çan eğrisi ? ve bütünleme ?

tamamdır canım çook teşekkür ederim inşallah bütünleme de yüksek not alırım 1.85 e tamamlayabilirim bizim dersler bir de bildiğim kadarı ile 1 kredi hepsi sadece osmanlıca hariç bakalım bütünleme de ne olacak bir de en zor derslerden kalmışım Allah yardımcım olsun. 4 yılda bitirebilirim inşallah üniversiteyi bu kadar zorlabacağımı tahmin etmezdim

rica ederim canım kredilerini öğrenci bilgi sisteminden bakabilirsin :KK34:

eee ünv hazırlanmaya benzemez :KK1::KK1:
daha dur yolun başındasın önünde 3 yıl daha var :KK55::KK55:
ama 4 yılın sonunda nasıl geçti diyosun.ben ünv bitireli 2 sene olucak ve 5 yılda bitirdim 7 sene nasıl geçti anlamadım :KK52:

rica ederim canım kredilerini öğrenci bilgi sisteminden bakabilirsin :KK34:

eee ünv hazırlanmaya benzemez :KK1::KK1:
daha dur yolun başındasın önünde 3 yıl daha var :KK55::KK55:
ama 4 yılın sonunda nasıl geçti diyosun.ben ünv bitireli 2 sene olucak ve 5 yılda bitirdim 7 sene nasıl geçti anlamadım :KK52:

ben de bu gidişle 5 yıla doğru gidiyorum galiba ya ahdi hayırlısı :) 4 yıl da daha neler göreceğim çokta merak ediyorum doğrusu :)

ben de bu gidişle 5 yıla doğru gidiyorum galiba ya ahdi hayırlısı :) 4 yıl da daha neler göreceğim çokta merak ediyorum doğrusu :)

dost dediklerinin aslında dost olmadığını.bir haftayı 5tl ile geçirmeyi.sınav zamanı not almak için gecenin bi saati arkadaş arkadaş dolaşmayı.oooo daha neler neler heleki bi de ailenle aynı şehirde değilsen çok güzel ve zor zamanların olucak :KK52::KK52::KK52:

dost dediklerinin aslında dost olmadığını.bir haftayı 5tl ile geçirmeyi.sınav zamanı not almak için gecenin bi saati arkadaş arkadaş dolaşmayı.oooo daha neler neler heleki bi de ailenle aynı şehirde değilsen çok güzel ve zor zamanların olucak :KK52::KK52::KK52:

çok güzel anlattın valla üniversite hayatını kısa ve net daha ne olabilirdi ki başka zorluğa doymuyoruz üniversite hayatında :)

şimdi okuluna göre değişir canım ama şöle olur.2.dönem ort 2.35 yıl sonu 1.85 oldu ama 1.dönemden ff in var.
2.sınıf 1.döneme başlarsın ama önce 1.sınıf 1.dönemdeki fflerini alırsın.sonra 2.sınıf 1.dönem derslerini alırsın.bizde 2.sınıf 1.dönem ders kredi toplamı 19 du ve en fazla 25 kredi ders alabiliyoduk.yani1 tane 3 kredilik 1 tane 2 kredilik hakkımız vardı alttan almak için.bunları ff alarak kullanıyosun.
ort hakkında bişey diyemicem kredi sayıları farklıdır çünkü.onuda şöle hesaplıyosun.eğer sizdede AA,AB,BB,BC,CC,DC,DD ve FF varsa (bazı okullarda DF de var çünkü)

AA=4
BA=3.5
BB=3
CB=2.5
CC=2
DC=1.5
DD=1 kredidir.
mesela türkdili 3 kredi ve aa geldi o zman 3.4=12

bu şekilde derslerini topla sonra toplam kredi sayısına böl o şekilde hesaplanıyo :KK34:

canım ben şimdi bu yoldan hesaplama yapıyorum da bütünlmeden kaç almam gerekir diye hsap yapıyorum benim şimdi 10 dersim var bu derslerden bir tanesi güzel sanatlar kredisi 1 etki etmiyor diye biliyorum onu da ekleyim ama dimi ? bir de bu çarparak felan çıkan sonuçları toplam ders sayısına böleceğim değil mi ?

canım ben şimdi bu yoldan hesaplama yapıyorum da bütünlmeden kaç almam gerekir diye hsap yapıyorum benim şimdi 10 dersim var bu derslerden bir tanesi güzel sanatlar kredisi 1 etki etmiyor diye biliyorum onu da ekleyim ama dimi ? bir de bu çarparak felan çıkan sonuçları toplam ders sayısına böleceğim değil mi ?

