Bebek Beslenmesi 8.5 aylık bebeği olan anneler buraya

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

ta_nem

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
8 Aralık 2011
464
0
mrb bayanlar kızım 8.5 ayına yaklaştı sizin bu aydaki bebişiniz neler yapıyor neler yiyor? beraber paylaşalım olurmu arkadaşlar??? ben başlıyorum kızlar kızım 2 -3 saat arayla besliyorum 1 kaseye yaklaşık yediriyorum bu arada 3.750 doğdu en son 6 aylıkken 7.5 kiloydu boyuda 67 cm di şuan bilmiyorum günde 2 kere çorbasını 1 kere yoğurdunu ve 1 kerede meyve püresini gece yatmadanda muhallebisni veriyorum geceleride 2 kez süt veriyorum anne sütümü sadece 3 ay emdi gelelim gelişimine hareketli iyi ama henüz kendi kendine uzun süre oturamıyor bir süre sonra patt düşüyor kuzucum 4 aylıkken çıkardık dişimizi 2 tanede dişimiz var 3. yolda emekliyoruz bu arada şimdilik bukadar bekliyorum kızlar sizdende???

Son düzenleme:
Benim kızımda 8.5 aylık bizim 7 dişimiz var 8.yolda şu anda. benim kızım sabah kalkar 5.30-6.00 gibi emer sonra 40 dk.sonra kahvaltı 7 gibi, saat 10 gibi meyve püresi yer öğleden sonra 2 gibi sebze çorbası yer 4 veya 5 gibi yoğurt akşam biz ne yersek ondan az az veriyorum(yeni yeni tavuk va balığa başladık) yatmadan muhallebi yer her öğünden bir saat sonra mutlaka emer gece de sabaha kadar 3 kere falan kalkıyo kilosu 8.300 boyu 71.cm 5.aydan beri diş çıkarıyo o yüzden zayıfladı biraz
anne sütü alan bebekler yavaş yavaş kilo alır zaten hiç mama falan vermedim ben şu kavanoz mamalarından 2-3 kere verdim meyveli olanlarından,
bu arada tam oturuyo ama emekleme yok henüz bizde

Meraba benim oğlum 9 aylık bende 6 aylıkken sütüm olmadığı için bıraktım.aptamil 3 kullanıyorum sabah 7 mama ,9 kahvaltı,12 çorba 13 meyve püresi yada yoğurt 15 mama 17 kaşık maması 19 .20 mama benim oğlum emekliyo 8.5 aylıkken başladı oturuyo tubtunarak kalkıyo ellerinden tutunca adım atıyo ,top atınca bana itiyo şıp şıp eller diyorum ellerini şıplatıyo bunun gibi

benim bebeğim de 8 ayını geçti. çok şükür güzel emiyo hala. 1 yaşına kadar anne sütü temel gıdamız olduğu için ek gıdanın üstüne çok düşmüyorum. sabah emzirdikten 1 saat sonra kahvaltı karışımını veriyorum. muz, pekmez, peynir, yumurta.
öğlen sebze püresi; patates, havuç, başka sebzeler, irmik veya pirinç ve zeytinyağıyla
akşam üstü yoğurt.

bunların dışında ne zaman isterse emziriyorum. saatte bir bile emebiliyo bazen. bi kaç ggüne kadar sebze püresine kıyma eklemeye başlıcam.

benim kızımda 8 ay 1 haftalık kilosu 9 kilo doğum kilosu 3800
benimkide sabah kahvaltı,öğlen çorba,ikindi meyveli yoğurt ,akşamda meyveli muhallebi yiyor aralarda mama ama 500 ml bulamıyorum bu günlerde biraz iştahsız nedenini bulamadım bizim kinin dişi 7. aya girdiğinde çıktı 2 tane bir dahada çıkmadı 1,5 ay geçti
emekleyemiyor ama yüzüstü yatırınca baya çabalıyor birde özellikle son bir haftadır herşeyi acayip ağzına götürmeye başladı etrafta ne görürse direk alıp hırsla ağzına bastırıyor sizlerde de böyle oldumu

