Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

merhaba arkadaşlar,, bende geçen sene eylül ayı gb buraya üyeydim ..kitabıda aldım okudum ama bi türlü başlama fırsatı bulamamıştım..sonra üniversite filan kazanınca onlarla uğraşırken şifremi filan unuttum bi daha da burayı takip edemedim.. ama şimdi yeniden üye oldumm..ben geçen yıl buradayken 93 kiloydumm, üniversiteye gidince elimden geldiğince uygulamaya koydum yemek düzenimi.. şimdi ben sabah 8 de domates salatalık bir kalıp peynir 8tane filan zeytin yedim ve şekersiz çay içtim.. yurtta akşam yemekkleri 4 de çıkmaya başlıodu.. akşam yemeginide en geç 5 te yedim.. sabah kahvaltısında ve akşam yemeginde ekmek yemedimm,,günde 2 öğün yedim.ilk ay 7 kilo verdim sadece bu uygulamayla,, tabi yemek filan ayırmadım.. en dikkat ettiğim şey pilav oldu onu yemedim tek.. 1 ay sonra eve geldiğimde 7 kilo gitmişti. sonra tabi biraz rahatlama gelio insana demekki verebiliorum die.tekrar ünive gidine tekrar başladım ve 2 ay sonra bi 7 kilo daha vermiştim.. yani 93ten 79a düştümm,, ondan sonra bu kadar dikkat etmeyi bıraktım ben.. yani kahvaltıda kızartma filan da yedim tıka basa doydumda ekmek yedimm.. ama sadece 2 öğün yemeyi hiç bırakmadım. ünivin 1. yılını böylelikle bitirdim.. şimdi ramazan dan dolayı tabi insanın düzeni bozuluoo deli gb yemek yiorum ama verdiğim hiç bi kiloyuda geri almadım.. sadece 79 dum 80 oldum.. bayramdan sonra tekrar başlamak istiorumm.. çünkü bu diyetle verdiiğim kiloları daha sonra dikkat etmememe ragmen geri almadım.. bu da doğru bi diyet olduğunun ıspatı.. eylülün 15 inde tekrar okul açılıo.. bnm 1.5 ayım var nerdeyse.. ve bu sefer 1 saatlik yürüyüşte yapmak istiorum.. ünive gitmeden bi 10 kilo vermek daha istiorumm.. yani 70 olmak .. bu arada boyum 168, yaşımda 21 .. gittiğimde deişimden şok olsunlar istiorum :KK33: ki bu arada ordayken 14 kilo verdiğimde bile bu deişimi farketip herkes sordu bana nasıl zayıfladın diee :) bu çok güzeldi.. o yzden tekrardan başlayacam.. buradanda sürekli takip edecem.. bayramdan sonra ben de günü gününe ne yaptığmı yazmak istiorum şimdiden hepinize selamlar
tebrik ederim çok güzel kilo vermişsin, yaş avantajın da var tabi :KK66: karatay beslenmesine ve spora devam, şaşırt herkesi. keşke ben de senin yaşındayken bu diyetle tanişma imkanım olsaydı zayıflamak 29uma kısmetmiş :)
Hanımlar merhaba
Bende uzun süre karatay hocanın önerdiği şekilde beslendim sonraneşim sayesinde bozuldu 😔 şimdi 29haftaluk hamileyim ve doktorum karataya dön dedi hamilelik şekerim olabilirmiş tavsiyesi olan varnı aranızda

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi
bebeğini sağlıkla kucağına almanı dilerim. sonuçta doktorun tavsiye etmiş ve karatay bir sağlıklı beslenme şekli. hem boşuna o abartı kiloları almazsın hamileliğinde. bebeğin de doğuştan sağlıklı olur :KK66:
Merhabaaa ben de araniza yeni katildim ama yaklasik 2.5 aydir bu diyeti yapiyorum. 59.5 kiloydum cok fazla kacamak yapmama ragmen su an 51.5 oldum cok mutluyum :)
tebrikler ama kaçamaktan uzak durmalısın çünkü bi süre sonra nasıl olsa böyle de kilo veriyorum deyip abartıveriyor insan. diyet de kalmıyor ortada.

