Bebek Beslenmesi 7 aylık günlük bebek menüsü

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
valla sen soğru yapıoun arkadaşım benim ikizlerim 7 aylık 7 kglar erken doğdular dünde en az 500 cc anne sütü yada devam sütü almaları koşulu ile ek gıda vermelisin dedi.ben sabah anne sütü yada aptamilden sonra meyve püresi 3 saat sonra yine anne sütü yada aptamil 1 saat sonra içine hergün yeni haşladığım bir sebzeyi eklediğim tarhana ikindide anne sütü ve mamadan sonra yoğurt veriyorum.yoğurdu hergün taze yapıyorum.anne sütü ve mamayı 125 cc olarak veriyorum.ve cocuklarım hiç uyanmadan 12 saat uyuyo geceleri kendim kaldırıp süt içiriyorum.eğer doymasalar uyumazlar zaten bence bu yedirilenler çok saçma.bi kere çayla pekmez aynı anda verilmez direk kansızlık yapar,beb bisküvisi yada pirinç unu kof şişiriyor çocuğu hiçbir besin değeri yok.kavanoz meyve püresi verenleri hiç anlamıyorum hele evde bi meyve rendelemek nu kadar mı zor.ben hala su bile vermiyorum anne sütü yeterli su yerine boşuna şişiriyor su çocuğu.en fazla çorbadan sonra 3-4 çay kaşığı su veriyorum.doktorlar çok iyi buluyor sğlıklarını.bunları okuyunca şok oldum:)

anne sütünün önemini kim tartışabilir ki,bence de ağırlıklı o olmalı.Bebe bisküvisi ve pirinç ununa katılıyorum,hiç de vermedim çocuklarıma.Çay vermek elbet doğru değil,onun yerine kahvaltısı meyve suyuyla ıslatılıp yumuşatılabilir.Ama çayla pekmez kansızlık yapar diyemeyiz,pekmezle versen de vermesen de onu yapabilir zaten.Pekmezin faydasından yararlanmak adına verilebilir.Bir şeye katılmam mümkün değil,su boşuna şişiriyor,azcık veriyorum demişsin.Su hiç şişirir mi,susuz canlılık olur mu? Artık 6.ayları bitti,su elbette alacaklar.Hiçbir sıvı suyun yerini tutmaz.

Benim kızımda 7 ay 3 haftalık. Menümüz
sabah 7.30 anne sütü sonra işe gidiyorum kayınvalidem sabah 9 gibi 150 cc anne sütü veriyor. 10.30 civarıı yumurta sarısı pekmez labne peyniri ceviz fındık badem karışımı ve evde yaptığım ekmek(tam buğday unundan) 11.30.civarı tekrar 150 cc anne sütü öğlen 1 civarı 1 gün sebze çorbası 1 gün evde mayalanmış yoğurt. 14.30 gibi tekrar anne sütü. ve aralarda meyve evde ne varsa. 15.30 gibi işten geliyorum. sonrada beni hep emiyor. akşam üzeride meyve veriyorum.
Burada yazılanlara gelince maalesef ek gıdalar ana öğün anne sütü yada mama ek gıda olmuş. EK GIDA EKTİR. 1 yaşına kadar bebeğin ana gıdası anne sütü yada devam sütüdür. Lütfen unutmayalım. Hele reçel çay ne kadar zararlı biz büyüklere bile zararlıyken onlara olan etkisini düşünemiyorum.

tebrikler..kamu spotu bile var ek goda günde 2 çay bardağını geçemez.ana gıda süttür yada devam sütüdür.nacizane fikrim ve doktorumuzun yorumu.sabah kahvaltısındaki o karışık menüyü çocuğun damak tadı gelişimi için kötü buluyorum tek tek vermeyi denedinizmi.

anne sütünün önemini kim tartışabilir ki,bence de ağırlıklı o olmalı.Bebe bisküvisi ve pirinç ununa katılıyorum,hiç de vermedim çocuklarıma.Çay vermek elbet doğru değil,onun yerine kahvaltısı meyve suyuyla ıslatılıp yumuşatılabilir.Ama çayla pekmez kansızlık yapar diyemeyiz,pekmezle versen de vermesen de onu yapabilir zaten.Pekmezin faydasından yararlanmak adına verilebilir.Bir şeye katılmam mümkün değil,su boşuna şişiriyor,azcık veriyorum demişsin.Su hiç şişirir mi,susuz canlılık olur mu? Artık 6.ayları bitti,su elbette alacaklar.Hiçbir sıvı suyun yerini tutmaz.

