Popüler Konu Kalori Sayımı Yöntemiyle Kilo Verme Deneyimlerimiz

Kaç kilo vermeniz gerekiyor?

• Ankete Katılan
    1.418
geçen sene daha iyyidim ya şimdi oturunc ayayılıyor tabi reglininde etkisi vardır ama
benim keisn 1 hafta kadar proteine agırlık verip incelmem lazım
bu arada sular 40 saat kesik miş:KK43: benim ev tepede bana gelmesi 50 saati bulur.

bu akşam anneme gidicem o yüzden evd ezor olur çocuklarla susuz

Su kesintisi, hem de bu sıcakta! :100:

Allah kolaylık versin canım, hiç çekilmez.

daha uzun duruyorsun uruz. kilo verince
bende hala kahvaltıyapmadım ekmek,peynir zeytinmi yesm
kfleskmi yesem sütle
karar veremeidim

Herkes bayılıyor ama corn flakes yiyemiyorum ya :)

Canım ha corn flakes yemişsin ha ekmek, hiçbir fark yok. Kahvaltılık gevreklerin kalorisi de şeker oranı da düşük değil.

Klasik bir kahvaltı yap peynirli, zeytinli, domates ve salatalıklı. Yanında da birkaç dilim ekmek, ohh mis :)

Herkes bayılıyor ama corn flakes yiyemiyorum ya :)

Canım ha corn flakes yemişsin ha ekmek, hiçbir fark yok. Kahvaltılık gevreklerin kalorisi de şeker oranı da düşük değil.

Klasik bir kahvaltı yap peynirli, zeytinli, domates ve salatalıklı. Yanında da birkaç dilim ekmek, ohh mis :)

bende evde bulunduruyorum genelde.
ben çikolatalısını yiyorum kflkesin
10 gün yapmıştım o diyetide 62.5 u bile görmüştüm ama ahh salak kafa nasıl çıktım geri 70 e bilmiyorum yanii

1 domates, 1 salatalık dogradım salata gibi
üzerine aknaz peynir serptimm, limon birazda pul biber tuz 2 dlm ekmekle yuttum
ama henüz aldıgım kalori 290 ett bugünde 1200 tamamlamam zor olucak sanırım

daha uzun duruyorsun uruz. kilo verince
bende hala kahvaltıyapmadım ekmek,peynir zeytinmi yesm
kfleskmi yesem sütle
karar veremeidim

bende bugün çikolatalı kflakes yedim ne tesadüf :) bu arada uruz abla ( abla dememde bi sakınca var mı ? nasıl hitap edeceğimi bilemedim de :) ) tebrikk ederim :)
bugünkü menüm de :

bir tabak mısır gevreği ve süt :200 cal
bir tabak zeytin yağlı fasulye:176 cal
yoğurt :130 cal
yarım dilim kepekli ekmek :40 cal
ve tavsiyelere uyarak 10 adet badem :100 cal gerçekten tok tutuyomuş :) TOPLAM : 650 cal
sanırım akşam yemeğim de öğle yemeğiyle aynı olur :)

bende bugün çikolatalı kflakes yedim ne tesadüf :) bu arada uruz abla ( abla dememde bi sakınca var mı ? nasıl hitap edeceğimi bilemedim de :) ) tebrikk ederim :)
bugünkü menüm de :

bir tabak mısır gevreği ve süt :200 cal
bir tabak zeytin yağlı fasulye:176 cal
yoğurt :130 cal
yarım dilim kepekli ekmek :40 cal
ve tavsiyelere uyarak 10 adet badem :100 cal gerçekten tok tutuyomuş :) TOPLAM : 650 cal
sanırım akşam yemeğim de öğle yemeğiyle aynı olur :)

Canım istediğin gibi hitap edebilirsin, hiç sorun değil :)

15 adet badem 100 kalori ediyor. 5 adet badem öksüz kalmış, hadi onları da ye :KK1:

Akşam öğlen yemeğinin aynısını yesen de kalorin az kalıyor, 1 kase yoğurt ve meyve ekleyebilirsin listene.

Canım istediğin gibi hitap edebilirsin, hiç sorun değil :)

15 adet badem 100 kalori ediyor. 5 adet badem öksüz kalmış, hadi onları da ye :KK1:

Akşam öğlen yemeğinin aynısını yesen de kalorin az kalıyor, 1 kase yoğurt ve meyve ekleyebilirsin listene.

:) o zaman bademleri yiyim :)

akşam yemeğini fasulye yoğurt ve yarım dilim kepekli ekmek üzerin den söylemiştim :) bin kalori civarı oluyor. :) uruz abla diyim öyleyse :KK1:

Son düzenleme:
uyumuşum azcıkkk :KK31::KK31::KK31::KK31::KK31:

kalkınca acaip acıkmıştım
15 kirz 4 kayısı 2 ceviz 200 kadar yogurt yedim:KK53::KK53::KK53:

1 domates, 1 salatalık dogradım salata gibi
üzerine aknaz peynir serptimm, limon birazda pul biber tuz 2 dlm ekmekle yuttum
ama henüz aldıgım kalori 290 ett bugünde 1200 tamamlamam zor olucak sanırım

kl. doldurmak bukadar zor olmamalı banum ,kuru yemiş ye meyve ye..

