Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

bungunku menum

sabah dışarda :koy kahvaltısı

kavurmalı yumurta
peynır cesitleri(bol bol yedim)
2-3 zeytin
domates salatalık yeşillik
birkaç çatal gül reçeli(regl oldugum ıcın sıkmadım kendimi yedim)

ogleden sonra:
1 guveçte kaşarlı et sote
ayran
salata

ara:eek:rta sekerli turk kahvesı

kızlar bugun lcw den hafif likralı bir kot aldım kendime 32-32,bir beden kuculmusum ,yaşasın:KK66::KK66:

şimdi kilo verdiğim ıcın fazla para vermek ıstemıyorum kıyafetlere,57 kiloya dusunce bastan bir gardrop düzecegım kendime,inş.:97:

bugün saat 2:00 kadar işlerle uğraştım ve kendime inanamadım o saate kadar ben nasıl aç kaldım halan inanamıyorum eskiden olsa saat 9:00da kıvranmaya başlardım midem kazınırdı kahvlatı yapmaya bile üşenirdim .kıymalı menemen yaptım bide cacık hazırladım bir avuç ta ceviz ve badem yedim ve akşam menü yapmadım limonlu su içiyorum halan canım bişey istemedi akşam menüde zaten yemeklerli hazırlayım diyene kadarda 1-2 saat geçti öğleden sonra 4:30 gibi menemeni yedim.şuanda gayet iyiyim akşamda belki sütlü kahve içer biraz oyalanıncada yatarım .bide şu tuz değirmeninin halletseydim himalaya tuzumu kullanmaya başlayıcaktım neyse bilen biri yazar inşallah nasıl kullancağımızı değirmeni :KK1::KK1:

iyi akşamlar arkadşlar benim size bir sorum olcak ama diyetle ilgili değil sipariş verdiğim himalaya tuzu ,cam değirmen, sirke,bambu bıçaklar nihayet dün geldi ama ben bu cam değirmende tuzu nasıl öğütecem tohaf bir alet yanlış bişeyde yapmak istemedim sizlere soruyum dedişm kullanan banada tarif ederse çok sevinirim...:KK59: alışmışız marketten paket tuz alıp kullanmaya bu garip geldi bana :KK66:

canım,cam değirmen benim kullandıgım gibi bişeyse,içine tuzu koyduktan sonra ters cevirip plastık kısmı sabir tutarak cam kısmı sola ceviriyorsun,bu sırada ufalanması gerekir tuzun,dene bakalım olcak mı:KK34:

iyi akşamlar arkadşlar benim size bir sorum olcak ama diyetle ilgili değil sipariş verdiğim himalaya tuzu ,cam değirmen, sirke,bambu bıçaklar nihayet dün geldi ama ben bu cam değirmende tuzu nasıl öğütecem tohaf bir alet yanlış bişeyde yapmak istemedim sizlere soruyum dedişm kullanan banada tarif ederse çok sevinirim...:KK59: alışmışız marketten paket tuz alıp kullanmaya bu garip geldi bana :KK66:

Cam degırmen tuzluga tuzu doldurup kapadıktan sonra ters cevırıp tulugun serbest doner kısmını burarak kulalanacaksınız sAnırım,hayırlı olsun ben daha denız tuzu kullanıyorum,onun tuzlugu da oyle oguterek calısıyor. :KK66:

Cam degırmen tuzluga tuzu doldurup kapadıktan sonra ters cevırıp tulugun serbest doner kısmını burarak kulalanacaksınız sAnırım,hayırlı olsun ben daha denız tuzu kullanıyorum,onun tuzlugu da oyle oguterek calısıyor. :KK66:

dediğn gibi yaptım tuzu doldurrdum ters çevirdim sürekli dönen kurma kısmını sola doğru büküp denedim ama çok ağır işliyor acaba biyerde yanlışmı yaptım öğütüyor ama çok az çıktı tuz bişeyleri yanlışmı yapıyorum acaba kullanım kılavuzuda yok :KK50:

Menü:

Kalkınca:Su,omega3
1.öğün:2yumurta kaysı kıvamında,15 zeytın,4hurma(adet donemım dıye yoksa yemem,hoca da cok sekerlı dıyormus hurmaya,kahverengı kuru kaysım bıttıydı),bır avuc beyaz peynır,2yesıl bıber,1cay bardagını dolduracak kadar cevız.

