Sığır iliği(saç dökülmesi, gürleşmesi için) maskesi.

cecenn

Sabırla bekle...
Kayıtlı Üye
14 Mart 2011
12.893
10.929
Herkese selamlar.
Yıllar öncesinden forumda sığır iliği maskesi ile ilgili konular açılmış. Şuan güncel başlıklar değiller. Bende kendi maceramı burada anlatıp resmetmeye karar verdim.

Saçına her türlü şeyi denemiş ve artık tutanacak son bir dal arayan ben bu maskeyi uygulamaya karar verdim.
(saç için uygulanan güncel tedavileri denemedim)

Kısaca saçımın durumundan bahsedeceğim. İnce, dökülen, yer yer açılmaya başlamış bir saç. İlik benim saçıma fayda sağlarsa herkese sağlar gibi geliyor. Uzatmak istemiyorum giriş bölümünü ama anlatıp rahatlamak istiyorum sanırım :)

6 ay devam etmeyi düşünüyorum. Haftada 1 defa olacak şekilde. Perşembe günleri uygulama günüm. Bu sürecin sonunda fayda görürsem 1 yıla tamamlamayı düşünüyorum uygulama süresini. Okuduğum kadarıyla sonuçlar 2 aydan sonra belli olmaya başlıyor. Bişey söylemek için çok erken olsada izlenimlerimi paylaşacağım.

Toplamda saçım için neler yaptığımı ve neler kullandığımı 2.mesajımda bulabilirsiniz.

*30 Mart 2023 ilk uygulama.
(saçlarım normalden daha çok dökülüyor yıkama esnasında, ileri de azalırsa haber edeceğim.)

*6 Nisan perşembe 2.uygulama.
(ilk seferinde ilik saçımdan çok zor arındı. Kılıçbalığından bir tiyo aldım. Yıkamadan önce saç kremini saçımın her yerine boca edip öyle yıkayacağım bu defa.) Evet işe yaradı çok kolay arındı bu defa saçımdan buna çok sevindim. Dökülme aynı hızında devam ediyor. Bi gelişme görmek için erken sanırım beklemeye devam.

*13 Nisan Perşembe (3.uygulama.)

*20 Nisan (4.uygulama.)

1. Ayı tamamladım.

26 Nisan Perşembe (5.uygulama.)

5 Mayıs cuma (6. uygulama)

12 Mayıs Cuma (7.uygulama)

Son düzenleme:
Öncelikle ilik maskesi ile beraber bir vitamin kullanıyorum. İçinde biotin, çinko, demir var. Sarımsak içerikli bitkisel bir şampuan kullanıyorum.
Saçlarım çok elektrikli olduğu için banyodan sonra sıktığım bir saç bakım sütü var. Bunun içeriğinde de keratin ve collagen var.

Saçıma ilik yapmadan yıkama yaptığım gün keten tohumu uyguluyorum.

Bunları ayrıntılı yazmak istedim çünkü olurda fayda sağlarsam bütün bu yaptıklarımın toplamı olacak sanırım ama ilik maskesi ağırlığını koyuyor olacak. Çünkü çok fazla yorum okudum bu maskeyle ilgili ve buna cesaret edebilmemin tek sebebi olumlu sonuçların bir hayli fazla olması. Saçlarının iki üç kat gürleştiğini yazan insanların bir hayli fazla olması.

*İliği uygularken bir kaba 2 çay kaşığı alıyorum. 1 çay kaşığı da hindistan cevizi yağı. 2 damla lavanta yağı kokusunu alması için. 2 saat saçımda bekletiyorum. Sonra yıkıyorum. Yıkarken 2 kez şampuanlama yapıyorum. Hafif yağlı bi his kalıyor fakat kurutunca yağlı olmuyor. O yüzden daha fazla şampuanlama yapmıyorum.

*1 tatlı kaşığı keten tohumunu 2 su bardağı suda kaynatıyorum. Soğumaya bırakıyorum. Jel gibi bir kıvamı oluyor. Daha sonra bunu saçıma uyguluyorum. Diplerinden ziyade boylarına uyguluyorum bu işlemi.

