Günlük Temizlikçi Kadın Çalıştıranlar Paylaşalım Mı ?

Evet idare etme ,sabır sürem doldu.
Pazartesi ücretini verip işi bitireceğim.
Cuma günü dişçiye gidebilir miyim dedi, bende akşama misafirim var ,yapıacak şeyler olduğunu ,başka gün gitmesini söyledim.
Bunları konuşmamıza rağmen
İşi tamamlamadan acele ,yarım yamalak gitmiş.
inanın çok kızdım aradım ki dişçide değil çarşıdayım diye yalan söyledi.
Sonra anladım ki başka eve işe gitmiş.
Artık bu kadarına tahammül edemem.
Dürüstlüğü aştığı zaman iş bitmiştir.
Evet bugünden itibaren kadını çıkarttım.
Çıkartma gerekçelerimi söyledim.
Tekrar kadın arama aşamaları çok zor.Hayırlısı olsun,inşallah iyi bir insanla karşılaşırım.

içinize siniyor mu gerçekten kadının yaptığı iş? :18: ya da sinmesi için neler yapıyorsunuz? :44:

benim içime sinmiyor..bence bi insan evini en iyi kendi temizler. istediği gibi. ama işte zamansızlık insanı mecbur bırakıyor. ben onun yaptığı işi bi günde yapsam pestilim çıkar.ben de bi oda temizlenmişken diğer odalar kirli kalsın istemiyorum. hepsi bi günde halloluyor. o açıdan iyi ama çoğu zaman eksikliklerini görüyorum. mesela salı günü bana gelen kadın, kanepelerin yanlarındaki demirlerin tozunu almamış.kızımın odasındaki çerçeveler üstünde tozları almamış, odaları temizlemiş ama lambaların tozunu kafasını kaldırıp da almamış.

sürekli başında durmak ve şunu da yaptınmı falan gibi sormak lazım denetleyici gibi. ancak ozaman belki içime siner. onu da yapmaktan ben rahatsız oluyorum. ama sonuçta bi hizmet için para ödüyoruz değilmi. gerekirse bunu da yapmalıyız.

BUGÜN bizde de kadın vardı.çok güçlü ve gürbüz bir kadın maaşallah.:KK1:ben akşama kadar başında bekledim heryer pırıl pırıl oldu.değer valla 80 lira verdim bir gün yorulduk ama mis gibi oldu:KK76::KK76:

yazdıklarınızı görünce gözüm korktu. şimdiye kadar kendim gördüm işleri evdeyim zaten ama yeni evim eskisine nispeten büyük boş evi bile anca 2 günde temizliyebiliyorlar. 15de bir tam gün alsam bana daha pahalıya malolucak mecburan sürekli alıcam. sizce fiyatı neye göre belirlemeliyim.

Arkadaşlar temizlik için hangi sürelerde kadın alıyorsunuz?
Haftalık ,günlük ,aylık ,birkaç gün yarım gün ,tam gün vs ...
Kadına hangi işleri yaptırıyorsunuz?

Kadınlarla çalışmak gerçekten güç olmuş.
Hepsi çok uyanık , hep kendileri adına düşünüyorlar.
Sağlık sorunlarım nedeniyle almak zorundayım.
Haftada iki kez ,yarım gün geliyordu.
Baktım çok iş üremiyor bu yıl haftada bir keze düşürdüm.
Tam güvenilir bir kadın bulsam günlük yarım günden almak istiyorum.
Ama maalesef her birinde farklı durumlar oluyor.
Günlük alan arkadaşlar var mı ,ne kadar ücret veriyorsunuz?

Kızlar bende daha yeni başladım bir kadınla yarın 3.gelişi olcak.Kuzenimizn çok iyi tanıdığı güvenilir biri..
haftada 2 gün anlaştım 300 tl maaş vercem yol ona ait olacak.

ilk geçen cuma geldi cumarteside misafir gelcekti ilk gelcek diye başında durdum çok güzel yaptı ama eli çok ağır mutfağın çoğunu yetiştiremedi.Ben yaptım kalanını.

