatirliyo soyluyor ama iste gec kaliyo biliyorum... bazen tek buyuyen cocuk erken konusuyo. Cok sosyal cocuk gec konusuyor. Su gercek ki cocugun dogasinda yoksa sonradan israrla ugrasmak pek de sonuc vermiyor:)

Iyi tatiller ve bayramlar burcin. Ben de sivastayim dun geldik. Kv ile onca soruna ragmen iyi karsiladi sayilir. Sali gunu cikicaz burdan.marasa ugriycaz bi.carsamba mugla yolcusuyuz yine:)

Oy yavrum doruk bizim tembel bebisler. Neyse gec konusup kulagimizi daha az kuruturlar bari diye sevinelim:)))

Iyibayramlar simdiden. Opuyorum herkesi...

kv de çok şaşırdım doğrusu .karşılamasına diyim :)senin gidişine ayrıca şaşırdım.neyse çok iyi olmuş gitmen.en azından yaini çin diyim :))))hayırlı bayramalr diliyim herkese.

geç kaldım ama hayırlı bayramlar kızlar. evet öyledir herhalde ama çalısan anneler zaten gün içinde ilgilenemiyor e bakıcıya da rehber gerek kitaplardan resimlerden ögretir. benimki birebir iletişim halinde kalabalık aile belkide ondandır.

merhabalar....

ben döndümmmmm.Tatil iyi geçmiştir inşallah.

ayşegülcüm buzların az da olsa erimesi iyi olmuş

mrb kızlar 16sında görümcemin düğünü var hazrlıklar tam gaz... derse de vakit kalmıo benim herif de zaten babasıyla amcasıyla arkadaş gibi takılıyo gamsız mı gamsız. iş adamı sanki... benim sinirler gerildi ders çalışmıyor...:KK43: neyse bir de idil hasta kızlar dikkat edin salgın varmış bi gün sürekli kustu, hasteneye gittik serum takıldı bi ağlıyor ablaaa diye hemsireye yakarıyor.. kuzum benim önce kusma sonra isalle devam ediyor dikkat edin aman.hepinizi öpuyorum byyy.

Ayy gecmis olsun idile. Vah yavrum nasil cani yanmistir serumdan.nasil kolunda durdurdu serumu. Nil olsa durmaz asilir aglar ay cok zor. Iyilessin hemencik kizin...klasik erkek Tavri sanirim ilgisizlik...

Goknurcum esil gidelim deyince biraz itiraz ettim. Gitmeden de soz aldim. Beni yalniz birakma orda.hep annenden yana olma.muglada nasilsan orda da oyle ol dedim. O da soz verdi oyle gittim. Kv nin huyu degismez ama sorun yaratmadi.laf sokmadi. Nili de cok sevdi. Ben yine de tedbirli davrandim. Onun isi belli olmaz. Marasta da cigdeme ugradik bebisi olmustu. Eski evimizin oralarda bi turladik binevlerden carsidan yola koyulduk iste:) sana ugramak istiyordum ama gece yolculugu yapmaya karar verince olmadi.nil durmuyo cunnku gunduz...

Burcin sag salim donmussun hosgeldin evine ve buraya...

Gulcum ben bakicim kadar iyi ilgilenemiyorum nille maalesef. Yani senin dusundugunun tersi gibi bisey oluyor. :) Sabahtan aksama orda.en kaliteli zamanlari. Aksam ben yorgun oluyorum.nili gorucek halim olmuyo pek valla yemek bulasik dus sac kiyafet falan yatagi zor buluyorum.ama bakicimin cocuklari var okulda. Nil kuduruyo orda:) aksam almaya gittigimde gelmek istemiyor agliyor. konussa orda ogrenirdi diyoruz. Cunku cocuklari cok taklit ediyor. Konusmaya gelince ha benle ha onlarla. Aman napalim gec konussun . Benim detdim simdi emzik biraktirma :)))

karnı ağrıyor yavrumun ishal bide kıyameti koparıo bazen. haklısın aysegul idilin kuzeni 40 gun küçük ablası var ondan ögreniyor idilden daha iyi kelime haznesi. düğün hazırlıkları tam gaz. köye gittim geldim 2 gun burnumdan geldi bi tavır bi pazarlık oraya gitmem buraya gitmem. ben de canına okucam:) aynı sekilde.

Insallah burcincim. Emzik buyuk rahatlik ama. Nilin kucuklugunden beri gece uykularimiz nerdeyse deliksizdi. Uykuma hic dayanamam:) biraktirmasi da bi haftalik is yaklasik. Ilk 3 gunu atlatinca sorun kalmiyor aslinda. Cocuga gore degisir gerci. Gunduzu biraktik da gece bi tek uykuya dalarken veriyorum. Baska yok:)))

Gulcum idil mi burnundan getirdi anlamadim.oraya buraya gitmiycem mi diyor:)

geceyi de bırakır o zaman kısa zamanda,anne için evet kolaylık diyor herkes.Ben göremedim hiç o kolaylığı

yok aysegul esim getirdi. sıkılıyor. aileler biraz mesafeli. ben bile anlasamıyorum kardeslerimle. soguklar e esim de muhabbeti sever gezelim tozalım. onlar mesafeli oluncada geriliyor benden çıkıyor sonra. her seye pazarlık eder bi kıskançlık gitmem gelmem falan diye dedemlere gitmeyecekti az daha bi dünya sorun. neymiş efendim onların misafiri gelecekmiş. sanane kabul eden onlar... bencil erkekler ya öfff. benim kızda bırakmadı emziği vazgeçmiyor. dişleriyle yırtıyor her hafta emzik alıyorum bıktım ya. 16sında görümcemin düğünü var atlatalım bıraktırcam. vc ye de alıstırcam inş.

merhaba kızlar

tuvalet işi gıcık iş gül,inşallah çabuk alışır.Benimki kışa gelecek malesef,yine de baharı beklemeyeceğim,alışsın

Hadi ya gulcum. E adam hakli bi yandan da. Kendimi koydum da esinin yerine ben de esimin tarafinda oyleyim sanirim. Bizde gez toz aileler gezin derler. Cok samimi akraba iliskimiz olmasa da gorustukletimiz hep sicakkanlidir. ama ona ragmen esim of puf ediyo bazen. giciklar:))) bosver canim napcaksin... idil emzigi surekli mi kullaniyo yoksa nil gibi uyku maksatli mi. Surekliyse zor olcak biraktirman. Ben uyudu mu alirdim agzindan. :) wc yi ogrenir belki idil konusuyo ya bayagi...

Burcin gercektn herkes zor diyo napcaz ya tavsiyen var mi . Oncelikle lazimlik alicaz alistirma kulodu kullanisli mi acaba alsak mi...

X