2. Öğün:3tane kabak dolma(ıcınde pırınc ya da bulgur yoK)
,1 bardak ayran,sogan,2tane bıber,1 kase cacık,3hurma,3zeytın,2cevız
3. Öğün:kabak zeytınyagında kavrulmus,yogurt,bıber,bır avuc fıstık

Sıvı:Bol su,2 fıncan kahve,cay

Spor:1saat ev ısı,bugun cok yazdım oda bır cesıt zıhın sporu. :KK66:

canım dolmayı nasıl yaptın pirinç bulgur koymadan:KK53:

kızlar hoca ısrarla soyluyor omega 3 u kuvvetli bir antioksidanla alın dıye.ogutulmus uzum çekirdeğini bugun bir arkadas orduevının kantınınde görmus sağolsun benim için aldı,yarından ıtıbaren ikisini beraber almaya başlayacagım.

Kızlarrrrrrrrrrrrr size 2 müjdem var 1.bu gün 10 gün önce üstüme olmayan bermudamı giyip dışarı gezmeye çıktım 2. KARATAY kitabını aldımmmmmm!!!!

Öyle mutluyum ki eve gelir gelmez neti açıp size yazmak istedim.Allahım Allahım sana çok şükür.Rabbim hepimizin yüzünü güldürsün inşallah,AMİN :nazar:

bugünkü menümü yazayım
1.öğün:kaşarlı omlet,dometes,salatalık,10 kadar zeytin,peynir,şekersiz çay
2.öğün:1 tabak sebze yemeği,yoğurt
3.öğün:1 porsiyon kebap,salata
spor:1 saat yürüyüş twister,masaj
ne zamandır kot pantolonlarımı giymemiştim.bugün dışarı çıkarken giydiğimde dar gelen pantolonlarımın ne kadar bol geldiğini görünce sevinçten havalara uçtum:KK66::KK66::KK66:

Yaaa sende mi o mutluluğu yaşadın bu gün ne tesadüf.Sevinçten havalara uçası geliyor insanın dimi,kutlkarım seni canım maşallah.Başarılarının devamını dilerim :nazar:

sadece sogan kıyma ve baharatlarla yapılabılır,taze otlarda konabılır ıcıne,maydanoz dereotu gibi,

Annem kabak ya da patlıcanın kendi içini de kullanıyor aklınızda olsun öyle yapılabilir.İçinden çıkanları rondoda çekin soğan vs diğer maddedleri ekleyin belki çok çok az bulgur konabilir o zaman.

Canım kendine niye böyle bir haksızlık ediyorsun ki sinir oluyorum diye... Ben senin yerinde olsan her sabah kalktığımda aynanın karşısına geçip kendime tşk eder, kendimi kutlardım. Ayda 5 kg büyük bir başarı, kendine haksızlık etme... Önemli olan sabır ve istikrar... Aslında dr ların önerdiği ayda 2 kg.., kesinlikle geri gelmiyormuş. Ben bir keresinde, bundan yıllar önce bir diyetle ayda 10 kg vermiştim. Sonuç 3 ay içinde 20 kg aldım... Bu mu başarı... Ben diyorum ki sağlıklı beslenme alışkanlığıyla kalıcı kg lar olsun... Egosuz incelmek çok önemli, sabırlı olmak... Ego hırs yaratıyor daha hızlı daha hızlı diye, sabırsızlanıyor...

Senin üzerinden şöyle bir örnekleme yapalım. Sen karar verip kg lara dur demeseydin eminim ki şu anda beş kg daha almıştın. 100 kg ile başladın, sb ye başlamamış olsaydın 105 kg dun ama şimdi 5 kg verdin 95 kg sun. 10 kg kardasın. Şimdi olayın güzel yanını daha iyi anlıyoruz değil mi...

Ben de 90 kg da dur dedim o kadar hızlı kg alıyordum ki anlatamam. İki hafta oldu. Dur demeseydim şu anda 90 lı kg ları telafuz ediyor olacaktım. İlk hafta 85.5 kg ya düştüm, bayramda 1 kg aldım, 86,5, bu hafta 86 altı. Ben biliyorum ki bir haftada 4,5 kg vermem mümkün değil, bu yazımda da bahsettiğim gibi ödem vs. Ama şimdi 80 li kg ları telafuz ediyorum... Karar vermek, dur demek çok önemli o açıdan, bu sitedeki herkes çok çok başarılı bana göre, başta birinci olan ve diğer arkadaşlarımızın hepsini de kutluyorum. Yola devam canlarım diyorum.
Sevgiyle kalalım......... Başarılarımız daim olsun.............

