Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar saç gürleşmesi için doğum kontrol hapı

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri
menekşelere koyulup, onları coşturduğuna şahit oldum.

fakat şaşırdığım şey şu. insanlar hangi akla hizmet doğum kontrol hapını şampuana karıştırmayı düşünebiliyolar. ilk kim buldu onu merak ediyorum ben :roflol:

kaydirigubbakcemile3kesinlikle canım ya..menekşelerde işe yaradığı kesin gibi artık ama saç için doğruluğu var mı çok merak ediyorum..

amonra arkadaşımızın yazısını okumadın sanırım..demek ki bi doğruluk payı var..seni denemen için zorlamıyorum..olumlu bilgiyi önemsemeyip olumsuz olana atlaman da garip:eek:lmaz:

aaa yanlış anlaşılmış galiba ben terslik olsun diye söylemedim öyle keşke yarasada kullansak bizde ben hayal kırıklığı olduğu için öyle yazdım. hani bi kaç kişi gerçekten işe yaradı kullanıyorum dese de bizde uygulasak. amonra kim, denemiş faydası mı olmuş göremedim yazısını.

arkadaslar ben amwayın bıtkısel sampuanını kullanıyorum cok guzel sacı beslıyor dökulme varsa dökulmesını engellıyor sacı guclendırıyor bırde sacın cok seyrelmesı durumunda bır maske var cok etkılı ben 2 arkadasıma onerdım uyguladılar ve seyrek olan sacındakı bellı kısımlar tekrar cıkmaya basladı o maske sayesınde bende seyrelme yok saclarımda sadece cok dökuluyor cansızdı oyuzden sadece sampuan ve sac serumu kullanıyorum cok etkılı bır urun serumun adı SATINIqUE PARLAKLASTIRICI SERUM

bunu kkda daha öncedende duymuştum sanki ama millet dalgaya almıştı olurmu öyle şey falan diye hala bi karara varılamadı demek..

arkadaslar ben amwayın bıtkısel sampuanını kullanıyorum cok guzel sacı beslıyor dökulme varsa dökulmesını engellıyor sacı guclendırıyor bırde sacın cok seyrelmesı durumunda bır maske var cok etkılı ben 2 arkadasıma onerdım uyguladılar ve seyrek olan sacındakı bellı kısımlar tekrar cıkmaya basladı o maske sayesınde bende seyrelme yok saclarımda sadece cok dökuluyor cansızdı oyuzden sadece sampuan ve sac serumu kullanıyorum cok etkılı bır urun serumun adı SATINIqUE PARLAKLASTIRICI SERUM

ben biliyorum amwayın bazı ürünlerini kullandım ama saç için hiç bişeyini kullanmadım
ismi nedir bana özelden yollarmısın serumuyla birlikte?

annem menekşelere katardı bunu çoşsunlar die
gerçekten çoşar çiçek açarlardı

aaa yanlış anlaşılmış galiba ben terslik olsun diye söylemedim öyle keşke yarasada kullansak bizde ben hayal kırıklığı olduğu için öyle yazdım. hani bi kaç kişi gerçekten işe yaradı kullanıyorum dese de bizde uygulasak. amonra kim, denemiş faydası mı olmuş göremedim yazısını.

amonra benim canım ben denemedim
annem çiçekleri için kullanırdı dedim

öyle her duyduğunuzu sürmeyin saçlarınıza yasık
ben sadece bişeyi denedim etkili oldu burda okuduğum bişeydi bir avuç karanfile yarın kg su ekleyip bir gün bekleyip saça ve diplere sürüyorsunuz hergün 1 kere 10 gün içinde saç çıkarıyormuş bnm 2günüm dökülme çok azaldı saçı sürer sürmez kalınlaştırıyor parlatıyor kokusuda güzel renkte bi değişiklik yapmıyor yani kararma vs olmuyor bildiğiniz karanfil bu arada şu agız kokusuna ii gelen kuru olan bakkalda satılan bir gün beklemek istemiyorsanız karanfillere kaynar su dökün soğuyunca sürün denemeye değer bitkisel zararsız bunu her saç dökülmesi olan konulara kopyalıyorum benim dökülmem durdu herkese derman olsun istiyorum iyi gelirse dua edin yeter

ben cesaret edipte deneyemem doğrusu çünkü doğum kontrol hapıda kimyasal şampuanlarımızda kimyasal daha çok zarar vermez mi saçlara ?

