Hayvan deneyleri ve kozmetik markaları

princess7

✌
Kayıtlı Üye
30 Ağustos 2008
1.258
39
Markanı kendin seç vicdani sorumluluk kampanyası bu..herkes kendi alışverişinde dikkat ederse, işkenceyle can cekişerek ölen tüm hayvanlar kurtulur, imkansız değil,

talep yoksa arz da yok !​

o hayvanların canlarını aslında biz yakıyoruz.. Işte şimdi buna son verelim..

Belki bilmeden alıyorduk,belki deney diyorduk ama böylesine tablolar olabileceğini düşünmemiştik vs. Işte şimdi o tablolar sizlerin önünde..bunlara ragmen o ürünleri almaya vicdanınız elverecek mi ? Her aldığınız ürün,onlara verdiğimiz her para o canilere gidiyor..caniler çünkü öldürene kadar sürüyor bu deneyler..hiçbiri yaşamayacak sonunda..öldürücü dozu nedir saptanmak için hergün daha fazla madde veriliyor..onların seçim hakkı yok, zorla toplanıyorlar, zorla bilmedikleri maddeler vucutlarına enjekte ediliyor, vücutlarında tümörler oluşuyor, zorla gözlerine saç spreyleri sıkılıyor, çamaşır suları damlatılıyor, gözleri yanıyor iltihaplar akıyor hatta kör oluyorlar, zorla vücutlarındaki tüyler jiletleniyor heryerleri kan yara içinde kalıyor, küçük bedenli hayvanlar tüplerin içine sokuluyor kapakları kapatılarak zorla sigara dumanını teneffüs etmek zorunda kalıyor..köpeklerin yüzlerine zorla maske takılıyor sigara dumanı solutuluyor bunun gibi binlerce yolla onlara işkence ediliyor..kaçma şansları yok kurtulma şansları yok, mecburlar, seçim hakları yok ama çok canları yanıyor çok........................ Peki neden ? Onlar sigara mı içiyor? Alkol mü alıyor? Saç spreyi, makyaj ürünü, kozmetik ürünler, jilet, çamaşır suyu mu kullanıyor ? Yo hiç birini kullanmıyorlar ama insanların kullanımına sunulacak her ürün onlar üzerinde denemeden geçiyor, üstelik başka türlü sonuçları görmek mümkünken..onların suçu ne?

bir daha evimize bu ürünleri sokmayalım kullanmayalım..yerine hayvanlar üzerinde deney yapmayan markalardan alışveriş yapalım..her aldığımız ürün milyonlarca hayvanın can çekişe çekişe ölmesine neden oluyor..evet milyonlarca..eğer kullanmaya devam edersek, işte bu görüntüler de devam edecek..bu resimlerde onların korkularını,canlarının yanışlarını görebilirsiniz..hepsi anne kuzusu hepsi korkuyor hepsi ağlıyor birdahaki deneme saatinin gelip de o adamların kendilerini kafeslerinden çıkarmalarını hiçbiri istemiyor belkide ilk denemede can çekişerek ölüyorlar..buna razı mısınız? Hayvanlar üzerinde test yapan ve yapmayan markalar burada belirtilecek..eğer ilk kez duyduysanız böyle bir konuyu çok çok şaşıracağınız markalar yer alıyor ama o cani markaların muadili hayvansever markalarda var ve hiç bir marka vazgeçilmez değildir..peki sizce çok begendiğimiz,kokusuyla,temizliğiyle,leke çıkarmasıyla vs son derece memnun kaldığımız ama o can alan markaları kullanmak bu kadar önemli mi?

