Popüler Konu Kalori Sayımı Yöntemiyle Kilo Verme Deneyimlerimiz

Kaç kilo vermeniz gerekiyor?

• Ankete Katılan
    1.418
kesinlikle bağımlılık yapan bir yöntem ki fazla geçmeden bıraktım, her şeyin üzerindeki besin değerine bakmak insanları yanlış yönlendiriyor...

Mesela yaptigim spor ile birlikde bugün 828 Kalori yemisim, yani 1200 e daha 372 kalori var ama ben tokum birsey yemem artik, spor yapmasaydim tam 1200 kalori yemis olcaktim.
Cokmu 1200 kalori ?
Daha azi benim bünyeme göre cok az, bu da hic saglikli degil.

Ben bu sekil bir aydan beri devam ediyorum am gr azalmiyor, bi an 1,5 kilo vermis oluyorum sonra bi bakiom gene almisim 2 kilo ölye inio cikio.

ne ola bilir bunu anlamiyorum iste:KK43:

Merhaba canım,

Aslında çoğumuzun müzdarip olduğu bi sorun bu. Yani tartının dengesizliği. Ben az buçuk çözdüm ama nedenini. Kesin tartılmadan önceki gün tuzlu şeyler yemişsindir. Tuzlu dediysem böyle çok tuzlu değil ama tuzu tutan şeyler. Mesela bulgur pilavı ya da çiğköfte çok tuzlu gelmese de yerken su tutar vücutta. Ya da baklagiller. Tavsiyem tartılmadan önceki gün içinde nişasta olmayan sebze ağırlıklı ve protein yoğunluklu beslenmen ve spor yapmaman o gün. Yani bir nevi detoks. Ertesi gün gerçek kilon çıkar meydana. Sonra yine sporunu yap baklagilini, bulgurunu ye bir hafta. Tartılmadan önceki gün yine hafif bir gün geçir tekrar. Ancak bu şekilde ödemden bağımsız rakamlara ulaşabilirsin.

Bir de çok düşük kalorili beslenme, vücut diyetten sonra da direnç oluşturabiliyor o kaloriye. Ve biraz çoğaltmak kilo almaya sebep olabiliyor. Kaldı ki aç kalmadan sık yemek metabolizmayı da hızlandırıyor. Hepimiz az yiyelim de bir an önce gitsin istiyoruz ama sistem öyle işlemiyor. O yüzden nacizane tavsiyem yemeğini kısmadan az ve sık yemen bize ezberlettikleri gibi :)

Son düzenleme:
Merhaba kızlar,

Ben geçen hafta başından beri bu yöntemi uyguluyorum. 1.60 boyunda ve 100 kilo olarak başladım. 2. gün 99.5, 3. gün yani geçen hafta çarşamba da 98.4 kg idim. Bugün ise 96.9 kgyim. Etkili bir yöntem bu tabi bütün kalori hakkınızı karbonhidratlarla doldurmazsanız. Başlangıçta verdiklerim ödemdi muhtemelen ama geçen haftadan bu yana 1.5 kg verdim. Bırakmayı da düşünmüyorum. Fotolarını ekliyorum tartının, çok motive edici oluyor :)

$IMG_20120523_080618.jpg Eki Görüntüle 432017

Son düzenleme:
arkadaşlar ben daha önce kalorilere dikkat ederek ve 6 öğün beslenerek 70 kilodan 54 kiloya düştüm ve 4 sene boyunca bu kilomu korudum.ne var ki kpssye çalışırken gece gündüz yiyerek ve içerek tekrar 69 kg oldum.neticede memur oldum olmasına ama tombikte olmuş oldum bu arada.daha önce yapabildim ve tekrar başarabilirim diyerek yeniden diyete başladım.kısa sürede bu yöntemle 69 kilodan 65.60 e indim.bugünden itibaren tüm yediklerimi burda sizlerle paylaşmak istiyorum.lütfen desteklerinizi esirgemeyin benden.hepinize sağlıklı incelmeler diliyorum.:KK53::KK53:

[1] Doğadan Form Karışık Bitki Çayı (limonlu) 1 ADET 0
[2] Maydanoz 20 gr 8
[3] Yesil Biber 0.5 ADET 6
[4] Domates 20 GRAM 3.5554
[5] Kepek Ekmeğe Domatesli-Beyaz Peynirli Tost 1 adet 167
Toplam : 184.5554 kal. :21::21:

bu dünün kalanı ... toplamda dün 1660 falan oldu...