2.geçen gün salı geldi bn evde olmadım bu sefer anahtarda verdik güvenilir diye özellikle mutfak üzerinde dumasını söledim dip köşe halısından camına dolap içlerinden buzdolabına kadar yapçaktı yapmış ama eksikler var birde 2 çeşit yemek yapçak her geldiğinde evle ilgili aklınıza gelen herşeyi yapçak yoğun çalışıyoruz çünkü eşimle..yemekleri güzel temiz yapmış allah için ama koca bi gün 10 dan 7 ye kadar başka hiç bişi yapmamış mutfak dışında :KK50: söylemem mi lazım bi süpürge tutmasını toz almasını yani koskoca kadın bilmesi lazım emir vermeyide seven biri değilim.

yarın da gelcek yarın giyinme odasını düzenleticem sadece yerleştirme ütü felan ondan sonraki haftada oturup konuşçam liste vercem eline her geldiğinde neleri yapmasını istediğime dair yoksa bütün gün oturcak sallana sallana iş yapçak boşuna para ödicem :KK19:

yani işin özeti arkadaşlar çok zor uğraşmak iyice anladım güvenilir birinide bulmak zor bu zamanda bu kadın çok iyi güvenilir biri önümüzdeki haftaya bakıcam nasıl dediklerimi yapmışmı diye ona göre karar vercem çalışıp çalışmayacağıma..

Hepimize allah kolaylık sabır versin.
Sevgiler
:KK71:

Canım üç günden hergün yarım şekline dönüştü.
11.45 de giliyor , 4 gibi bazanda daha erken gidiyor.
Aldığımız kararları uygulamada sıkıntı yaşıyoruz daha çok.
Eve kadın bulmak o kadar zor ki, farklı birini bulsam değiştireceğim ama nerdeeee...
300 veriyorum , kendinin evi çok yakın yol ücreti yok.
Para olarak 300 veriyorum ama inanın 400 e mal oluyor.
Allahım hepimizi iyi insanlarla karşılaştırsın ,nşallah...

Merak ettim ... Haftalik mi 300 yoksa aylik mi ?

dün aldığım "başka bir kadın" da bir işe yaramaz...
bu 3. beğenmediğim olacak. aldıkları parayı haketmiyo bazıları. işte dünki de onlardan biriydi.mutfakta özellikle dolapları sil dememe rağmen üstlerine dokunmadığı bugün baktığımda gördüm. keşke dün o evdeyken mutfağa girip baksaydım da giderken de lafı soksaydım.elinize sağlık ama şöyle böyle diye.. bulaşık makinesini çek dedim .evet çekmiş ama üstünün tozunu almayı unutmuş.mutfak dolabının alt bazası vardır ya zahmet edip de o tahtayı çıkarıp orayı silmemiş. bu kadını tavsiye üzerine almıştım bi de bunu deneyelim diye. yok kardeşim yok bu da boş çıktı. off ben kafama göre birini bulamayacağım sanırım....

merhabalar annem ev işlerine gidiyor temizliginden memnun kalacagınızı garanti edebilirim.şuan için bir kaç işe daha ihtiyacı var bu yüzden buraya yazmak istedim ümraniye'de oturuyoruz.ilgilenen olursa mesajınızı bekliyorum.

arkadaşlar hepinizin yorumlarını okudum. ben yardımcı alamıyorum çünkü gücüm yok o kadar, çalışan bi bayanım ama kendim yapmaya çalışıyorum.
bazı arkadaşlar çok katı yorumlar yapmış. merak ettiğim bir gün içinde yapmasını istediğiniz işleri siz olsanız bir günde yapabilirmisiniz. öyle detaylara takılmışsınız ki. bu şartlarda memnun olacağınız birini bulmak çok zor. sonuçta hepimiz çalışan insanlarız onların halindende anlamamız gerekmiyor mu.
kimi çok paragöz oluyolar haftada 2 gelip her gün yarım güne yanaşmıyor çünkü diğer türlü daha çok para kazanıyorlar gibi yorumlar olmuş.
siz kendi işlerinizde 2 gün çalışıp daha çok kazanmaktansa hergün çoluğunuzu çocuğunuzu evinizi barkınızı bırakıp her gün gidipte daha az kazanmayı tercih eder misiniz.
herkes evinin rıskı için çalışıyor.
bence birazda onların yerine koyup kendimizi ona göre yorum yapsak.
yanlış anlamayın kimseyi yargılamadım da ne bileyim işte yazayım dedim işte...

Selam Kızlarr,

Benim yardımcı kadının başlayalı 4, hafta oldu..Ufak detaylar dışında memnunum.Yemeği çok güzel yapıyor bir kere eşimde bende çok memnun kaldık.
En başta paragöz biri hiç değil namazında niyazında bir insan..Akşam işten geliyorum saat 7 lere kadar kalıyor işini bitirmeden çıkmıyor şaştım kaldım ilk defa böyle birini tanıdım çok sewindim ama Allahım gönlüme göre birini verdi sanırım sonunda arkadaşlar :KK16:

Hepinize böyle bir kadının denk gelmesini diliyorum canlarım :81:

Sevgiler :KK71:

benm de haftada yarım gün geliyor aylık 120 lira veriyorum, bak yaptklarını sayıyım; süpürge, yüzey temzliği, toz alma, wc -banyo temzliği ve ütü. arada bir de tozlanan cam varsa onu siliyor, geçen gün not yazdım dolapta sebze var onu da yapar msn die, yetştirmemiş yapmamış o yüzden, sinirlendm aslında ama sesimi çıkarmadım.

