Popüler Konu Kalori Sayımı Yöntemiyle Kilo Verme Deneyimlerimiz

Kaç kilo vermeniz gerekiyor?

• Ankete Katılan
    1.418
çok cnm sıkkın 6 gün protein ve tavuk yemeye karşı gide gide 200 gr gitmiş:KK43:

Sabah :
1 dilim yumurtalı ekmek :305 kcal
1Kibrit Kutusu Beyaz Peynir : 30 kcal
Yarım bardak süt :75 kcal

şimdi olayı anladım tatlım .

Valla çok sevinirim hesaplarsan :KK16::KK16::KK16::KK16:
Yaşım :27
kilom:55
boyum :1.65

şu sıralar saçlarım çok dökülüyor :KK43: o yüzden pekmez ,badem ,ceviz fln yiyorum .umarım 1200 geçmem kızlar.

canım hesapladım eylulun 1 ıne kadar 772 klorı almalısın yanı sen 1200 kalorı alıyorsan 500 kalorı yaka bır spor yapmalısın :) eylulun 1 ıne kadar s sıkarsan dısını 50 olurmussun hesp oyle dıyor:):KK54::KK54:

çok cnm sıkkın 6 gün protein ve tavuk yemeye karşı gide gide 200 gr gitmiş:KK43:

Senin neden bu kadar uzun süre duraksadı anlamıyorum, üstüne üstlük protein diyetinin de faydası olmamış :26:

Acaba kan tahlili yaptırıp kan değerlerine baktırsan mı?

Senin neden bu kadar uzun süre duraksadı anlamıyorum, üstüne üstlük protein diyetinin de faydası olmamış :26:

Acaba kan tahlili yaptırıp kan değerlerine baktırsan mı?

bilmiyorumki cnm yaa :KK43: bi dr gidicem artık olmazsaa

kizlar tekrar hayirli ramazanlar
cuma günü niyetlendim isyerinden 1 gibi ciktim arabayi zor kullandim hafif hafif isyerinde bas agrim baslamisti ama araba kullanirken dahada yogunlasti ve midemde bulanmaya basladi orucumu bozmak zorunda kaldim...
cuma gününden beride 3 gündür migren agrisi cekiyorum bu ictigim kacinci hap bilemiyrm (oructa tutamadim) migren acliktan oluyor benim.
aksam oldu anca simdi biraz kendime geldim yarin is, hafta sonum böyle hastalikla gecti malesef.

bende hep 62,1 de takildim kaldim derken cuma günü tabi mide bostu, cumartesi tartida 61,7 geldim fakat bugün tekrar 62,2 ye cikmisim.

eskiden kolayca giderdi biraz yemezdim hemen inerdi kilo, ama artik yedigim an hemen geri geliyor. yapicak bisey yok veremedim gitti 2 kiloyu
ne 2 kiloymus beeeeeeeeeeeee :KK47:

merhaba arkadaşlar ben aranıza yeni katıldım...şu kilo verme hedefinizi gösteren şey varya .şu kadar gitti şu kadar kaldı diye onu nasıl
ekliyorsunuz.

KıLO ÇıZELGESıNı NASIL YAPABıLıRSıNıZ?

Arkadaşlar, birkaç yerde kilo çizelgesi yapmak için yardım rica eden arkadaşlara rastladım. Sanırım en iyisi bununla ilgili bir başlık açmak. Hepinize kolay gelsin, dilerim yardımcı olur.

Öncelikle, aşağıda verdiğim bilgilerin "tickerfactory.com" sitesinde yer alan çizelge için olduğunu belirtmeliyim.

1) http://www.tickerfactory.com/ezticke...r_designer.php
2) Açılan sayfanın altına doğru kategorileri göreceksiniz. Buradan weight loss bölümünü tıklayın.
3) Karşınıza toplam 13 sayfalık kilo çizelge çubuğu seçenekleri çıkacak. Sayfa numaralarını tıklayarak, ilgili sayfaya gidebilir ve size sunulmuş olan seçeneklerden birini seçebilirsiniz.
4) Çizelge çubuğunuzu seçtikten sonra (şekillerin yanındaki yuvarlaklara mouse ile tick koyacaksınız) Next tuşuna basarak ilerleyin.
5) Şimdi karşınıza yine bir çok sayfalı seçenekler çıkıyor. Bu kez çubuk kaydırıcısını seçeceksiniz. Yani kilonuzun çizelge üzerindeki hareketini gösterecek olan ikonu. Toplam 7 sayfada çeşitli seçenekler sizi bekliyor. Buradaki seçiminizi de yaptıktan sonra yeniden Next tuşuna basın.
6) Figüratif seçimleriniz bitti ve şimdi sıra form doldurmada...
7) Formun passsword / pin bölümünde şifrenizi oluşturun.
8) Şifre seçiminden sonra, formu doldururken aşağıdaki yönergeleri izleyin:
track bölümü için : weight seçilecek
weight units: kilogram seçilecek
your target : hedef kilonu yaz
your starting : başlangıç kilonu yaz
your current : geçerli kilonu (bugünkü kilonu) yaz
weight date : tarihi ay/gün/yıl formatında yazılacak
height unit : Metric S.I. seçilecek (bu şekilde yaptığında beden/kitle endeksin de çizelgede yer alır)
your height : Boy yazılacak. Mesela 1.65 sen ilk kutucuğa 1, ikinci kutucuğa 65yazmalısın. Kutucukların yanında m, ve cm göründüğünden emin ol.
9) Formu doldurman bittikten sonra Next tuşuna bas.
10) Seçiminle oluşan çizelgen karşında!!! Şimdi sıra geldi çizelgeni, kk de imzana yapıştırmaya..
11) Çizelgenin altında çeşitli biçimlerde adres tipleri yer alır. Bunlardan urlile başlayanı, yani ilk kutucukta yer alanı ctrl+copy yaparak kopyala ve kontrol panelinde yer alan imza ayarlarındaki alana ctrl+paste yaparak yapıştır.
Ancak bu esnada çok dikkatli olmalısın. En sık hataya bu aşamada rastlıyorum. Adresin tamamını kopyalayamayan arkadaşlar, kilo çizelgelerine kavuşamıyorlar. Adresi kopyalarken url ile başlayıp url ile bittiğine, adresin olduğu kutucuğa bakarken en alt satıra kadar baktığına lütfen emin ol.