[1] Çiğ Köfte 4 ADET 200.00
[2] Max Duo 1 ADET 100.00
[3] Elmalı Turta 30 GRAM 76.80
[4] Dost Tam Yağlı Yoğurt 150 GRAM 120.00
[5] nestle sıcak çikolata 1 adet 79.00
[6] Şeftali 1 ADET 60.00
[7] Kiraz 100 gr 72.00
[8] Crax Peynirli Çubuk Kraker 25 GRAM 117.50

Toplam : 825.30kal.

akşam annemle tartıştık bu lys mevzuları yüzünden o yüzden stresten ne bulduysam yedim..

bu da bu sabah :

[1] Simit 0.5 ADET 137.50
[2] Domates 0.5 ADET 7.00
[3] Salatalık (hıyar) 0.5 ADET 5.50
[4] nestle sıcak çikolata 0.5 adet 39.50

Toplam : 189.50kal.

bu arada hepinizin listeleri çok güzel çok beğendim ben de öyle olucam artık dondurma falan yok kızlar sööözzz :) bir de spirulina die bir şey kullanan ya da kullananı duyan var mı aranızda ? annem almış da bu bir bitkiymiş sanırım annemde kapsül şeklinde almış metabolizmayı hızlandırır falan demişler ona da bende şu an kullandığım adet düzenleyici hap bitince başlayacağım bakalım bir etkisi olacak mı..

bu dünün kalanı ... toplamda dün 1660 falan oldu...

[1] Çiğ Köfte 4 ADET 200.00
[2] Max Duo 1 ADET 100.00
[3] Elmalı Turta 30 GRAM 76.80
[4] Dost Tam Yağlı Yoğurt 150 GRAM 120.00
[5] nestle sıcak çikolata 1 adet 79.00
[6] Şeftali 1 ADET 60.00
[7] Kiraz 100 gr 72.00
[8] Crax Peynirli Çubuk Kraker 25 GRAM 117.50

Toplam : 825.30kal.

akşam annemle tartıştık bu lys mevzuları yüzünden o yüzden stresten ne bulduysam yedim..

bu da bu sabah :

[1] Simit 0.5 ADET 137.50
[2] Domates 0.5 ADET 7.00
[3] Salatalık (hıyar) 0.5 ADET 5.50
[4] nestle sıcak çikolata 0.5 adet 39.50

Toplam : 189.50kal.

tartışma annenle kız annen o senin :) aynı teyzem gibi konuştum:KK6:

Bugünüm kızlar ;

Dün gece annemin aldığı kuru yemişlerden yedim biraz ders çalışırken o yüzden bugün az tuttum kalorimi ..

[1] yarım yağlı süt 250ml 1 bardak 120
[2] Tarçın 3 GRAM 7.8
[3] Nesfit Sade (30 gr +125 ml yağsız süt) 1 PORSİYON 151
[4] Kuru kayısı 1 adet 18
[5] Eti Form Kızarmış Kepekli Ekmek Dilimleri 0.1 PAKET 42.96
[6] Zeytinyağlı Taze Fasulye 1 PORSİYON 200
[7] Sütaş Light Homojenize Yoğurt 300 gr 177
Toplam : 716.76 kal.

kesinlikle bağımlılık yapan bir yöntem ki fazla geçmeden bıraktım, her şeyin üzerindeki besin değerine bakmak insanları yanlış yönlendiriyor...

canım belli ki bir deneyim szö konusu biraz anlatır mısın eksi yönlerini bu tarz diyetin?sana ne gibi eksiler getirdi? aydınlatırsan çok sevinirimmEn Büyük TÜRKİYE

Merhaba kızlar,

Ben geçen hafta başından beri bu yöntemi uyguluyorum. 1.60 boyunda ve 100 kilo olarak başladım. 2. gün 99.5, 3. gün yani geçen hafta çarşamba da 98.4 kg idim. Bugün ise 96.9 kgyim. Etkili bir yöntem bu tabi bütün kalori hakkınızı karbonhidratlarla doldurmazsanız. Başlangıçta verdiklerim ödemdi muhtemelen ama geçen haftadan bu yana 1.5 kg verdim. Bırakmayı da düşünmüyorum. Fotolarını ekliyorum tartının, çok motive edici oluyor :)

