Aşılama Aşılamada başarı şansı nasıl arttırılır?

Aşılama Yöntemleri ve Tecrübelerimiz
Kader arkadaşım benim:KK19:Arkadaşlık talebinide kabul ettim teşekkür ederim.İnşallah ilk aşılamada tutar ikimizinde Allah hakkımızda hayırlısını nasip etsin.Aşılamana başlayınca ayrıntıları paylaşırsan sevinirim bende yazarım buraya kaç yumurta oldu falan gibi:KK54::KK54::KK54:

tamam haber veririm paylaşırız ..inş.ilkinde olur ..

canım aşılamada spermler rahim içine konulduğu için akma gibi bir durum olmaz, 10 dk yatırıyorlar sonra kalkıp gidebiliyorsun
Ayy buna sevindim bak hemen akacak diye korkuyordum.Çünkü hastane ile evin arası yarım saat mesafe arabada uzanmaya devam ederim eve gelincede uzanırım diye düşünüyorum inşallah ilk seferde tutar hepimizin aşılamaları.
inş.hepiniz olumlu sonuçlar alırsınız darısıda şubatta yapacakların başına:KK54:

Aminnn.Bende şubatta yaptırıcam:KK19:Şimdiden kafama takılan sorulara cevap arıyorum.Adet günüme iki hafta var daha.

Önerilen ilaç tedavilerini titizlikle,saatinde uygulamaya özen gösterin.Özellikle çatlatma iğnenizi doktorunuzun size söyledigi zamanda dakik vurdurun.

Sigara içiyorsanız bırakmalısınız. Sigara %13 oranında infertilite nedenidir ve hem yumurta hem de sperm kalitesini olumsuz etkilemektedir.

Sağlınıza özen gösterin. Beslenmeniz, uykunuz şimdi daha da önemli. Düzenli beslenin,protein,sebze, meyve ve bol sıvı tüketimine dikkat edin.Hormonlu tüm yiyeceklerden uzak durun. Günde 8 saat uyumalı, geç yatmamalı ve sabah erken kalkmalısınız.

Stres, 1 numarlı doğurganlık öldürücü. O nedenle steresten kaçının,zihinsel ve bedensel gevşeme için,nefes egzersizleri,meditasyon yapın,bol bol dua edin.

Aşılama sonrası 30 dakika sırt üstü ve mümkünse baş aşağıda olacak şekilde dik yatın,

Ağır fiziksel aktivitelerden(yüzme,spor,uzanma,ağır kaldırma vb) ve cinsel ilişkiden(doktorunuz farklı öneride bulunmadıysa,aşılamadan 2 gün sonra başlanmalı) sakının,

Aşılamadan sonra ılık suyla,ayakta duş alın.

Aşılama Sonrası Yaşanan Muhtemel Belirtiler;

Göğüslerde ağrı ve büyüme

Göğüs uçlarında hassasiyet

Karında şişkinlik

Açık sarı,beyazımsı akıntı

Kabızlık

İştahta artış

Uyku hali

Bel ve kasıklarda kramp gibi ani ve kısa süreli keskin ağrılar

Aşılamadan 14 gün sonra kanda gebelik testi ( beta-hCG ) yapılır.

Hayatta problemler bitmez ama önemli olan bizim tavrımız.Olumlu düşünmemin büyük yararı olduğunu unutmayın.

Unutmayın, siz iyi olmazsanız, hiçbirşey iyi olmaz!

Allah hayırlı haberlerinizi almayı nasip etsin inşallah.

:KK16:

http://www.kadinlarkulubu.com/asila...i-amp-sonrasi-dikkat-edilmesi-gerekenler.html

selam kizlar :)

bende mart ayinda asilama yaptiracagim ilk defa.. bize sebepsiz infertilite tanisi koyuldu.. daha once baska arkadasin yazdigi gibi.. hersey normal

tupler acik
sperm sayisi normal
kist filan yok

asilamayi bir veya iki defa deneyip olmazsa tup bebek yaptirmak istiyoruz bu yaz turkiyede.. ben yurtdisindayim ama tup bebek icin turkiyeye gelip yaptirmak istiyorum. tecrubelerimi burdan paylasacagim.. umarim hepimizin asilamasi olumlu sonuc verir :)

