Bu Askmi Sevgimi,Duygumu mantikmi??Cok iyi anlasiyoruz, ama neden böyle hissediyorum?

Senin durumunu yaşadım bi ilişkimde ve artık noktayı koydum.
Neden heyecan, aşk ve tutku hissetmediğin ama sadece sevdiğin, mantıken uyuştuğun bi erkekle evlenesin?
Çıkmak da değil bu EVLİLİK!
Nasıl şu anda bile rol yaptığını düşünürken aynı yatağa gireceksin onunla? Ten uyumunu da anlarım. Benim de görüştüğüm insanla ten uyumum vardı. Ama heyecan, kalp çarpıntısı, onu onun beni sevdiği gibi sevememek ağır gelmeye başladı.
Eğer evlenirsen çok büyük hata yaparsın.
Şimdi bi problem olmaz diye düşünsen bile mutlaka bitirirsin ilişkini.
Kendini de onu da ateşe atma.
Lütfen biraz mantıklı düşün. Tutku, aşk yoksa çok büyük pişmanlık yaşarsın işi ciddiye bindirdiğinde.

Bi de sonradan severim diye bi şey yok, belki evlenirsem aşık olurum gibi düşüncelerin vardır bilmiyorum.
9 ay olmuş. Bi daha da sevemezsin, aşık olamazsın. Buna çok eminim.

İstediğin o heycan tutku zaten geçici pek ömrü olmayan duygular
Evlilik kurumu için;Sevdiğin Sevildiğin sana Değer ve Saygı gösteren Başını rahatça yaslıyabilceğin,
En önemlisi temelinde Güven olandır doğru olan herkes bu arayışta değilmidir?
Şahsen ben öyleyim.
Ama işte bazen karşındakinden ne kadarda eminsen,seni ne kadar doyuruyor olsada insanın gözü doymuyor dahasını istiyor
yaradılışımız öyle vesselam:)
Bence Hataya düşme...

sevgi saygı güven

evlilik kurumu için çok ama çok önemli değerler...

ve kalbini carptıran herkesde bunları bulamayabilirsin...

evlenmek icin bunlar haricide bir de o insanla aynı evi paylasmayı isteyebilmek gerek

ben sözlüme asıktım ilişkiye basladıgımda... ama ben bile sözlenmeden sordum kendime

onsuz bi hayat nasıl olurdu? diye

eger onsuz oldugumu dusundugumde kendimde bir farklılık hissetmeseydim... içim acımasaydı ve onsuz hayat bana yine aynı gorunseydi kesinlikle sözlenmezdim

sende ne oldugundan emin olmak için sor kendine bakalım

onla ve onsuz hayat senin için neler ifade edecek?

icimi rahatlattiniz arkadaslar yorumlariniz icin tesekkürler.Inanin sevgi saygi güven hosgörü sabir hepsi var onda bendede tabi belkide böyle iyi davraniyor beni kirmiyor diye kasiniyorum.Belki daha önce hic ciktigim biri olmadigindan ne aski tanimliyabiliyorum ne mantigi.Ask nedir diye soruyorum kendime.Ama onu kaybetmeyi düsünmek bana aci veriyo ben onu üzemem cünki seviyorum ama aramizda tutku eksikligi var benden kaynakli yoksa benim icin deli oluyor.Evlilikte ask heyecan zaten biyerden sonra biter diyorlar dogrumu.Nedense karsima daha farkli biri cikarmi diye merak ediyorum pismanda olmak istemiyorum onu kaybedip, buldumda bunuyomuyum sanki.
Siz ne düsünüyosunuz?
Evlilik icin sart nedir?Büyük ablalarim olarak ne olur yardimci olsaniz...

