Boşanmış anneler , burada toplanalım, hayatı paylaşalım !

Arkadaşlar yıllardır burayı farklı konularda takip ederim, ama iş boşanma konusuna gelince ilk defa bende bir şeyler yazma gereği hissettim belki de midasın eşek kulakları gibi kendi kendime bağırma isteği duyduğumdan ve etrafımda kimse olmadığından bende benimle aynı şeyleri yaşayan sizlere yazayım dedim. 4 yıllık evliyim ve 1,5 yaşında kızım var. Mutsuz evliliğimde bile bile doğurdum ki asla mutsuz evlilikte çoçuk doğurmam derdim. Eşim doktordu bende üniversite mezunu 2 dille işsiz bir ev hanımıyım. Evliliğimde buna rağmen önce maddi ve psikolojik daha sonra fiziksel şiddet gördüm en son ki çoçuğumun gözü önünde gerçekleşince bitirme kararı aldım. Pişman değilim ama kendimi endişe nöbetlerinin içinde buluyorum çünkü ailemden maddi ve manevi olarak çok az destek görüyorum hatta bazen psikolojik olarak eşimde yaşadıklarımı arattırmıyorlar bana. Anladım ki bu süreçte en önemlisi aileden destek görmekmiş. En büyük temennim kızımla uzakta kendimize yepyeni bir hayat kurabilmek.

yaaa insanlık çok okumakla gelişmiyo malasef bizde hep okumuş ya gün görmüş insan deriz ya malasef insanlıktan nasibini almayanlar kaç yıl okusalar da almıyolar malasefff
gerçekten çok üzüldüm ama gerçektenn içim yandı resmen fiziksel şiddett Allah nasıl biliyosa öyle yapsın eşinizii
üzülmeyin ne olurr Allah size bir kapı açacaktır hazır da bi yer de duruyodur o kapı hiç ummadığınız anda karşınıza çıkacaktır sadece sabredin
bende 2 çocukla boşandım çok şükür ailem yanımdaydı 9 ay oldu ama şimdi kızıma bakamadıklarını okula vermem gerektiğini söyleyip duruyolar ki ben tek başıma ev tuttum çok zor geçiniyorum kızımı kreşe vericem 600 tl diyolar hiç bişey yiyip içmicem sanırım bakalım allaha sığınıyorum inşallah bir kapı açar bana da

Bazı kadınlar çocuğunu kaybetme korkusu yaşadığı için susup katlanıyor

yaaa insanlık çok okumakla gelişmiyo malasef bizde hep okumuş ya gün görmüş insan deriz ya malasef insanlıktan nasibini almayanlar kaç yıl okusalar da almıyolar malasefff
gerçekten çok üzüldüm ama gerçektenn içim yandı resmen fiziksel şiddett Allah nasıl biliyosa öyle yapsın eşinizii
üzülmeyin ne olurr Allah size bir kapı açacaktır hazır da bi yer de duruyodur o kapı hiç ummadığınız anda karşınıza çıkacaktır sadece sabredin
bende 2 çocukla boşandım çok şükür ailem yanımdaydı 9 ay oldu ama şimdi kızıma bakamadıklarını okula vermem gerektiğini söyleyip duruyolar ki ben tek başıma ev tuttum çok zor geçiniyorum kızımı kreşe vericem 600 tl diyolar hiç bişey yiyip içmicem sanırım bakalım allaha sığınıyorum inşallah bir kapı açar bana da
Evet haklısınız okumakla olmuyor maalesef çoçuklarımızı nasıl yetiştirdiğimizle, onlara hangi değerleri öğrettiğimizle ve en önemlisi bizden ne gördükleriyle oluyor. Şiddeti gören şiddeti, zorbalığı gören zorbalığı öğreniyor maalesef ve toplumda bu böyle sürüp gidiyor. Güzel temennileriniz için de çok teşekkür ediyorum. Bende sizi tebrik ediyorum ne kadar güçlü bir kadınsınız ki ne olursa olsun iki çoçukla ayakta durmaya çalışıyorsunuz. Kim bilir sizde neler yaşadınız ve bunları çoçuklarınıza yaşatmama kararı aldınız. Peki kreş parasını eski eşinizle konuştunuz mu? Eğer ödemek istemiyorsa yasal yollarla da alabilirsiniz.

Evet haklısınız okumakla olmuyor maalesef çoçuklarımızı nasıl yetiştirdiğimizle, onlara hangi değerleri öğrettiğimizle ve en önemlisi bizden ne gördükleriyle oluyor. Şiddeti gören şiddeti, zorbalığı gören zorbalığı öğreniyor maalesef ve toplumda bu böyle sürüp gidiyor. Güzel temennileriniz için de çok teşekkür ediyorum. Bende sizi tebrik ediyorum ne kadar güçlü bir kadınsınız ki ne olursa olsun iki çoçukla ayakta durmaya çalışıyorsunuz. Kim bilir sizde neler yaşadınız ve bunları çoçuklarınıza yaşatmama kararı aldınız. Peki kreş parasını eski eşinizle konuştunuz mu? Eğer ödemek istemiyorsa yasal yollarla da alabilirsiniz.