ıyilikler, a.s.

***** ÖNEMLı AÇIKLAMA ******

YENı FORMAT

ÇıZELGEYı OLUŞTURMA ŞEKLıNDE BıR DEĞıŞıKLıK YOK, ANCAK OLUŞTURDUĞUMUZ ÇıZELGEYı kk DAKı AYARLARIMIZA EKLEME FORMATI DEĞıŞTı.
YENı FORMAT ıÇıN; LÜTFEN AŞAĞIDAKı MESAJLARI OKUYUNUZ.

ÇıZELGE BıLGıNıZDE DEĞıŞıKLıK OLDUĞUNDA ıSE; ÇıZELGENıZı ıLK BAŞTAN OLUŞTURMALISINIZ.

1- Yeni formata göre yazılı açıklama

http://www.kadinlarkulubu.com/kadinl...eklenmesi.html

Kızlar selamlar:) yazlıktaydım birkaç günlüğüne İstanbul'dayim sizlere yazmak istedim..

Öncelikle 55li kiloya geldim şükür.. Çok yavaş verdim 2 kilomu ama incelme oldu bayağa.. Pek dikkat etmedim kalori de saymadım şöyle saymadım şimdi hemen kalori saymadıysan burada ne işin var demeyin :) bu yöntemi uygulaya uygulaya her şeyin kalorisini biliyorum hemen hemen.. o yüzden ölçülü davranıyorum ama dondurmamdan falan kısmadım hiç.. Sadece şunu söyliyim her gün içtiğim yeşil çayımı içiyorum her gün.. Ve iftardan sonra yürüyüş yapıyorum hafif hafif.. öyle tempolu falan değil.. Çok sıkı diyet yapmıyorum zaten yavaş veriyorum verilecek çok kilom olmadığı için.. Ama kendinizi sıkmayın hızlı kilo veriyim diye yavaş verilince daha kalıcı oluyor gerçekten.. Hayırlı sahurlar hayırlı ramazanlar :):)

He birde beni uzun süre tok kalmamı sağlayan bir tarif var :)

3-4 kaşık iyi çırpılmış diyet yoğurdun içine yarım nektar(şeftali de olur) küçük küçük doğruyorum bir tutam da nesfit atıyorum nefis oluyor :) nesfit yerine 1 adet yulaflı bisküvi de kullanabilirsiniz.. diyet olanlar tercihimiz olursa iyi olur diye düşünüyorum :)

Ve son olarak..

İftardan sonra maden suyu içiyorum bir de sahurdan sonra içiyorum (sahurda çok yemiyorum iftarda çok yediğimden:) ) mutlaka yeşil çayımı içiyorum ve doğadanın beşi bir yerde çayını.. (başka marka da olur ya da aktarınkiler)

Sağlıklı ve hızı kilo vermeler :):)

Buralar pek bir sessiz kalmış, elimiz değsin yine :KK9::KK9:

Sabah: Birkaç fındık, 1 armut

Öğle: 2 közlenmiş kırmızı biber

Akşam: 1 kase yoğurt

3 ltden fazla su.

İştah filan kalmadı, sadece yaşamak için yiyorum :KK9:

Hayatım boyunca şu son günlerde içtiğim kadar su içmemişimdir.

Buralar pek bir sessiz kalmış, elimiz değsin yine :KK9::KK9:

Sabah: Birkaç fındık, 1 armut

Öğle: 2 közlenmiş kırmızı biber

Akşam: 1 kase yoğurt

3 ltden fazla su.