kıslar sizlerden duyup kalori sepetine üye oldum ay negüzel siteymiş.:KK9: ben hergün yediklerimi günlügüme yazarım beni bilenler bilir .ama hiç kl sayarak yapmamıştım bu işi . hatta ben hiç kalori saymadım şimdiye desem yeridir ..:KK9:
genelde monti tarzında besleniyorum gl endekse dayalı ama ek olarakda kalori sepetinden yararlanıp kl de sayayım . bakalım ne olcak
birde ben baya spor yapıyorum bazı günlerde . sporla yaktıgımız kl yediklerimizin kalorisinden çıkarılacak ona göremi günlük almamız gereken kl hesaplanacak :44:
heppera abllam yok sanırım ,epeydir görmüyorum mesajlarını .. uruzcum sende bu konuda baya deneyimlisin ... soruma cevap alabilirmiyim . şimdiden teşekkürler.:KK16:

Son düzenleme:
kl. doldurmak bukadar zor olmamalı banum ,kuru yemiş ye meyve ye..

kıslar sizlerden duyup kalori sepetine üye oldum ay negüzel siteymiş.:KK9: ben hergün yediklerimi günlügüme yazarım beni bilenler bilir .ama hiç kl sayarak yapmamıştım bu işi . hatta ben hiç kalori saymadım şimdiye desem yeridir ..:KK9:
genelde monti tarzında besleniyorum gl endekse dayalı ama ek olarakda kalori sepetinden yararlanıp kl de sayayım . bakalım ne olcak
birde ben baya spor yapıyorum bazı günlerde . sporla yaktıgımız kl yediklerimizin kalorisinden çıkarılacak ona göremi günlük almamız gereken kl hesaplanacak :44:
heppera abllam yok sanırım ,epeydir görmüyorum mesajlarını .. uruzcum sende bu konuda baya deneyimlisin ... soruma cevap alabilirmiyim . şimdiden teşekkürler.:KK16:

abla o işe bende bi çözüm bulamadım ama spor yaparsam 1200 yapmazsam 1000 kalori alıyorum
azen doldurmak zor oluyor inann bende kuruyemiş ekliyorum hemen ardında

abla o işe bende bi çözüm bulamadım ama spor yaparsam 1200 yapmazsam 1000 kalori alıyorum
azen doldurmak zor oluyor inann bende kuruyemiş ekliyorum hemen ardında

ben bugün uçmuşum banum sabah yürümeye gittim sonra da dışarda işlerim vardı 2 saatde ordan yürdüm say bide spor salonuna denemeye gittim 30 dk aletlerden :KK37:
bunları çıkarırsam eksilerdeyim say kl olrak :KK9:

Ben sporla harcadığım kalorileri günlük kalori hesabına katmıyorum, yani onlar yanıma kar olarak kalıyor :)

Ben genel bir aralık belirledim, 1200-1600 kalori arasında olmaya dikkat ediyorum her gün, spor yapsam da yapmasam da.

Senin için de bu aralıkta olmak iyidir bence, buna ilaveten spor yaparsan tabii ki daha iyi sonuç alırsın :)

Ben sporla harcadığım kalorileri günlük kalori hesabına katmıyorum, yani onlar yanıma kar olarak kalıyor :)

Ben genel bir aralık belirledim, 1200-1600 kalori arasında olmaya dikkat ediyorum her gün, spor yapsam da yapmasam da.

Senin için de bu aralıkta olmak iyidir bence, buna ilaveten spor yaparsan tabii ki daha iyi sonuç alırsın :)

teşekkürler uruz.:KK16:
benim vermem gereken kilo 6.7. kilo civarında . 1200 kl iyidir diye düşündüm . bazal meto hızımda bu civarlarda sanırım ..
sporla harcadıgımda vucuddan gitsin artık :KK31:

Sabah canım kahvaltı istemediği için 30 tane badem yedim.

Bir süre geçtikten sonra çılbır yaptım kendime, birkaç gündür bir çılbır tutturdum gidiyorum :) 2 yumurtayla yaptım, sonra da üzerine 2 kaşık yoğurt koydum. Yanında 5 adet salatalık yedim, tok tutsun diye. 2 dilim de ekmek.

Arada 1 kahve içtim ve 1 parça çikolata hüplettim.

Evi toplarken, odayı temizlerken 15 tane badem daha.

Evde gözleme, börek ve kek vardı. Sağa baktım, sola baktım; en sonunda yarım gözleme yedim. Çok yağlı değildi ama bol peynirliydi. Yanında 1 bardak şekersiz kola.

Şimdi tekrar kahve ve 1 parça çikolata.

Akşam yemeği olarak da 1-2 kase yoğurt yicem.

Bugün ortalama 1500 kalori ediyor.

Ayağımdaki ve dizimdeki ağrı hafifledi ama halen tamamen geçmiş değil. Yürüyüşe gitmedim ama az da olsa dans etmeye çalıştım, ek olarak temizlik yaptım.

teşekkürler uruz.:KK16:
benim vermem gereken kilo 6.7. kilo civarında . 1200 kl iyidir diye düşündüm . bazal meto hızımda bu civarlarda sanırım ..
sporla harcadıgımda vucuddan gitsin artık :KK31:

Spor harika bir şey aslında. Örneğin spor yaptığında 400 kalori yakıyorsun ama sporun metabolizmayı hızlandırıcı etkisi nedeniyle gün boyu ekstradan 200 kalori daha harcıyorsun. Hiç bırakmamak lazım :)

uruzz bende senin gibi yapıyorum cnm spor yaptıgımd ayanıma kar kalıyor yaktıklarım
dün bende senin gibi cılbır yaptım çok güzeldi bugün 2 yumurta ile yine yapıcam

X