Teşekkür ederim tebriğiniz için gerçekten güçlü anne olmak öyle zor ki allahım hepimize güç kuvvet versin

Vereceğini söylüyor zaten nafaka ve tazminat var ödemesi gereken biriken nafakalar 9 aydır hep verecek hep ödücek hiç bişey ödemedi bende icra başlattım ama hiç bi yerde kaydı yok sigortalı işi ikametgahı hiç bişeyi yok devlet bi şekilde bulup içeri atacak diyo avukat içeri girmesi bi nebze içimi soğutur belki ama derdime çare diil ki

Teşekkür ederim tebriğiniz için gerçekten güçlü anne olmak öyle zor ki allahım hepimize güç kuvvet versin

Vereceğini söylüyor zaten nafaka ve tazminat var ödemesi gereken biriken nafakalar 9 aydır hep verecek hep ödücek hiç bişey ödemedi bende icra başlattım ama hiç bi yerde kaydı yok sigortalı işi ikametgahı hiç bişeyi yok devlet bi şekilde bulup içeri atacak diyo avukat içeri girmesi bi nebze içimi soğutur belki ama derdime çare diil ki
Çok üzüldüm inanınki..:KK43:( Ve maalesef hemen hepsi aynı şeyi yapıyor, bizden sonrası onların gözünde tufan. Birde biz kadınlar herşeyde vicdan yapıyoruz ama yapmayın sakın sizi mağdur edeni siz sakın düşünmeyin. Dediğiniz gibi derdinize çare değil ama belki içeri girerse akıllanır. Siz yine Allah’a sığının, güçlü olun, kul sıkışmayınca Hızır yetişmezmiş ( ki ben hayatımda çok yaşadım), dualarım sizinle🙏

Sigortasız da olsa bir yerde çalışıyor mu? Öyleyse bunu tespit ettirmek böylece maaşla çalıştığını ispatlamak ve iş yerine de sigortasız işçi çalıştırdığı için ceza kestirmek çok kolay. Böylece iş yerinin ona ödediği paraya el koyarsınız

Arkadaşlar yıllardır burayı farklı konularda takip ederim, ama iş boşanma konusuna gelince ilk defa bende bir şeyler yazma gereği hissettim belki de midasın eşek kulakları gibi kendi kendime bağırma isteği duyduğumdan ve etrafımda kimse olmadığından bende benimle aynı şeyleri yaşayan sizlere yazayım dedim. 4 yıllık evliyim ve 1,5 yaşında kızım var. Mutsuz evliliğimde bile bile doğurdum ki asla mutsuz evlilikte çoçuk doğurmam derdim. Eşim doktordu bende üniversite mezunu 2 dille işsiz bir ev hanımıyım. Evliliğimde buna rağmen önce maddi ve psikolojik daha sonra fiziksel şiddet gördüm en son ki çoçuğumun gözü önünde gerçekleşince bitirme kararı aldım. Pişman değilim ama kendimi endişe nöbetlerinin içinde buluyorum çünkü ailemden maddi ve manevi olarak çok az destek görüyorum hatta bazen psikolojik olarak eşimde yaşadıklarımı arattırmıyorlar bana. Anladım ki bu süreçte en önemlisi aileden destek görmekmiş. En büyük temennim kızımla uzakta kendimize yepyeni bir hayat kurabilmek.
Çok üzüldüm. Özellikle ailenizin arkanızda olmamasına. aile desteği yoksa bu süreçler çok zor oluyor. Kadın evliyken Kocası tarafından mağdur ediliyor, boşanma aşamasında hakim tarafından mağdur ediliyor, boşanıyor ailesi tarafından mağdur ediliyor. Hep çile hep çile sonra da kadınlar güçlüdür diyorlar. Bu kadar çok mağduriyete katlanmak zorunda kalmak güçlü olmak değil maalesef. Allah hepimizin yardımcısı olsun. Bu arada 2 yabancı diliniz varmış çeviri yaparak para kazanamaz mısınız acaba?