Evet bu gün ne kadar doğru yolda olduğumu bir kez daha anladım canım.Az önceki mesajda da yazdığım gibi yağlar sinsi sinsi gidiyor ben vermedim sanırken 1 gr.Artık kitabı da aldım ne engel kaldı ki sağlıklı beslenmeyle benim aramda dimi?Allahıma hamd olsun ki böyle bir yaşam biçimine geçtim.

tebrik ederim 10 gunde 4 kilo da süper:KK9::KK9:demek ki metabolizmalar calısıyor kızlar,

tşk ederim cnmmm

Herkese iyi akşamlar...
Evet ilk haftamızı fena geçirmedik değil mi arkadaşlar.Birlikte diyet yapmak kesinlikle daha motive ediciymiş,önceleri pek bi anlam veremezdim ne yapıyo ki bu insanlar böyle diye (şu birlikte zayıflayalım topicleri için)Şimdi resmen sorumlu hissediyorum kendimi size ve akşam yazacağım yediklerimi ;şimdi abuk sabuk bişey yemeyeyim diyorum.Umarım devam ederiz başarıyla:))
Bugün kü menüm
1.öğün:1 bardak ceviz,kaşarlı omlet,domates,biber
2.öğün:yarım porsiyon kebap(dışarıda)ayran
3.öğün:karnıyarık 1 tane(kızartmadan yaptım)1 kase yoğurt
Yemek pişerken kendime sütlü bir kahve yaptım ama yanında da kuru üzüm yedim 1 avuç kadar ne yazık ki,yine dayanamadım yani.Keşke eve gelince yemek hazır olsa:)
Sıvı:2 litre 3 olur gecenin sonuna kadar
Spor:Her zaman ki gibi saat dokuz da gideceğim yürüyüşe
Bu arada herkesi tebrik ederim verilen kilolar için..

kaşara izin var mıı

TUYa geçen haftaki kilonu yazmamışsınn ?

işte daha bi cuma geçtiği için yazamadım.

Karatay Diyetiyle Kilo Verenlerin Sıralaması

1) SAPHIRA : % 4.03 :KK19::KK19::KK19::KK71::KK71:
2) Ylmznrmn : % 2.7 :KK19::KK19:
3) leylak84 : % 1.62 :KK19:
4) yazz : % 1.48 :KK66::KK66::KK66:
5) eski_bir_masal : % 1.25 :KK66::KK66:
6) loxandra : % 1 :KK66:
7) Tylholl : % 0.9 :KK64::KK64::KK64:
8) rose1968 : % 0.58 :KK64::KK64:
9) zelisce : % 0.58 :KK64:
10) Gul63: % 0 :26::26:
11) Mattika : % 0 :26::26:
12) TUYA : Geçen haftaki kilosunu yazmadığından yüzde hesaplayamadım.

Bunlar da tüm bildirimler aynı yerde olsun incelemek isteyen olursa diye ..

Bildirim: %4.03
Rumuz: SAPHIRA
Başlangıç tarihi:5 Eylül 2011/pazartesi
Başlangıç kg: 104
Geçen hafta: -
Bu hafta: 99.8
Fark: 4.2
Toplam fark: 4.2
Beden:değişti mi bilmiyorum 48 dim
Spor: -
Boy: 1.63
Hedef: 76

Bildirim: %2.7
Rumuz:ylmznrmn
Başlangıç tarihi:05/09/2011
Başlangıç kg: 74
Geçen hafta: 74
Bu hafta: 72
Fark: + veya -
Toplam fark:-2
Beden:42-44
Spor:Gunde enaz 1 saat ev ısı , hiperaktif oğlumda mücadele, oğlumla dışarı 15 dk yürüyüş
Boy:149 cm.
Hedef: 50kg
Bildirim: % 1.62
Rumuz:leylak84
Başlangıç tarihi:01/08/2011
Başlangıç kg:91,5
Geçen hafta:86
Bu hafta:85
Fark: + veya -1
Toplam fark:6,5
Beden:44-46
Spor:30dk yürüyüş,twister
Boy:168
Hedef:70

bildirim : %1.48
rumuz yazz
baslangıc kg 74,4
gecen hafta 74,4
bu hafta 73,3
fark -1,1 kg
beden 42-44
spor yok
boy 163cm
yaş 30
hedef 60