Eklentiler

• $1.jpg
    $1.jpg
    92,4 KB · Görüntüleme: 4.658
  • $3.11aspartametumor.jpg
    $3.11aspartametumor.jpg
    86,3 KB · Görüntüleme: 859
  • $4.jpg
    $4.jpg
    83 KB · Görüntüleme: 1.004
  • $5.jpg
    $5.jpg
    87,3 KB · Görüntüleme: 837
  • $7.jpg
    $7.jpg
    96,4 KB · Görüntüleme: 847
  • $8.jpg
    $8.jpg
    11,5 KB · Görüntüleme: 960
  • $11.jpg
    $11.jpg
    18,6 KB · Görüntüleme: 825
  • $6735.Gillette_rabbit_465.jpg
    $6735.Gillette_rabbit_465.jpg
    43,1 KB · Görüntüleme: 970
  • $391733_255957891183125_1853568765_n.jpg
    $391733_255957891183125_1853568765_n.jpg
    80 KB · Görüntüleme: 2.477
  • $24555_1395923624200_1415513720_1074695_8323992_n.jpg
    $24555_1395923624200_1415513720_1074695_8323992_n.jpg
    44 KB · Görüntüleme: 923
  • $25559767.jpg
    $25559767.jpg
    20,1 KB · Görüntüleme: 1.061
  • $animal test draizz.jpg
    $animal test draizz.jpg
    22,4 KB · Görüntüleme: 757
  • $animal tested.jpg
    $animal tested.jpg
    25,5 KB · Görüntüleme: 821
  • $animal tester.jpg
    $animal tester.jpg
    18,3 KB · Görüntüleme: 828
  • $Animal Testing 1.jpg
    $Animal Testing 1.jpg
    10,7 KB · Görüntüleme: 963
  • $Animal testing 4.jpg
    $Animal testing 4.jpg
    61,1 KB · Görüntüleme: 787
  • $animalmonkeytesting.jpg
    $animalmonkeytesting.jpg
    15,9 KB · Görüntüleme: 807
  • $animaltesting.jpg
    $animaltesting.jpg
    18,7 KB · Görüntüleme: 833
  • $bigsmokmonkey.jpg
    $bigsmokmonkey.jpg
    41,9 KB · Görüntüleme: 956
  • $boxchair.jpg
    $boxchair.jpg
    32,2 KB · Görüntüleme: 780
  • $BunnyCaged.jpg
    $BunnyCaged.jpg
    22,6 KB · Görüntüleme: 732
  • $Medical-Tests-on-lab-rats_-Right-or-wrong.jpg
    $Medical-Tests-on-lab-rats_-Right-or-wrong.jpg
    134,7 KB · Görüntüleme: 857
  • $POIUYT.jpg
    $POIUYT.jpg
    12,3 KB · Görüntüleme: 3.695
  • $primateexperiment.jpg
    $primateexperiment.jpg
    43,2 KB · Görüntüleme: 953
  • $primateresearch.jpg
    $primateresearch.jpg
    19,2 KB · Görüntüleme: 923
  • $producttesting.jpg
    $producttesting.jpg
    23,5 KB · Görüntüleme: 764
  • $rabbit-10.jpg
    $rabbit-10.jpg
    15,2 KB · Görüntüleme: 877
  • $rabbt.png
    $rabbt.png
    225,7 KB · Görüntüleme: 779
  • $raton-oreja.jpg
    $raton-oreja.jpg
    15,3 KB · Görüntüleme: 731
  • $rat-testing.jpg
    $rat-testing.jpg
    21,9 KB · Görüntüleme: 912
  • $singe1.jpg
    $singe1.jpg
    28,3 KB · Görüntüleme: 938
  • $singes_vivisection.jpg
    $singes_vivisection.jpg
    60,8 KB · Görüntüleme: 887
  • $singe-vivisection32.jpg
    $singe-vivisection32.jpg
    46,4 KB · Görüntüleme: 911
  • $smoking_beagles.jpg
    $smoking_beagles.jpg
    106,2 KB · Görüntüleme: 741
  • $The Skinned Remains of Fur Animals.jpg
    $The Skinned Remains of Fur Animals.jpg
    67,7 KB · Görüntüleme: 875
  • $vivi6.jpg
    $vivi6.jpg
    13 KB · Görüntüleme: 831
  • $vivi13.jpg
    $vivi13.jpg
    13,5 KB · Görüntüleme: 816
  • $vivi35.jpg
    $vivi35.jpg
    20,2 KB · Görüntüleme: 940
  • $vivi44.jpg
    $vivi44.jpg
    15,8 KB · Görüntüleme: 890
  • $vivi55.jpg
    $vivi55.jpg
    14,6 KB · Görüntüleme: 887
  • $vivi61.jpg
    $vivi61.jpg
    17 KB · Görüntüleme: 937
  • $vivi72-300x213.jpg
    $vivi72-300x213.jpg
    14,5 KB · Görüntüleme: 938
  • $vivisection.jpg
    $vivisection.jpg
    30 KB · Görüntüleme: 1.597
Oooooooooooooooooooooooooooooooooooooooofffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffff ooofff offfffffffff şu sondan ikinci köpek resmi içimi acıtıyor.......................ne zaman son bulacak bu vahşeeeetttt!!!!!!!!!!!! Tabi ki ttüm dünyada tepkimiz onları rahatsız edince!!!!!! Allah kahretsin bu kanlı ürünlerden kaç tane var acaba elimde diş macunum bile P&G yani colgate bile yapıyor bildiğim kadarı ile bu kadar aşağılık olmak zorunda mıyız 3 KURUŞ UĞRUNA!!!!!!! hiç mi insanllık kalmadı içimizde bu vahşete bir insan nasıl ortak olur... Ben de acizim o kadar acizim ki evimdeki ürünlerden kaçı bu kanlı sektöre ait acaba... Kaçı... Sokakta iki kedi doyurmayla olmuyor bu işler işte... en büyük aciz benim BEN...

