normal doğum korkusu :(

15 dikiş miiiii!!!!!! nasıl yani? özel değilse anlatabilir misiniz gerçekten çok merak ettim, ben de dokuzuncu ayıma girdim normal istiyordum hep ama 15 dikişi görünce aklım durdu! bu mesajı yazdığınızda beş aylık hamileymişsiniz ikinci bebeğiniz nasıl oldu?
neden böyle olduki :KK43:(

bendede 10 dikiş var cnm. 5 iç 5 dış.o anda hissetmiyosun hem sancıdan hemde anestezi uygulanıyor.
valla ben hep normal istedim tabi ölümüne tırsarak :KK70: korksanda korkmasanda bir şekilde çıkıyoo ve bitiyo bir bakıyosun 3 ay bitmiş benm gibi :))

slm arkadaşlar
hamileliğimin başlarında normal doğurucam asla sezeryan istemiyorum gibi konuşmalar yapan ben 4. aydan sonra hayatta normal doğuramam ksinlikle sezeryan olmalıyım demeye başladım
ama son 2 haftadır gördüğüm rüyalardan mı bilmem ama normal doğurucakmışım gibi hissediorum :KK43: ama yinede çok korkuyorum
normal doğum yapan arkadaşlar yardımcı olursanız çok sevinicem en büyük korkumda hem o sancıları çekip sonrada normal doğurmayı başaramayıp sezeryan olmak beni daha çok korkutuyo iki acıyı da çekmek istemiyorum bana yardımcı olun lütfen :KK43:(
doğum sürecine kadar tahmini ne kadar süre sancı çekiliyo ?
suni sancı için çok fena olduğunu söylüyolar suni sancı almadan doğum olmuyomu?
vajinal muayne çok can yakıyomu ? hamilelik öncesi vajinal muayenelerden farklı mı ?
sorularımı cevaplarsanız çok yardımcı olmuş olursunuz şimdiden çok teşekkürler:KK43:

Hayatim ben biri epidural olmak uzere iki normal dogum birde spinal sezeryan olmus biriyim normal dogumlarimda suni sanciyla oldu oldukca tecrubeli biri olarak diyorumki herseyin normali cok korkuyosan normalde olsa epidural yaptir ama sezeryani asla tavsiye etmem

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Vajinal muayene de cok canin yanmiyor cunku sancilar baslamis oluyor hissetmiyorsun bile

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Normal mi? Sezeryan mı? Dikiş? Sancı? Bence bu kadar ayrıntıyı düşünmemek lazım. Birazcık olayı akışına bırakmak lazım diye düşünüyorum ve doktorunuza da güveniyorsanız bir sorun olacağını sanmıyorum.

Ben normal doğum yaptım ve sıkıntılı oldu birazcık. Suyum geldi, sancılarım yoktu, sunni sancı verildi, ateşim çıktı, epidural + ateşim düşmesi için antibiyotik verildi vs. Oğlum da ortalamadan büyük ve iri olduğu için kolay çıkmadı, benim de enerjim tükenince vakumla çekmek zorunda kalındı. Tabi ki yırtık oldu ve dikiş atıldı.

Sonuç olarak oğlumu göğüsüme koyduklarında bu saydığım bütün acılara değerdi. Paha biçilemez bir mutluluktu. Kendimi doğum başladığı andan itibaren anne olarak hissetmeye başlamıştım, onun için mücadele ediyordum ve gözümü hiç bir acı korkutmuyordu, yeter ki oğlum sağlıklı dünyaya gelsin. Başka bişey istemiyordum.

İkinci çocuğum olursa ilerde, kısmetse onu da normal doğuracağım. Kesinlikle sezeryan istemiyorum, çok sevimsiz bir doğum şekli benim için. Anne çocuk arasında hiç bir duygusal samimiyet olmuyor.
Kişisel düşüncem...