bu arada 32 yasindayim ve 3 senelik evliyim.. kariyer, is, guc pesinde kosmaktan gec evlendim.. 35 ten once cok cocugum olsun istiyorum :)

bende 3.5 senelik evliyim 2 senedir korunmuyoruz. bizimde sebepsiz infertilite artık herkesten duyar oldum bunu zaten... şubatta aşılama yaptırıyoruz. olmadı tüp bebek... herkes emeklerinin karşılığını alır inşallah... bazen 2-3 ayda pat diye hamile kalan tanıdıklarımı ya da istemeden hamile kalanları falan düşünüyorum da üzülmemek elde değil. ama bu da bizim sınavımız.. rabbim tüm arayanlara beraberinde bize de nasip etsin tez zamanda inşallah... ilk aşılamam bu umutlanmıyım diyorum ama elde değil burada güzel haberler versek birbirimize keşke.... şöyle ikişer ikişer olsa dimi.... :KK9: :KK9: :KK9:

Ayy buna sevindim bak hemen akacak diye korkuyordum.Çünkü hastane ile evin arası yarım saat mesafe arabada uzanmaya devam ederim eve gelincede uzanırım diye düşünüyorum inşallah ilk seferde tutar hepimizin aşılamaları.

Aminnn.Bende şubatta yaptırıcam:KK19:Şimdiden kafama takılan sorulara cevap arıyorum.Adet günüme iki hafta var daha.

merak etmeyin inanın çok ama çok basit bir işlem.daha öncede yazmıştım gene yazıyorum inanın normal muayenden bile daha kısa ve acısız.hiç korkmayın.inşallah herkesin yüzü güler sonuçlarında.

Merhaba ben 7 yıllık evliyim 3 yıldır bebek istiyoruz.
Sebepsiz infertilite teşhisi koyuldu.
Yapılan tüm testler normal
Yumurtlama yumurtanın çatlaması normal adetlerim düzenli.
Spermlerde hareket yada sayıda sorun yok
Hormon tahlilleri smear normal
Rahim filmi çekildi tüpler açık
Daha aklıma gelmeyen bir sürü test herşey normal yani.
6 ay yumurta takibi yapıldı heray 2-3 yumurta gelişti fakat bir sonuç alamadık.
Şimdi şubat ayında kısmet olursa aşılama yapılacak.
Aşılamada daha fazla sayıda yumurta geliştirmek için iğne kullanılacak ve ardından çatlatma iğnesi.Yaşım 26 görünürde hiçbir problem yok bu şartlar altında aşılamada başarı şansını arttırmak için yapabileceğim birşey varmı?Ve sizce ilk aşılamada tutma şansı yüzde kaç?

öncelikle topik için çok teşekkür ederim, merak ettiğim bütün soruları sormuşsun ve cevaplarını almışsın.

bende 1 yıldır bebek için bekliyorum 2 yıldır evliyim anlattıklarının hepsi aynen bendede mevcut

yumurtalart yeterli büyüklükte
rahim filmi temiz
sperm sayısı ve kalitesi yeterli

bu aydan sonra bende aşılama denemek istiyorum umarım ilk denememizde hepimiz güzel haberleri alırız ve edindiğimiz tecrübeleri burada paylaşırız..

selam kızlar benim bugün folikül takibim vardı ve sağ tarafta 22 mm olgunlaşmış bir yumurta var perşembe aşılama olacak. geçen ay 2 yada 3 yumurtam vardı olmadı bu ay tek var inşallah olur artık ne diyelim hayırlısı

bu gece ilişki önerdi doktor ve sonrasında saat 10 da ovıtrelle yarın boş geçecek perşembe sabahta aşılama olacak

Son düzenleme:
selam kızlar benim bugün folikül takibim vardı ve sağ tarafta 22 mm olgunlaşmış bir yumurta var perşembe aşılama olacak. geçen ay 2 yada 3 yumurtam vardı olmadı bu ay tek var inşallah olur artık ne diyelim hayırlısı

bu gece ilişki önerdi doktor ve sonrasında saat 10 da ovıtrelle yarın boş geçecek perşembe sabahta aşılama olacak

hadi hayırlısı güzel haberlerle gel inşallah..