Kizlaaar sabah diilde oglen ne bulduysam omleti yaptim:)cevizle yedim

Aksama misafir var zeytinyagli falan yapicam ama sebzeli tavuk yapicam besamel soslu bi kasik un giriyo icine azcik yesem nolurki koca borcama bi kasik un bana kasigin ucuyla denk gelir dimi?yiyimmiii?😰
oh oh ellerine sağlık şimdiden. bi kaşık çok değil ama azcık ye, canan hoca da bazı tariflerinde az un kullanıyor bildiğim kadarıyla ama yanıltmak istemem. tarhanada da un oluyor ama biraz yiyebiliyoruz doğal olduğu için. :KK66:

Aynen oyle aslinda ya haklisin kebira . Yalniz benim bi turlu gobegim gitmiyor siskinligim falan azaldi da o gobekteki yaglar duruyor. Bi ara 48 kiloydum o zaman da gobegim vardi napicam ben kurtulamaz miyim bundan zayiflasam bile ??

tebrik ederim çok güzel kilo vermişsin, yaş avantajın da var tabi :KK66: karatay beslenmesine ve spora devam, şaşırt herkesi. keşke ben de senin yaşındayken bu diyetle tanişma imkanım olsaydı zayıflamak 29uma kısmetmiş :)

bebeğini sağlıkla kucağına almanı dilerim. sonuçta doktorun tavsiye etmiş ve karatay bir sağlıklı beslenme şekli. hem boşuna o abartı kiloları almazsın hamileliğinde. bebeğin de doğuştan sağlıklı olur :KK66:

tebrikler ama kaçamaktan uzak durmalısın çünkü bi süre sonra nasıl olsa böyle de kilo veriyorum deyip abartıveriyor insan. diyet de kalmıyor ortada.

oh oh ellerine sağlık şimdiden. bi kaşık çok değil ama azcık ye, canan hoca da bazı tariflerinde az un kullanıyor bildiğim kadarıyla ama yanıltmak istemem. tarhanada da un oluyor ama biraz yiyebiliyoruz doğal olduğu için. :KK66:

Bende onu dusunerek yemeyi dusunuyorum biraz tam bugday unuyla yaptim zaten sosuda iftardan sonrada yururum oh mis:)

kızlar bayadır kkonuyu takip ediyorum. inşaallah p.tesi bende başlıyrum. ramazanda yapmak istediysemde olmadı.

Bende onu dusunerek yemeyi dusunuyorum biraz tam bugday unuyla yaptim zaten sosuda iftardan sonrada yururum oh mis:)

teşekkür ederim :) zayıfladım ama istediğim kilo 56 :) bayramdan sonra bunun için uğraşıcam tabi 1.5 ayda 80 den 56 ya düşmek sağlıksız olur ama 70 e düşebilirim :) çok heycanlıyımm :) insan isteyince herşeyi başarıo

afiyet olsun canım şu yürüyüşe ben de başlasam güzel olcak, pilates kürümün de bitiyor.
kızlar bayadır kkonuyu takip ediyorum. inşaallah p.tesi bende başlıyrum. ramazanda yapmak istediysemde olmadı.
bayram da geçsin öyle başla bence, ramazanda yapamadıysan bayramda eziyet olur senin için.

teşekkür ederim :) zayıfladım ama istediğim kilo 56 :) bayramdan sonra bunun için uğraşıcam tabi 1.5 ayda 80 den 56 ya düşmek sağlıksız olur ama 70 e düşebilirim :) çok heycanlıyımm :) insan isteyince herşeyi başarıo
bir buçuk ayda 10 kilo zor ama imkansız değil :) karatayla 7-8 kilo fln verenleri biliyorum bir buçuk ayda. zaten verdiğin kilodan daha çok vermiş gibi duruyor insan karatayla.

afiyet olsun canım şu yürüyüşe ben de başlasam güzel olcak, pilates kürümün de bitiyor.

bayram da geçsin öyle başla bence, ramazanda yapamadıysan bayramda eziyet olur senin için.