zaman zaman bu bendede oluyor canim, 1 senedir nisanliyim nerdeyse.
gerek nisanlimin bazi davranislari, hareketleri , pasakliligi beni cildirtigi anlar oluyordu ve zaman zaman bunlar aklima geldikce böyle bi tuaf hisediyorum bu ne ya diyorum bu mu
yani heyecan, kalp carpintisi, belkide uzakta oldugum icin.
zaman zaman böyle düsünüyorum ama 1 dkm 1 dkma uymuyor nedense:KK1: bazend deli gibi sarilip öpüp koklamak istiyorum bende anlamadim neden böyle oldugunu:))

ama eyerki bir iliskide SEVGI SAYGI GÜVEN VE SADAKAT varsa o insan zaten merhametli allah korkusu tasiyan iyi kalpli bir insandir

ve sana birsey diyimi böylesini bulmak böyle bir devirde artik cokkkk ama coooooooook zor. o yüzden arkadasinda yukarida dedigi gibi

kendine sor onsuz acaba nasil olurdum diye..

pisman olacagin kararlar verme derim:) hem o heyecani o kalp carpintisini yaratmak insanin elinde olan birsey. ama sevgi saygi güven vs.. insanin icinde olmasi gerekenler:)

bence arayış içinde gibisin...sevgi,aşk ,heyecan bunlar geçici kavramlar hangi ewliliği sadece sewgi yürütebiliyor ki?
ben de çok sewdim hala kırıntıları var ama bitirmeye çalışıyorum çünkü sewmem onunla ewlenebilmem için sebep değil..bence ona odaklanmaya çalışmalısın mantığına uyan iyi anlaşabildiğin seni seven ve değer veren bir insan e daha nolsuunn ewlilik için bana göre yeterli kavramlar bunlar...

Sevgi neydi? gercekten emekmiydi?Aslolan mantik ve sevgimi, yada tutku ve askmi?
Selam arkadaslar kisaca özetliyim önce: 9 aylik bir iliskim var cok iyi anlasiyoruz ailelerimiz tanisti anlasiyorlar.Ayni hedeflere yakin bi gecmise sahibiz sevgilimle.Ikimizde okuduk o is sahibi artik.Birbirimizi seviyoruz.Bana cok deger kiymet veriyor önemsiyor bende ayni sekilde ama sanki ben onun beni sevdigi kadar sevmiyorum.Sanki mantigim yüzünden onunla beraberim.Aramizda ten uyumuda var(yanlis anlamayin cinsel iliski manasinda degil) ama tutkui yok!Ben onun gibi heyecanlanmiyorum sanki rol yapiyorum:-(Yakinda sözlenicez ve ben emin degilim.Iliski basladigindada böyleydi onu istiyordum ama hep aklimi celen birseyler var nedensiz.Yoksa her anlamda cok uyumluyuz yakisiyoruz.

Ama sanki hayalim bu degildi sanki evlenecegim adam baska olmaliydi.yas ve bilgi olarak,belkide fiziki olarak.Hani yakisikli biri öyle begeneilmiycek biri degil.
Benmi cok salagim, depresyondayim,ne olur arkadaslar bi fikir.Bos hayaller yüzünden iliskimi bitirip pisman olmak istemiyorum.Onuda üzmek istemiyorum cünki cok iyi cok mert bi insan.

Sizdede öyle olmusmuydu hic neler düsünüyorsunuz?Lütfen tecrübelerinizle bana yardimci olun.Sonucta evlilik ask sevgi mutluluk kolay bulunmuyor hani tren kactimi geri gelmez misali...

arkadaşım senin 9 aylık bir süre benim 5 yıllık bir beraberlik bitti yani sana demek istedigim sey bu aynen benim basıma da geldi beraberken hayır ben bununla evlnemem dedim ve yaptım kaybettim ve onun pismanlıgı yara gibi kalbimde kaldı ve evlendim ama seviyorsan sen eger benim yaptıgımı sakın yapma bende bunalılmdaydım diye yanlış karar verdim öle çok pişmanım ki sakın ama sakın yapma onun sana yaşattıgı kalp çarpıntısını başka hiçkimse yapamaz eger gercekten seviyorsan beni dinle aynı durumdaydık senle ben yanlış yola saptım sen sakın yolundan sapma bırakma ellerini ama ben eşimi seviyorum ilk asş k gibi olmuyor tabi