Son düzenleme:
halihazırda 2 tane imza kampanyası var...(daha birçok var onları da paylaşırız ama önceden paylaştıklarım bu konuda da olsun)

ilki Mikerinosun dediği gibi peta'nın tütün şirketlerine karşı başlattığı imza kampanyası..bu kampanya ile peta sizin adınıza Amerika Gıda ve İlaç Kurumu olan FDA ya bir mektup yolluyor..konusu hayvanlara zorla sigara dumanı solutmaları..çeşitli maskelerle veya hayvan küçükse bir tüp içerisine konularak borulardan gelen duman solutuluyor..tabi bu sadece bizim bildiğimiz yöntemler daha neleri vardır kimbilir..resmin içerisinde link var,bir alttaki resimde ise FDAya sizin adınıza gönderilecek mektup var..çat pat ingilizcemle yazdım hatam varsa arkadaşlar düzeltecektir..tek amacımız dili ve kaçacak yerleri olmayan olsa bile kanunlarca zaten korunmayan hayvanlarımızı korumak..

$DESTEK OL.jpg

$test.png

Bu imza kampanyası ise eskişehir elmalı konaklarında avukatın çocuk parkında bir köpeğe ateş etmesiyle ilgili..avukatlar meslekleri gereği ruhsatlı silah taşıyabiliyorlar..avukat turgay balabanında silahı vardı üzerinde..avukat beyin çocuğu, yatmış vaziyette olan belediyece kısırlaştırılmış küpeli sokak köpeğine taş atıyor ve bunun üzerine köpek havlıyor..çocuk koşarak babasına söylüyor bunun üzerine avukat turgay balaban silahını çıkararak birkaç kez ateş ediyor köpeğe..köpek de hızla ordan kaçıyor Allahtan köpeğin hayati bir tehlikesi yok ama boynundan yaralandığı tespit edilmiş..şuan itibariyle 5400 kişi imzalamış daha da artması için lütfen katkıda bulunun..

imza kampanyasına katkı için link : BİR AVUKAT ELMALI KONAKLARINDA HEMDE ÇOCUK PARKINDA KÖPEK VURDU...!!! İMZA KAMPANYASI - imzakampanyam.com

