tarlusal ve hamilelik

Merhaba arkadaşlar. 1,5 yıllık evli 30 yaşındayım. Bebek istiyoruz artık 2 aydır çalışmalardayız :) Rabbim isteyen herkese nasip etsin.

Buraya yazan tecrübelerini aktaran bizimle paylaşan arkadaşlara teşekkür ederim öncelikle...

Adetim düzenlidir normalde. En fazla 2-3 gün gecikir. Bu ay 10. Günüm oldu hala gelmedi. Doktora gittim kan değerlerim Demir depolarım hormonlarım yumurtalıklarım gayet sağlıklı çıktı. Kist vs hiçbirşey yok. Kan tahlili Bhcg 1,20 çıktı. Normalde 0,100 çıkmıştı geçen ay ve bekarken yapılan kan tahlili hormon testlerimde de bu rakam vardı. Bu ay neden 1,20?

Doktor Tarlusal yazdı, 12'li günde 3 kere 4 gün kullanıp 10 gün bekle, gelmezse tekrar gel tahlil yapalım dedi.

Tarlusalı zararlı bildiğim için araştırırken denk geldi bu topic. İçimi rahatlattınız. Açıkçası adetleri düzenli olan biri olarak kullanıp kullanmama konusunda kararsız kaldım. Göğüs uçlarım ömrümde bu kadar sızlamadı, belimde müthiş ağrı, kasık arada ağrıyor arada duruyor. Hamile olabilir miyim değil miyim bilmiyorum, ilacı kullanacağım çaresizce umarım varsa birşey olmaz :KK43:

Merhaba arkadaşlar. 1,5 yıllık evli 30 yaşındayım. Bebek istiyoruz artık 2 aydır çalışmalardayız :) Rabbim isteyen herkese nasip etsin.

Buraya yazan tecrübelerini aktaran bizimle paylaşan arkadaşlara teşekkür ederim öncelikle...

Adetim düzenlidir normalde. En fazla 2-3 gün gecikir. Bu ay 10. Günüm oldu hala gelmedi. Doktora gittim kan değerlerim Demir depolarım hormonlarım yumurtalıklarım gayet sağlıklı çıktı. Kist vs hiçbirşey yok. Kan tahlili Bhcg 1,20 çıktı. Normalde 0,100 çıkmıştı geçen ay ve bekarken yapılan kan tahlili hormon testlerimde de bu rakam vardı. Bu ay neden 1,20?

Doktor Tarlusal yazdı, 12'li günde 3 kere 4 gün kullanıp 10 gün bekle, gelmezse tekrar gel tahlil yapalım dedi.

Tarlusalı zararlı bildiğim için araştırırken denk geldi bu topic. İçimi rahatlattınız. Açıkçası adetleri düzenli olan biri olarak kullanıp kullanmama konusunda kararsız kaldım. Göğüs uçlarım ömrümde bu kadar sızlamadı, belimde müthiş ağrı, kasık arada ağrıyor arada duruyor. Hamile olabilir miyim değil miyim bilmiyorum, ilacı kullanacağım çaresizce umarım varsa birşey olmaz :KK43:

9 Ekimde gittim 1,20 idi. Tarlusal kullandım 4 gün kist olmadığı hormonlar normal olduğu halde doktor adet söktürücü diye yazdı. Bitti 2. Günü evde test yaptım silik biçimde pozitif çıktı :)

Hemen hastaneye gittim ultrason yine görünen yok kan 31,15 yükselmiş. Tarlusal gebeliğe destek oluyor sanırım ve de yumurtlama gününden önce şimdiki zamana kadar Bebek asprini kullandım ve işe yaradı :) geç döllenme oldu galiba, pazartesi rakamın artıp artmadığına bakacağız herşey Allahtan

Bende herhangi bir sorun yok ama bende gebelik düşünüyorum...acaba bu ilacı gebelik kolay olsun diye içenler var mı ki

kızlar acil yardım.
neredeyse 1 aydır adet olmadım doktor adet söktürücü verdi ilaç biteli3 gün oldu adet olmadım gebelik riski olabir mi başına glen var mı

kızlar acil yardım.
neredeyse 1 aydır adet olmadım doktor adet söktürücü verdi ilaç biteli3 gün oldu adet olmadım gebelik riski olabir mi başına glen var mı
Tatlim onu bn nerdeyse her ay uciyordum ve ilac bitmeden adet oluyirdum. Gebeysen bncd bi test yp. Dusuk riskide olabilir dikkat pk biomiyorum ama. Bn o ewreyi gctim artik igneli tedawiye basladim