*Ferttin eksikliği yakamı bırakmamaya niyet etmiş bu süreçte. 3 ünite kan aldıktan sonra 22 ye çıkan değerim 6 ya düşmüş tekrar. Yarından itibaren demir takviyesine de başlıyorum. Hg 12 civarı. Ama depolarında dolması lazımm.

***Uygulama yaptığım gün saçlarım çok dökülüyor. Ama ara yıkamada çok daha az. Zaten amacım dökülmenin durması ve gürleşme sağlamak. Bu konuda aşama kaydettikçe mutlaka yazacağım. İleri de resimde paylaşabilirim.

~~Uygulama motivasyonumu korumak için bu konuyu açtım esasen. Çünkü inanıyorum ki faydası olacak. 😇

Herkese selamlar.
Yıllar öncesinden forumda sığır iliği maskesi ile ilgili konular açılmış. Şuan güncel başlıklar değiller. Bende kendi maceramı burada anlatıp resmetmeye karar verdim.

Dediğim gibi yıllar öncesinden bildiğim bir yöntemdi ilik maskesi. Ama o zamanlar hazırlaması çok zahmetli gelmişti bana ve uygulamadım. Geçenlerde bu konuyu tekrar araştırırken artık hazır ilik maskeleri satıldığını keşfettim ki aslında uzun zaman önce çıkmış bu maskeler..

Saçına her türlü şeyi denemiş ve artık tutanacak son bir dal arayan ben bu maskeyi uygulamaya karar verdim.
(saç için uygulanan güncel tedavileri denemedim)

Kısaca saçımın durumundan bahsedeceğim. İnce, dökülen, yer yer açılmaya başlamış bir saç. İlik benim saçıma fayda sağlarsa bunu herkes bilsin ve uygulasın isterim. Çünkü bu konunun fazlasıyla dert olduğunu biliyorum. Kimse saçları dökülsün ve cansız olsun istemez neticede. Uzatmak istemiyorum giriş bölümünü ama anlatıp rahatlamak istiyorum sanırım :)

Bu maskeye başlayalı 2 hafta oldu.
Pazartesi ve perşembe uygulama günlerim. Saçlarım çok çabuk yağladığından araya birde bakım yapmadığım bir yıkama günü koyuyorum. Aramızda kalsın aslında o günde de bir bakım var. Ondan da bahsedeceğim. 🤗

6 ay devam etmeyi düşünüyorum. 1.ayı tamamladığım zaman maskeyi haftada bir gün olacak şekilde yapacağım. Bu sürecin sonunda fayda görürsem 1 yıla tamamlamayı düşünüyorum uygulama süresini. Okuduğum kadarıyla sonuçlar 2 aydan sonra belli olmaya başlıyor. Bişey söylemek için çok erken olsada izlenimlerimi paylaşacağım.

Toplamda saçım için neler yaptığımı ve neler kullandığımı 2.mesajımda bulabilirsiniz.
Ben arada yapiyorum ama duzenli yapamadim hic. Yabanci forumlarda da cok basarili sonuclar gordum acikcasi ama orda ustune basa basa 2 ay boyunca haftada 2 uygulama oneriliyordu. Bir de ne kadar uzun sure tutabilirseniz o kadar iyi olur yaziyordu.
Umarim ise yarar 🙏🏻🌺

Ben arada yapiyorum ama duzenli yapamadim hic. Yabanci forumlarda da cok basarili sonuclar gordum acikcasi ama orda ustune basa basa 2 ay boyunca haftada 2 uygulama oneriliyordu. Bir de ne kadar uzun sure tutabilirseniz o kadar iyi olur yaziyordu.
Umarim ise yarar 🙏🏻🌺

Çok teşekkür ederim katkılarınızdan dolayı. Yabancı forumları takip etmedim ama 2 ay boyunca haftada 2 uygulama şeklinde devam edebilirim. Uygulama esnasında çok döküldüğü için haftada 1 yapmayı düşünmüştüm ama önemli olan fayda sağlamak şuan. Çok sağolun tekrar.

