kocam beni aldatti:-(

bende doktorun dediğine katılıyorum bi şansı hakediyo bence öyle veya böyle.senın durumunda olmayan kımse anlayamaz burda ahkam kesmek kolay boşanrdım hemen diye ama başlarına gelse bikere daha düşünürlerdi bence.benım eşim aldatma yapmaz demesın kımse hepsi erkek sonuşta hiç birine güven olmaz ben hep derdim benım eşim yapmaz etmez bana sadık apdesinde namazında adam yapmaz derdim oda yelkendı ama direkten döndü çok şükür.demem oki hep söylüyorum ummadık taş baş yarar bu devirde aldatmayan erkek yok gibi kadınlarda yapıyo malesef öç alıyolar akılarınca.

o kadar haklısın ki ama bebek var işte işin ucunda bnce göze alabiliyosan ayrıl çocuklar böyle ortamda büyüceğine anne babası ayrı olsun daha iyi bnce

canım ne desem bilmiyorum erkekler genellikle eşi hamileyken karısını aldatır derler bu yüzden hamile kalmaktan bile korkar oldum o seni seviyorsa kesin bi anlık bişeydir yine de affedilemez birşey :KK50: çok acı şeyler yaşamış olmalısın seni çok iyi anlıyorum bundan bir ay önce bende dayak yedim sebebi de eşimi açık bayanlara dikkatli bakarken yakalamam olmuştu belki bazılarına sebep komik gelebilir ama ben bir erkeğin karısı varken ve karısı ona çok değer verirken başka bayanlara bakmasını kaldıramıyorum o an onun için düşündüğüm bütün sevgimin bitmiş olması ailem arkamda olsa kesin ayrılacaktım ama olmayacaklarını biliyordum aklımı başıma aldım sabrettim tavır yaptım bir süre soğuk davrandım dua ettim çok şükür ilişkimiz şimdilik yolunda belki öfkeyle o an ayrılsaydım çok pişman olacaktım yanlış kararlar verme bana da eşin pişman gibi geldi çünkü ilk anlattığın olayda senin bu olaydan haberin olmadığını bilirken sana çok iyi davranmış sende ona zaman ver ama benim gibi yüz verme soğuk davran canım cicimi bırak zor günler geçirdim ama sonu mutlu bitti bebeğin için sabret inş. zamanla senin eşinde düzelir bakarsın artık doğum yaptıktan sonra eşin hala aynı haltı yemeye devam ediyorsa o zaman yollarınızı ayırmaya onun mecbur bıraktığını ona şans verdiğini ğöğsünü gere gere anlatırsın ilerde çocuğuna ki inş. öyle bir durumla karşılaşmazsın biraz uzun oldu ama yaşanmış örneği olarak seni rahatlatmak istedim RABBİM bebeğini sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin

sagolun ya arkamda oldunuz surece guclu hissediyorum kendimi
heleki gormus yasamis kisilerdende tavsiye almak beni daha guclu yapti,
eger birdaha gelirse basima aynisi ztn dusunmeme gerek yok
ozaman kelimelerin bittigi yerde olurum,
bu defa ben konusmam avukatim konusur,

bende doktorun dediğine katılıyorum bi şansı hakediyo bence öyle veya böyle.senın durumunda olmayan kımse anlayamaz burda ahkam kesmek kolay boşanrdım hemen diye ama başlarına gelse bikere daha düşünürlerdi bence.benım eşim aldatma yapmaz demesın kımse hepsi erkek sonuşta hiç birine güven olmaz ben hep derdim benım eşim yapmaz etmez bana sadık apdesinde namazında adam yapmaz derdim oda yelkendı ama direkten döndü çok şükür.demem oki hep söylüyorum ummadık taş baş yarar bu devirde aldatmayan erkek yok gibi kadınlarda yapıyo malesef öç alıyolar akılarınca.

