2011 Şubat Anneleri Doğum İzni

ben şu an bebeğin gelişimine göre 30.haftadayım doktorum rapor konusunda çok hassas. 32.hafta dolmadan vermiyor. rapor konusunda da müdürümüz sorun çıkarıyor sağolsun. geçen ay 3 gün rapor almaK zorunda kaldım hemen haber göndermiş izne ayrılıyosa ayrılsın yerine başka öğretmen alıcam diye...

rapor bizim kanuni hakkımız canım boşver ne haber yollarsa yollasın. sen devlette misin özelde mi? devletse hiç dert etme ama özelse biraz sıkıntılı bir durum tabi.

rapor bizim kanuni hakkımız canım boşver ne haber yollarsa yollasın. sen devlette misin özelde mi? devletse hiç dert etme ama özelse biraz sıkıntılı bir durum tabi.

devletteyim ama müdür beni o kadar strese soktu ki... bir an önce rapor alıp kurtulmak istiyorum o okuldan...

aralık ayı rapor için en uygun zaman canım, nasılsa ocakta 40 günlük rapor hakkımız sıfırlanıyor tekrar. sağlık bu sonuçta keyfi bir şey değil ya, sorun etse de yasal olarak hiç bir yaptırım uygulayamaz. takma boşver

aralık ayı rapor için en uygun zaman canım, nasılsa ocakta 40 günlük rapor hakkımız sıfırlanıyor tekrar. sağlık bu sonuçta keyfi bir şey değil ya, sorun etse de yasal olarak hiç bir yaptırım uygulayamaz. takma boşver

aynen vallahi çalışabilir raporunu almadan şöyle 1 hafta yatsak mı?:KK47::KK47:

günaydın arkadaslar ben mart annesi olacaktım ama sezaryn olacagı için subat sonu dogum olacak. size birsey sormak istiyorum benim sat 1 haziran 32.haftam 11 ocaga geliyor ben 11 ocakta 37.haftaya kadar calısabilir raporu alırsam 15subata kadar calısmam gerekiyor.ama 28 ocak ve 14 subat arası yarı yıl tatiline geliyor.ben calısabilir diye rapor alsam 28 ocaga kdr calısmıs olucam yarı yıl tatilinde calısmıs sayılıp dogum sonrasına aktarabilirmiyim yoksa calısmıs saymazlar mı?

ben bugün raporumu aldım.aslında 37. haftaya kadar çalışacaktım ama çewremde erken doğum yapan çok oldu bende korktum.ayrıca köy okulundayım yollarda kötü.nisanın ilk haftasına kadar doğum iznimde olacam.2 ayda ücretsiz izin almak için uğraşacam.çalıştığım ilçe sözleeşmeli öğrtmene yok diyor ama alanlar var.hayırlısı artık.:KK49:

günaydın arkadaslar ben mart annesi olacaktım ama sezaryn olacagı için subat sonu dogum olacak. size birsey sormak istiyorum benim sat 1 haziran 32.haftam 11 ocaga geliyor ben 11 ocakta 37.haftaya kadar calısabilir raporu alırsam 15subata kadar calısmam gerekiyor.ama 28 ocak ve 14 subat arası yarı yıl tatiline geliyor.ben calısabilir diye rapor alsam 28 ocaga kdr calısmıs olucam yarı yıl tatilinde calısmıs sayılıp dogum sonrasına aktarabilirmiyim yoksa calısmıs saymazlar mı?

Sayılır canım merak etme...

doğum sonrası ücretli iznimiz 4 aya çıkarılacak diyorlar böyle bir haber duyan yada okuyan varmı kızlar?

valla cnm bunu sadece söylenti olarak memurlar.net'de okumuştum ama herkes yok öyle bişey demiş.Keşke olsa ne gzel olurdu!!ama bizi kapsaması için sanırım bu yasa çıktıktan sonra doğum yapmamız gerekıyor ki bizi kapsasın!

ben bugün raporumu aldım.aslında 37. haftaya kadar çalışacaktım ama çewremde erken doğum yapan çok oldu bende korktum.ayrıca köy okulundayım yollarda kötü.nisanın ilk haftasına kadar doğum iznimde olacam.2 ayda ücretsiz izin almak için uğraşacam.çalıştığım ilçe sözleeşmeli öğrtmene yok diyor ama alanlar var.hayırlısı artık.:KK49:

ben de dün doktora kontrole gittim ama doktor bebek 32haftalık olmuş doğum iznin başlıyor dedi ve başlattı şoka girdim ben normal rapor almak için gitmiştim bi anda doğum iznim başladı bir de doğum yaklaşmış gibi hissettim korkmaya başladım :18: benim de köy okulu yollar çok kötü tek başıma yapamam diye çalışabilir raporu almadım.

