Erkek İnfertilitesi eşimde hormon eksikliği FSH hormon tedavisiyle HAMİLE KALMAK İSTEYENLER

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
selam kızlar eşimin hormon sonuçlarını aldım az önce
fsh: 3,43 aralıkta çıkmış
lh:3,04 aralaıkta çıkmış
total testesteron: 263,09 o sınırın alrtında sınır 270

neden olur bu doktor ne diycek bize
eşimde solda varikosel için ameliyat dedi doktro..bu etkilermi

selam kızlar eşimin hormon sonuçlarını aldım az önce
fsh: 3,43 aralıkta çıkmış
lh:3,04 aralaıkta çıkmış
total testesteron: 263,09 o sınırın alrtında sınır 270

neden olur bu doktor ne diycek bize
eşimde solda varikosel için ameliyat dedi doktro..bu etkilermi

slm canım değerlerin güzel çok kötü değil total testesteron düşüklüğü için doktor da bize testejol adında bir jel verdi koldan sürülüyomuş testesteronu yükseltmek için eşin ameliyat olsun

kızlar iyi akşamlar..
eşimde sperm analizi her açıdan düşük çıktı, ürologumuz sol tarafta varikosel var dedi ve hormon istediii
bugün sonucu aldık
FSH: 3,43mIU/mL
LH:3,04mIU/mL
TOPLAM TESTESTON:263,9 ng/dl
sadece testesteron sınırdan düşük çıkmış görünüyor sizce düşükmü değerler

slm canım değerlerin güzel çok kötü değil total testesteron düşüklüğü için doktor da bize testejol adında bir jel verdi koldan sürülüyomuş testesteronu yükseltmek için eşin ameliyat olsun

cevaplamışsın bile...çok teşekkür ederim

merhaba canım
benim eşimdede düşük
kaan hoca bunun için klomen verdi
şimdilik onu kullanoyor bakalım
ama inan dirhem dirhem yükseliyor
şimdi net hatırlamıyorum ama 3 küsür bişeydi galiba

gercekden en kolay tedavi hormon yükseltmek deniliyor ama bizimde yükselmedi gitti melett bekliyoruz bekliyorruz hafta içi bi daha yapılacak eger yükselme olmaz sa iğne isteyecezz artık ne yaalım klomeni yarım tmı kullanıyorsunuz biz 1 tane kullanıyoruz hatta arada eşim 2 tane içmiş çabuk yükselsin dieee:KK43:(((çok üzüldüm kaş yapalım derken göz çıkaracazz neyseki düzene girdi sanırım fsh sorunu yaşayan az kişiyiz:KK43:

eşine ek olarak yaptıgın bişeler varmı

eskileri okudumda sorunu yaşayanlar hep hamile kalmışşş ay inş bizde kalırız ama fsh 1,5 zorrr çok yoll almamız lazım bizimm çoookkk

gercekden en kolay tedavi hormon yükseltmek deniliyor ama bizimde yükselmedi gitti melett bekliyoruz bekliyorruz hafta içi bi daha yapılacak eger yükselme olmaz sa iğne isteyecezz artık ne yaalım klomeni yarım tmı kullanıyorsunuz biz 1 tane kullanıyoruz hatta arada eşim 2 tane içmiş çabuk yükselsin dieee:KK43:(((çok üzüldüm kaş yapalım derken göz çıkaracazz neyseki düzene girdi sanırım fsh sorunu yaşayan az kişiyiz:KK43:

eşine ek olarak yaptıgın bişeler varmı

doktor ilk olarak yarım kullandırdı sonra tama çıkardı ....sonra geri yarıma düşürdü neye göre yapıyo bilmiyorum
biz bide zeytin yağında bekletilmiş incir yiyoruz ısırgan çayı içiyoruz
bakalım bu ay kendi başımıza denememizin son ayı
perşembe adet tarihim bi mucize olursa inşallah tüpe gerek kalmayacak
aa unutmadan bide folik asit alıyo çok fazla yüklenmeyeceğim
çünkü yıllarca neler neler kullandı avuç avuç yutuyodu bi işe yaramadı
Allah yüzümüzü güldürürü inşallah

doktor ilk olarak yarım kullandırdı sonra tama çıkardı ....sonra geri yarıma düşürdü neye göre yapıyo bilmiyorum
biz bide zeytin yağında bekletilmiş incir yiyoruz ısırgan çayı içiyoruz
bakalım bu ay kendi başımıza denememizin son ayı
perşembe adet tarihim bi mucize olursa inşallah tüpe gerek kalmayacak
aa unutmadan bide folik asit alıyo çok fazla yüklenmeyeceğim
çünkü yıllarca neler neler kullandı avuç avuç yutuyodu bi işe yaramadı
Allah yüzümüzü güldürürü inşallah

aminn inş bizlerde kavuşuruz tez zamanda bebeklerimize..eşim cumartesi kan testi vercek bakalım fsh ne alemde çok merak ediyorum eger yükselme yoksa iğne tedavisine gececezz

X