slm arkadaşlar
hamileliğimin başlarında normal doğurucam asla sezeryan istemiyorum gibi konuşmalar yapan ben 4. aydan sonra hayatta normal doğuramam ksinlikle sezeryan olmalıyım demeye başladım
ama son 2 haftadır gördüğüm rüyalardan mı bilmem ama normal doğurucakmışım gibi hissediorum :KK43: ama yinede çok korkuyorum
normal doğum yapan arkadaşlar yardımcı olursanız çok sevinicem en büyük korkumda hem o sancıları çekip sonrada normal doğurmayı başaramayıp sezeryan olmak beni daha çok korkutuyo iki acıyı da çekmek istemiyorum bana yardımcı olun lütfen :KK43:(
doğum sürecine kadar tahmini ne kadar süre sancı çekiliyo ?
suni sancı için çok fena olduğunu söylüyolar suni sancı almadan doğum olmuyomu?
vajinal muayne çok can yakıyomu ? hamilelik öncesi vajinal muayenelerden farklı mı ?
sorularımı cevaplarsanız çok yardımcı olmuş olursunuz şimdiden çok teşekkürler:KK43:

canım bende normal diyordum hep.şimdi benimde korkularım başladı.
şimdi suda doğum videosu izledim.
çook güzel bir video izlemeni isterim.

http://www................../video/hamilelik/evde-suda-dogum_1848.html

Normal mi? Sezeryan mı? Dikiş? Sancı? Bence bu kadar ayrıntıyı düşünmemek lazım. Birazcık olayı akışına bırakmak lazım diye düşünüyorum ve doktorunuza da güveniyorsanız bir sorun olacağını sanmıyorum.

Ben normal doğum yaptım ve sıkıntılı oldu birazcık. Suyum geldi, sancılarım yoktu, sunni sancı verildi, ateşim çıktı, epidural + ateşim düşmesi için antibiyotik verildi vs. Oğlum da ortalamadan büyük ve iri olduğu için kolay çıkmadı, benim de enerjim tükenince vakumla çekmek zorunda kalındı. Tabi ki yırtık oldu ve dikiş atıldı.

Sonuç olarak oğlumu göğüsüme koyduklarında bu saydığım bütün acılara değerdi. Paha biçilemez bir mutluluktu. Kendimi doğum başladığı andan itibaren anne olarak hissetmeye başlamıştım, onun için mücadele ediyordum ve gözümü hiç bir acı korkutmuyordu, yeter ki oğlum sağlıklı dünyaya gelsin. Başka bişey istemiyordum.

İkinci çocuğum olursa ilerde, kısmetse onu da normal doğuracağım. Kesinlikle sezeryan istemiyorum, çok sevimsiz bir doğum şekli benim için. Anne çocuk arasında hiç bir duygusal samimiyet olmuyor.
Kişisel düşüncem...

aynen benimde doğumum böyleydi :KK43: ama ateş mateş olmadı sadece suni sancı sn durmadı ve normal doğum sancısı çekenlere sizinkide sancımı dedim durdum en güzeli normal doğum ama suni sancı kişiden kişiye farklılık gösterebiliyor o yüzden epidural falan olması en güzeli gerçekten o kdr sancı çekmiş biri olarak söylüyorum doğum sancısı dayanılmayacak bişey değil bebeğin çıkması için gerekli ve acı çektikçe bebeğinize bir adım daha yaklaşıyosunuz karnınızın delinip çocuğun çıkarılmasımı iyi yoksa sağlıklı birşekilde doğum yapıp leke iz ağrı olmadan devam etmekmi seçim sizin tabi ama şunuda unutmayın sezeryan sağlıklı bişey olsaydı herkes yaptırırdı o ne öle ortada tehlikeli bişey yokken herkes sezeryan sezeryan diye ölüyo hayır biri size sorduğunda sezeryanla doğurdum ölümden döndüm demekmi hoşunuza gidiyo bırakın bebek kendi yolunda ilerlesin :) ayrıca sezeryanla doğum sırasında bebeğinizin bağışıklık sistemi daha güçsüz oluyomuş çünkü doğum kanalından alması gereken bakterileri alamıyomuş bunuda burda okumuştum ve şunada emin olun şuan korkuyosunuz ama o bebek kucağınıza verildiğinde gerçekten bütün acılar silinip gidiyo ondan sonra tek istediğiniz şey bebeğinizin sağlıklı olması oluyo yani sezeryanmış normalmiş bi önemi kalmıyor buraya yazdım ama bunları sana sölemiyorum korkanlara söylüyorum :)