Ben sadece misafir oldugu günler ki haftada 1 oluyo nerdeyse alıyorum diğer günler kendim hallediyorum ama çalıştıgım günler misafir alırken pasta ve temizlik yetiştiremiyorum yetiştirirsemde yorgunluktan bişey anlamıyorum günden..
kadın yarım gün gibi bi süreliğine geliyor.. 9 gibi gelip 1-2 gibi gidiyor.. yaptıgı süpürge , toz alma , yerleri silme.. cam nadir siliniyor tozlandıysa.. 50 lira veriyorum.ama ütüm için ayrı birini istiyorum bu kadının ütüsü güzel değil. eşim sürekli takım elbise giydiği için bi ütüye en az 20-30 gömlek birikiyo:KK43:(

Ben sadece misafir oldugu günler ki haftada 1 oluyo nerdeyse alıyorum diğer günler kendim hallediyorum ama çalıştıgım günler misafir alırken pasta ve temizlik yetiştiremiyorum yetiştirirsemde yorgunluktan bişey anlamıyorum günden..
kadın yarım gün gibi bi süreliğine geliyor.. 9 gibi gelip 1-2 gibi gidiyor.. yaptıgı süpürge , toz alma , yerleri silme.. cam nadir siliniyor tozlandıysa.. 50 lira veriyorum.ama ütüm için ayrı birini istiyorum bu kadının ütüsü güzel değil. eşim sürekli takım elbise giydiği için bi ütüye en az 20-30 gömlek birikiyo:KK43:(

canm bence ütü ve temzliği bir arada yapan birini bulmaya çalış, öbür türlü daha pahalıya gelr, hem ütülerini haftalık yaptırırsan daha rahat olur, birikmş olmaz en azından. 50 lira da pahalıymış haftada yarım gün için.

ankarada adam gibi temizlik yapabilen bir kadına denk gelmedim 3 senedir.

ilk gün güzel yapılıyor kendilerini iyi gösterip devam etmek açısından sonra hemen bozuyorlar.suç kadınlarda değil aslında bende çok fazla yüz veriyorum, iyi davranıyorum hani çalışanım değilde bir tanıdığım arkdaşımmış gibi konuşuyorum kırmamaya ezmemeye çalışıyorum. böyle olunca noluyor aptal yerine konuyorsungüleryüzlü olununca noluyor sallanmıyorsun.

sizlere tavsiyem yüz vermeyin gelenlere sonra kurnazlık yaptıklarını sanıp karşılarındakini aptal yerine koyuyorlar asıl aptallık bu aslında aldığı hem devamlı kazanabilceği ekmek kapısını kaybediyor hemde yaptım deyip yapmadığı yada GÜYA yaptığı temizlenmeyen yerleri gördükçe aldığı helal olmasın diyorsun o paranın hayrınıda göremiyor.

güvenilir,işini düzgün yapan ve eli çabuk olan bir bayan tavsiyesi olan varsa temizlik için sevinirim.

Son düzenleme:
Evet arkadaşlar maalesef her birimizin yardımcılarla macerası farklı.
Ama genel kanaat şu ki; kadınlar iş almak için öncelikle güzel çalışıyorlar sonra es geçiyorlar.Tabi istisnlar kaideyi bozmuyor.
Mutlaka işini dürüstçe başının beklenmeden yapanlar yok değildir.Ancak o kadar az ki...
Geçen hafta birisi geldi .öZELLİKLE 7:30 da gelmesini istedim çünkü 11:30 da çıkacaktım.
Oturma odası kanepeleri ve bir halısını sildi , evi süpürdü ,silemedi.Sildiği yerleride görseniz berbat. 12 ye kadar kalıp silmeyi tamamlamasını istedim.'' 7 buçukta geldim vaktim doldu '' demesin mi.... O kadar şaşırdım ki...
Daha önceki kadınım bu işlerin üzerine balkonları yıkar , toz alır ,lavobaları temizlerdi.
İzah etmeme rağmen ısrarla ilave para istedi utanmadan .
Evet arkadaşlar kimse yanlış anlamasın ukalalık yapmıyorum.
İnsan bir yaptığı işe elinin hızına vs bakar ona göre kendisini bilir.
İlave parayı verdim bir dahada seninle anlaşamayız dedim.