ben günde 500cc anne süyü içiriyorum hala o yüzden su vermiyorum anne sütü hepsini karşılıyor.bebekler su içmeye alışıyor ve durmadan susuyorlar kısır bi döngüye giriyorlar.sadece ek gıdada sonra 3-4 çay kaşığı ver dedi doktorumuz.tabi benimkiler prematüre doğdular ben hala yoğun bakım doktoruuzun kontrolünde veriyorum tüm bunları.çocuk doktorlarının bu konudaki yorumu farklı olabiliyor.

tebrikler..kamu spotu bile var ek goda günde 2 çay bardağını geçemez.ana gıda süttür yada devam sütüdür.nacizane fikrim ve doktorumuzun yorumu.sabah kahvaltısındaki o karışık menüyü çocuğun damak tadı gelişimi için kötü buluyorum tek tek vermeyi denedinizmi.
Zaten tek tek veriyorum fakat daha yumurta sarısını yutamadığı için pekmez yada domates suyuyla veriyorum. bu arada balık ve et vermeyide ihmal etmiyorum.

Zaten tek tek veriyorum fakat daha yumurta sarısını yutamadığı için pekmez yada domates suyuyla veriyorum. bu arada balık ve et vermeyide ihmal etmiyorum.

kaç aylıktı seninki canım.balık et 9.aydan sonra diye biliyorum ama.

bu topiği okuyunca şok oldum.o kadarlık bebekler o kadar şeyi nasıl yiyor. ek gıda adı üstünde ek olmalı.anne sütü ya da mama dan sonra gelmeli.en azından ben bebeğmi öylee besliyorum...

merhaba sevgili anneler
her doktorun kilo alımına ve bebeğe göre reçetesi farklı oluyor.
bence en önemlisi doktorun tavsiyeleri. bir de sağlıklı çocuğun önemli olduğunu düşünüyorum.
zayıf veya kilolu olmasından çok..
bizim katı gıda maceramızı anlatmıştım, burada onu paylaşıyorum.

kati gidaya gecis | gunesanne

bebekleriniz ile sağlıklı günler diliyorum.
çok sevgiler,
Güneş

Okuduklarıma şaşırdım. Kahvaltıyı hala bulamaç yapan var mı ya. Tek tek verilmeli tatlarını öğrenmeleri lazım. Canan karatay pekmezi bile haftada 2 yi geçmeyecek sekilde verin diyor cok seker içerdiğinden. Bebe biskuvisive pirinç unu verildiğini ben bu zamanda tahmin edemezdim. O çocuklar kiloalmıyor şişiyor!!

bebeğim 7 aylık. günlük beslenmemiz
09 kahvaltı ( peynir, yumurta, ceviz, pekmez, tereyağ, badem, yulaf, bebe bisküvisi, kek, domates rendesi, zeytinyağ- tabii bunları dönüşümlü veriyorum)
11 meyve püresi
13 sebze püresi
15 yoğurt ( bunu genelde atlıyor çünkü her şeklini denedim ama sevmiyor)
17 tarhana ya da şehriye çorbası ( et tavuk suyu ile yapılmış)
19 tahıllı kaşık maması
Aralarda ve gece emziriyorum. Et ve tavuğa da geç dedi drmuz ama kabız oldu bebeğim et yiyince, o yüzden erteledim.

Okuduklarıma şaşırdım. Kahvaltıyı hala bulamaç yapan var mı ya. Tek tek verilmeli tatlarını öğrenmeleri lazım. Canan karatay pekmezi bile haftada 2 yi geçmeyecek sekilde verin diyor cok seker içerdiğinden. Bebe biskuvisive pirinç unu verildiğini ben bu zamanda tahmin edemezdim. O çocuklar kiloalmıyor şişiyor!!

bana öyle dedi dr ama yemiyor bulamaç olmayınca, çok denedim. ben de biraz erteledim, bebeğim 7 aylık.