$İMZA KAMPANYASI.png

turgay-balaban_295637.jpg

bu da o kuzucuk..ne kadar saldırgan duruyor dimi ısıracak gibi sanki(!)

avukat-cocuk-parki-nda-sokak-kopegini-tabanca-3778223_o.jpg

fft64_mf1034335.Jpeg

1-141090.jpg

Son düzenleme:
ben markaları göremiyorum yalnız:KK43:(
resimler içimi yaktı....hepsi yapma der gibi nasılda masum bakıyor:KK43:(

arkadaşlar elimde 2 pdf dosyası var adobe reader dan açıyorum test yapan ve yapmayan markalar diye 2 liste ama boyutunu bir türlü küçültemiyorum buraya eklicem yapamadım birtürlü..test yapmayan toplamda 1400 marka var o nedenle çok büyük boyutta dosya..ben onu yapana kadar size bir link vericem ben de zaten ordan indirdim güncel listesidir peta nın :

Search for Cruelty-Free Companies and Products | PETA.org

$peta.png

evimde birsürü hayvan kanı buldum...unilever'in kendi sitesinde de dediği gibi "Buzdolabınıza bir göz atın, ya da banyodaki rafınıza... Mutlaka tanınmış markalarımızdan birini göreceksiniz. İnsanların ailelerini beslemek, kendilerini ve evlerini temiz ve ferah tutmak için tercih ettikleri ürünleri yaratıyor, pazarlıyor ve dağıtıyoruz."

toplu_evbakim_re_tcm93-157171.jpg

" Sürdürülebilir yaşam için ‘Unilever Vakfı’ kuruldu

OMO, Yumoş, Elidor, Dove, Lipton, Knorr, Sana, Magnum ve Algida gibi lider markaların üreticisi Unilever, sürdürülebilir bir değişim yaratmak için dünya çapında 5 sivil toplum oluşumu ile birlikte Unilever Vakfı’nı kurdu. Bu ortaklık, Davos’ta gerçekleştirilen Dünya Ekonomik Forumu’nda kamuoyuna açıklandı. Unilever Vakfı, şirketin tüm dünyada bir milyardan fazla insanın sağlık ve esenliğini geliştirmek ve sürdürülebilir bir gelecek yaratmak hedeflerine ulaşmak için attığı önemli adımlardan birini temsil ediyor. "

o gariplerin sesini ise hiç kimse duymuyor sadece bana acı çektirme diyerek bakıyorlar o işte o kdr.. ne için öldürüldüklerini dahi bilmiyorlar..lanet olsun iinsanlığın geldiği noktaya ben de dahilim buna ve bundan sonra ölünceye kadar asla bu markalardan birine elimi dahi sürmeyeceğim

"Unilever ürünleri her gün 2 milyardan fazla kişinin yaşamına giriyor – saçları parlayan ve ışıl ışıl gülümseyen birinin kendini harika hissetmesiyle; insanların evlerini ferah ve temiz tutmalarıyla; nefis bir fincan çay, doyurucu bir yemek ya da sağlıklı bir atıştırmalıkla"
günde 2 milyar ne demek arkadaşlar ya..2milyar..saçların parlasın,dişlerin ışıl ışıl olsun,evin ferah olsun,nefis bir fincan çay bilmem ne...hepsine bir çizgi..sizin bize yutturduklarınızla değil, bizim seçtiklerimizle yaşama vaktidir artık..yumoş kokularmış rexona ter kokusunu önlermiş o şöyleymiş bu böyleyniş kapadım kulaklarımı hepsine ...siz de öyle yapın..

resimlerin üzerine tıklayıp büyütebilirsiniz,hatta açılan penceredeki aynı resme sağ tıklayıp resme bak derseniz orjinal boyutuyla görürsünüz...