bende 3.5 senelik evliyim 2 senedir korunmuyoruz. bizimde sebepsiz infertilite artık herkesten duyar oldum bunu zaten... şubatta aşılama yaptırıyoruz. olmadı tüp bebek... herkes emeklerinin karşılığını alır inşallah... bazen 2-3 ayda pat diye hamile kalan tanıdıklarımı ya da istemeden hamile kalanları falan düşünüyorum da üzülmemek elde değil. ama bu da bizim sınavımız.. rabbim tüm arayanlara beraberinde bize de nasip etsin tez zamanda inşallah... ilk aşılamam bu umutlanmıyım diyorum ama elde değil burada güzel haberler versek birbirimize keşke.... şöyle ikişer ikişer olsa dimi.... :KK9: :KK9: :KK9:

tugok kac kez denemeyi dusunuyorsun asilamayi? ben 1 veya 2 defa denemek istiyorum yaza kadar olmadi yazin tup bebek deniyelim istiyorum.. doktor arastirmasi yaptinmi?
O kadar cok bu isi yapan hastane ve merkez varki istanbulda hangisini secicemi sasirdim :))

Kizlar merhaba ben aranıza yeni üye oldum 2.5 senelik evliyim.Gecen sene bebeğim oldu ama maalesef 5 haftalıkken düstü:KK43::KK43: Daha sonra olmadı ve doktor asilamaya karar verdi.Bu ilk asilamam umarım tutar:KK43:Yarın clomifen 50 mg ilacına baslıyorum 5 gün içeceğim.bu pazar ilacım bitecek ama doktor haftaya persembeye randevu verdi bakmak için pazartesi olması gerekmez miydi sizce normalmi:KK43::KK43:

Önerilen ilaç tedavilerini titizlikle,saatinde uygulamaya özen gösterin.Özellikle çatlatma iğnenizi doktorunuzun size söyledigi zamanda dakik vurdurun.

Sigara içiyorsanız bırakmalısınız. Sigara %13 oranında infertilite nedenidir ve hem yumurta hem de sperm kalitesini olumsuz etkilemektedir.

Sağlınıza özen gösterin. Beslenmeniz, uykunuz şimdi daha da önemli. Düzenli beslenin,protein,sebze, meyve ve bol sıvı tüketimine dikkat edin.Hormonlu tüm yiyeceklerden uzak durun. Günde 8 saat uyumalı, geç yatmamalı ve sabah erken kalkmalısınız.

Stres, 1 numarlı doğurganlık öldürücü. O nedenle steresten kaçının,zihinsel ve bedensel gevşeme için,nefes egzersizleri,meditasyon yapın,bol bol dua edin.

Aşılama sonrası 30 dakika sırt üstü ve mümkünse baş aşağıda olacak şekilde dik yatın,

Ağır fiziksel aktivitelerden(yüzme,spor,uzanma,ağır kaldırma vb) ve cinsel ilişkiden(doktorunuz farklı öneride bulunmadıysa,aşılamadan 2 gün sonra başlanmalı) sakının,

Aşılamadan sonra ılık suyla,ayakta duş alın.

Aşılama Sonrası Yaşanan Muhtemel Belirtiler;

Göğüslerde ağrı ve büyüme

Göğüs uçlarında hassasiyet

Karında şişkinlik

Açık sarı,beyazımsı akıntı

Kabızlık

İştahta artış

Uyku hali

Bel ve kasıklarda kramp gibi ani ve kısa süreli keskin ağrılar

Aşılamadan 14 gün sonra kanda gebelik testi ( beta-hCG ) yapılır.

Hayatta problemler bitmez ama önemli olan bizim tavrımız.Olumlu düşünmemin büyük yararı olduğunu unutmayın.

Unutmayın, siz iyi olmazsanız, hiçbirşey iyi olmaz!

Allah hayırlı haberlerinizi almayı nasip etsin inşallah.

