panik atak ile hamilelik

Korkularınızın üzerine gidinn.Korkularınıza yenikkk düşmeyinnn yerimseniben

insanın başaramayacağııı hiçbirşeyy yokturrrrr :lepi:

insan issterse herşeyii başarırr ama bazende tıkanıyo yaaa:bbo:

canım yaa bence psikolojik yardım al ve bebeğini kollarına alacağın gunu düşün.sonuçta defalarca bile bu panik atak nobetleri gelse insana biliyoruzki öldürmüyo herşeyden önce bunu düşün ltfn.panik atak olupta ölen yok açıkçası.bebeğini düşün onun için eşin için daha çok bağlan hayata.insanın kendine ettiğini başkası etmezmiş.korksun senden bu hastalık sen ondan korkmaaa

kızlar meraba tarih 2007 dio biz 2010 dayz hala oralardamısınız

canım benim seni tebrik ediyorum.. herşey yoluna girecektir merak etme. herşey olumsuz olacak değil ya. içini ferah tut. hayatına değişik hobiler bularak yaşamını renklendirmeni öneririm.

merhaba arkadaşlar bendede psikolojik nefes alamama var boğuluyor gibi oluyorum buda panik atağın birşeyiymiş galiba ama başka sorunum yok sadece psikolojik nefes boğulması daha önce paxil ilacı ile tedavi görmüştüm ama şimdi 7 haftalık hamileyim ölüyorum resmen bir taraftanda çocuğuma birşey olavcak diye korkuyorum şimdi çaresizim lütfen hamilelikte benim gibi bu hastalığı yaşayanlar nasıl atlattınız yazarsanız sevinirim

Panik atak hem çok iyi hemde insanın hayatını bir anda nbt esnasında ölüm korkusuyla kaplayan adrenalin hastalığı ,iyi diyorum çünkü panik ataktan ölen yok tamam yaşadıklarımız her ne kadar fiziksel duyumlar ve şiddetli korku endişe nöbt leri olsada bir kalp krizi bir beyin kanaması bir astım krizi olamaz bu nedenle tahlillerimiz hep temiz çıkıyo çaresiz değil arkadaşlar ölümcül değil şükürler olsun ben 3 yıl önce tanıştım 8 ay yanlış ilaç olmak üzere toplam 23 ay tedavi gördüm bu arada namaza başladım inanılmaz derecede rahatladım manevi anlamda dua çok çok önemli arkadaşlar en güzelide size iyi gelecek bu haber şu an 6 aylık hamileyim ve Rabbime sonsuz şükürler olsun çokçok iyiyim arada bazen nbt gelcek gibi oluyo fakat hamileliğin verdiği güçle (mutluluk hormonu seratonin)hemen toparlıyorsunuz pasiflora bende aldım ama güvence gibi duruyo kullandığım yok yani ama işinin çok uzm dr tavsiye etti bana bebeğe hiçbir zararı yok dedi kullanmak isteyen sadece nbt geçirceğini hissederse kullansın ama gerek kalmayacak emin olun içinizdeki melek size dua ediyo .Arkadaşlar demişsinizki nbtler bizi sıktığında bebeğe bir zararı olurmu kesinlikle olmaz ben sordum sadece tansyon yükselmessi yaşıyorsanız 1 haftalık tansyon takibi yaparlar yüksek çıkarsa ona göre tedavisi var çaresiz değil oda Ama panik nöbette kalbimiz yerinden fırlayacak gibi olsada bebeğe zararı yok gönlünüz rahat olsun Bunları yazdım çünkü ne kadar ihtiyacınız olduğunu biliyorum ben sabahlara kadar ölcem beni kurtarın die sokaklara fırlardım ağırdım yani çok ama Allah a sığının asla isyan etmeyin kesinlikle bu hastalıkta bi hayır olduğunu bilin çünkü ben bu ölüm korkusuyla Allah a daha çok bağlandım namaza başladım nasıl hayır olmazki yani:)şuanda kılıyorum huzurluyum çok ben Estetisyenim ama psikiyatır dan çok farkım kalmadı araştırmaktan dr lar bize nie geldinki diolardı bana:)) çok araştırdım arkadaşlar ve içiniz rahat olsun yaradana şükredinki dermansız değil derdimiz herkese acil şifalar diliyorum:KK9:

Sevgili Lavinya

Gerçekten çok güzel ifade etmişsiniz. Ben de yıllardır panik atak ve anksiyete ile günlerini ölüm korkusu ile geçiren bir bayanım. Hastalığın tipik bir özelliği olan çarpıntılar yüzünden gitmediğim kalp doktoru kalmamıştı. Bir dahiliye uzmanı ise insan 1 kere ölür, sen günde kaç kere ölüyorsun, kendine gel demişti. İlaç tedavilerinin sonuncusu Paxil bana iyi geldi diyebilirim. Bir de kendimi şartladım. Artık kendimi kesinlikle o panik atak dakikalarındaki duruma getirmek istemiyorum diye. Amaan ne olursa olsun, öleceksem öleyim diyorum. Ve de 37+2 günlük hamileyim. Anksiyete devam ediyor tabii, herhalde benimle yaşayacak gibi... Ara ara sıkıntılar, içimde kuş kanadı çırpınıyor gibi, midemin üzerinde bir boşluk hissi, kalp krizi geçirme korkusu, nefes alamıyor gibi olma, kalbim bir anda durup tekrar çalışıyor gibi vs vs. bunlar birbirini kovalıyor. Ben hamileliğimde bol bol dua ettim. Allaha her adımda şükrettim. Dediğiniz gibi keşke kanser olsaydım da bu belalı hastalığa yakalanmasaydım düşüncesi zaman zaman bütün pa lıların aklından geçiyordur eminim. Çok yanlış, beterin beteri var. Her zaman kendimizden kötülerini düşünmemiz gerekiyor. Allah hepimizin yanında ve yardımcısıdır, ben buna inanıyorum. Herkese hayırlı doğumlar diliyorum...

Aminn cümlemize inşlh korkmayın arkadaşlar 27 hafta oldu bebişim ve her hamilede olan sıkıntılar var bacak ağrısı, mide yanması,diyaframa bastırdıkça bebişi nefeste daralma (bunun için yastığımı yükseltiyorum geçiyor) çok şükür rahatım yani bir tekmesinin mutluluğu herşeyi unutturuyor zaten Allah hepimize şifa versin inşlh ve bu mutluluğu yaşatsın :emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek:

Eski panikliler..
Şu an 2011'deyiz..
Acaba ne hallerdesiniz..
Eğer burayı okuyanlarınız olursa,
gelişmelerinizi yazarsanız
çok makbule geçecek inanın...

yaklaşık 3yıldır cıtoles kullanıyorum 1 senede bırakmam gerekiyodu ama bıraktığımda nefes darlıklarım artıyor çocuk yapmak istiyorum ama korkuyorum önerisi olan varmı acaba ?

3 yıl çok uzun bir süre. ilave bıraktıgında başta zorlanıyorsun ama zamanla alısıyorsun. Bende pa hastasıyım. nisanda bıraktım ve çcouk için uğrasıyoruz bizde. 2 ay öncedne ilacı bırakmam lazım.

Konu çok önceleri açılmış, hala bu sayfayı okuyan varmıdır bilmiyorum.Ama şu anda öyle kötüyümki yazmadan edemedim.Bende uzun yıllardır bu hastalıkla yaşıyorum. Zaman zaman ağır ataklarım oldu.En ağırını 2 yıl önce yaşadım. 1 yıl ilaç tedavim devam etti.Sonra çocuk istediğim için dr umunda isteği ile ilacı bıraktım.Allaha şükür bu bir yıl içinde sıkıntılarım olsada ilaçsız başedebildim.Ama bu arada hamile kalamadım.Bu ay aşılama yaptırmaya karar verdik.Dün iğnelerimi yapmaya başladım.Fakat aşılama tedavisinin başlamasıyla paniğim arttı. 3 gündür halsiz bir şekilde yatıyorum.Dr hiçbir ilaç kullanmamam gerektiğini söyledi aşılama süresince.Zaten hamile kalırsam da kullanamayacağım.Bu düşünce beni hasta etmeye yetti.Ya çok hastalanırsam ne yaparım.Hamileliği ilaçsız geçiremem, çok zor bir hamilelik geçireceğim, kabus gibi günler yaşayacağım vb... düşünceler beynimi kemiriyor.Böyle giderse aşılamadan da hamile kalma isteğimden de vazgeçecek gibi hissediyorum. 34 yaşındayım ve galiba hiç çocuk yapamayacağım:KK43:((