$26072012256.jpg

$26072012258.jpg

$26072012267.jpg

$26072012252.jpg

$26072012292.jpg

$26072012288.jpg

$26072012285.jpg

$26072012283.jpg

$26072012282.jpg

$26072012281.jpg

$26072012275.jpg

$26072012274.jpg

$26072012263.jpg

$26072012261.jpg

$26072012259.jpg

$26072012293.jpg

$26072012303.jpg

unilever'den başkalarınıda koydum arkadaşlar..

burda özellikle kırmızıyla işaretledim küçük yazıları okumak zorunda değilsiniz unilever için,yani görülmücek gibi olmadıklarını göstermek için kırmızıyla işaretledim..baktınız " u " gördünüz almayın..

Son düzenleme:
Princess,
Harika paylaşımlarda bulunuyorsun..Ne kadar anlamlı..
Sana hep destek,tam destek diyorum..

Teşekkürler aydınlatmalar için..:KK71:

Son düzenleme:
ne kadr korkunç ne kadar hassas bir konu.
katiller nerede? belkide bu pazara ortak olan kullanan hepimiz.

o markalardan en az biri bir çoğumuzun evinde:KK43:

malesef ki hepimiz aciziz. hepimiz sadece imza toplayıp biraz boykot ederiz. hiç kimse, hiç birimiz o labaratuarı kapatamaz. ve o hayvanları oradan alıp hayata döndüremez!

Allah bildiği gibi yapsın.

bizler yine etrafımızdakilere bari faydalı olmaya iyi kötü birşeyler yapmaya çalışalım. özellikle hasta köpeklerin tedavisi, ve hamile köpeklerin korunması ve bakımı çok önemli.

Allah hepimize sabır versin arkadaslar. hepimize güç kuvvet versin çoğalalım. örgütlenelim. dünyayı değiştirelim. hayvan sevmeyene onu mal gibi görene onun canını duygularını hayatını önemsemeyene Allah vicdan insaf versin şu mübarek günlerde.

Çok güzel bir noktaya değinmişsiniz princess7 , çok teşekkürler.
Unilever dev bir şirket , çok dikkat etmemiz gerek.
L'Oreal , Protector & Gamble , Unilever , Johnson & Johnson ; bunlar pazara hakim çok büyük şirketler , hayatımızın öyle içindeler ki.
Böyle bir gelişim için biz insanlar hayvanları feda edemeyiz. Bu kadar acımasız olamamalıyız.

Son düzenleme:
o dev şirketlere karşı yapmamız gereken tek şey onların ürünlerini almamak başka elimizden hiç birşey gelmez .ama sanmıyorum benim almadığımı gören bazı arkadaşlarım benimle dalga geçiyorlar( umrumda değil o ayrı mesele de) yani kimsenin umrunda değil bi yerden başlamamız gerek düşünsenize bizim gibi 10 bin kişi bu ürünleri almasa satış oranları ne kadar azalır ve onklar da bu yöntemden vazgeçerler ama umutsuzum çünkü kimse bu tip şeyleri düşünmüyor herkes kendi rahatını düşünüyor maalesef:KK20:

Çok büyük bir hareket yaratamadığımız sürece aslında bu ürünleri satın almamak bu şirketleri önemli ölçüde etkilemeyecektir , ben tercih etmiyorum ama.
Belki e-posta atabiliriz bu şirketlere.

Son düzenleme:
bu şirketler küresel çete......kozmetik markalar bari işe yarasa yüzüne sürdüğün o şeylerin %90 ı işe yaramamakla kalmayıp aslında bize de zarar veriyormuş fotosensivite allerji vs kendimiz için de gözümüzü açık tutmamız lazım

Hayvan Deneylerinin Alternatifi Yok Mu?

Tabii ki, hayvan deneylerinin alternatifleri var. Bugün dünyanın en büyük kozmetik firmalarından REVLON, AVON ve ORIFLAME gibi uluslararası kozmetik şirketleri, ürünlerini hayvanlar üzerinde test etmiyorlar. Yeni ürünlerini alternatif deney yöntemleri kullanarak test ediyorlar. Avon 1989 Nisan’ında, Eytex denilen sentetik bir madde üzerindeki testlerin olumlu sonuç verdiğini ve bundan böyle deneylerini bu madde üzerinde uygulayacağını açıklayarak, hayvan deneylerine alternatif bir deney yöntemini kamuoyuna açıklamıştır.