aynen vallahi çalışabilir raporunu almadan şöyle 1 hafta yatsak mı?:KK47::KK47:

pazartesi çalışabilir raporu verecek dr
öncesinde normal raporlarımı kullanmadığıma pişmanım ya
noldu bi teşekkür edenmi var
ne çocuklar ne idare kendi kendimize stres oluyoruz kimsenin umru değil

valla cnm bunu sadece söylenti olarak memurlar.net'de okumuştum ama herkes yok öyle bişey demiş.Keşke olsa ne gzel olurdu!!ama bizi kapsaması için sanırım bu yasa çıktıktan sonra doğum yapmamız gerekıyor ki bizi kapsasın!

üzüldüm şimdi:KK59:

Son düzenleme:

cnm ben de sözleşmeliyim,ben var diye biliyorum...hayırlısı olsun,ben taa ekim 15 ten beri raporluyum...daha 24 aralıkta başlıycak doğum öncesi iznim,onu da kullanıcam kısmetse...inş. bişi olmaz...

bugün itibariyle son 5 haftaya başladık
dr um çalışabilir raporu verdi
önümüzdeki hafta pazarteside aile hekimimden gripten dolayı 1 hafta rapor isteyeceğim aralığın son haftası nasılsa değerlendireceğim vallahi yorgunluktan ölüyorum ya

öğretmen arkadaşlardan bilgisi olan yazarsa sevinirim.
şimdi biz doğum sonrası normal izinler, raporlar ve mazeret iznini kullansak bile haziran başı gibi iznimiz bitecek. hazirandaki seminerde göreve başlasam, ki zaten bir kaç saat duruluyor kayınvalidem bebeğe bakar ben gider gelirim diye düşünüyorum. yaz tatili bitiminde eylül ayında ücretsiz izne ayrılabilirmiyim? yoksa izinler biter bitmez ücretsizi başlatmak mı gerekir? bu durumda yazın yok yere maaş alamıyoruz. bilemedim nasıl olacak?????

şimdi biz doğum sonrası normal izinler, raporlar ve mazeret iznini kullansak bile haziran başı gibi iznimiz bitecek. hazirandaki seminerde göreve başlasam, ki zaten bir kaç saat duruluyor kayınvalidem bebeğe bakar ben gider gelirim diye düşünüyorum. yaz tatili bitiminde eylül ayında ücretsiz izne ayrılabilirmiyim? yoksa izinler biter bitmez ücretsizi başlatmak mı gerekir? bu durumda yazın yok yere maaş alamıyoruz. bilemedim nasıl olacak?????

haziranda göreve başlayıp yaz maaşını alıp eylülde ücretsiz izine çıkabilirsin :))

Canım dogum yaptıktan 12 ay içerisinde alabiliyorsun diye biliyordum.

Araştırdım biraz evet öyleymiş :)

kızlar bnmde bir sorum olacak aranızda muhasebeci arkadaşlarımız varr ben şimdi beş hafta çalışabilir raporumu aldım ve muhasebeye verdim muhasebecimizin bişi bildiği yok şimdi bu çalışabilir raporumu hemen sgk ya bildirmesi gerekiyormu ? yoksa rapor verincemi bildiricek o kağıtla birliktee

arkadaşlar sat a göre 10 mart gözüküyor doğumumuz ancak tüp bebek olduğundan daha erken sezeryan ile doğum olacak bir kısım yanacak izinden. sorum şu doğum izninin sömestre denk gelen kısmı aktarılıyormu aktarılmıyormu?10 ocak gibi 37. haftaya yani 14 şubata kadar çalışabilir raporu alacaktım ancak daha erken ayrılayım maden eklenmiyormuş....tecrübesi bilgisi olan varmı?bizim müdür yardımcısı başkasının başına geldiğini milli eğitimin eklemediğini söyledi...

arkadaşlar sat a göre 10 mart gözüküyor doğumumuz ancak tüp bebek olduğundan daha erken sezeryan ile doğum olacak bir kısım yanacak izinden. sorum şu doğum izninin sömestre denk gelen kısmı aktarılıyormu aktarılmıyormu?10 ocak gibi 37. haftaya yani 14 şubata kadar çalışabilir raporu alacaktım ancak daha erken ayrılayım maden eklenmiyormuş....tecrübesi bilgisi olan varmı?bizim müdür yardımcısı başkasının başına geldiğini milli eğitimin eklemediğini söyledi...

aktarılıyor güzelim.yaz tatili aktarılmıyor ama şubat tatili aktarılıyor.emsalleri var.ben dün memurumuza sordum aktarırız normal bir durum dedi

X