Günün Sözü ?

''Eğer hayatımızın herhangi bir an'ına gidip orada sonsuza dek kalacaksınız deseler yalnızca iki şeyden birini seçmek isterdim.Biri, o çocukluğun bahçesindeki ağacın dalında salıncakta sallanırken...

Öteki, bütün hayatım boyunca en çok sevdiğim adamla öpüştüğüm ilk gün...

Herkes aşık olmanın ortak bir dilini bulup yazmaya çalışıyordu.

Ama aslında bu kadar basitti işte:

Birini öptüğünde salıncakta sallanır gibi hissediyorsan aşıksın.''

Gurur tahtı yaratır, yalan yazıyı, kibir ise aynayı. Aşk şarkıyı yaratır, arzu öfkeyi, öfke ise savaşı...

"Bazı erkekler çok paranın bütün kızları etkileyeceğini sanır. Tıpkı çok makyajlı kadının, kendini çok güzel sanması gibi''.

Mutlu olmayı yarına bırakmak, karşıya geçmek için nehrin durmasını beklemeye benzer... Nehir asla durmaz...

Sevdiğin müddetçe
ve sevebildiğin kadar,
sevdiğine herşeyini verdiğin müddetçe
ve verebildiğin kadar gençsin.

Tanrı, kadınlara geçmişi ve geleceği, erkeklere ise yaşadığı günü armağan etti. Kadınlar geniş bir zamana yayıldıkları için huzursuz, erkekler daracık bir zamana sıkıştıkları için anlayışsız olurlar. - Ahmet Altan

Gürültü patırtının ortasında sessizce, sükûnetle dolaş;sessizliğin içinde huzur var.Sakın bunu unutma.

Herkesle dost olmaya çalışSana kötülük yapıldığında verebileceğin en iyi karşılıkUnutmak olsunBağışla ve unut.

kimseye teslim olma İçten ol; telâşsız anlatKısa, açık ve net konuş Başkalarına da kulak ver Aptal ve cahil oldukları zaman bile dinle onları Çünkü dünyada herkesin bir Öyküsü vardır

Aşka sakın burun kıvırma Aşk nedir?Çöl ortasındaki yemyeşil bahçedir O bahçeye bakmayı hak etmiş bir bahçıvan olmak için Her bitkinin sürekli ilgiye, yardıma, bakıma Ve sevgiye ihtiyacı olduğunu da unutma

Annenin seni doğurduğu saatleri hatırlıyor musun?Sen ağlarken, herkes sevinçle gülüyordu Öyle bir ömür geçir ki Öldüğünde sen gülerken, herkes ağlasın.

Sükut eyledim, "Kahrı var" dediler..

Biraz söyledim, "Zehri var dediler..

Sustum, "Kahrından susuyor" dediler..

Biraz konuştum, "Zehrini kusuyıor" dediler.

Hz. Mevlana..

Sen gönlümün yüküsün.
Omzumun değil.
Sen canıma yarasın, tenime değil..
Yürekte taşınan sırta ağır gelir mi...?

X