İştah filan kalmadı, sadece yaşamak için yiyorum :KK9:

Hayatım boyunca şu son günlerde içtiğim kadar su içmemişimdir.

canım benim selamlar.menünü hiç beğenmedim çok çok az kendine zarar verme.bu aralar kimse bişey yiyemiyor bir ben yiyorum sanırım:KK9:reglimden dolayı iştahım çok açık sıcak falan banamısın demiyor vallahi:KK9:bu hafta sadece 300 gr gitmiş regl olduğum için doğru ölçüm değil olsun ama bana ceza olsun.kilom bu kadar çokken böyle serersem 75e falan düşsem iyice şımarırım ben:KK19:

canım benim selamlar.menünü hiç beğenmedim çok çok az kendine zarar verme.bu aralar kimse bişey yiyemiyor bir ben yiyorum sanırım:KK9:reglimden dolayı iştahım çok açık sıcak falan banamısın demiyor vallahi:KK9:bu hafta sadece 300 gr gitmiş regl olduğum için doğru ölçüm değil olsun ama bana ceza olsun.kilom bu kadar çokken böyle serersem 75e falan düşsem iyice şımarırım ben:KK19:

Sıcaklar çok fena gerçekten, hiçbir şey yiyesim yok. Tam tersine sürekli bir mide bulantısı ve su içme isteği var. Bu yaz zor geçiyor :KK31:

Ben de regl dönemindeyim, tartı 1-2 kg fazla gösteriyor ama umursamamaya çalışıyorum. Nasılsa dönemsel ödem :)

Sıcaklar çok fena gerçekten, hiçbir şey yiyesim yok. Tam tersine sürekli bir mide bulantısı ve su içme isteği var. Bu yaz zor geçiyor :KK31:

Ben de regl dönemindeyim, tartı 1-2 kg fazla gösteriyor ama umursamamaya çalışıyorum. Nasılsa dönemsel ödem :)

ben kendimi bu hafta çok bıraktım canım ya.neden bunu kendime yapıyorum onu da bilmiyorum.zaten bir kaç gün eskişehirdeydim.yarın da konyaya gidicem görümceme pazar akşam döneriz.artık pztesiden itibaren tam gaz devam.çarşamba da iş başı yapıcam öğle yemeklerini ne yapıcam hiç bir fikrim yok.belki de oruca devam ederim.oruçta bu yıl dayanamıyorum tansiyonum yerlerde geziyorum bilmiyorum belki de tutarım tutmazsam vicdan yapıyorum.

ben kendimi bu hafta çok bıraktım canım ya.neden bunu kendime yapıyorum onu da bilmiyorum.zaten bir kaç gün eskişehirdeydim.yarın da konyaya gidicem görümceme pazar akşam döneriz.artık pztesiden itibaren tam gaz devam.çarşamba da iş başı yapıcam öğle yemeklerini ne yapıcam hiç bir fikrim yok.belki de oruca devam ederim.oruçta bu yıl dayanamıyorum tansiyonum yerlerde geziyorum bilmiyorum belki de tutarım tutmazsam vicdan yapıyorum.

Olsun canım, arada boşvermişlikler olur öyle :) Hem çok zorlanmadan 83'leri gördün işte, ne kadar güzel, eminim gerisi de su gibi gelecek :KK16:

Olsun canım, arada boşvermişlikler olur öyle :) Hem çok zorlanmadan 83'leri gördün işte, ne kadar güzel, eminim gerisi de su gibi gelecek :KK16:

evet gerçekten çok zorlanmadan 83leri gördüm.fakat bundan sonrası zor olacak benim için en fazla kaldığım kilo 83ler benim maalesef.tiroit tedavim 83te bitmişti ve 2 yıl kadar bu kiloda kaldım.en çok hangi kiloda kaldıysak o rakamlarda biraz vücut zorlanıyormuş.bakalım ben neler yapıcam.canım benim görüşürüz yine pztesi girerim yine.bol kalori yakmalı günler diliyorum:KK54:

oncelıklee herkese hayırlı ramazanlar ....
ve uzun zamandır gırememıstım ..kızlar bugun tam 10.haftam ve tartıldım:)) cokkkk sukur allahıma; bukadar verecegımı hıc tahmın etmezdım devammm dıyorum gıttıgı yere kadar..

10.haftam
87 den ---> 79.6:)

7,4 kg vermisim

total olarak verilen kilomu onemli yoksa belli bi zaman diliminde verilen kilomu ?

su ticker factoriyi nasıl degiscegimi bilemiyorum ya hep unutuyorummm .. yardımcı olurmusunuz nerden gırıp degıscemm kontrol panelinden miydi

oncelıklee herkese hayırlı ramazanlar ....
ve uzun zamandır gırememıstım ..kızlar bugun tam 10.haftam ve tartıldım:)) cokkkk sukur allahıma; bukadar verecegımı hıc tahmın etmezdım devammm dıyorum gıttıgı yere kadar..

10.haftam
87 den ---> 79.6:)

7,4 kg vermisim
total olarak verilen kilomu onemli yoksa belli bi zaman diliminde verilen kilomu ?

Çok tebrik ederim canım, senin adına çok sevindim :KK16:

Ne kadar zamanda verdiğin önemli değil. Bazıları çok yavaş verir, bazıları daha şanslıdır ve biraz daha hızlı kilo verirler. Asıl önemli olan er ya da geç sağlıklı kilomuza kavuşmak. :KK19:

X