Çok teşekkür ederim katkılarınızdan dolayı. Yabancı forumları takip etmedim ama 2 ay boyunca haftada 2 uygulama şeklinde devam edebilirim. Uygulama esnasında çok döküldüğü için haftada 1 yapmayı düşünmüştüm ama önemli olan fayda sağlamak şuan. Çok sağolun tekrar.
Ben ben mari usulu hazirliyorum iligi, icine hindistancevizi yagi, corekotu yagi, tatli badem yagi, argan yagi, yilan yagi ve avokado yagi koyuyorum 😂 sonra soguyunca buz kaliplarina dokup buzlukta sakliyorum. Her uygulamada 2 buz yetiyor 🥰

Ben ben mari usulu hazirliyorum iligi, icine hindistancevizi yagi, corekotu yagi, tatli badem yagi, argan yagi, yilan yagi ve avokado yagi koyuyorum 😂 sonra soguyunca buz kaliplarina dokup buzlukta sakliyorum. Her uygulamada 2 buz yetiyor 🥰

Peki uygulama yaparken çok dökülme oluyor mu?

Tavsiyem,
8-12 hafta boyunca haftada sadece bir defa yapıp iki hafta ara verip yeniden 8-12 hafta yapman şeklinde olacak. Haftada iki defa bu kür için fazla.
Bunun dışında kasaptan aldığın iligi eritip içine sadece badem yağı ve Hint yağı ekle. Başka bir yağa gerek yok.Hindistan cevizi yagini sadece boy ve uçlara sur, kafa derine değil.İligi her seferinde taze taze hazırlamak gerek.Buzluga giren şeyden hayır gelmez.
Dökülme için tahlil yaptırmış mıydın?

Tavsiyem,
8-12 hafta boyunca haftada sadece bir defa yapıp iki hafta ara verip yeniden 8-12 hafta yapman şeklinde olacak. Haftada iki defa bu kür için fazla.
Bunun dışında kasaptan aldığın iligi eritip içine sadece badem yağı ve Hint yağı ekle. Başka bir yağa gerek yok.Hindistan cevizi yagini sadece boy ve uçlara sur, kafa derine değil.İligi her seferinde taze taze hazırlamak gerek.Buzluga giren şeyden hayır gelmez.
Ah kilic uzumlu kekim 🥹🥹🥹

Ah kilic uzumlu kekim 🥹🥹🥹

Helloooo, sasirdin değil mi birden görünce ❤️❤️❤️

Bu arada konuya hızlıca baktığım için senin mesajlar ile cecenn'in mesajlarını karıştırmış olabilirim. Konu sahibi arkadaşımızın ricası uzerine konuya gelince tavsiye olarak yazdım. Buzluk,Haftada iki ve hindistan cevizi yagini yazan senmissin🤦 Yaşlanıyorum gaiba...

Son düzenleme:
Tavsiyem,

Evet tahlil yaptırdım. Daha önce endokrinolojiye de gittim. Dökülmeye sebep olabilecek önemli bi şey çıkmadı ama ferritin eksikliğim var maalesef. Birde romatizma hastalığım var. Onunla alakalı bi durum var mıdır bilemiyorum.
Ben iliği hazır bir markadan almıştım aslında uğraşmak istemediğim için 🥺
Uygulama süresini dediğin gibi revize edebilirim. Çok teşekkür ederim. 😊

Evet tahlil yaptırdım. Daha önce endokrinolojiye de gittim. Dökülmeye sebep olabilecek önemli bi şey çıkmadı ama ferritin eksikliğim var maalesef. Birde romatizma hastalığım var. Onunla alakalı bi durum var mıdır bilemiyorum.
Ben iliği hazır bir markadan almıştım aslında uğraşmak istemediğim için 🥺
Uygulama süresini dediğin gibi revize edebilirim. Çok teşekkür ederim. 😊
Rica ederim ama hazır olmaz. Bildiğin kasaptan alman gerek. Migros'ta dilimlenmiş şekilde satılıyor mesela ama ondan bile yarar görmedik geçen yaz.Taze olsun canım. Ve evet ferritin düşüklüğü açılma yapar. Mümkün olduğunca çay, kahve, kepekli ürünlerden uzak dur derim.