canım ben yaklaşık altı ay doğum kontrol ilacını şampuanıma koydum halada koyuyorum. saçlarımı biraz olsun parlak ve yumuşak yaptı ayrıca hiç bir yan etkisi kesinlikle olmadı.yani saçlarımda dökülme falan yok. o yüzden korkmadan kullanabilirsin tecrübeyle sabit:)

korkmanız gereken tek şey yüzünüze değdirmeniz durumunda tüylenme yapar onun dışında gürleştirmez ama saçları uzatır
kullandım etkisi bu kızlar

korkmanız gereken tek şey yüzünüze değdirmeniz durumunda tüylenme yapar onun dışında gürleştirmez ama saçları uzatır
kullandım etkisi bu kızlar

merhaba.. aslında bildiğim kadarıyla östörojen içerikli formuller eger yine bundan kaynaklı saç dökülmesi ve kıllanma var ise (yüksek testesteron) yüzdede saçtakinin tam tersi etki yapıyor yani kıl sertliği ve cıkışını engelliyor.
bunun yanında doğum kontrol haplarını kırıp toz halıne getirip kullanmak gercekten saça müthiş bir yumuşaklık kazandırıyor fakat deriden emilimi konusunda mevcut şüphelerim var östörojen molekül olarak büyük bir yapıya sahip dolayısı ile absorbsiyonu düşük ama bunların likit formları mevcut yani solüsyon olanlar belki onlar formüle edilmiş tir ell cronell alpha bu almanyada satılan östrojen içerikli bir saç suyu fayda saglanabilir :) ben hap yöntemini uyguluyorum birde bunu deniycem:)sipariş verdim yarın elimde olucak hadi şifa olsun inşallah hepimize:)

Ben yaklaşık 3 haftadır kullanıyorum yılan yağı şampuanının içine 21 tablet yasmin ilacı attım gürleştirme konusunda şuan pek birşey anlamadım ama uzatma konusunda eskiye nazaran daha hızlı uzadığı bir gerçek. Kuaförüm ve doktorumada sordum kesinlikle çok etkili bir yöntem yanlız saçta 10 dakika falan kalması gerek dediler birde öyle denicem. Bi Hemşire olarak kimyasal yönünden hiçbir sakıncası olduğunu düşünmüyorum zaten bitkisel bir ilaç. Yanlızca vücudunuza değdirmemeye dikkat edin saçlarda yapacağı etkiyi yanlış yerlerde yapmasın :)

Merhaba,
Ben de 2 hafta önce kayınvalidemden duydum bu yöntemi ve çok şaşırdım. Bir eğitimci ve bir anne olarak ilk tepkim "nasıl olur?" oldu. Sonra kayınvalidem kuaförde gür saçlarını gördüğü bayanla yaptığı konuşmayı anlattı. Bayan cilt doktoruna giderek öğrenmiş bu yöntemi. Saç dipleri açılıncaya kadar dökülen saçları için doktor doktor gezmiş. En sonunda bu yöntemle eski saçlarına kavuşmuş. 2 yıldır kullanıyormuş. Kürü bir şişe uyguladığında bir şişeyi sade kullanıyormuş. Bayan 21 hapı 700 gram tresan şampuana ekliyormuş.

Ben de bunu duyunca daha etkili olur diyerek HC bakım yağı, yılang yağına bir tableti ezip ekledim. Cuma gecesi hazırladım kürü. Eşimin de saçları çok az, bana da yap nasıl olsa doktor tavsiyesi dedi. Ona da bir kür hazırladım. Sürdük bekledik. 30 dakika sonra ikimiz de saçımızı yıkadık. Bende hiçbir olumsuz etki olmazken, eşime bir şeyler oldu. Deli gibi saçı kaşınıyordu. Tüm gece acı acı kaşındı saç dipleri. Sabahleyin saç dipleri iltihaplı sivilecelere dönüşmüştü. Bendeki üzüntü ve suçluluk hissini bilmem anlatmama gerek var mı :KK43:((

Hemen internette araştırdık ve Ketoral şampuan ve kremini aldık. Ancak pazartesi sabahı olduğunda eşimin alın ve kulak bölgesinde berbat bir ödem vardı. Hemen acile gittik. Şimdi dikkatli okuyun bakın cilt doktoru ne dedi:

Yağla birlikte uygulandığında erkek saç derisini tıkar, erkek saç derisi zaten yağlıdır, gözenekler tıkanınca, kaşımanında etkisiyle enfeksiyon oluşur ve iltihap meydana gelir.

Bu yöntemi erkek tipi saç dökülmesine değil, kadın tipi saç dökülmesine tavsiye ediyoruz. DEDİ!!!

Ben şok oldum ama çok utandığım için ölçü soramadım. Eşimin saçı 10 gündür normale dönemedi, hala kaşınıyor.

Bense korkudan deneyemedim ama bu gece cesaretimi topladım ve 400'lük tresan şampuanıma 9 tableti ezerek koydum. Şişe şeffaf olunca hapın hemen dağılmadığını gördüm. 2 saat sonra dağıldını gördüm. Saçım temiz, 2 gün sonra deneyeceğim.

Şu anki saç boyumu ve gürlüğünü(!) görmeniz için resim ekliyorum.
Denemenin ilk ayında da resim ekleyeceğim.

Eklentiler

• $11 Şubat.jpg
    $11 Şubat.jpg
    31,4 KB · Görüntüleme: 697
X