canım benim bunları bende yaşadım. aileler tanışmıştı,aynı şehirdeydik,aynı ünv.yi kazandık pek bi mutluyduk. taaaa ki ben heycanımı kaybedene kadar o kadar iyi biriydi,dürüstttü kaşıma gözüme bakar dururdu. ama olmayınca olmuyo işte illa şu kalbin deli gibi atması gerekiyo ayrıldım ve 1gün bile ben ne yaptım diye pişman olmadım.Hayatımda başka biri var ne kadar şükretsem azdır. Allah nasip ederse nisan gibi nişanlamayı düşünüyoruz. hayat senin onu kaybedince eline neler geçer iyice düşün sevgiyle kal :KK71:

canım benim bunları bende yaşadım. aileler tanışmıştı,aynı şehirdeydik,aynı ünv.yi kazandık pek bi mutluyduk. taaaa ki ben heycanımı kaybedene kadar o kadar iyi biriydi,dürüstttü kaşıma gözüme bakar dururdu. ama olmayınca olmuyo işte illa şu kalbin deli gibi atması gerekiyo ayrıldım ve 1gün bile ben ne yaptım diye pişman olmadım.Hayatımda başka biri var ne kadar şükretsem azdır. Allah nasip ederse nisan gibi nişanlamayı düşünüyoruz. hayat senin onu kaybedince eline neler geçer iyice düşün sevgiyle kal :KK71:

Bence de illa kalbin atması lazım. Saygı , sevgi yetmez evlilik için. Hem saygı, sevgi, hem de kalp çarpıntısı olacak.
Biraz da kendine güvenmek lazım. Onun gibisini bi daha bulamam gibi düşünmemek gerekiyor. Ne diye heyecan hissetmediğimiz biriyle yetinelim ki?
Ömrümün sonuna dek yalnız olmayı tercih ederim sanırım heyecansız bir ilişki yerine.

Son düzenleme:
Sevgi neydi? gercekten emekmiydi?Aslolan mantik ve sevgimi, yada tutku ve askmi?
Selam arkadaslar kisaca özetliyim önce: 9 aylik bir iliskim var cok iyi anlasiyoruz ailelerimiz tanisti anlasiyorlar.Ayni hedeflere yakin bi gecmise sahibiz sevgilimle.Ikimizde okuduk o is sahibi artik.Birbirimizi seviyoruz.Bana cok deger kiymet veriyor önemsiyor bende ayni sekilde ama sanki ben onun beni sevdigi kadar sevmiyorum.Sanki mantigim yüzünden onunla beraberim.Aramizda ten uyumuda var(yanlis anlamayin cinsel iliski manasinda degil) ama tutkui yok!Ben onun gibi heyecanlanmiyorum sanki rol yapiyorum:-(Yakinda sözlenicez ve ben emin degilim.Iliski basladigindada böyleydi onu istiyordum ama hep aklimi celen birseyler var nedensiz.Yoksa her anlamda cok uyumluyuz yakisiyoruz.

Ama sanki hayalim bu degildi sanki evlenecegim adam baska olmaliydi.yas ve bilgi olarak,belkide fiziki olarak.Hani yakisikli biri öyle begeneilmiycek biri degil.
Benmi cok salagim, depresyondayim,ne olur arkadaslar bi fikir.Bos hayaller yüzünden iliskimi bitirip pisman olmak istemiyorum.Onuda üzmek istemiyorum cünki cok iyi cok mert bi insan.

Sizdede öyle olmusmuydu hic neler düsünüyorsunuz?Lütfen tecrübelerinizle bana yardimci olun.Sonucta evlilik ask sevgi mutluluk kolay bulunmuyor hani tren kactimi geri gelmez misali...

