Sığır iliği(saç dökülmesi, gürleşmesi için) maskesi.

İlik maskesi bittikten sonra dermaroller denemeye karar verdim. Eğer gerek olursa tabii. Şuan başlamıyorum iliğin etkisini net görebilmek için.

Günde 12 çiğ badem tüketmeye başladım. Bir doktor saç dökülmesi için tavsiye ediyordu. Demir başta olmak üzere çeşitli mineral ve vitaminler açısından zenginmiş.

Spora başlıcam sağlıklı saçlar için sağlıklı bir boyun yapısı olmalıymış ve tabii ki tüm vucüdün sağlıklı olması da.

Nefes egzersizleri yapmaya başlıyorum. Tüm vucüda gerekli oksijenin gidebilmesi için.

Bir de psikoloji çok önemli. Eskisi kadar kafaya takmamayı öğrendim bu olayı. Meditasyona başlıyorum ek olarak. Olumlu ve pozitif düşünmek için.

Saç dökülmesinin sadece bi saç dökülmesi olmadığına inanıyorum bir çok şeyle ilgisi var. Ve içten destek...

Demir eksikliğim için her türlü takviye, ilaç tedavisi. Çünkü içten beslemek çok önemli saçı.

Saçlı deride dermaroller kullanılmasına şiddetle karşı cikiyorum vazgecsen olmaz mı?

Aaaa öylemi neden ki? 🥺
Birincisi saç koklerin dermaroller ile ulasabilecegin bir yerde değil. İkincisi saç tellerini zedelersin. Üçüncüsü kafa derimizde çeşit çeşit bakteri mevcut. Acacagin mikro kanallar kafa derisi florasını bozacağı için bu bakterilere gün doğar. Dördüncüsü bu işlemde esas olan iyi bir serumdur.
Tavsiye etmeme sebeplerim bunlar. Bunun yerine ilik kurunden sonra kafa derisindeki kilcal damarları harekete geçirip oksijenlenmesini sağlayan ısıtıcı bir bakım yagi karışımı daha iyi olurdu.

Birincisi saç koklerin dermaroller ile ulasabilecegin bir yerde değil. İkincisi saç tellerini zedelersin. Üçüncüsü kafa derimizde çeşit çeşit bakteri mevcut. Acacagin mikro kanallar kafa derisi florasını bozacağı için bu bakterilere gün doğar. Dördüncüsü bu işlemde esas olan iyi bir serumdur.
Tavsiye etmeme sebeplerim bunlar. Bunun yerine ilik kurunden sonra kafa derisindeki kilcal damarları harekete geçirip oksijenlenmesini sağlayan ısıtıcı bir bakım yagi karışımı daha iyi olurdu.

Hmm teşekkür ederim canım. Aslında çekincelerim vardı benim de. Youtu.be da biraz gezindim herkes yapıyor tavsiye ediyor denesem mi diye düşündüm ama senin bilgine güveniyorum bu konuda.

İlik küründen sonra ısıtıcı yağ demişsin ya kür tamamen bittikten sonra mı ve nasıl yapılır 🌷

Hmm teşekkür ederim canım. Aslında çekincelerim vardı benim de. Youtu.be da biraz gezindim herkes yapıyor tavsiye ediyor denesem mi diye düşündüm ama senin bilgine güveniyorum bu konuda.

İlik küründen sonra ısıtıcı yağ demişsin ya kür tamamen bittikten sonra mı ve nasıl yapılır 🌷
Erkekler için kafayı kazıyıp yapmak ve dökülme solusyonlarini kullanmak makul ama kadınlar için no no...

Sığır iliği kuru bitsin 2 hafta ara verdikten sonra başlarsın. Malzemeleri bir toparlayayim yazarım sana. Yine eldeki Hint, badem yağına bir kaç ekleme yapacağız sadece. Bir de kür bittikten sonra yeni saç çıkışına bir bakalım çıkan yeni saç miktarı seni mutlu etti mi, ona gore karar veririz.

Erkekler için kafayı kazıyıp yapmak ve dökülme solusyonlarini kullanmak makul ama kadınlar için no no...