Kızım 8.5 aylık.. 8 ay kontrolunde 69cm 7700gr cıktı. 2950 dogmustu fakat hastaneden cıktıgımızda 2500 e kadar dustu. her ay 1 kilo alırken 6 ve 7 ay kontrollerimizde yarımsar kilo almıstı son 8 ay kontrolunde de 230gr almıs cıktı. biraz moralim bozuldu ama bu ay insallah onu hallederiz. 10 gun kadardır emmeyi istemez oldu. 10 gundur sadece gece yatarken ve sabah kalktıgında full emiyor gun icinde hic istemiyor.

sabah kahvaltısı 1 tatlı kasıgı ceviz, 1 tatlı kasıgı pekmez, 1 piknik labne, 1 yumurta sarısı, 1 dilim ekmek.
ara ogun devam sutu
oglen etli bir tur sebze yemegi yada etli bir tur corba
ikindi 120ml kadar kefir
ogleden sonra coooooooook az meyve :) cok sevmiyor o yuzden cook az yedirebiliyorum.
aksam bizimle birlikte aksam yemegi
gece yatarken emiyor + devam sutu

alttan iki disi cıktı.

ayakta durmaya bayılıyor. adım atmaya basladı yeni. iki kolu uzerinde dogrulup her tarafa taklalar atarak döne döne gidiyor. surekli anne diyor. bye bye yapıyor. top oynamaya bayılıyor. birde kendi kendine yemek yemeyi cok seviyor. ama doktor bunu yaparken yoruldugundan az kilo alıyor olabilir dedi. birde biz hic pure yemedigimizden yogurdu bile cigneyerek yiyoruz :) 6 ay sadece anne sutu sonra direkt kahvaltı ile gectik ek gıdalara.

benim oğlum 9. ayını tamamladı 3 aydansonra hiçemmedi 7. aydan itibaren doktorumuz mamayı bırakın normal yesin sizin gibi 3 öğün dedi
sabah 8:00 kahvaltı
öğle 13:00 yemek ve yoğurt (gerçi yemiyo ama:KK43:(
ikindi 16:30 meyve püresi
akşam19:30 yemek (pürehalinde)
sabaha karşı 4:00 gibi biberonda aptamil
kilosu az gibi 8600gr boy 74 cm tutunarak yürümeye çalışıyo alttan da iki dişi çıktı

benim oğlum 9. ayını tamamladı 3 aydansonra hiçemmedi 7. aydan itibaren doktorumuz mamayı bırakın normal yesin sizin gibi 3 öğün dedi
kilosu az gibi 8600gr boy 74 cm tutunarak yürümeye çalışıyo alttan da iki dişi çıktı

bence zayıf değil ama mamayı neden bıraktırıyorki doktor en az 500 ml içmesi gerekir bence içirmelisin başka doktorlarada sor.. ben yoğurdu meyveli yediriyorum çok seviyor meyveyle dene istersen...

canım doktor doktoru tutmaz sen mutlaka birkaç doktora danış bebeğine yemek araları çok fazla ben en fazla 3 saat arayla besliyorum 9.5 aylık kızım yazık bebek nasıl dayansın ağlığa bazı bebek acıksa bile ağlamaz sende anlamazsın acıktığını 3 saat arayla besle derim 10 kilo benim kızım ama bana zayıf geliyor

evet her dr farklı söylüyor bu benim 4. doktorum iyi bi DR ama kesin kuralları var en az 500 ml içme hikayesi mama sektörünün yarattığı reklamdan ibaret diyo bilemiyorum..

benim oglusumda sekiz bucuk aylik boyumuz 75cm kilomuz 9,250 yemesi iyi memeyle arasi pek yok uykuluyken aliyor yalnizcca uc ay once iki disimz cikti gerisi gelmedi oturmak arada sirada yaptigi sey emekliyor koltuklara destek aldigi heryerden ayaklarini n ustune kalkiyor iyi tutunmussa iki uc adim ilerleyebiliyor herseyimiz cok iyide tek sorunumz burun tikanikligi ne yaptiysak rahat nefes alamiyor yavrum doktorumuz son care antibiyotik tedavisjne basladi umarim ise yarar