bende esimden beklemezdim,
ilk sevgilisi bendim:-)
butun ailesi bizim oglan masumdur zararsizdir dediler,
acikcasi hep derdimki
herkesten beklerim kocamdan beklemem,
aha nada gordum,
bu dunyada babana bile guvenmicen diye bir laf var
onceden ne kadar cirkin bir laf derdim,
su an ise gercektende guvenmicen diyorum,

bugun kadin doktorunda terminim vardi,
kontrole girer girmez doktor anladi yuzumden biseylerin kotu gittigini,
sordu bugun nasilsin basladim salvar sümük aglamaya,
anlattim olanlari,
doktor alman dinledi sagolsun,
sonra bana dediki turk erkekleri bu huyundan vazgecmicek,
kadin aldattimi namussuz olur erkek aldattimi bisey olmaz,
kadin ayrildimi dul olur erkege ise bisey olmaz,
sen ayrilirsan simdi allah korusun uzulmekten bebege bisey olur kendin atlatamazsin,
esine bir sans vermelisin dedi,
hamileliginin bebeginin saglik acisindan iyi dedi,
cocugunu sag saglim dogur sonra ne yaparsan yap dedi biraz dayan dedi,
dusunme dedi,
ve bana cok kizdi bebegini dusunmelisin uzme kendini bukadar,
esinin arkanda olnasina izin ver guclu hissedecksin dedi,
icinde varsa onun ha tavir gosterdin ha gostermedin koynuna yattin hemen oylede boylede yapar dedi,
rahat ol dedi,
sonra doktor kontrol etti bebegimin kalp sesini dinledi,
allaha sukur hersey iyi fakat,
kalp atisi biraz hizli dedi,
oda uzuldunden oluyo dedi,

umarim esim gercekten pismandir:-(

ay bende çocuklara karşı zaaf vardır okuyunca çok kötü oldum... KAlbi hızlı atıyormuş dana doğmadı bile evlatçım YAZIK .... daha hala umarım gerçekten pişmandır deme... stresten kurtulmanın bir yolunu bulmak zorundasın. ylnız kalma kitap oku, bişeyler yap... zihnin birkaç saniya için bile olsa başka şeylere yönlenebilse kardır....

sagolun ya arkamda oldunuz surece guclu hissediyorum kendimi
heleki gormus yasamis kisilerdende tavsiye almak beni daha guclu yapti,
eger birdaha gelirse basima aynisi ztn dusunmeme gerek yok
ozaman kelimelerin bittigi yerde olurum,
bu defa ben konusmam avukatim konusur,

İŞTE bu kadaaar :KK34: yapılacak başka bişey yok zaten, daha fazla üzme yeğenimizi ...umarım herşey hayallerindeki gibi olur

BEBİŞİN cinsiyeti ne bu arada ??? belli oldu mu ? yerim ben onuuuu :KK16:

ay bende çocuklara karşı zaaf vardır okuyunca çok kötü oldum... KAlbi hızlı atıyormuş dana doğmadı bile evlatçım YAZIK .... daha hala umarım gerçekten pişmandır deme... stresten kurtulmanın bir yolunu bulmak zorundasın. ylnız kalma kitap oku, bişeyler yap... zihnin birkaç saniya için bile olsa başka şeylere yönlenebilse kardır....

İŞTE bu kadaaar :KK34: yapılacak başka bişey yok zaten, daha fazla üzme yeğenimizi ...umarım herşey hayallerindeki gibi olur