aşk we tutku qeçici ama sewqi sonsuzdur bunu unutma :KK34: anlattıqın kadarıyla sewqilinle tek sorunun aşık olmaman ama bide şöyle düşün aşık olduqun birinin sana deqer wermediqini ayrıca zaten ewlenince aşk bitmicek mi.. pişman olacaqın bi karar werme eqer aşık olmamak senin için büyük bi sorunsa ewlenme derim ama dediqim qibi aşk qeçici sewqi sonsuzdur

sevgi ,aşk varsa söylediğiniz durumlar olmaz..
yıllar geçse de hala o ilk günki heyecanı hissedersiniz..
6 yıl bitti 7.yıla girdik tanışıyoruz eşimle .3,5 yıllık da evliyiz ama onu gördüğümde ,öptüğümde hala ilk günki gibi yüreğim pır pır ediyor kalbim çarpıyor ..
teyzemler 30 yıllık evli eniştemle hala liseli aşık gibiler..
ablamlar 15 yıllık abimler 10 yıllık evli onlar da öyle..
demekki bitmeyen sevgi ,aşk ,heyecan bitmiyor..
evlenince sevgi aşk bitiyor diyene inanmam ..demekki baştan yokmuş ki bunlar evlenince de bitmiş değil hiç olmamış zaten ..
gerçek aşkta hiçbirşey bitmez..
evlendiğinde de sorumlulukların artar ama o aşk o heyecan o sevgi yine bitmez..
eğer seviyorsan o hayat karmaşasının içinde yine eski heyecanı yaşar ,diri tutar ,eşine yine ilk zamanlardaki gib isüprizler yapar ,sevgini gösterirsin..
bunlar hiç bahane değil..
yeterki gerçek aşk ,gerçek sevgi olsun arada ..
gerçek olmayınca evlensen de evlenmesen de bitip geçiyor..
evlenirken gerçekten çok ii düşünmek ,kendimizi çok ii sorgulamak zorundayız...
ki evlenince mutlu olabilelim..
sevgisiz aşksız bir evlilik düşünemiyorum ,zaten yürümüyor da bir süre sonra tıkanıyor..
severek evlenenler daha çabuk boşanıyor lafına da katılmam çünkü onlar sevdiklerini zannedip aslında sevmemiş olanlardır..
çünkü gerçek sevgi ,aşk, tutku hiçbir zaman azalmaz..
tam tersine evlenince daha çok artar..:KK51:

Kafam öyle karisikki onuda kendimide üzmek yanlis kararlar vermek istemiyorum.Sanirim ben Askin tanimini bilmiyorum.Benim bugüne kadar tek tattigim bildigim Aile sevgisi insan sevgisi.Hic asik oldummu bilmiyorum yada oldugumu zannettim platonik oldugu icin belkide, ama onunla hersey öyle güzelki bana gercekten asik, seviyor deger veriyor heyecan yaratan o.Güven duygusunu Sevkati iyiligi sevgiyi onda tattim.Bana Prensesler gibi davraniyor tabi bende ona deger veriyorum.Ama bilmiyorumki onu kaybetmekte istemiyorum daha iyi birisinin karsima cikacaginida beni böyle seveceginide düsünmüyorum.Ama bilmiyorum neden böyle hissediyorum.
Daha önce platonik olarak birini sevdim benden haberi olmadi yada beni hic farketmedi inat yaptim üzüldüm cünki ilgi karsilik görmedim.Ama bu öyle degil bana deger veren arkamdan kosan o belkide böyle rahat diye cekici gelmiyor bana.
Cokta tecrübeli degilim ama tam karar asamasindayken beni bi kizkardesiniz gibi dogru yönde desteklemenizi cok isterim .

Evet sorun bu ,seviyorum hersey tamam ama asik degilim!
öyle kalbim carpmiyor.Ilk baslarda heyecanlanirdim utanirdim ama ciktiktan sonra böyle ben bu adami seviyormuyum yoksa onun beni sevdigi icinmi beraberim diye düsündüm, hatta sirf bakalim bu iliski olurmu diye denedim ve simdi 9 aydir beraberiz sözlenmek üzereyiz sevmiyo degil oynamiyorumda onunla kesinlikle ama kafam cok bulanik tecrübesizim iliski konusunda.
Yada is ciddiye bindi diyemi panikliyorum hazirda degilim evlenmeye ama beraberligimiz devam edebilmesi icin aileler arasinda sözlenmemiz gerekiyor böyle yolunda hersey.

X