Doğal Saç Bakım Kürleri Dökülen saçlara çözüm:Sığır iliği maskesi

Evde Yapılabilen Saç Doğal Bakım Kürleri

ikoxsx

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Mayıs 2007
22
2
kızlar denenmiş muhteşem bi tarifim var.sığır yada dana kemiğini kaynatıp içinden iliklerini çıkartın.daha sonra çıkardığınız iliği (150gr yeterli) aynı ölçüde hindistan cevizi yağıyla ve bir kapak kadar çamterebentiyle karıştırın ve saçlarınıza sürün.1 saat bekletip saçınıza uygun bi şampuan ile yıkayın.özellikle saç dökülmesi problemi olan yada saçları seyrek olanlar bunu mutlaka denemeli.yaklaşık 8 hft sonra diplerden şaç fışkırıyo.önce kendi saçından biraz daha açık renk çıkıyo ama sonra koyulaşıyo.kemikteki protein direk köke girdiği için en sonuçlu yöntem bence bu...hadi bakalım hepinize kolay gelsin...

hayır ben denemedim.erkek arkadaşım ve çok yakın 2 arkadaşım denedi.zavallı kızların saçları püskül gibiydi.ama inanamadık fışkırdı resmen.ben bu formülü suna dumankayadan aldım bu arada.

evet formülü ben de biliyorum ama bu kadar etkili olabileceğini düşünmemiştim. o zaman bir denemek lazım :) teşekkürler

yaa canım 150 gr demişsin o cok diil mi yahu 1 kullanımlık mı 150 gr ilik lazım??

babamda yaptı ustelık ben onerdım yalnız onunkınde camterebentın yoktu...ama hıcbır faydasını gorenedı malesefçonerım kuru mayayı ılık suyla karıstırıp 5dk kadar sac dıplerıne surmenız ama devamlı yapılırsa etkısını gorursunuz ben gordum..

babamda yaptı ustelık ben onerdım yalnız onunkınde camterebentın yoktu...ama hıcbır faydasını gorenedı malesefçonerım kuru mayayı ılık suyla karıstırıp 5dk kadar sac dıplerıne surmenız ama devamlı yapılırsa etkısını gorursunuz ben gordum..
bu birazda yaşla alakalı bişey.estetisyenlerde aynı şeyi söyler hep.eğer saç diplerindeki ücreler tamamen ölmemişse saçı çıkartır.ama hücre ölüyse çıkmaz.bu öldüren hücreyi canlandıran bir formül değil.

ikoş canım ben de duydum verdiğin tarifi.yengem kendisi denemişti.hiç abartmaz gerçekten fışkırıyormuş.burada o kadar çok tarif var ki hangisini kullanacağını şaşırıyor insankafamçokkarıştı.hepsini denemek de zor.gözümü kapatıp seçicem birini inşallah iyi gelir.yerimseniben

ikoş canım ben de duydum verdiğin tarifi.yengem kendisi denemişti.hiç abartmaz gerçekten fışkırıyormuş.burada o kadar çok tarif var ki hangisini kullanacağını şaşırıyor insankafamçokkarıştı.hepsini denemek de zor.gözümü kapatıp seçicem birini inşallah iyi gelir.yerimseniben

bence bunu yap.yani çok mantıklı çünkü.hayvansal herşey protein deposu ki ilik tam merkezi.sampuan reklamlarındada zaten bahsedilen tek şey protein.kimyasal bir katkı olmadan saçlarını forma sokmak en iyisi bence.ama yinede sen bilirsin...

bence bunu yap.yani çok mantıklı çünkü.hayvansal herşey protein deposu ki ilik tam merkezi.sampuan reklamlarındada zaten bahsedilen tek şey protein.kimyasal bir katkı olmadan saçlarını forma sokmak en iyisi bence.ama yinede sen bilirsin...

dediklerin mantıklı geliyor zaten.rahatsızlığım var ve aldığım ilaçlardan dolayı çok şükür tamamiyle dökülme olmadı ama saçlarımda azalma oldu sen denedin mi canım?kokusu falan rahatsız eder mi acaba?midem acayip hassaslaştı maalesef.:çok üzgünüm:

ben denemedim ama çok yakın çevremden deneyen arkadaşlarım oldu.bu suna dumankayanın önerisidir zaten.kokusun gelince normal kemik suyu gibi yani böle et gibi kokuyo.çam terebenti koymak faydalı ama kokusu biraz keskindir.hassassan kokuya karşı koymayabilirsin.

ben denemedim ama çok yakın çevremden deneyen arkadaşlarım oldu.bu suna dumankayanın önerisidir zaten.kokusun gelince normal kemik suyu gibi yani böle et gibi kokuyo.çam terebenti koymak faydalı ama kokusu biraz keskindir.hassassan kokuya karşı koymayabilirsin.

tamam canım çok teşekkür ederim önerilerin için.:çiçek:

X