şöyle ki; biz bu bayram yeni bir yere tayinimiz çıktığı için burda kimseyi tanımıyoruz. memlekete de gidemiycez malesef, o yüzden baramda başlamak benim için gayet uygun.:KK16::KK16::KK16::KK16: memlekete gitseydik ama başlmam mümkün değildi:KK53::KK53::KK53::KK53::KK53::KK53:

Son düzenleme:
kızlar diyete 12 gün önce başlamıştım 79.6 ile, şuan güncel kilom 76.6. salı günü kilo bildirimi yapamadım tartım bozuldu, dün yenisini aldım ve sabah tartıldım çok şükür üç kilo verebilmişim bu sürede. abimler bizdeydi, 6 yaşındaki yeğenimin ısrarlarıyla biraz kaçamak yaptım, daha doğrusu zorunda kaldım. ben de halam gibi diyet yapıyorum diyor ve yemiyordu hiç bişey şeyden cimcime. önümüz bayram, beni asıl bu korkutuyor. diyette olduğumu akrabalara duyurasım yok hiç. nasıl olacak bakalım.

Bugünün menüsü:
sabah karatay kahvaltısı, yumurta bir tane.
akşam 4 tane köfte, 4 kaşık mercimek salatası, yoğurt.
Çok güzel kilolar vermişsin canım tebrik ederim:)

Kızlar hepinize iyi bayramlar:)bayramınız mübarek olsun:)
Bugünü kaçamaksız atlattım şükür eski kiloma geri döndüm o kadar zor verdikten sonra tekrar almaya niyetli değilim:)ama hep kontrol elimden kaçıyor inşallah bu sefer gözüm dönmeden koruyabilirim:)

Öncelikle geçmiş olan Ramazan Bayramınız kutlu olsun. Bayramda baklavalar, dolmalar, su börekleri yendi. maalesef. Ama yinede kilo alınmış görülmüyor. Artık sağlıklı beslenme başladı bugün.
Sabah=Haşlanmış yumurta+zetin+peynir+salatalı+domates+çay
Diğer öğünleri sonra yazarım

merhabalar ben annemle birlikte 29 temmuzda başladım karatay diyetine. şu ana kadar çok iyi gidiyoruz kaçamaksız :21:
ama sormak istediğim birkaç husus var sizlere.
1- günde 2 yumurta şartı var annemin safra kesesi problemi var benimse çok yumurtaya alerjim var. 3 gündür 2 yumurta yiyoruz ama sağlığımızdan da olmayalım diyoruz 1e indirsek sorun olur mu sizce?
2- ara öğünsüz 3 öğün tüketiyoruz. kahvaltıda 3-4 tüm ceviz bazen de yanına 3-4 kuru kayısı yiyoruz. bir çay bardağı yemiyoruz yani cevizi sorun olur mu?
3- meyve yemek istesek günün hangi saatlerinde yemeliyiz?

şimdiden çok teşekkür ederiim :KK16:

ben bu diyeti yavaş yavaş uygulamaya başladım. hergün 2-3 lt limonlu su içiyorum. ama şu ekmek yememe olmasa:KK37::KK37::KK37: sanırım ekmek yiyerek devam edeceğim. ama azaltarak tabi:KK30::KK30::KK30::KK31::KK31::KK31::KK31:

merhabalar ben annemle birlikte 29 temmuzda başladım karatay diyetine. şu ana kadar çok iyi gidiyoruz kaçamaksız :21:
ama sormak istediğim birkaç husus var sizlere.
1- günde 2 yumurta şartı var annemin safra kesesi problemi var benimse çok yumurtaya alerjim var. 3 gündür 2 yumurta yiyoruz ama sağlığımızdan da olmayalım diyoruz 1e indirsek sorun olur mu sizce?
2- ara öğünsüz 3 öğün tüketiyoruz. kahvaltıda 3-4 tüm ceviz bazen de yanına 3-4 kuru kayısı yiyoruz. bir çay bardağı yemiyoruz yani cevizi sorun olur mu?
3- meyve yemek istesek günün hangi saatlerinde yemeliyiz?