BEBİŞİN cinsiyeti ne bu arada ??? belli oldu mu ? yerim ben onuuuu :KK16:

oglum olucak,
ama ona soylemedim,
cok istiyodu oglan olmasini,
soylemicemde,
erkek adamin erkek oglu olur diyodu:-)
simdi cesareti varsa desin bakalim:-(

yasadiklarina cok üzüldüm canim :KK43:( bizler birbirimize sabri tavsiye etmeliyiz kolay unutulucak bir durum degil kesinlikle ama unutmaya calismalisin, esin ve bebegin ile bir saglikli gelecek istiyorsan, tabiki sen esini bizden daha iyi taniyorsun ve gercekten pisman mi degilmi sen daha iyi anlarsin fakat ona cok kolaylikda tanima biraz burnunu sürt onun ve sunuda untma ki eger ki durumunuz bi zaman sonra düzelirse ALLAHin izniyle, yaptigi hatalari hep yüzüne de vurma, sen söle yaptin böle yaptin bana diye bu daha cok huzursuzluga sebeb olur ters tepki yapabilir ve cocuk da nasibini alir :KK43: bozuk ve kavgali bir aile ortaminda büymemesi icin bunlari yapmalisin ve gercekten de unutmalisin RABBIM yar ve yardimcin olsun canim bebegini düsün üzme kendini RABBIM saglikli ve sihatli bir dogum nasip etsin insaALLAH

cnm çok üzücü bir durum allah yardımcın olsun..tamamen kendi hislerinle hareket etmelisin bence..kalbin ne diyorsa onu yap ve ekonomik gücün varsa da kimseyi çekmek zorunda değilsin..

Hem dövmüş hem aldatmış hala bu adamı sevebiliyorum diyorsanız ne diyelim bize susmak düşer Allah sabır versin bundan sonra.

ayyy acayip sinirlendim canım benim ya Allah sana sabır versin kocan olacak adamı da ıslah etsin. inşallah vicdanlı bi adamdır da pişmanlığı onun ömür boyu yakasını bırakmaz.

15 ay... severek evleniyorsun. kimbilir bu kızcağızı nikaha razı etmek için ne diller dökmüş ne jestler yapmıştır... sonra sanki bu kadar didinen erkek değilmiş gibi nasıl yapıyorlar bunu yaa? 4 aylık hamile, en az 4 ay önce severek birşeyler yaşamışsın yani. ee noldu da gözün dışarıya kayıyo? yolda karşılaştı bilmem ne kadın aklını çeldi desen yooo. adam baya planlı programlı iş çevirmiş. 5dk yazışarak kızı ikna etmemiştir buluşmaya. ne zamandır yem atıyordur diğer kıza....

yuvayı yıkan erkek. aldatan,, döven, ilgisiz davranan.... hep erkek. boşanınca en çok üzülen kadın. doğmamış o yavru sanki bi tek annenin. babası başka kızlara kendini bekar diye tanıtıp, playboyculuk oynarken anneciği onun psikolojisi için alttan almak zorunda...

böyle bir düzene kaldık. erkekler bencil, sorumsuz, şımarık oldu çıktı başımıza.

dilerim Allahtan o kocan sana deli gibi aşıktır, sen de yüz vermedikçe içi acır. umursmazlık en büyük cezadır. o senin ilgini haketmiyor artık. bebeğin doğana kadar boşanma. yani istersen ayrılırsın ama nikah dursun şimdilik. sağlıklı karar ver.

ama delilleri de sakla.

sen boşver o adamı. gez.. toz.. karışamaz da sana. güzel gözük.. süslen... baksın dokunmasın içi yansın.

Allah sana bebeğine herşeyin hayırlısını versin.

Hem dövmüş hem aldatmış hala bu adamı sevebiliyorum diyorsanız ne diyelim bize susmak düşer Allah sabır versin bundan sonra.

lafı azğımdan almışsınız. ilk sayfada dayak konusunu okuyunca zaten dedim geç kalınmış bazı şeyler için, bilemiyorum insanların sanırım sevgi gösterme ve görme şekilleri çok farklı. ama çocuk kendi seçmedi böyle bir ilişkiye gelmeyi onun için üzgünüm.

boşanmış olmayı bir yenilgi olarak görmelerinden kaynaklanıyor.
"aşk, sevgi..." gibi kavramların arkasına saklanan toplumsal bi yara...