Bildirim: % 1.25
Rumuz:eski_bir_masal
Başlangıç tarihi:03/09/2011
Başlangıç kg: 64
Geçen hafta: 64
Bu hafta: 63.2
Fark: + veya – 0.8
Toplam fark:0.8
Beden:38-40
Spor:Bu hafta düzensiz ve az olmakla beraber evet
Boy:170cm. Yaş:20
Hedef: 55kg

Bildirim: %1

Rumuz:loxandra
Başlangıç tarihi:10.07.2011
Başlangıç kg: 85.5
Geçen hafta: 79.9
Bu hafta: 79.1
Fark: + veya -:-800gr
Toplam fark:6,4kg
Beden:44
Spor: yok
Boy: 167
Hedef: 57

Bildirim:%0.9
Rumuz: Tylholl
Başlangıç tarihi: 25.08.11
Başlangıç kg: 115
Geçen hafta: 111
Bu hafta: 110
Fark: -1000 gr
Toplam fark: 5000 gr.
Beden: 48
Spor: Haftada 5 gün 1 saat yürüyüş
Boy: 1.70
Hedef: 60

Bildirim: 0.58
Rumuz: rose1968
Başlangıç tarihi:14/08/2011
Başlangıç kg: 83.2
Geçen hafta: 82.3
Bu hafta: 81.0
Toplam fark:1.3
Beden:44
Spor: Haftada 3-4 kez yarım saat yürüyüş, yarım saat masa tenisi
Boy: 1.63
Hedef: 55 kg

Bildirim:%0.58
Rumuz: Zelisce
Başlangıç tarihi: 26.08.11
Başlangıç kg: 90
Geçen hafta: 86.5
Bu hafta: 86.0
Fark: -500
Toplam fark: 4000
Beden: 48
Spor: Yok
Boy: 1.55
Hedef: 55

Bildirim: %0
Rumuz:Gul63
Başlangıç tarihi:11/04/2011
Başlangıç kg: 120
Geçen hafta: 97
Bu hafta: 97
Toplam fark:0
Beden:44-46
Spor:Gunde enaz 1 saat ev ısı
Boy:165cm. Yaş:40
Hedef: 47kg

Bildirim:%0
Rumuz: mattika
Başlangıç tarihi:8 eylül 2011
Başlangıç kg: 60.6
Geçen hafta: 60.6
Bu hafta: 60.6
Fark: 0
Toplam fark: 0
Beden:40
Spor: yürüyüş
Boy: 1.65
Hedef: 55

Bildirim:
Rumuz:TUYA
Başlangıç tarihi:30.08.2011
Başlangıç kg:94
Geçen hafta:--
Bu hafta:90
Toplam fark:-4
Beden:46
Spor:ev işi
Boy:168
Hedef:60

yaa beni de yazz. başlangıç kilom olan 94 yazabilirsin. çünkü 10 gün filan oldu başlayalıı

kızlar bende karatay diyetıne bugun başladım.. emzırdıgım için çok acıkıyorum.. yogurt yesem olurmı yatmaya yakın..

ayrıca hımalıye tuzunun turşu tuzuyla farkı yok kı..:)) turşu tuzunun ince olanı alın. hem ucuz hemde daha fazla... ben degırmende çekmeden dırekt kullanyorum

tşk ederim cnmmm

kaşara izin var mıı

işte daha bi cuma geçtiği için yazamadım.

yaa beni de yazz. başlangıç kilom olan 94 yazabilirsin. çünkü 10 gün filan oldu başlayalıı

Evet ben de sormuştum geçen gün arkadaşlara,varmış kaşara izin:)