şimdiden çok teşekkür ederiim :KK16:

Hosgeldiniiiz:))yumurtayi mumkun oldugunca tuketmelisiniz ama gecerli sebepleriniz varsa yerine mutlaka protein koymalisiniz.cevizi findigi arttirin sinir sistemi icin onemli 2-3 ceviz az meyve yememelisiniz ama illa yicekseniz gun kurusu yiyebilirsiniz onuda sabah kahvaltisiyla beraber yada bazi gunler kahvaltiyi komple cikarip muz yiyebilirsiniz ama hangi meyveyi yerseniz yiyin sabah yiyin mutlaka ki aksama kadar yakabilesiniz:)

Aslında haklısın:) ben eti duyunca direkt vazgeçtim:) bi de baklagilleri oturarak inceleyeceğim. Sagol canım.

Selam ben bu diyete başlamayı düşünüyorum çok kafama yattı gerçekten de, kitabını da aldım
ama internetten bazı eleştirileri okuyunca kafam karıştı
diyet için sağlıklı değil diyorlar protein ağırlıklı olduğu için , siz ne diyorsunuz ?
önceden protein ağırlıklı diyet yaptım ve 4 günde 1kg vermiştim geri de almadım..

Karatay usulu beslenme SABAH kahvaltısında yumurta , peynir, domates,salatalık,ceviz vs., öğle yemeklerinde etli ya da zeytinyağlı sebze yemekleri , akşam yemeklerinde de öğle yemeğine benzer gıdalar tüketilmesini tavsiye ediyor . Ancak, akşamları 20.00’den sonra yemek yenmemesi konusunda uyarıyor. Ekmek, pirinç, unlu gıdalar, şeker, şeker içeren içecekler yasak.
Ben 4 aydır uyguluyorum. Kendimi daha dinç ve sağlıklı hissediyorum. Ara ara kaçamaklarım oldu. Dondurma, bayramda baklava da yedim. Ama verdiğim kiloyu geri almadım. 5kilo verdim. 5 kilom daha var bakalım verecek miyim. Önemli olan, yiyeceklerimizi kendi mutfağımızda, yaşadığımız yer pazarlarımızda kolaylıkla erişebilinen ürünlerimizle hazırlaya bilmemizdir. Ekstra bir şeyler yok. Diyet ürünler yok. Ben sağlıklı buluyorum bu beslenme şeklini. Benim şahsi fikrim bu. Sizlere de kolaylıklar diliyorum.

Selam ben bu diyete başlamayı düşünüyorum çok kafama yattı gerçekten de, kitabını da aldım
ama internetten bazı eleştirileri okuyunca kafam karıştı
diyet için sağlıklı değil diyorlar protein ağırlıklı olduğu için , siz ne diyorsunuz ?
önceden protein ağırlıklı diyet yaptım ve 4 günde 1kg vermiştim geri de almadım..

Merhaba bundan daha saglikli bir beslenme bicimi dusunemiyorum.protein agirlikli demek yanlis olur cunku kuru bakliyatlar ve sebzeler de var
:KK71:

bende bugün bu diyete başladım cok mantıklı geldi fakat bi sorum var burda mesajları okurken kafam karıştı ya yumurtayı sabah haşlarsak illa kayısı kıvamında mı olması gerek :26: :26: birde cevizim yoktu badem yedim kavrulmamış sorun olur mu acaba :44: :44:

X