Merhaba bayanlar,
Ben pko hastası bir bayanım. Son adet tarihim 1 şubattı. 16 martta adet olamıyorum diye doktora gittim. Doktor ultrasonla alttan baktı ve rahim temiz diyerek tarlusal adlı adet söktürücüyü verdi. Bir kutu-12 hap- kullandım ve 10 gün geçmesine rağmen hasta olmadım. 5 nisanda başka bir doktora gittim ve 6 haftalık hamilesin dedi. ben bebek çok istiyordum ama şok oldum. çünkü ilaç kullanmıştım. bir kaç doktora danıştım, çoğu bir şey olamz dedi ama kesin konuşmadılar. Aranızda,çevrenizde böyle bir durum yaşayan var mı? bebekte herhangi bir soruna yol açar mı?
ablacim dogum yaptnmi

Kendi kendine yazıyor diyeceksiniz ama ben ilk öğrendiğim zaman panik olmuştum, aynı durumu yaşayan olursa diye gelişmeleri yazayım diyorum.
Bugün ayrıntılı ultrasona gittim, şükür bir şey çıkmadı. Yani doktor her şey yolunda dedi.
Daha önce ikili test yaptırmıştım sonuç iyiydi. Kısmetse bir oğlum olacak.
İnşallah sağ salim doğar.
ablcm bebisin nasi oldu

Lütfen bana da yardım edin bat 16 temmuzdu ama 13 temmuzda lekelenme olmaya başladı adet tarihimde geçti genede adet olmadım doktora gittim hormon testi ve betahcg yaptı hormon testim sonucunda gelen kanamamın adet kanaması olmadığını söyledi ama betahcg de negatif dedi sonuç <1.20 çıktı tarlusal verdi 3 gün kullan 1 hafta bekle adet olmazsan gel dedi acaba ben gene test yapsam mı hamile olma olasılığım varmıdır 😕

Slm ben karamandan yazıyorum adm fatma benimde aynı 10 eylülde adet oldum 10 ekimde olmam lazım 7 gun gecikti bugün doktora gittim kan tahlili verdim negatif çıktı karnimdan baktı bişey yok yumurtalıklarında dedi aynı tarlusali yazdı 10 gun içerisinde adet olursun dedi

Ben de aynı durumdayım.Malesef doktora gitmiş doktor çok yeni olduğu için hamileliğimi görememiş ve bana tarlusal vermişti Ben de yarıyıl tatilinden sonra başlamak üzere erteledim.Bebek te düşünmediğimiz için ve doktor test yaptığı içün gayet rahat içmiştim TARLUSALI.malesefff içtiğimde 5 haftalık hamileymişim.O kadar üzülüyorum ve kendimi suçluyorum ki.Geceleri uykum kaçıyor.Her yerdr hep kötü şeyler yazıyor.Zihinsel fiziksel doğum anomalileri derhal alınması getekiyor vs gibi.Asla aldırmak istemiyorum ama ya bir şey olduysa diye düşünmekten kendimi alamıyorum.Siz nasıl bir yol izlediniz o aşamada? İnşallah sağlıkla dünyaya getirmişsinizdir yavrunuzu 🙏

Ben de aynı durumdayım.Malesef doktora gitmiş doktor çok yeni olduğu için hamileliğimi görememiş ve bana tarlusal vermişti Ben de yarıyıl tatilinden sonra başlamak üzere erteledim.Bebek te düşünmediğimiz için ve doktor test yaptığı içün gayet rahat içmiştim TARLUSALI.malesefff içtiğimde 5 haftalık hamileymişim.O kadar üzülüyorum ve kendimi suçluyorum ki.Geceleri uykum kaçıyor.Her yerdr hep kötü şeyler yazıyor.Zihinsel fiziksel doğum anomalileri derhal alınması getekiyor vs gibi.Asla aldırmak istemiyorum ama ya bir şey olduysa diye düşünmekten kendimi alamıyorum.Siz nasıl bir yol izlediniz o aşamada? İnşallah sağlıkla dünyaya getirmişsinizdir yavrunuzu 🙏

selam kızlar, benimde başıma aynı şey geldi. en son 12 martta regl oldum, tekrar 10 nisanda olmam gerekirdi olmayınca doktora gittim yumurtan çatlamamış ve kist oluşturmuş dedi. tarlusal verdi kullan bittikten sonra 1 hafta içinde olursun dedi. 10 gün geçti hala olamayınca aradım doktorumu hamile kalmış olabilirsin bi test yap gel dedi. o kadar kızdım ki doktora böyle saçma şeymi olur diye çünkü hiç duymamıştım böyle bişi daha önce. sırf yaptım demek için yaptım veee ŞOK... o kadar mutlu oldum ki zaten çok istiyordum sitres yaptığım için olmuyordu, olmaz dediğim anda oldu ve RABBİME sonsuz şükürler olsun... şimdi 28 haftalık sağlıklı bir kız çocuğuna hamileyim. ALLAH isteyen herkeze versin.