tatlım benim oğlumda 7 aylık ve 10.200kg Maşallah kilosu qayet iyi ama dediğin qibi bende daha çok kilo almasını istiyorum
benim oğlum 1 aydır emmeyide bıraktı malesef...
ona

sabahları :
çayla berabar peynir zeytin kaymak reçel ve bebe bisküvisini karıştırıp mama yapıyorum
ama tabi bıkmasın diye her qün içerisine farklı birşeyler ekliyorum yada eksiltiyorum...
bağzı sabahlarda hero baby nin kahvaltı saatini yapıyorum oğlum onu çok seviyor.

ara öğün olarak meyve suyu içiriyorum...

kahvaltısından 3 saat sonra öğlen :
çorba yapıyorum içerisine bebekler için kavrulmuş gevreklerden oyup katılaştırıyorum ve onu yediriyorum.

yine 3 saat sonra yani ilkindi de :
hero baby kavanoz maması veya meyveli yoğurt yediriyorum...

meyveli yoğurt yediriyorsam 1,5 saat sonra kavanoz maması veriyorum çünkü
yoğurt tok tutmaz
ama kavanoz maması verdiysem 2-3 saat sonra da yoğurt yediriyorum.

akşam da yatmadan önce saat 10 qibi pirinç unu muhallebisi
veya arı mama yediriyorum.

Arkadaşlar sizler nasıl yediriyorsunuz herkes paylaşırsa sevinirim en azından
yanlışımızı doğrumuzu birbirimizden düzeltir fikir ediniriz:KK71:

Oh maşallah:)) çok güzel hiç bukdr yediremedim ben benim kızı:)

canan karatay saçmalıyor... Ona kadar sözüne itimat edilecek çok çok doktor var.

Masallah benim bebekte 7 aylik bu yazdiklarinizi yedigini gorsem mutluluktan ucarim heralde.hala emmeye devam kilosuda 10 kg korkma sutun yariyo diyolar ama yinedr uzuluyorum :KK43:acaba bu derecede yemek yiyen bebekler anne sutu az oldugundanmi ek besine cabuk geciyolar cozemedim bu olayi

Masallah benim bebekte 7 aylik bu yazdiklarinizi yedigini gorsem mutluluktan ucarim heralde.hala emmeye devam kilosuda 10 kg korkma sutun yariyo diyolar ama yinedr uzuluyorum :KK43:acaba bu derecede yemek yiyen bebekler anne sutu az oldugundanmi ek besine cabuk geciyolar cozemedim bu olayi

olması gereken bebeklerin kilo düzenine göre ek gıdaya geçiş. benimki normal olmasına rağmen gaz sıkıntımızdan dolayı doktordan habersiz 4 aylıkken başladım ek gıdaya. hem gaz hem kabızlık olunca ve de beni emmeyince mecbur kaldım desem yeridir. Aç karna yarım elma püresi üzerine biraz su. ve elmalı arı mama bir çay bardağı kadar. bence de hiç korkma benim kızım şu an dokuz aylık ve 10 kilo ki aşırı kilolu duruyo :)

benim oğlum 7 buçuk aylık. sabah bebelac maması veriyorum. benimle birlikte kahvaltı da yapıyor. yumurta sarısı, ev yapımı reçel, tuzsuz peynir, pekmez yiyor. öğle sebze çorbası yapıyorum. kabak, havuç, ıspanak, bezelye koyuyorum, piştikten sonra zeytin yağı ekliyorum. öğleden sonra tavuk çorbası, yayla çorbası içiyor. bugün ilk defa balık verdim , çok sevdi. Akşam yine çorba çünkü oğlum sadece çorba seviyor. meyveyi yediremiyorum , ağzını açtıramıyorum. demir ilacı kabızlık yaptı onu da veremiyorum. patates, muz, prinç de menümüzde yok aşırı kabızlık nedeniyle. Ayrıca kasaptan kemik aldım kaynatıp tülbentten süzdüm, çorbalarına koyuyorum. her istediğinde emziriyorum da. oğlum 8 buçuk kilo boyu 70 cm. çok hareketli fıldır fıldır dönüyo ancak desteksiz 15 saniyeden fazla oturamıyo. kabızlığı için ilaç kullanıyorum ancak net sonuç alamadım. tavsiyelerinizi bekliyorum.
Balkabagi tavsiye ederim

X