Sığır iliği kuru bitsin 2 hafta ara verdikten sonra başlarsın. Malzemeleri bir toparlayayim yazarım sana. Yine eldeki Hint, badem yağına bir kaç ekleme yapacağız sadece. Bir de kür bittikten sonra yeni saç çıkışına bir bakalım çıkan yeni saç miktarı seni mutlu etti mi, ona gore karar veririz.

Tamamdır canım sen yazınca sebepsiz mutlu oluyorum 🤗

Tavsiyem,
8-12 hafta boyunca haftada sadece bir defa yapıp iki hafta ara verip yeniden 8-12 hafta yapman şeklinde olacak. Haftada iki defa bu kür için fazla.
Bunun dışında kasaptan aldığın iligi eritip içine sadece badem yağı ve Hint yağı ekle. Başka bir yağa gerek yok.Hindistan cevizi yagini sadece boy ve uçlara sur, kafa derine değil.İligi her seferinde taze taze hazırlamak gerek.Buzluga giren şeyden hayır gelmez.
Dökülme için tahlil yaptırmış mıydın?
Hindistan cevizi yağı saç dibine sürülmüyor mu, benim karışımımda vardı ya offf

1.ay tamamlandı. 1 ay daha devam edip fayda göremezsem bırakmayı düşünüyorum ilik maskesini. Çünkü ilik yaptığım gün saçım aşırı dökülüyor. Zaten dökülüyor normalde. Ama insan devam ettikçe biraz da olsa gelişme görmek istiyor. Bakalım 1 ay daha sabredeceğim.

Bugün biraz umutsuzluk sarmıştı beni ama nihayet ayna da küçük saçlarımı gördüm. Saç çıkışı var kesinlikle faydası var maskenin, dökülmeyi de biraz toparlasak tam olacak.

Amatör bi çekim ama uzama var gibi saçımda. İlk uygulama ve 1 ay sonrası.

Eklentiler

• PhotoCollage_20230421_133646534_edit_27161391568250.jpg
    PhotoCollage_20230421_133646534_edit_27161391568250.jpg
    93,9 KB · Görüntüleme: 205
Parmağımın olduğu yerde yeni çıkan küçük saçlarım var. Resimde tam belli olmuyor tabii ama çok daha fazlası var.

Eklentiler

• IMG_20230430_142805_edit_215316921150476.jpg
    IMG_20230430_142805_edit_215316921150476.jpg
    103,7 KB · Görüntüleme: 180
Biberiye suyuna başlıyorum birde.
Yağını kullanıyordum ama suyunu kullanıp güzel sonuçlar alan çok insan var bende geri kalmayayım 😅
Ek olarak d vitamini ve B comleks vitamin başlicam.
Daha yolun başındayım. Ama emek isteyen bir saçım var bende o emeği vermeye kararlıyım ☺️

Herkese selam. Instagram da saçları ile ilgili paylaşım yapan birkaç hesap buldum. Öncesi sonrası halleri var ve inanılmaz gelişme yaşamışlar. Bi bakım rutinleri var onları paylaşıyorlar. İnanılmaz umut oldular bana. Bende uğraşıyorum ama olur mu olmaz mı saçım gürleşir mi eskisi gibi yine de düşünmeden edemiyordum. O hesaplar bana umut oldu imkansız diye bir şey yok. Sadece sabır ve emek var.

Bu arada saç mecaramıza yeni arkadaşlar katılmaya devam ediyor. Hc care aldım. Sanırım almayan kullanmayan bi ben kalmıştım. Yorumları oldukça güzel. Evdeki tüm yağları attım. Gelişigüzel almıştım çünkü ve kiminin tarihi bile geçmiştir. Urban care almayı da düşünüyorum onuda almayanı dövecekler çünkü herkesin elinde. 😅
Tangle teezer tarak aldım bunu da çok merak ediyorum. Gelince fikirlerimi yazıcam.

Bu haftaiçi detaylı bi kan tahlili vermeyi düşünüyorum bakalım vitaminler ne durumda. Birkaç takviye aldım. D vit bunlardan biri. Demir eksikliğim için Solgarın Iron vitaminini aldım. Henüz b complex almadım o biraz beklesin bakalım. Birde çok balık yemediğim için aklımda Omega var onu da alırsam tamamdır şimdilik.

Bu bölüm tavsiye değildir. Vitamin konusunda herkes doktoruna danışmanı bence. Fazla vitamin kullanımı fayda yerine zarar verebilir.

X