Eki Görüntüle 432016 Eki Görüntüle 432017
tebrik ederim canım inşallah sağlığın için verdiğin bu kararı başarıyla da devam ettirirsin. destekçinim.

arkadaşlar ben daha önce kalorilere dikkat ederek ve 6 öğün beslenerek 70 kilodan 54 kiloya düştüm ve 4 sene boyunca bu kilomu korudum.ne var ki kpssye çalışırken gece gündüz yiyerek ve içerek tekrar 69 kg oldum.neticede memur oldum olmasına ama tombikte olmuş oldum bu arada.daha önce yapabildim ve tekrar başarabilirim diyerek yeniden diyete başladım.kısa sürede bu yöntemle 69 kilodan 65.60 e indim.bugünden itibaren tüm yediklerimi burda sizlerle paylaşmak istiyorum.lütfen desteklerinizi esirgemeyin benden.hepinize sağlıklı incelmeler diliyorum.:KK53::KK53:

canım senin yaşadığın bu tecrübeyi her ayrıntısıyla duymak istiyroummm ben ki hep balina etli biriyim bir kez de olsa 60 kiloları görmek istiyorum . senin deneyiminin de bana yardımcı olacağını düşünerek:
1. kaç ayda verdin?
2. boyun kaç?
3. eksi yönleri neler?
4. spor yaptın mı?
aaaaaaaaaaaaaaay çok sordum şimdiden teşekkür ederim.:KK56:

Merhaba kızlar,

Eki Görüntüle 432016 Eki Görüntüle 432017

Tebrik ederim canım. Devamı gelir inşallah...

Tebrik ederim, başarılarının devamını dilerim :)
Hemen günlük yediklerini yazabilirsin mesela

bu arada hepinizin listeleri çok güzel çok beğendim ben de öyle olucam artık dondurma falan yok kızlar sööözzz :) bir de spirulina die bir şey kullanan ya da kullananı duyan var mı aranızda ? annem almış da bu bir bitkiymiş sanırım annemde kapsül şeklinde almış metabolizmayı hızlandırır falan demişler ona da bende şu an kullandığım adet düzenleyici hap bitince başlayacağım bakalım bir etkisi olacak mı..

spiriluna bi deniz yosunu canım..besin desteği protein içeriği yüksek..demir eksikliği anemisinde ek olarak kullanılabiliyor..eczaneden al bunu cunku adet düznsizliğiiçin kullandığın hapları da söylemen gerek beraber kullanımda yan etki yaparmı falan diye

bugün deli gibi yediğim yemekler :KK43: :18:
hiç olmadı.

[1] Yürümek (Asfalt) 35 dak 176.4
[2] Mısır 1 ADET 70
[3] Çilek 150 gr 55.5
[4] Ekmek 1 DİLİM 65
[5] Söğüş Et (patates püresi ile) 1 PORSİYON 339
[6] sütaş kaymaksız yoğurt 1 100 gr 77
[7] Zeytinyağı 0.5 Y.KAŞIK 62.5
[8] Mevsim Salata 1 POR.(150GR.) 45
[9] Eti Form Çikolata Kaplı Lifli Bisküvi 0.50 PAKET(56 gr) 108
[10] Üzüm 10 gr 7.3
[11] special k (30 gr) + 125 ml yağsız süt 1 porsiyon 156
[12] Ayran 1 ADET 92
[13] siyah zeytin 3 adet (3gr) 24
[14] Taze Kaşar 2 DİLİM 98
[15] Simit 1 ADET 275
Toplam : 1297.9 kal.

Son düzenleme:

neden böyle dedin ki canım anlamadım..ben kalorileere bakarak neyden gereksiz yere yiyip çok kalori aldıgımı öğrendim,aynı iki besinin light olanını fazla yağ yada k.hidrat içermeyenini seçmeyi öğrendim çok faydası oldu..ne yediğimi biliyorum artık bilinçli yiyorum

tebrik ederim canım inşallah sağlığın için verdiğin bu kararı başarıyla da devam ettirirsin. destekçinim.

Tebrik ederim canım. Devamı gelir inşallah...