Bu hafta yeni bir yardımcıyla anlaştık, başladı.
İnşallah memnun kalacağım birisi olur, hayırlısı bakalım.
Hiç çalışmamış ev hanımı bir kadın.En önemlisi güveneceğimiz birisi ,temiz ve becerikli.
Yarım olmak üzere hafta içi beş gün gelecek.Saat 11 de geliyor , 4 de gidiyor.
Aylık 300 tl.
Gelince ne yapacağı konuşuluyor ,yapıyor.
Bu hafta süpürme ,toz alma ,yemek ,çamaşır işi oldu.
Rahatsızdı fazla detaya girmeyelim rahatsızlığın geçsin haftaya gireriz diye konuşuldu.
İnşallah haftaya halı silme ,cam , ütü vs rutin sıraya ,düzene koyularak olur .
Dört gündür yaptığı yemeklerden anladıkki lezzetli yemek yapıyor.
Hayırlısı bakalım ,gelişmeleri buradan haberdar ederim arkadaşlar.
Allahım hepimizi iyilerle karşılaştırsın.

Evet arkadaşlar maalesef her birimizin yardımcılarla macerası farklı.
Ama genel kanaat şu ki; kadınlar iş almak için öncelikle güzel çalışıyorlar sonra es geçiyorlar.Tabi istisnlar kaideyi bozmuyor.
Mutlaka işini dürüstçe başının beklenmeden yapanlar yok değildir.Ancak o kadar az ki...
Geçen hafta birisi geldi .öZELLİKLE 7:30 da gelmesini istedim çünkü 11:30 da çıkacaktım.
Oturma odası kanepeleri ve bir halısını sildi , evi süpürdü ,silemedi.Sildiği yerleride görseniz berbat. 12 ye kadar kalıp silmeyi tamamlamasını istedim.'' 7 buçukta geldim vaktim doldu '' demesin mi.... O kadar şaşırdım ki...
Daha önceki kadınım bu işlerin üzerine balkonları yıkar , toz alır ,lavobaları temizlerdi.
İzah etmeme rağmen ısrarla ilave para istedi utanmadan .
Evet arkadaşlar kimse yanlış anlamasın ukalalık yapmıyorum.
İnsan bir yaptığı işe elinin hızına vs bakar ona göre kendisini bilir.
İlave parayı verdim bir dahada seninle anlaşamayız dedim.

aynı istekler, karşımıza çıkan aynı tip yardımcı bayanlar ve aynı hayal kırıklıkları o kadar çok bu konudan müzdarip insan var ki hata kimde düşünmeye gerek yok.yapabildiğin işi yapçaksın yapamıyorsanda yapmıcaksın olay bu yani.

Evet arkadaşlar yardımcımızla üçüncü haftamız.
Yemek yapıyor ,işi yapıyor ama eli ağır, tam olarak bilmiyor.
Bir haftada yapılacak iş üç haftada yapılıyor.
Beğenmediğim bir yanıda tuvalet ,banyo temizliği tam olmuyor.
Eşimde her iyilik bir arada olmaz diyor.Güvenilir oluşu tutuyor,aklım evde kalmıyor.
Akşamları geldiğimde en azından tertemiz düzenli ,yemeği hazır buluyorum.
Çamaşırım seriliyor ,katlanıyor,ütü yapılıyor, bulaşık makinesi boşalıp,yerleştiriliyor.
Çarşaflar ,nevresimler değişiyor.
Kızım okuldan geldiğinde evde oluyor.
Yatağımı ,yatak odamı kendim toplar ,düzenler bırakırım.
Hayırlısı bakalım şimdilik devam ediyoruz.

benm de haftada yarım gün geliyor aylık 120 lira veriyorum, bak yaptklarını sayıyım; süpürge, yüzey temzliği, toz alma, wc -banyo temzliği ve ütü. arada bir de tozlanan cam varsa onu siliyor, geçen gün not yazdım dolapta sebze var onu da yapar msn die, yetştirmemiş yapmamış o yüzden, sinirlendm aslında ama sesimi çıkarmadım.

benimde böyle birine ihtiyacım var.beylikdüzü yakupluda oturuyorum.dediğiniz gibi iyi birini bulmak çok zor.tavsiye edebileceğiniz biri varsa lütfen bekliyorum

X