incir kürü ile hamile kalan varmı?

canım çakşır suyunu bende duydum cok ıyıymıs ayrıca Meryem suresını okuman cok güzel.rabbım emeklerını boşa çıkarmasın ınsallah.esını karsına alıp cıddı sekılde konuşman lazım yanı gerekırse hergun konuş ve bu karışımları ıcmesını sağla.hayat müşterek onunda üzerine dusenlerı yapması lazım tek taraflı ıstemekle olmuyr.ben senı cok ıyı anlıyorum rabbım en kısa zamanda bızede bu duyguyu yasatacak ınsallah.

aminnn inşallah üzerine düşeni yapıyo ama bazen hey heyleri geliyo :) benimde onu anlamam lazım çocuk için değilde hep benim hatrım için içiyo sağolsun RABBİM sabrımızı bol versin ve sonunda mükafatını cümlemize

cnm ya roman gibi okuyordum valla tam keyfine varıyordum yarıda kesmişsin :)) ciddi söylüyorum :) ben bu yazdıklarının hepsini evliliğimin 3. yılında başladım ( şu an 7. yıldayız) ama hep yarıda bıraktık hep neye başladıysak hangi doktora gittiysek tabi bırakan eşim o sıkılınca ilaçlardan benim umudumu kırıyordu bende üstelemiyordum yine bazen söyleniyo kırılacak gibi oluyorum bırakmıyorum artık başladım Allah izin verirse sonuna kadar gitcem umudumuzu hiç yitirmesin rabbim dün gittim bir sürü şey aldım aktardan hem kendim için hemde eşim için çakşır otu aldım demledim ben içemedim daha vermedim ama tam ağzına layık dedim eşime oda anladı gülüştük :) çok kötü yahuuuu ığğğğ nasıl içecekse çok şükür keçi boynuzunu içiyor birde meryem suresine başladım hergün bir defe okuyorum inşallah Rabbim duyar sesimizi.Allah sizden razı olsun kimden ne bilgi edindiysem hepsinden razı olsun::nazar::

Allah hepimizden razi olsun insallah. Insallah senin de diger okuyanlarin da isine yarar. Ben kendim sürekli burda neden kimse yazmiyor diye aradigim icin herseyi yazmak istedim. Birileri okursa ve fayda görürse ne mutlu. Cünkü umutsuzluk cok kötü. Biliyorum.

Erkekler bu konuda kadinlara göre daha rahat görünebiliyorlar. Tabii her ay gelecek ilk belirti onlarin vücudunda olmadigi icin kadinin her ay nasil bekledigini pek anlamalari mümkün degil. Benim esim de ilk icmeye basladiginda gerek var mi buna diyordu. 3 gün filan sonra kendisi sormaya basladi icmeyecek miyim diye. Onunla konusmustum, ben tek basima cocuk yapamayacagima göre sen de biseyler yapacaksin diye. hic tereddüt etmeden icti. söyle elbette. Ikiniz de kararli olun ama hayatinizin merkezinde bu olmasin:)))) bu cok önemli... Ben de hergün dua ediyorum, hem saglikla bebegimi dünyaya getirebilmek, hem de isteyen herkesin en yakin zamanda bu mutlulugu yasamasi icin. Olacak, mutlaka birgün olacak... biz ögrendiklerimizi uygulayalim, neyin vesile olacagini bilemeyiz ki, Allahim Ne zaman nasip ederse o zaman oluyor cünkü. Biz dünyalari da icsek önce O'nun ol demesi gerekli.

Insallaahhhh cok uzun sürmez. Aminnn!! bu arada caksir otunu hic duymadim. Arastirmadim da. o yüzden hic bisey diyemeyecegim. Insallah ise yarar tabi ki :)) hepinizi kucakliyorum.

bende incir kürüne 11 mayısta basladım bu ay klomende kullanmıstım we adetımın 12. gunu dr a gıttıgımde 2 tane cok guzel yumurtam oldugunu soyledı artık klomenden mı ıncır kurunden mı bılemem ama ıncır kurunun etkılı oldugunu dusunuorm cunku oncekı ay klomnle yumurtalarım buyuyememıstı.neyse bu ay ılıskı gunlerınde beraber olduk.haftaya bellı olcak dollenme war mı yok mu iş. wardır.

inciri birkaç ay yedim olmad kistlerim vardi benim sora 6.ayinda küre başlamaya karar verdim 7_8 inciri 20dk ..3 tane havucu 15 dk yada tam tersiydi kızlar hatirlayamadim ayri kaplarda kaynattim sonra süzerek bileştirdim ılıyınca sadece 1hafta içtim sonra yapmaya üşendim o ay hamile kaldim çok şükür denemenizi tavsiye ederim

Son düzenleme:
merhabalar;
öncelikle hayırlı olsun, Rabbim sağlıkla eline almayı nasip etsin.

