Bebeğimin yüzündeki kızarıklıklar

benim oğlumda da vardı. zamanla vücudunda eklem yerlerinde de oldu. 1 yaşından sonra azalıyor. yaza rahatlıyor. kışa kuru havada yine artıyor. elecon sürebilirsiniz. yalnız bu kremi en fazla 3 gün üstüste sürebilirsiniz. günde 1 kere sürülebilir. sürdükten sonra gübeş ışığına çıkarmayacaksınız. bu kızarıklar devam edecektir. 10 gün ara verdikten sonra tekrar sürebilirsiniz. su da deriyi kuruttuğu için dr az banyo yaptırın demişti. 3-4 günde bir yıkıyordum. banyo suyuna banyo yağı diye birşey var. ondan alıp koyuyodum. ezcaneye sorun. her banyodan sonra ve mutlaka her gün atopik dermatitler için olan bir krem kullanın. lipikar lait vermişti alerji doktorumuz. geçen sene 400 ml lık büyük şişe 65 liraydı. bunun yanında excipial lipo (hydro su da var o olmayacak karışmasın) kullanabilirsiniz. bu 10 lira civarında. bebeği rahatlatmak için hep deriyi nemli tutun. lipikat lait ve excipial lipo yu sık kullanın. atopik dermatitler için olan başka marka kremeler de var. babe nin biodermanın vs vs. bebeğinizin tırnaklarını da hep çok kısa kesin. kaşındığı içn yüzünü yolmaya başlayacaktır. bir de inek sütü alerjisini araştırın. biz de çıkmıştı. anne sütü içiyorsa için de süt olan hiç bir gıdayı (tereyağ, margarin dahil) yemeyeceksiniz.
Merhaba benim 3,5 aylık kızım var onda da inek sütü alerjisinden şüphelendi doktor sizin nasıl anlaşıldı alerjisi ne gibi testler yapıldı canım o kadar sıkılıyor ki ne yapacağımı şaşırdım biraürü doktora gittim hepside yetersiz adam gibi teşhis koyup tedavi eddbilecek bir dkktor bulamadkm çok çaresizim...

Merhaba benim 3,5 aylık kızım var onda da inek sütü alerjisinden şüphelendi doktor sizin nasıl anlaşıldı alerjisi ne gibi testler yapıldı canım o kadar sıkılıyor ki ne yapacağımı şaşırdım biraürü doktora gittim hepside yetersiz adam gibi teşhis koyup tedavi eddbilecek bir dkktor bulamadkm çok çaresizim...
Canım bu konuda en iyi doktorlardan birisi benim kızımın doktoru. Benimkinde de yüzünde kızarıklıklar, ne istersen vardı. Sağolsun hepsini geçirdi. Arzu edersen yönlendirebilirim.

Ç

Çok sevinirim sizde de süt alerjisi mi çıktı

Canım Özel Kadıoğlu Hastanesi’nde çocuk doktoru Seza Baykan. Cevahir Alışveriş merkezinin yan sokağındaki hastane. Evet süt ürünleri ile ilgiliydi benimki de. Üzülme geçecek hepsi.

***Reklam Içerikli Mesaj***

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim oğlumda 4 aylik oldu.20 günlükten beri var.her doktora götürmeden sonra vucudun başka yerine atti yada daha şiddetlendi.şimdi vicut direnvini artirmak için bir markanin kshve çay birde kapsülünü kullaniyorum.dsha bişey farketmedi.

Benm kızımdDa oldu.. Hatt dr bi isim söylemişti de unuttm kusura bakma.. Krem verdi bi geceye özel bi gündüze.. Gündüz sürer sürmez geçmişti...

mrb,arethusa...kızımın yüzündeki kızarıklıklar artık geçti gitti şükür.iyileşirse haber ver demiştin ya. o bahsettiğim bepanten kremi kullandım bide okuttum daha sonra geçti gitti.ama bazen çok sıcak olursa, yada yanağının üstüne fazla yatarsa bi tarafındaki kızarıyo yarım saate kadarda yok oluyo işte böyle. senin bebeğin nasıl inşallah iyileşmiştirr.sevgilerr!!!!!:79:
Kızınız ne kadarlık benim oglumdada var napcam bilmiyorum

Merhabalar benim kızım 3 aylık doğduğundan beri doktor doktor gezdim en sonunda tavsiye üzerine gittiğim bir doktor CORESATİN KREM verdi bir mucize gibi bir saat içinde tüm lekeleri yok etti. Birşey dokunup çıktığı an sürüyorum anında yok ediyor tüm kızarıklıkları. Kızımın yüzüne baktıkca ağlayasın geliyordu. Bu krem bizim kurtarıcımız oldu. Bir cilt doktoruna gidip sorup kullanabilirsiniz. Bebeğimizin böyle olması insanın psikolojisini cok bozuyor.

Suan 3 bucuk aylık. Kızarıklıklar bazen tüm vücudunu sarıyor hatta dün aksam sadece yüzü cok kötü oldu yine kremi sürdüm. 1 saat içinde gecirdi doktorlar Bebek egzaması Dedi sütümden geçebiliyormuş ama bu krem süper geşd

Suan 3 bucuk aylık. Kızarıklıklar bazen tüm vücudunu sarıyor hatta dün aksam sadece yüzü cok kötü oldu yine kremi sürdüm. 1 saat içinde gecirdi doktorlar Bebek egzaması Dedi sütümden geçebiliyormuş ama bu krem süper geşd
CORAS

Mrhb kızlar bebeğim 4,5 aylık öpülünce cildi benek benek kızarıyor biraz hasssas cildi bunun için ne yapmalıyım sizce öptürmemek doğrusu ama önüne geçemiyorum mâlesef

Kesinlikle Coresatin krem pembe kavanoz olan kullanın kullandırın
Kızımın 2. Ayından sonra kollarında boyun bölgesinde ve bacaklarında kızarıklıklar çıktı pediyatri hekimine götürdüğümde coresatin pembe krem önerdi.Atopik dermatitli yüzey geniş ve kremde gayet küçük olduğu için 2 kutu bitirdim.Hergün doktorun önerisiyle duş aldırıp sadece ılık su ile coresatin kullandık ama maalesef ki kızım her geçen gün daha kötü oluyor, ve kızaran yerleri pul pul dökülmeye başlıyordu.Birkaç günde pullanan yerleri artı derisi malesef o kadar inceldi ki baktıkça mafoldum.Daha fazla beklemeden Dermatoloji hekimine götürdüm ve dermatolog daha öncede CORESATİN PEMBENİN içeriğinde kortizon olabileceği düşüncesiyle toplatıldığını ve tekrar piyasaya sürüldüğünü söyledi. Açıkcası bu ürün kortizonsuz bir krem olsa bu denli kızımın derisini soyacağını ve inceleyeceğini düşünmüyorum.Lütfen kullanacağınız ürünleri tekrar tekrar araştırın ve önermeden önce bir kez bir kez daha düşünün. Sevgiler. (Bebeğimin gıdık bölgesi fotografları yükledim.) Allah’ım tüm bebeklerimize sağlık nasip etsin inşallah.

Eklentiler

• 00977969-881F-4D36-9834-A1A5075F737A.jpeg
    00977969-881F-4D36-9834-A1A5075F737A.jpeg
    21,3 KB · Görüntüleme: 312
  • 937E687C-53E4-4AE6-84A3-F01824A77147.jpeg
    937E687C-53E4-4AE6-84A3-F01824A77147.jpeg
    26,7 KB · Görüntüleme: 262
X