Kızımda normal doğum diye yatış yapmıştık hastaneye. Açılma konrolü beni deli gibi zorlamıştı hatta çığlık atmıştım çünkü vajinismustum. Benim için çoook zordu. Tam 12 saatte sadece 3 cm açılabilmiştim. Suyum patlamıtordu. Kızım inmiyordu. Sonunda apar topar sezaryene alındım. Genel anestezi ile oldum. Eger sezaryen olacaksanız genel anesteziyi asla tavsiye etmemm! Saatlerce kendime gelemedim. Ayrıca sadece korktuğun için de sezaryeni tercih etme. Sonuna kadar sabret dene. Eminim ki bi terslik çıkmazsa başarırsın nirmal doğumu. Ama sezaryen olman gerekirse mutlaka spinal yada epiduralli ol. Çok rahat. Ben ikinci günü ayaktaydım ameliyattan sonra. İkinci doğumum spinalle olmuştu. Tecrübe ettiğim için tavsiye ediyorum. Bir de; sezaryen sonrası koca bir göbek kalır diyeer yanlış biliyorlar. Ben kızımın doğumundan bir sene sonra manken gibiydim. Pilates ile. Egzersizine devam edersen göbek möbek kalmıyor. Egzersiz yapmazsan kendine bakmazsan normal de doğursan gene göbek kalır. Fark etmiyor yani. Korkmayın. Korkulacak değil kutlanacak bir şeydir doğum.

Offf slm arkdslar benim ilk dogumum sunni sanciyla oldu cunku gunum baya gecti ve artik bebek susuz kaldi :KK43:( hadi bakalim sunni sanci sabah 9 da gittim serum bagladilar ve arkasindan basladi sancilar gelip bakiyolar acilma yok saatt 5 de doguma aldilar ve bebegim dogdu :)) evet sunni sanci coook kotu biliyorum.. suan hamileyim 13 haftam bitmek uzeri ve normal dogum istiyorum korkarak cunku bebegim dogduktan 4 saat sonra eve geldim ve hersey normal tek basima pijamalarimi degistirip mutfaga gidip istedigimi yedim :)) hemen bebisimi emzirdim

Ağrı sancı değil de yırtılma kesik ve dikiş olayı beni dehşete düşüren...yani hayali bile kalp atışlarimi hızlandırmaya yetiyor. O yırtık nasıl geçer o dikişlerle nasıl tuvalet olayı gerçekleşir hemen gecmezse sonrasında ilişki olayı nasıl olur ve ne kadar olmuyor dense de vajinada bozulma mutlaka olur...evet en mantiklisi normal herseyin normal i de ne bileyim ya...keşke yırtılma olmadan olma ihtimali olsa...bir de hemen olsun diye kesip bicen ebelerde oluyordur ya :KK43:

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

güzel şeyler okumak iyi geliyor çok az kaldı artık oğlumun gelmesine umarım güzel bir normal doğum hikayem olur benimde :))

normal istiyorum ama korkudan ödüm patlıyor düşündükçe uyuşuyorum resmen..o yırtılma vajinadaki deformasyon filan =(( off kadın olmak ne zor yahu..güzel şeyler yazan bayanlar biraz moralimi düzeltti de işte hayal ettikçe fena tırsıyorum..

güzel şeyler okumak iyi geliyor çok az kaldı artık oğlumun gelmesine umarım güzel bir normal doğum hikayem olur benimde :))

Cnm ins sende saglikla kucagina alirsin bebisini... korkma sadece nefesini duzenli al ve dogum aninda ikinman kuvetli olursa 3.cu ikinmada bebegin kucaginda:KK76:

İkizlerde normal ve sağlıklı doğum yapan var mı?
Benim doktorum asla normal doğum yaptırmam sana dedi. Artık ikizleri normal doğum yaptırmak içinde kimse riske girmiyorumuş.
Devlet hastaneleri yaptıyor ama oradada yeterince küvez yok malesef. yozgat olduğu içinde devlet hastanesini istemiyorum.