:KK16:

http://www.kadinlarkulubu.com/asila...i-amp-sonrasi-dikkat-edilmesi-gerekenler.html
Yazdıkların için çok çok teşekkür ederim gerçekten bu yazı çok bilgilendirici oldu.:KK54::KK54::KK54:

selam kizlar :)

bende mart ayinda asilama yaptiracagim ilk defa.. bize sebepsiz infertilite tanisi koyuldu.. daha once baska arkadasin yazdigi gibi.. hersey normal

tupler acik
sperm sayisi normal
kist filan yok

asilamayi bir veya iki defa deneyip olmazsa tup bebek yaptirmak istiyoruz bu yaz turkiyede.. ben yurtdisindayim ama tup bebek icin turkiyeye gelip yaptirmak istiyorum. tecrubelerimi burdan paylasacagim.. umarim hepimizin asilamasi olumlu sonuc verir :)

bu arada 32 yasindayim ve 3 senelik evliyim.. kariyer, is, guc pesinde kosmaktan gec evlendim.. 35 ten once cok cocugum olsun istiyorum :)
Bizimde sebepsiz infertilite ve bende 3 yıldır bebek istiyorum.Hakkımızda hayırlısı olsun.İnşallah ilk aşılamada tutar.
Evet üzülmemek elde değil çok zor bir süreç.Ama dediğin gibi buda bizim sınavımız.İnşallah hayırlısıyla hepimizin aşılaması tutar
merak etmeyin inanın çok ama çok basit bir işlem.daha öncede yazmıştım gene yazıyorum inanın normal muayenden bile daha kısa ve acısız.hiç korkmayın.inşallah herkesin yüzü güler sonuçlarında.
Sağol canım verdiğin bilgiler için:KK19:
öncelikle topik için çok teşekkür ederim, merak ettiğim bütün soruları sormuşsun ve cevaplarını almışsın.

bende 1 yıldır bebek için bekliyorum 2 yıldır evliyim anlattıklarının hepsi aynen bendede mevcut

yumurtalart yeterli büyüklükte
rahim filmi temiz
sperm sayısı ve kalitesi yeterli

bu aydan sonra bende aşılama denemek istiyorum umarım ilk denememizde hepimiz güzel haberleri alırız ve edindiğimiz tecrübeleri burada paylaşırız..
Hepimizde heemn hemen aynı durumdayız inşallah Rabbim evlat sahibi olmamız için aşılamayı vesile kılar ve hayırlı sağlıklı evlatlar nasip eder hepimize.:KK54:

Ayy çok sevindim hadi hayırlısı inşallah tutar ve bebişin gelir.Bende biran önce adet olup iğnelere başlamak istiyorum çok sabırsızım:18:
tugok kac kez denemeyi dusunuyorsun asilamayi? ben 1 veya 2 defa denemek istiyorum yaza kadar olmadi yazin tup bebek deniyelim istiyorum.. doktor arastirmasi yaptinmi?
O kadar cok bu isi yapan hastane ve merkez varki istanbulda hangisini secicemi sasirdim :))
İnşallah ikinci denemeyede tüp bebeişede gerek kalmadan ilk denemende tutar:KK54:
Kizlar merhaba ben aranıza yeni üye oldum 2.5 senelik evliyim.Gecen sene bebeğim oldu ama maalesef 5 haftalıkken düstü:KK43::KK43: Daha sonra olmadı ve doktor asilamaya karar verdi.Bu ilk asilamam umarım tutar:KK43:Yarın clomifen 50 mg ilacına baslıyorum 5 gün içeceğim.bu pazar ilacım bitecek ama doktor haftaya persembeye randevu verdi bakmak için pazartesi olması gerekmez miydi sizce normalmi:KK43::KK43:

Hoş geldin canım:KK19:Geçmiş olsun Allah sabır versin.Normal canım çünkü ilaç biter birmez yumurta hemen olgunlaşmıyor istenen boyuta gelmesi perşembeyi bulur diye dr. o gün çağırmıştır.İnşallah ilk aşılamanda hamiş kalırsın canım.:KK54:

hb çok sağol canım.Kafamda soru isareti kalmıstı içim rahatladı simdi:):)Hayırlısı umarım tutar hepimizin:)

Son düzenleme:
Kizlar bu arada baska bir sitede görmüstüm yine kadınlar kulübüydü ama konu farklıydı orada liste hazırlanmıstı.Anlayan bir arkadas varsa bizde hazırlasak asilama yaptıranlar bekleyenler hamile kalanlar falan diye :):):)Çok güzel olur Ne dersiniz???Mesela benim ilk asilamam bugün ilaca basladım hayırlısı:)

X