• Beğen
Reactions: Cac
Ah ah burada okuyunca gerçekten hepimizin benzer şeyler yaşadığını anlıyorum, ben de 1 boşanma davası, 1 affetme sonrasında ise bir buçuk senedir her ay boşanma kararı alıp sonra tekrar deneme çalışmaları yapmış biri olarak Çok yıprandım. Eşimle hala beraberim ama içimden hiç bir şey yapmak gelmiyor, hayat enerjimi çalıyor , fiziksel ve sözlü şiddeti var, tek dayanağım çocuğum oldu onunla mutlu olup onunla gülüp onunla ağlıyorum herşeye, kocam olacak insan ise hep bir triplerde, paramı alıyor, altınlarımı alıyor, yaşam enerjimi alıyor, ala ala bitiremedi, yine de düzen değiştirmek ne zor şeymiş, ayrılma fikrinden hala korkuyorum arada sevgi saygı vs de kalmamasına rağmen:KK43:

Kızlar bende evliyim ve boşanmak istiyorum bi tane kızım var 1 yaşında ama eşim istemiyor kızımsız olamam diyor ama kendisi madde kullanıyordu ailesinede bizede yemin etti içmicem diye ama ben güvenemiyorum boşanmak istiyorum zaten sevmiyorum da lütfen napmam gerektiğini sırasıyla bana anlatın boşanma hakkın da hiçbi bilgim yok nasıl açılır param yok 5 kuruş avukat tutacak hiçbişey bilmiyorum

Çok üzüldüm bu işler parasız zor oluyor ama madde kullanımını kanıtlayıp da aile mahkemesine gidip kendiniz bile dava açarsınız, çocuk da 1 yaşında daha bir an önce kestirip atın.
Ben 2 sene önce boşanma davası açtım sonra çok yalvardı diye affettim, affettiğim günden beri kelimenin tam anlamıyla sürünüyorum, hiç gerek yok.
Gidin açın davanızı, madde kullanmak ne ya baba olmus adam, kaçın kurtarın kendinizi de kızınızı da bosverin

Boşanmış anneyim yalnızım mutluyum ☺ bidaha asla erkek sinek yaklaştırmak. Uzaktan severim yakından sevince hepsi aynı öküz e dönüşüyor 😂

Gerçekten mi? Ben de dün eşime artık tamamen ayrılmak istediğimi söyledim, umarım kabul edecek, benim tek derdim çocuğum 2 yaşında, babası her hafta görmek istiyor mutlaka, haftada 1 çocuğumdan nasıl ayrı kalacağım konusu. Ama bu şekilde de artık bir mutsuzluk girdabının içinde kaldım, sizin çocuk kaç yaşında problem yaşadınız mı hiç ayrılık sürecinde?

Ben boşandım fakat ayrılmayı beceremedim . Ne sevgi ne saygı hiç birşey de kalmadı kaç kez ayrılmayı denediysem hepsinde dağıldım dağıttm ve geri döndüm 2 kardeş ayrı büyümesin daha kötü günler görmeyim diye.. çocuğumdan uzak kalamadım yeni normal bir hayata da Başlayamadım cesaretimi kaybettim yenik düştüm hayata.. çocuklar anne baba ile mutlu ama biz artık 2 yabancıyİz hiçbirşey eskisi gibi olmayacak..

Tam 1.5 yil oldu bosanali.
İlk zamanlar , kendim bosanmak istedigim halde cok agladim , cok kahroldum.
Sevgim bitmisti ama kizim icin çok üzülüyordum. Zaten ilgisiz bir babaydi ama yine de kizima haksizlik yaptigimi dusunup kendimi sucladigim zamanlar oldu.
Fakat sonra soyle dusundum. Mutsuz bir evlilikle cocuguma ne kadar mutlu bir anne olabilirdim ? veya hergun kavga gurultu icinde cocugum ne kadar mutlu olabilirdi..
Gel zaman git zaman derken o karamsar , depresif hallerim tek tek geride kaldi.
Artik zerre aklima bile gelmiyor. Iyiki bosanmisim diyorum. Bos bir insan icin Omrunu yakmaya degmez. Kizim ve annemle musmutlu bir yuvamiz var. Kizim cok cokk mutlu. Onu kimseye muhtac etmiyorum..Babasi ise hala bir alkolik ve sorumsuz bir insan. Gecenler de kulagima geldi . Surunuyormus sefil gibi . Beter olsun 😊😊😆😆

merhabalar herkese
ben bir şeyi merak ediyor ve sizlere danişmak istiyorum
küçük yaşta çocuklariniz bu sureci nasil atlatti?
ben kizimi alip 1 hafta anneme gezmeye gittigimde kizim 2 3 gun sonra geceleri babasinj sayikliyor soruyor
ben babasiz buyudum evet ama hic gormedigim bir insana besleyemedigim duygularla kizimin duygularini eşleştirmem mümkün değil
babasiyla nasil görüştürdünüz çocuklarinizi mesela yatilimi kaliyorlar vs merak ediyorum

Arkadaşlar ben de boşandım 3 yaşında çocuğum geceleri baba baba diye uyanıyor sayıklıyor ne yapmalıyım sizce ? Benim durumumda olan var mıydı aranızda? Nasıl geçti bu süreç? Bu sayıklamalar bir gün bitecek mi? Acil yardım lütfen

X