Ben hayatımda aldatılıpta boşanan sadece 1 kadın gördüm.Bu forumda da 1 tane.Kadınlar çok ahkam kesiyorlar aldatılırsam şöyle olur böyle olur basarım tekmeyi falan filan.Eeee neden ozaman aldatılıp boşanan kadın göremiyoruz.1 elin parmaklarını geçmez.Nedeni ayrılık acısı toplum baskısı vs.Bu söylemlerden sonra büyük konuşası gelmiyor insanın.Aldatma ve üstüne de dayak olsa ben boşanırdım ailem beni el bebek gül bebek büyüttü o kim ki bana bunları yaşatacak.Bebekli bayanları hislerim el verdiğince anlamaya çalışıyorum.Kimse istemez çocuğunu babasız büyütmek ama nediyim keşke bütün yuvalar huzurlu olsa.3 günlük dünyada alıp veremediğimiz ne acaba?

Canım benim ya Allah yardımcın olsun ve hakkından hayırlısnı versin o adama da akıl fikir versin doğru yola iltesin.erkekleri şu internet ne kadar ahlaksız hale getirdi ya.

Ben hayatımda aldatılıpta boşanan sadece 1 kadın gördüm.Bu forumda da 1 tane.Kadınlar çok ahkam kesiyorlar aldatılırsam şöyle olur böyle olur basarım tekmeyi falan filan.Eeee neden ozaman aldatılıp boşanan kadın göremiyoruz.1 elin parmaklarını geçmez.Nedeni ayrılık acısı toplum baskısı vs.Bu söylemlerden sonra büyük konuşası gelmiyor insanın.Aldatma ve üstüne de dayak olsa ben boşanırdım ailem beni el bebek gül bebek büyüttü o kim ki bana bunları yaşatacak.Bebekli bayanları hislerim el verdiğince anlamaya çalışıyorum.Kimse istemez çocuğunu babasız büyütmek ama nediyim keşke bütün yuvalar huzurlu olsa.3 günlük dünyada alıp veremediğimiz ne acaba?

canım beni annem herşeyine katlanıp aldatılınca boşanmış ben küçükken. çok da iyi yapmış bana göre ama o benim babasız büyümemden hep kendini sorumlu tuttu... içten içe yedi kendini. halbuki haklıydı. iyi ki boşamış . babam boşandıkları halde sonraki yıllarda bize öyle çektirdi ki bi evlat olarak beni bunu söylemek zorunda bırakıyor maalesef :KK43: erkeğin aldatmasına katlansan başka bi dert de açabiliyor yani allah hayırlısını versin

esimi coook ama cok seviyorum,
oda beni sevixo eminim bir gunluk kscamak yapti,
yada ben kendimi boyle kandiriyorum,
eger evden cikarirsam daha cok cildiririm,
nerde kimin yaninda falan filan,

ben dünden bu yana hic uyumadim,
gozumu kapattigim an esim ve o kiz gozumde canlaniyolar:-(
depresyondayim galiba,
yarin doktorda terminim var,
bebegim insallah iyidir,
eger ona bisey olursa allah korusun,
esimin vijdanini merak ediyorum ozaman
bebek katili nasil bir duygu sorarim ona:-(
ayyyy cok korkuyorum 2 gundur uykusuzum,

boşan derdim sana.. ama sen kararını zaten vermıssın bellıkı her aldatılan kadının %90 ının yaptıgı gıbı sende affedeceksın..
hamıle olmasan da affederdın ..
büyük konusmak ıstemem .. fakat ... sahip cıkamayan adamın ... kesip eline vermek varda neyseee ..ben affetmezdım
Allah yardımcın olsun..