canım 1 kredide etki eder.kredisiz derslerin harf notu yt veya yz dir.yt yeterli yz yetersiz demek :KK34:
o 1 kredilik derside ekliceksin.toplam ders sayısına değil.derslerinin kredilerinin toplamına bölüceksin :KK34:

canım 1 kredide etki eder.kredisiz derslerin harf notu yt veya yz dir.yt yeterli yz yetersiz demek :KK34:
o 1 kredilik derside ekliceksin.toplam ders sayısına değil.derslerinin kredilerinin toplamına bölüceksin :KK34:

bak mesela ben sana şöyle göstereyim
1. ders:BB kredisi 2
2. ders:cc kredisi 2
3.ders:CB kredisi 2
4. ders FF kredisi 2
5.ders FFkredisi 2
6. ders FF kredisi 4
7. ders FF kredisi 2
8. ders CB kredisi 2
9. ders BA kredisi 2
bir de güzel sanatlar var kredisi 1 ondan da 100 aldım ben
şimdi bunların üzerinden anlatabilirmisin bana seni de yoruyorum çok özür dilerim vaktini de alıyorum

bak mesela ben sana şöyle göstereyim
1. ders:BB kredisi 2
2. ders:cc kredisi 2
3.ders:CB kredisi 2
4. ders FF kredisi 2
5.ders FFkredisi 2
6. ders FF kredisi 4
7. ders FF kredisi 2
8. ders CB kredisi 2
9. ders BA kredisi 2
bir de güzel sanatlar var kredisi 1 ondan da 100 aldım ben
şimdi bunların üzerinden anlatabilirmisin bana seni de yoruyorum çok özür dilerim vaktini de alıyorum

rica ederim canım :KK19:
bak bu şekilde hesaplanıyo takıldığın yer varsa sor :KK34:
$SAM_3617.jpg

şimdi daha net anladım buna göre yaparım artık çook teşekkür ederim valla nee kadar teşekkür etsem azdır cidden senin de karşına hep yardımcı olacak kişiler çıksın inşallah :)

saol canım:KK54:
bende ünv de çok çektim kimse bişey bilmiyo sorucak kimsede yoktu tek başıma yanlış yapa yapa öğrendim :KK1:
bildiğim şeyleri paylaşmayı severim ben yardımcı olduysam ne güzel canım :KK34:

Çan eğrisi kimi zaman çok iyi olduğu gibi kimi zamanda bir o kadar kötü, çünkü 70le bile kalan arkadaşlarımı duydum, ama keşike bizim okulda da çan olsa:)

Çan eğrisi kimi zaman çok iyi olduğu gibi kimi zamanda bir o kadar kötü, çünkü 70le bile kalan arkadaşlarımı duydum, ama keşike bizim okulda da çan olsa:)

evet bana göre mesela şu an illet bir durum çan hele bir de liseden yeni çıkmış çömez ve üniversiteye alışmaya bir öğrenci olarak çan kötü geldi yaa :KK1:

saol canım:KK54:
bende ünv de çok çektim kimse bişey bilmiyo sorucak kimsede yoktu tek başıma yanlış yapa yapa öğrendim :KK1:
bildiğim şeyleri paylaşmayı severim ben yardımcı olduysam ne güzel canım :KK34:

canım ya aklıma birşey takıldı yine snei saçma karışık sorularımla yoruyorum kusuruma bakma. bütünlemelere girdim ben dün bir arkadaşımla sohbet ettim de o arkadaşta aynı benim gibi işte 4 dersten geçememiş öyle dedi ve bizim dnaışman hocamızla konuşmuş işte arkadaşımda şehir dışında da girmek istememiş bütünlmeye girmezsen de seneye güz dönemi için kaldığın derslerler güz dönemi derslerini bilikte görürsün demiş öyle oluyor mu onu sorayım dedim *

canım ya aklıma birşey takıldı yine snei saçma karışık sorularımla yoruyorum kusuruma bakma. bütünlemelere girdim ben dün bir arkadaşımla sohbet ettim de o arkadaşta aynı benim gibi işte 4 dersten geçememiş öyle dedi ve bizim dnaışman hocamızla konuşmuş işte arkadaşımda şehir dışında da girmek istememiş bütünlmeye girmezsen de seneye güz dönemi için kaldığın derslerler güz dönemi derslerini bilikte görürsün demiş öyle oluyor mu onu sorayım dedim *

evet canım öle oluyo :KK34:
mesela bu dönem mattan geçemedin bütede girmek istemedi o zman 2012-2013 döneminde ilk önce ff derslerini alıcak sonra 2.sınıf derslerini alıcak :KK34:
sistem önce hangi dönemdeysen bi önceki dönemlerin fflerini verir sonra dönem derslerini alırsın.tabi şölede bi durum var.
mesela dönemlik kredi bizde 25 ti.herhangi bi sınıfın ders krediside 19du.yani 6 kredi hak vardı ayrıca.ff lerini yada dd dc artık almak istedğin diğer dersleri alabiliyodun :KK34: sizdede öledir canım :KK19:

evet canım öle oluyo :KK34:
mesela bu dönem mattan geçemedin bütede girmek istemedi o zman 2012-2013 döneminde ilk önce ff derslerini alıcak sonra 2.sınıf derslerini alıcak :KK34:
sistem önce hangi dönemdeysen bi önceki dönemlerin fflerini verir sonra dönem derslerini alırsın.tabi şölede bi durum var.
mesela dönemlik kredi bizde 25 ti.herhangi bi sınıfın ders krediside 19du.yani 6 kredi hak vardı ayrıca.ff lerini yada dd dc artık almak istedğin diğer dersleri alabiliyodun :KK34: sizdede öledir canım :KK19:

tamam canım çook açıklayıcı oldu gerçekten çook teşekkür ederim tekrardan :) bütünleme sonuçlarımı aldığım da paylaşırım yine seninle fikir alışverişi yaparım :)

X