Saphıra tebrıkler,kıskandım azıcık ya n yalan soylıyım? :KK71: Kızlar benım adet haftam su tutuyor vucudum ,benım kılo verme hızım ayda dort kılo bu bana yetıyor. :kk77: :KK52: kıskandım yaf safhırayı yıne de omega3 balık yagı takvıyem den alayım depresyonuma ıyı gelır. Nane cayı yapayım kendıme agrılarımı dındırır ,kuyruk acım dıner kıskandım yafff. :KK66:
kıskanacak bir şey yok tatlım ya,benimki şu anda ödem.birde benim kilo verebilen bir bünyem var.Daha öncede 25 kg. vermiştim 4.5 ayda.İlk 4 haftada 9 kg su gitmişti.Sonra normal rutine girdiğinde haftada 500 gr.,ayda 2 kg gidiyordu.Bu yüzden ben şimdiki diyetimde buna bile razıyken,sizlerin haftada 1 kilo ile,ayda 4 kg vermeleri bana müthiş geliyor ve benim de öyle olabilmesini umut ediyorum :KK70: :KK16:
Kızlar kıskandım omega3 umu alıyım gecer,yumurta kaynatıyorum 6-7 dakıka.
bugün hem omega 3 ümü hem karatay diyeti kitabımı almaya fırsatım olmadı,inşallah pazartesiye :KK31:
Başta hepimizi de tek tek kutluyorum bayanlar. Tebrikler. Asıl olan karar vermek, başlamak, azimle ve sabırla devam edebilmek.

Birinci olan arkadaşımızı da ayrıyetten tebrik ediyorum.

Başarılarımız daim olsun bayanlar...........
teşekkür ederim :KK16:
selam arkadaşlar, dünkü menümü yazayım

Sabah:
2 yumurta
1 avuç içi peynir
8 zeytin
Domates, salatalık

Öğle:
2 kepçe tarhana çorbası
1 tabak kuru fasülye
Domates, salatalık

Ara: üzüm

Akşam: 1 baget, az salata

bağdan kendi elimizle topladık üzümü, dayanamadım yedim ama küçük bi salkımdı.
bugün alışverişe çıkcam, hafta içi çıkamamıştım
ceviz, badem, köy yumurtası, şişe süt vs alıcam. köy yumurtası bulamam sanırım ama kötünün iyisi olur en azından

çayı eskiden beri şekersiz içerim, sabah menülerime yazmıyorum bu yüzden, 1 veya 2 bardak normal demli siyah çay içerim hep
suyu da 2-3 litre içiyorum, onu da yazmadım

spor olarak da haftada 3-4 gün koşu bandında tempolu yürüyorum, dün yürümedim
afiyet olsun canım.akşam 1 baget az gelmedi mi?
Kalkınca : 1 bardak su
1.öğün 1 haslanmıs yumurta avuc ıcı peynır 7 zeytın domates salatalık
2.öğün 1 hazır sınıtzel yogurt 1 kasık 1 dılım peynır 5 zeytın
3.öğün i kase bamya yemegeı zeytınyaglı
su 2,5 lıtre
spor yok
ne yazıkkı aksam 8,45 de ıkı kremalı bıskuvı

sabahları 2 yumurta veriliyor sanıyorum.Fazla mı geliyor canım 2 tane?

selamlar kızlar
yazdıklarınızın hepsini okumaya çalıştım.uzun ve güzel yazıları da okudum.:KK70:Tüm gün dışarıdaydım.Nete girebilme fırsatını anca buldum.Yarın da evde olmayacağım.Akşam fırsat bulursam girerim.Yurt dışından kaynım geldi.o açıdan biraz meşguliyetim var.Yine de her fırsatta girmeye yazdıklarınızı okumaya,sizlerden bilgi alıp,kendimle ilgili bilgi vermeye çalışacağım.:KK16:

menümü yazayım,bugün ilk kaçamağımı yaptım.Ödülü haketmiş olduğumu düşünsem de diğer taraftan erken diye düşünüyordum ama yedim.Pişman değilim,yine olsa yine yaparım :KK33:

kahvaltı:
2 kayısı kıvamı yumurta
1 salatalık
2 küçük domates
1 biber
50 gr. peynir
10 ad. zeytin
1 çay bardağı ceviz
2 fincan şekersiz çay

kahvaltımı geç yaptım,11-12 gibi,o yüzden öğleni ve akşamı birleştirip 17.00 civarı yedim.Çok yakın bir arkadaşımın çocuğunun doğum günündeydik

1 dilim kare su böreği
yarım dilim pasta
yarım kutu kola

su şu ana kadar 2 LT 1 fincan yeşil çay içtim biraz önce

Menüm:

Kalkınca: 2 sb ılık su

1. Öğün: 2yum 7 zeytin, peynir 3 ceviz yeşşillik

2. Öğün: 2 incir, 15 badem

3.Öğün:
Zey. yeşil fasulye, biraz tavuk, salata

Sıvı: 2.5 lt

Spor: 1 saat yüzme