ya gerçekten anlamıyorum daha 15 ay olmuş 2haftadan dayak başlamış tamam çok sevebilirsin ama bukadarda kör olmazsın bende evlıyım ve cok sevıyorum bız sevgılıyken ayrıldıkta hergun aglayıp yemeden ıcmeden kesıldım hastanelık oldum ama bunları yapan adamla 1dk durmam demekkı sevmıyo senı sevse nasıl el kaldırır cıcım aylarında ya senın aslan gıbı aılen var maden kötüsünüz niye cocuk yaparsınız ya duzelır mantıgı cok eskıdendı adam 7sınde neyse 70dede odur degısmez kadınlar degısır alttan almayı bıldıklerı ıcın ve sevgının kıymetını bıldıklerı ıcın sen mutsuz ortamda buyudunmu nasıl oldugunu bılıyomusun cocugunu buyutcen o adam sana bunu yaptıysa ılerde daha fenalarını yapcak sakın unutma coocuk olunca hersey zorlasıyo kocan anlayıslı bırı deıl gozu daha cok dısarı kaycak senın habıre yuzune vurman onu daha cok delırtcek hadı vurmadın dıyelım hareketlerın batcak ona guvenın kalmadı kendını yıcen bıtırcen hasta olursan kocanmı bakcak sana cocugun ne olcak en saglıklıısı bosan emın ol cocuguna aılenın yanında huzurlu ortamda daha ıyı bakarsın bu adam cocougunuda dover merhamet yok cunku hamıle kadın aldatılırmı ya sen uzuntuden cocugunu dusurseydın ne olcaktı uzulcekmıydı sanıyosun faceden baska ısımlı hesap coktan almıstır adamlar doyumsuzdur o sımdı ılgıye alısmıs bazı yaratıklar var macera yasamak ıcın evlı adamları secıyolar kocanda onlar ıcın bır av cunku hersey yapabılıyor sen sen ol ıyı dusun ama sakın o adamla kalmaa sonun olurrrr

Seni üzmek istemem ama bilesin ki şu anda yaptığın tek şey kendini aldatmak.
Dayak, tehdit, ihanet... bir eşten ayrılmak için daha ne gerek ki?

Ve bana Allah aşkına bebeğim de çocuğum da deme, ben tıpkı sizin gibi bi ailede büyümüş bir çocuğum.
Babam dövdü, aldattı, yeminler etti, aman bebeğimiz deyip ayrılmadılar ve bu huzursuz ortam şu anda 40 yaşındayım halen devam ediyor.
Bir gün bile hatırlamam ki huzur içinde geçmiş olsun ailemle, hep kavga, hep gürültü, çünkü ne annem unutabildi olanları ne de babam vazgeçti aldatmaktan.
Şimdi sorsan "sizin için" diyor annem :) dalga geçer gibi... keşke o zaman ayrılsaymış babamdan, onları ayrı ayrı ama huzurlu görseymişim de bu kadar mutsuz ve huzursuz bir çocukluk ve gençlik geçirmeseymişim... neyse.

Nihayetinde sen kararını vermişsin artık bize çok da laf söylemek düşmez.
Ama sana tavsiyem... kendini psikolojik olarak hazırla... hazırla ki, eşinin yeni macerelarıyla yüzyüze geldiğinde daha kolay atlatabilesin.
Bu süreçte de Allah yardımcın olsun inşallah... işin zor zira.

Karar vermeden önce kendi hayatınıza bir bakın derim önce. Anne babanızın ilişkisi nasıldı?

Eğer huzurlu bir ortamda büyüdüyseniz ve mutlu bir çocukluk geçirdiyseniz yavrunuza aynı ortamı sunamayacaksanız bence ne demek istediğimi anladınız.

Yok eğer anne babanız sürekli kavga gürültü ile büyüttüyse sizi, ve onların durumuna bakıp 1 damla gözyaşı dökmüşseniz bence gene ne demek istiyor olduğumu anlarsınız.

Muhakemenizi kendi hayatınıza bakarak yapmalısınız.

Kararınız hem sizin hem yavrunuz için hayırlı olur inşallah.

X