merhaba hestia,
yazdıklarını okuduğumda sanki beni anlatmışsın diye düşündüm.Bende 5 senedir panik atakla uğraşıyorum.2.5 senelik evliyim.sürekli ilaç kullandım ama düzenli olarak mayıs ayından beri tedavi görüyorum ve gerçekten faydasını gördüm.Gittikçe ilaç dozlarını azaltıyor doktorum.Çocuk sahibi olma isteğim bu aralar iyice arttı ama bu korkular herşeyi köreltiyor.İlacı bıraktığımda herşey başa dönecekmiş gibi geliyor,hamilelikte daha kötü olacakmışım gibi hissediyorum,keşke ilacı hamilelikte de kullanabilseydik.Allah hepimizin yardımcısı olsun

Arkadaşlar.. Merhaba hepinize.. Hoşgeldiniz bu topiğe..
Bende yıllardır kronikleşmiş depresyon+pa+absesif bozukluk+anksiyete bozukluk hastasıyım..
İlaç kullanıyorum..
11 yıllık evliyim..
9 yaşında bir oğlum var.. 2. bebişimi istiyorum..
Ve ilaçla hamilelik yaşayacağım inşaAllah.. :KK49:

http://www.kadinlarkulubu.com/norol...visi-goren-hamileler-gelin-birlik-olalim.html

Buraya bir uğrayın..
Bizler gibi ilacı bırakamayıp ta,
dr. kontrolünde ilaçla hamilelik yaşayanların paylaşımları var..
Bende onlardan biriyim..
Korunmayı bıraktım..

Sıkmayın bu kadar canınızı..
Şunu bilin ki, avrupa da bu ilaçlarla hamilelik çok olağan bir şey..
Onlar bırakmadan da hamile kalıyorlar..
Bizim dr. lar biraz panik yaptırıyorlar bence.. :KK20:

İnşaAllah Rabb'im bizlere de çok sağlıklı bebekler nasip edecektir..
Dualarımız ve birbirimize desteklerimizle... :KK49:

Allah razı olsun nil,yüreğime su serptin resmen.Ben hangi doktora sorduysam ilaçla olmaz dediler.Dediğin gibi korkuyolar galiba.Ama şu an bana çok büyük cesaret verdin yazdıklarınla.Peki ilacın ağır bi ilaç mı,ben paxera 30 mg kullanıyorum.Benimle bilgilerini paylaşırsan çok sevinirim,,teşekkürler

Arkadaşlar.. Merhaba hepinize.. Hoşgeldiniz bu topiğe..
Bende yıllardır kronikleşmiş depresyon+pa+absesif bozukluk+anksiyete bozukluk hastasıyım..
İlaç kullanıyorum..
11 yıllık evliyim..
9 yaşında bir oğlum var.. 2. bebişimi istiyorum..
Ve ilaçla hamilelik yaşayacağım inşaAllah.. :KK49:

http://www.kadinlarkulubu.com/norol...visi-goren-hamileler-gelin-birlik-olalim.html

Buraya bir uğrayın..
Bizler gibi ilacı bırakamayıp ta,
dr. kontrolünde ilaçla hamilelik yaşayanların paylaşımları var..
Bende onlardan biriyim..
Korunmayı bıraktım..