Özellikle Amerika ve Avrupa’daki hayvan hakları ve hayvan özgürlüğü hareketleri sonucunda çoğu kozmetik firması da alternatif deney yöntemlerini kullanmaya başlamışlardır. Bazı firmalarsa, (örneğin Procter & Gamble) sadece mevcut ürünlerini hayvanlar üzerinde test etmeyeceklerini açıklamaktadır. Oysa bu tür açıklamalar firmaların tüketici kitlesini kaybetmemek için yaptığı laf oyunlarıdır. Çünkü bu firmalar, içeriğini değiştirdiği ürünlerde veya piyasaya yeni süreceği ürünlerin testlerinde hayvanları kullanmaya devam etmektedir. Bugün hala hayvan deneyi yapmakta ısrar eden büyük kozmetik şirketlerinin neden bu konuda ısrarcı olduklarını net olarak bilemiyoruz.

Fakat hayvan deneylerinin Batı da başlı başına bir sektör olduğu ve bu sektöründe azımsanmayacak büyüklükte bir pazar payı olduğu düşünüldüğünde yine sebebin büyük olasılıkla para kazanma hırsından kaynaklandığını tahmin ediyoruz. Örneğin, Huntingdon Life Sciences, dünyanın en büyük ticari amaçlı hayvan deneyleri yapan kuruluşudur. Bu kuruluş pek çok kozmetik firmasına deneylerinde kullanması için hayvan sağlamaktadır.
Avrupa Parlamentosu ve Avrupa Birliği Konseyi, 2009 yılından itibaren kozmetik ürünler için hayvanlar üzerinde deney yapılmasını yasaklayan bir karar almıştır. Ama ne trajikomiktir ki, aynı kararda “bazı kozmetik ürünler için” bu sürenin 2113 yılına kadar uzatılabileceği de yer almaktadır. Bu da demek oluyor ki, piyasaya yeni sürülecek olan ve insan sağlığını tehdit edebilecek olan kozmetik ürünlerin hayvanlar üzerinde test edilmesine devam edilecektir.

Kozmetik alanında alternatifi de var ama diğer alanlarda bir belirsizlik var. Sonuçta bu amaçla insanların kullanılması da doğru olmaz. Ama bu işkencelere gerçekten gerek var mı ?
Daha etik yollar geliştirilmeli.
Burada da bir kampanya buldum:
Say NO to CRUEL COSMETICS | No Cruel Cosmetics

'Ürünün paketi ve ambalajının üzerinde

-Hayvanlar üzerinde denenmiştir.
-Dermotolojik olarak test edilmiştir.

gibi ifadelerin bulunması;

-Cruelty-free - İşkencesiz ifadesinin
-Tavşan resminin

bulunmaması söz konusu ürünün canlı hayvanlar üzerinde denendiği anlamına gelir.

Mesela benim çok kullanadığım La Roche Possay de bu grupta yer alıyomuş , artık ona veda ediyorum.

Son düzenleme:
hayvanlar üzerinde deney yapan markalar

$DENEY YAPANLAR.jpg

YAZILAR OKUNMUYOR SANIRIM 3 PARÇAYA BÖLDÜM RESMİ

$DENEY YAPANLAR 1.jpg $DENEY YAPANLAR 2.jpg $DENEY YAPANLAR 3.jpg

Son düzenleme:
o kadar çok bilmeden kullandığım marka var ki burda nasıl yapıcaz. burdan kullanabileceğimiz markaları birbirimizle paylaşmamızın bir sakıncası olur mu acaba çünkü şu anda şaşırmış durumdayım yüzüme ne süreceğimi, neyle temizlik yapacağımı bilemedim

X