Rica ederim ama hazır olmaz. Bildiğin kasaptan alman gerek. Migros'ta dilimlenmiş şekilde satılıyor mesela ama ondan bile yarar görmedik geçen yaz.Taze olsun canım. Ve evet ferritin düşüklüğü açılma yapar. Mümkün olduğunca çay, kahve, kepekli ürünlerden uzak dur derim.

O zaman iş başa düşecek desene. İyi ki seni görüp yazmışım. 🙏🌷

Helloooo, sasirdin değil mi birden görünce ❤️❤️❤️

Bu arada konuya hızlıca baktığım için senin mesajlar ile cecenn'in mesajlarını karıştırmış olabilirim. Konu sahibi arkadaşımızın ricası uzerine konuya gelince tavsiye olarak yazdım. Buzluk,Haftada iki ve hindistan cevizi yagini yazan senmissin🤦 Yaşlanıyorum gaiba...
Neden sadece badem ve hint yagi 🥰

Güncelleme **
Kılıçbalığı arkadaşımın tavsiyesi ile iliği taze alıp hazırlamaya karar verdim. Eşimden rica ettim bugün. Eğer bulabilirse taze hazırlayacağım.

Neden sadece badem ve hint yagi 🥰
Sığır iliği protein, badem yağı a, e b kompleks vitamini içeri, Hint yağı lipoleik asit (antioksidan) ve risinoleik asit( bakteri, mantar tedavisi) içerir. Devamı var ama içerikteki bu iki oleik asit türevi bize yarar sağlıyor.

Burada amacımız dökülen saçların yerine yeni saç cikartmaksa antioksidanların gücünden yararlanmak gerek. Eğer amaç saç uzatmak olsaydı kan dolasimini hızlandıracak yağları kullanirdik.

Saç uzatmak için ilik kuru kullanılır mı dersen, hayır hedef olarak doğrudan saç köklerinin aktive olmasını sağladığı için uzatma %30, yeni saç %70 olur yine. Bunun için hedef uzatma ise doğrudan karışım yağları uygulamak daha hızlı çözüm oluyor.

Güncelleme **
Kılıçbalığı arkadaşımın tavsiyesi ile iliği taze alıp hazırlamaya karar verdim. Eşimden rica ettim bugün. Eğer bulabilirse taze hazırlayacağım.
Semtinizde sürekli alışveriş ettiğiniz bir kasap varsa nazın geçer, ben öyle yapıyorum.

Sığır iliği protein, badem yağı a, e b kompleks vitamini içeri, Hint yağı lipoleik asit (antioksidan) ve risinoleik asit( bakteri, mantar tedavisi) içerir. Devamı var ama içerikteki bu iki oleik asit türevi bize yarar sağlıyor.

Burada amacımız dökülen saçların yerine yeni saç cikartmaksa antioksidanların gücünden yararlanmak gerek. Eğer amaç saç uzatmak olsaydı kan dolasimini hızlandıracak yağları kullanirdik.

Saç uzatmak için ilik kuru kullanılır mı dersen, hayır hedef olarak doğrudan saç köklerinin aktive olmasını sağladığı için uzatma %30, yeni saç %70 olur yine. Bunun için hedef uzatma ise doğrudan karışım yağları uygulamak daha hızlı çözüm oluyor.
Sen denedin mi bu kuru peki

Sen denedin mi bu kuru peki
Defalarca, forumda bununla alakalı paylaşımlarım var. En son geçen yaz sonu yaptim. En çok da bu üçlü steril karışım işime yaradı. O kadar arsıza bagladim ki içeriğe esans yağ bile eklemiyorum artık, kokusu rahatsız etmiyor cunku😂

Defalarca, forumda bununla alakalı paylaşımlarım var. En son geçen yaz sonu yaptim. En çok da bu üçlü steril karışım işime yaradı. O kadar arsıza bagladim ki içeriğe esans yağ bile eklemiyorum artık, kokusu rahatsız etmiyor cunku😂
Peki yeni sac cikti mj? Lutfen evet de 🥹

X