Simdi doltordan ciktim ya tamam ya devam dedi sakat da olabilir olmayada bilir dedi ne yapacagim
Ne yaptın ☹️Ben de aynı durumdayım1.5 - 6 haftalık qrasında Tarlusal içtim bilmeden.Stresten uyuyamıyorum malewef ☹️Aradan baya zaman geçmiş.İnşalah sağlkla doğum yapmışsınızdır ?

Merhaba adet dongulerim çocukluğumdan beri sürekli düzensiz Di doktora gittim pko has taşısın ve hormonların yüksek dedi ilaç ile tedavi etti tüm değerlerim normal çıktı ve adetim ilaçtan bir sonraki ay düzenli oldu daha sonraki ay gecikti tekrar doktora gittim hiç bir sıkıntın yok dedi tarlusal yazdı. Kan testi idrar testindede hamile olmadığım çıktı lütfen bana yardımcı olun ben hamile kalabilir miyim. Ve tarlusali nasıl kullanmaliyim

merhba kızlar bende 1,5 yıldır evliyim ağustos ayında ilk defa çocuk denememiz oldu ama sonuç negatif çıktı. adetimde de ilk defa bu kadar uzun süre gecikme yaşadım ayrıca ben çok fazla adet sancısı çeken bir insan da ara ara bacak ağrılarım olurdu oda genelde kanama başlayacağı zaman bacaklarıma ağrı vurur bu sefer vurmak ne demek bacaklarım koptu sandım ayın 19 unda ve bütün gece ağladım üşüdüm titredim başıma ağrı girdi ve sonra özel hastaneye gittim orda da bir takım testler yapıldı ultrasonla yumurtalıklarıma baktı kist dedi doktor bana tarusal verdi kullanıyorum acaba diyorum hala hamilelik olabilir mi çünkü 31 yaşındayım 14 yaşından beri adet kanaması görüyorum başıma ilk defa böyle birşey geldi.

merhba kızlar bende 1,5 yıldır evliyim ağustos ayında ilk defa çocuk denememiz oldu ama sonuç negatif çıktı. adetimde de ilk defa bu kadar uzun süre gecikme yaşadım ayrıca ben çok fazla adet sancısı çeken bir insan da ara ara bacak ağrılarım olurdu oda genelde kanama başlayacağı zaman bacaklarıma ağrı vurur bu sefer vurmak ne demek bacaklarım koptu sandım ayın 19 unda ve bütün gece ağladım üşüdüm titredim başıma ağrı girdi ve sonra özel hastaneye gittim orda da bir takım testler yapıldı ultrasonla yumurtalıklarıma baktı kist dedi doktor bana tarusal verdi kullanıyorum acaba diyorum hala hamilelik olabilir mi çünkü 31 yaşındayım 14 yaşından beri adet kanaması görüyorum başıma ilk defa böyle birşey geldi.
Bu anlattığım olayın birebir aynısını ben yaşadım diyebilirim. Sadece bacak ağrım falan olmadı ama o dediklerinizi yaşadım 1ay sonra adetoldum ama sadece 3 gün kahverengi leke geldi sonra kesildi evde yaptığım testte hamile olduğumu gördüm çok şaşırmıştım. Megersem yerleşme kanamasiymis. inşallah sizede nasip olur sağlıklı sıhhatli bir bebiş ❤️

Bu anlattığım olayın birebir aynısını ben yaşadım diyebilirim. Sadece bacak ağrım falan olmadı ama o dediklerinizi yaşadım 1ay sonra adetoldum ama sadece 3 gün kahverengi leke geldi sonra kesildi evde yaptığım testte hamile olduğumu gördüm çok şaşırmıştım. Megersem yerleşme kanamasiymis. inşallah sizede nasip olur sağlıklı sıhhatli bir bebiş ❤
İnşallah canım çok sağol 🙏 💓

Merhabalar, çok uzun zaman olmuş siz yazalı ama bebeğiniz de bir problem oluştu mu acaba. Bende sizinle aynı durumu yaşıyorum.

X