Sıkmayın bu kadar canınızı..
Şunu bilin ki, avrupa da bu ilaçlarla hamilelik çok olağan bir şey..
Onlar bırakmadan da hamile kalıyorlar..
Bizim dr. lar biraz panik yaptırıyorlar bence.. :KK20:

İnşaAllah Rabb'im bizlere de çok sağlıklı bebekler nasip edecektir..
Dualarımız ve birbirimize desteklerimizle... :KK49:

Bana ilk bebeğimi aldırttı doktorlar...bunu okuyunca nasıl pişman oldum:KK43: sonrasında hamıle kaldım ve hamılelıgım esnasında panık atagım basladı...doguma gırerken atak gecırdım...ama ılacsız hamılelıgım de gectı ve ustune de 4 yıl gectı..tam sımdılerde yenıden nuksettı ve ben yenıden ılac kullanmaya basladım..ama sımdı de cocuk ıstıyorum..bakalım nasıl ılacı bırakıp da hamıle kalacagım :44:

Allah razı olsun nil,yüreğime su serptin resmen.Ben hangi doktora sorduysam ilaçla olmaz dediler.Dediğin gibi korkuyolar galiba.Ama şu an bana çok büyük cesaret verdin yazdıklarınla.Peki ilacın ağır bi ilaç mı,ben paxera 30 mg kullanıyorum.Benimle bilgilerini paylaşırsan çok sevinirim,,teşekkürler

Canım ben paxil kullanıyorum.. Aynı zamanda beloc..
1 gün bile aksatmıyorum ve korunmayı bıraktım..

Benimde dünyam başıma yıkılmış vaziyetteydim..
Ta ki, yurt dışında yaşayan bir çiftten,
"burada doktorlar depresyon ilacıyla hamileliği önemsemiyorlar,
çünkü burada çok normal birşey bu, herkes bu ilaçları kullanırken
hamile kalıyor burada"
sözlerini duyana kadar...

Bunları duyunca dooğru psikoloğuma gittim.. Ona sordum..
Ellerinde zararlı diyebilecekleri bir veri olmadığını söyledi..
Sonra başka psikoloğa gittim.. Ona sordum..
O da, "ben 15 yıllık doktorum, hastalarım hep bu ilaçla hamilelik yaşadılar,
bu güne kadar bir sorun olduğunu görmedim" dedi..

Sonra tabii ki kadın doğum doktoruna gittim..
O da, "benim bu ilaçlarla bebek yapan hastalarım var,
bir sorun olduğunu görmedim" dedi..

Bende ertesi gün bıraktım korunmayı..

Ve ilginç bir şekilde içimde çok rahat..
Rabb'ime tevekkül ettim ben..

bende bu topikten,özelliklede senin doktorlarla görüşmelerini yazdıktan sonra korunmayı bıraktım.Bu konuda kimse yanımda olmamıştı ama hiç yüzünü görmediğim bir insanın nerede yaşadığını bile bilmeden bu şekilde benim hayatımdaki en önemli soruna yardımcı olması beni inanılmaz mutlu etti,artık daha az korkar oldum.Allah ne istiyosan versin sana.

Canım benim
Bu ilaçlarla hamilelik yaşayıp sağlıklı doğum yapan çok kşi var..
Ama biliyorsun ki, hiç bir ilaç kullanmayıpta sakat doğum yapanlar da var..
Bu artık Allah'ın taktiri..
Hiç ilaç kullanmayıp sakat bebekleri olanlar nasıl açıklanacak ki o zaman..

Hem, avrupada bu ilaçlarla bu kadar yaygın hamilelik yaşanması beni rahatan ilk şeydi açıkçası..
Bir zamanlar bir çarpıntı ilacı olan BELOC içinde kesinlikle olmaz deniyordu.
Ama şimdi hamilelikteki çarpıntılar için veriliyor..
Çünkü araştırmalar ve çalışmalar yeni yeni sonuçlar veriyor..

Tabiiki ilaçsız hamilelik en mükemmeli..
Ama ben Rabb'ime tevekkül ettim ve riski göze aldım..
O'na güveniyorum..

Benim doktorum, ben muayeneye gittiğimde daha geçen hafta bir doğum yaptırdım, senin durumundaydı dedi..
Çok sağlıklı bir bebeği olmuş..

İlaçla hamilelik oduğu kesin de..
Hala araştırması süren ilaçlar var..
Araştırmalar sonrasında hamilelik kategorisi değişmiş ilaçlar var..
Psikiyatristim, LUSTRAL'ın bir kademe daha güvenli olduğunu söylemişti bana..
Ama ben paxil'i bırakamadım..
Hayırlısını diliyorum hepimiz için..
Ve en güzel olanın başımıza gelmesini..........:KK16::KK16::KK16:

X