Bende yaklaşık sekiz aylık evliyim ve 32 yaşındayım. hiç korunmadık ama henüz bebeğimiz yok. Haziranın 3 ünde, reglim bittikten 4 gün sonra soğan kürü yaptım. 14 gün boyunca. incir kürüne başladım bu sabah itibariyle ile, hiç ara vermeden. aynı zamanda eşime de keçi boynuzu içirmeye başladım :))) eeee hayat müşterek sonuçta. daha önce sadece ben doktora gittim, yumurtlama ile ilgili bir sorunum olmadığını söyledi. neyse ben 5 bardak suya 15 incir ile tıpkı anlatıldığı şekilde yaptım. gerçi bu durumda da 2,5 bardak suya 6-7 tane ile arasında pek fark yok. ama şimdi kilo alındığı yönünde şeyler okudum. açıkcası akşam da eşime ya bi bebişimiz olcak yada tombik bi eşin diye dalga geçmiştim, ama sadece şakaydı yani gerçekleşmesi gerekmez. sorum şu olacak o kaynaktıktan sonra suyunu içiyoruz tamam da incirler nolcak, atılcak mı? nasıl değerlendireceğimi bilemiyorum ama atmak da istemiyorum. yumurtlama dönemine mi getirdin havuç ekleme işini?

Lütfen kusura bakmayin, giremememistim ve ancak cevaplayabiliyorum. Umarim isinize yarar. Ben sogan kürüne adetimin 2. günü basladim. 15 gün yaptim ve bitirdim. o ay 1-2 gün adetim gecikti. Sogandan sonraki adetimin basladigi ilk gün incir kürü icmeye basladim. Ama öyle 15 incirle yapmadim acikcasi. Kücük bir demlige 2.5 bardak kadar temiz su koydum, bazen 6 bazen 7 incirle yaptim.(yurtdisinda yasiyorum, biraz daha bildik olsun diye türk marketinden incir aldim ama resmen o ay kilo kilo aldim 15 kullansam dünyanin parasini da vermis olurdum sanirim:) ) Ama kaynatma süresine oldukca dikkat ettim. Cok düzenli adet oldugum icin 13 ve 16. günler arasinda yumurtlama olacagini tahmin ederek 11. ve 19. günler arasinda incirlerin icine 1 adet de havuc ekledim. Ama sunu da belirtmeliyim, incir kürü benim yumurtlamami bence öne cekmisti ve 10. 11. gün gibi yumurtladim diye düsünüyorum. Cünkü o siralarda resmen yumurtaliklarimin yerini elimle tutacak gibi hissediyordum agridan ve akintim da vardi.

Esim de keciboynuzu icti, benim edet günümle basladi yine 2-3 bardak kadar suya 5-6 keciboynuzu kirdim. iyice kaynatip soguttuk, ilk 1 hafta sabah aksam 1 tane sonrasinda ise günde 1 tane icmeye devam etti.

Veee sonucu belirtmistim:) cok sükür. Allahim insallah saglikla sihhatle kavusturur bizi yavrularimiza. Allahim isteyen herkese nasip eylesin insallah...

incir kürünü çok az kişi uygulamış zannedersem..benim son iki gün kürün bitmesi için..ama bende faydalı olmadı galiba çünkü LH hiç inmedi yani yumurtam çatlamadı.yaptığım ovulasyon testleri tam on gün boyunca hep koyu pozitifti:KK59:şimdi yapsam yine pozitif çıkar ooof oof

Simdi cocugunuz war mi peki :KK9:

Simdi cocugunuz war mi peki :KK9:

evet canım şuan bir oğlum oldu çok şükür Rabbime.ben çok şey denedim. ama benim hormonlarım çok bozuktu. özellikle LH hiç düşmüyordu.yumuratalarım o kadar küçükmüş ki kum gibiymiş.ama LH onların büyüyüp atılmasını engelliyormuş.yani kısacası yumurtalık tembelliği teşhisi konuldu.bitkisel bir çok yöntemi denedim. en son böğürtlen kökü suyu içtim 1 ay.ondanda bir fayda alamadım.sonra doktorum artık klomen verdi.ilk kullandığım ay yumurtalarım tam büyümedi diye tedaviyi yarım bırakmıştık.bende artık gelecek ay devam ederim diye ümitlenmemiştim bile.adetim bir hafta gecikince öylesine yaptığım bir testte öğrendim hamile olduğumu:KK76:.hemde adetime 8-10 gün kala bir birlikteliğimiz olmuştu sadece.

inşallah sende tez zamanda kavuşursun meleğine:KK49:

Kızlar ben hepsini denedim ama hepsini Bıraktığım vazgeçtiğim zaman hamile kaldım bence bol bol dua edin Allah hayırlısını versin

selam bende incir kurune basşadım ınşlh allah bır evlat nasıp eder yasım 38 yasdan dolayı endısem var

X