Tam 10 saat suni sanci çekip epidurali basarisiz biri olarak çok acılı bir doğum yasadim en son saat açılmaoldu ve sezeryana alinacakken normal dogurdum kesi yapildi kesi ve ic dikisler ile lohusalikta 25 gün kanamam oldu alttan.
Doğum iyi miydi kotu mu bilmiyorum zaman geçtikçe insan unutuyor hakikaten unutmasa 2. Bebeği nasil yapıyorlar :)
Şimdi aklım olsa asla normal doğum diye tutturmazdim, gerçi sezeryanin da çok zorluğu var o dikisler olsun gobegin bazi kişilerde kalici olması olsun yine de bile bilemiyorum ama 6. Saatte haykirarak agladigimi ve alin artik bebeği dediğini biliyorum. :KK43: :KK25:

Normal doğumdan korkan arkadaşlar bence en iyisi normal doğum hem çok çabuk iyileşiyorsunuz hemde öyle karnınızda kalıcı bi iz olmuyo alt tarafta çok kolay bi şekilde rahim egzersizleriyle eski haline çok kolay dönüyor hamileyken bol bol nefes egzersizleri yapın ce doğuma 1 2 hafta kala yürüyüşü bollaştırın sancınız gelmeden yatış yapmayın ben 37+4 de doğum yaptım hiç sancın yoktu 2 cm acılmam vardı fakat %42 risk vardı ben korktum onun için yattım 4.5 saattik suni sancıyla doğum yaptım kendi sancınız en iyisi evde sancıyı çekin hastaneye gidince sadece ıkınmak kalıyor bende normal doğum

Ben 6 aylık ken sonlandırarak normal doğum yaptım amino sıvısı hiç yoktu 620 gr bir bebek doğurdumrahim açılsın dıye ılac verdıler sunı sancı buydu sanırım çünkü o ağrı ıle ıkındırılarak doğurdum.

iPad 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

bence normal doğumun korkulacak bişeyi yok. ben kan verirken bile korkardım ama 3 ay önce doğum yaptım. sıkıntılı yanları var tabi ama bir gün çekiyosun ve bitiyo. bebeğinin doğduğu anı görebiliyosun ilk ağlamasını duyuyosun daha güzel ne olabilir. sağlığın normale izin vermeyebilir ona yapacak bişey yok ama korkuyorum diye vazgeçme normal doğurmaktan bence. ben gece 3 te hastaneye gittim ertesi gün 12 de doğdu oğlum. sancılarda zaten öyle sürekli olsa elbette dayanılmaz ama Allah öyle bir yaratmışki... 1 dakika sürüyo yalnızca. sonra geçiyo sancı. 4-5 dakika rahatsın sonra tekrar... gece sabaha kadar koridorda yürüdüm yatarak çekmek çok zor çünkü. alttan muayenede bikaç kez yapılıyo sadece korkulacak bişey değil. bence kafanı rahat tut ve olumlu şeyler düşün. çok kolay normal doğum yapacağına inan gerçekten sezeryanı aklından bile geçirme.ne düşünürsen onu yaşarsın. hamileliğinin de tadını çıkar sonrasında uykusuz geceler, ağlamalar bitmiyo çünkü :):)

Hangi hastane ve hangi doktor..?

Normal doğumdan korkan arkadaşlar bence en iyisi normal doğum hem çok çabuk iyileşiyorsunuz hemde öyle karnınızda kalıcı bi iz olmuyo alt tarafta çok kolay bi şekilde rahim egzersizleriyle eski haline çok kolay dönüyor hamileyken bol bol nefes egzersizleri yapın ce doğuma 1 2 hafta kala yürüyüşü bollaştırın sancınız gelmeden yatış yapmayın ben 37+4 de doğum yaptım hiç sancın yoktu 2 cm acılmam vardı fakat %42 risk vardı ben korktum onun için yattım 4.5 saattik suni sancıyla doğum yaptım kendi sancınız en iyisi evde sancıyı çekin hastaneye gidince sadece ıkınmak kalıyor bende normal doğum
Ay ne kdr ortak yonumuz var :)))

Bende 35haftalik hamileyim normal dogum istiyorum diyorum ama bi taraftanda korkumu yenemiyorum sezeryanda ayri bi dert bu gidisle dusunmeyip oluruna birakcm galiba :KK43:

Bende 35haftalik hamileyim normal dogum istiyorum diyorum ama bi taraftanda korkumu yenemiyorum sezeryanda ayri bi dert bu gidisle dusunmeyip oluruna birakcm galiba :KK43:
Korkmaaaaa sennn ben diodum ki ben asla normal dogum yapamam rabbim tek nefeste kurtarir insalllah sagdan soldan duyduklarina bakma canim benimm

X