Merhaba benim oğlumda ayın 10 unda 9 aylik olacak sabah 6.30 gibi kalkıyoruz 9 da kahvaltı(milupa 8 tahilli ballı icine kavne yumurta sarısı pekmez ceviz koyuyorum) 1 gibi anne sutu bazen kahvaltıdan 1 saat sonra meyve suyu veriyorum 4 gibi çorba 7.30 8 gibi aptamil tahilli Sutlu gece maması Yada yogurt gece cok sık emıyor en az 3 kere. Gece cok sık kalkıyor bide erkenden kalkınca uykusuzluk fena anlayacağınız :) bu arada boyuta 71 cm kilosu 7.5 2.860 doğdu cok hızlı kilo aldı ana 2-3 aydır kilo alamıyor :KK43::KK43:

Benim kizim 8.5 aylik 68 cm ve malesef 6.700 gr 5 aylikken surunmeye 6 aylikken emeklemeye basladi suan tutunarak yuruyo ama zayif minyon bir bebek sabahlari balkabagi elma kuru uzum incir kaysi irmik badem ve ceviz haslayip pure yapip veriyorum oglen yine ondan veriyorum cigerli tarhana corbasi yogurtlu meyveler veriyorum mamayi ve bibetonu hicbir ayinda kabul etmedi 2 aydir kilo almadi yada cok az aldi bi de enfeksiyon gecirdi sanirim ondan almadi kiloyu ama cok fazla tajiyorum kilosunu cok uzuluyorum

Merhaba,
Benim kızım 8 aylık 70 cm boyunda 6.750 gr. Çok iştahsız. Kilo alımı doğduğundan beri yavaş. 3.080 gr doğdu. Anne sütü almıyor. Günde 300-400cc kadar mama yiyiyor. Kahvaltıda 1 tam yumurta sarısı beyaz peynir meyve suyu içine bi çay kaşığı pekmez, öğlen sebze ve ya tarhana çorbası, ara öğünlerde meyve püresi yoğurt ve ya kuru kayısılı ya da meyveli cicibebe yiyiyor. 4. Ayda ek gıdaya başladık ama farklı şeylere açık değil.
3 aylıkken dönmeye 4-5 aylıkken sürünerek yer değiştirmeye başladı çabuk emekler diye bekledik ama hala emeklemiyor. Hiç dişi yok. Yeni yeni desteksiz oturmaya başladı. Burada yazdıklarınızı görünce şaşırdım. 7dişi olan var, alkış yapan var. Günden güne değişiyo ama nasip bakalım biz ne zama görücez bunları.

mrb bayanlar kızım 8.5 ayına yaklaştı sizin bu aydaki bebişiniz neler yapıyor neler yiyor? beraber paylaşalım olurmu arkadaşlar??? ben başlıyorum kızlar kızım 2 -3 saat arayla besliyorum 1 kaseye yaklaşık yediriyorum bu arada 3.750 doğdu en son 6 aylıkken 7.5 kiloydu boyuda 67 cm di şuan bilmiyorum günde 2 kere çorbasını 1 kere yoğurdunu ve 1 kerede meyve püresini gece yatmadanda muhallebisni veriyorum geceleride 2 kez süt veriyorum anne sütümü sadece 3 ay emdi gelelim gelişimine hareketli iyi ama henüz kendi kendine uzun süre oturamıyor bir süre sonra patt düşüyor kuzucum 4 aylıkken çıkardık dişimizi 2 tanede dişimiz var 3. yolda emekliyoruz bu arada şimdilik bukadar bekliyorum kızlar sizdende???

Merhabalar benim kizim 6 ay 20 gunluk ama bende yazmak istedim:)
34+6 haftalikken digum yaptim. 2460 gram dogdu. 6 aylikken 67 santim 7350 gramdi. ayni senin gibi 3 ay beni emdi...

Simdi cok istahsiz 4,5 aylikken ek gisalara basladim. agzini kitliyor acmiyor yemek yerken artik gunduzleri ek gida verip geceleri mama vermeyi dusunuyorum.

Disi hala cikmadi gorunurde bisey yok. ve hala donmedi de kizimin istahsizligi icin ne yapabilirim?? :KK43:

Merhaba hanimlar benim bebegim 8, 5 aylik ama ek gida hic bse yemiyor surekli tiksindirior kendini napmaliyim

Benim oglum 8 aylik 10300 kilosu 74 cm sizce nasıl kızlar kilosu fazla mi

X