Çok teşekkür ederim arkadaşlar. İnşallah desteğinizle beraber zayıflayacağız.

Bugünü 1400 ile kapadım. Biraz fazla oldu ama olsun, bozmadım ya tamamen. O da yeter...

spiriluna bi deniz yosunu canım..besin desteği protein içeriği yüksek..demir eksikliği anemisinde ek olarak kullanılabiliyor..eczaneden al bunu cunku adet düznsizliğiiçin kullandığın hapları da söylemen gerek beraber kullanımda yan etki yaparmı falan diye

ya annem almış zaten de benim bu kullandığım hap bir seferlik zaten sürekli kullanmıyorum 10 günlük bir hap adet için kullandığım.. ama etkisi olur mu zayıflamaya diye merak ettim açıkçası baya.. çevrenizde kullanan ve işe yaradığını falan söyleyen var mı ? bu da bugün yediklerim..

[1] Çilek 200 gr 74.00
[2] Külah dondurma 1 ADET 142.00
[3] Max Duo 1 ADET 100.00
[4] Ekmek (beyaz) 150 GRAM 381.00
[5] Simit 0.5 ADET 137.50
[6] Domates 1 ADET 14.00
[7] Salatalık (hıyar) 1 ADET 11.00
[8] nestle sıcak çikolata 0.5 adet 39.50

Toplam : 899.00kal.

Son düzenleme:
Arkadaslar ben dün 828 ile günü kapatttim spora dahil .

Bugünde spor dahil 966 ile kapptim cok mutluyum cünkü cok tokkum, ama kilo gr gitmiyor, cünkü bu iki gündür beslendigim sekil 1 aydir besleniyorum, 2 haftadir haftanin 3-4 günü 1-1,5 saat spor yapiyorum , hic bir fark görmedim biraz siklastim okadar :KK43:

Ama inaniyorum birden ericek yaglar kilolar insallahhhhh

Ayrica ögünler arasi en azindan 4-6 saat olmasi söyleniyor, buda tartisilir tabii,
kan sekeri düsmesi ve vücudun yag yakmasi icin bu sartmis, her an birsey yenirse vücut tokkile o yaglari yakamazmis, benim duydugum bu ve mantikli geliyor.
Yani birsey yerken bilincli oturup yiceksiniz, öyle atistirmalar gecistirmeler zaaten tehliklei olan.

Vermesemde 3 hafta daha sürüdrecegim bunu, sonunda yaglar ericek bende bunu görcem insallah...

Arkadaslar ben dün 828 ile günü kapatttim spora dahil .

Bugünde spor dahil 966 ile kapptim cok mutluyum cünkü cok tokkum, ama kilo gr gitmiyor, cünkü bu iki gündür beslendigim sekil 1 aydir besleniyorum, 2 haftadir haftanin 3-4 günü 1-1,5 saat spor yapiyorum , hic bir fark görmedim biraz siklastim okadar :KK43:

Ama inaniyorum birden ericek yaglar kilolar insallahhhhh

Ayrica ögünler arasi en azindan 4-6 saat olmasi söyleniyor, buda tartisilir tabii,
kan sekeri düsmesi ve vücudun yag yakmasi icin bu sartmis, her an birsey yenirse vücut tokkile o yaglari yakamazmis, benim duydugum bu ve mantikli geliyor.
Yani birsey yerken bilincli oturup yiceksiniz, öyle atistirmalar gecistirmeler zaaten tehliklei olan.

Vermesemde 3 hafta daha sürüdrecegim bunu, sonunda yaglar ericek bende bunu görcem insallah...

Spor da yapiyorsan devam et bence.
Kimisi de hatta cogu diyetisyen az ve sIk yemeli diyor. Kismen katiliyorum soyle ki, eger acikmadiysak ogun yapmanin da anlami yok dimi?
Peki siz nerden duydunuz bu bilgiyi?

Spor da yapiyorsan devam et bence.
Kimisi de hatta cogu diyetisyen az ve sIk yemeli diyor. Kismen katiliyorum soyle ki, eger acikmadiysak ogun yapmanin da anlami yok dimi?
Peki siz nerden duydunuz bu bilgiyi?

Gittigim bir diyetisyen bana bunu söyledi , ama ben uygulayamadim en fazla 4 saat ac kala biliyorum, oda her zaman degil.

X