Görümcemin konuşmaları beni rahatsız ediyor

makaka

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Aralık 2011
414
0
Merhaba hanımlar, sizinle tekrar kafama takılan görümcem ve abisi yani eşim arasındaki diyaloglardan bahsetmek.Fazla mı abartıyorum acaba diye size danışmak istiyorum.Bahsettiğim görümcem diğer ablalarına oranla,anlaşabildiğim,konuşabildiğim biri ama gel gelelim bazı tavırları önceki konularımda da bahsetmiştim ufak tefek;beni sinir ediyor.Özellikle de abisine oğlunun babasıymış gibi davranması ve kendi ağzından oğlu için bir şeyler istemesi;mesela geçen tel de konuşuyorlar,eşim diyor ki oğlumuz için gezdiriyorum işte arabalara bindiriyorum diyor şu an,hemen pat cevap duyorum,hiç benim oğlumu gezdirme sen,daha öncede bir şapka mevzusu vardı eşim kendine bir şapka almış,annesinde anlatıyor,gösteriyor hemen işte efeye de alsana,eşimde herkes kendi oğluna alsın ona da babası alsın hemen babası bilmiyor aldığın yerleri v.s..Bize geldiklerinde de bilgisayarı açmak istedi eşimde hemen ay ben efeye b.sayar açmazmıyım alırım bile ben ona,hemen alsana gibi cevaplar...Anladınız mı kendi eşi anlattığı kadarıyla ilgisiz,bizim durumumuz da malum ama sürekli eşime çocuğunun babasıymış gibi davranması sinir ediyor gerçi çok görüşmüyoruz bu tür konuşmalarda nasıl cevap vereceğimi de bilmiyorum,vermelimiyim onu da bilmiyorum kafama takılıyor büyütmemelimiyim sizce:KK14:

bence buyutmemelısınız .hiç aranızı bozmayın derim dayısı sonucta boyle yakın olmaları cok normal geldı bana .

bende abime çocuğum olsun odasını sen alırsın artık diyorum :KK1:
yada dayısı bakacak onu okutacak diyorum abimi çocuğumun babası olarak gördüğümden değil abimle aramda ki samimiyetten ve sevgiden diyorum
bana göre takılacak birşey değil

Merhaba hanımlar, sizinle tekrar kafama takılan görümcem ve abisi yani eşim arasındaki diyaloglardan bahsetmek.Fazla mı abartıyorum acaba diye size danışmak istiyorum.Bahsettiğim görümcem diğer ablalarına oranla,anlaşabildiğim,konuşabildiğim biri ama gel gelelim bazı tavırları önceki konularımda da bahsetmiştim ufak tefek;beni sinir ediyor.Özellikle de abisine oğlunun babasıymış gibi davranması ve kendi ağzından oğlu için bir şeyler istemesi;mesela geçen tel de konuşuyorlar,eşim diyor ki oğlumuz için gezdiriyorum işte arabalara bindiriyorum diyor şu an,hemen pat cevap duyorum,hiç benim oğlumu gezdirme sen,daha öncede bir şapka mevzusu vardı eşim kendine bir şapka almış,annesinde anlatıyor,gösteriyor hemen işte efeye de alsana,eşimde herkes kendi oğluna alsın ona da babası alsın hemen babası bilmiyor aldığın yerleri v.s..Bize geldiklerinde de bilgisayarı açmak istedi eşimde hemen ay ben efeye b.sayar açmazmıyım alırım bile ben ona,hemen alsana gibi cevaplar...Anladınız mı kendi eşi anlattığı kadarıyla ilgisiz,bizim durumumuz da malum ama sürekli eşime çocuğunun babasıymış gibi davranması sinir ediyor gerçi çok görüşmüyoruz bu tür konuşmalarda nasıl cevap vereceğimi de bilmiyorum,vermelimiyim onu da bilmiyorum kafama takılıyor büyütmemelimiyim sizce:KK14:

bana düşünceleriniz cok yanlıs geldi ,sonucta kocanızın kardesı ve bütün bunları yaptıgıda öz yeğeni,cocugun babası ilgilenmiyor ne yapsın tabıkı ılgılenmesı gerek bir abı olarak bir dayı olarak,eşiniz kendı cocugunuda ıhmal etmıyor ki

söylemeden gecemeyecegım cumle sonuna dogru anladınız mı demeniz hoşuma gitmedi

eltiniz olsa kızardım bende ama onlar kardeşler amca baba yarısıdır derler bizde ben takılacak bişey görmedim benim görümcelerim kendi çocuklarına ne alırsa benimkinede alırlar bende aynı şekilde onlara alırım bu şakalaşmalar bizdede oluyor hani benim oğluma yokmu hani kızımın bayram harçlığı felan diye sizde bunlara katılırsanız eminim hoşunuza dahi gidecektir :KK34: pardon dayısı oluyormuş yaa olsun kardeşler sonuçta :KK70: :KK70:

Son düzenleme:
kendi aralarındaki muhabbet
bence karışma..

Evette insanın canını sıkıyor,o kadar anlatıyoruz durumları,sanki eşim para babası yada oğluna bişeyler yapmaya mecburmuş gibi konuşması sinir ediyor.Rolleri karıştırıyor işte.Ne kadar anlaşsakta farklıyız.

bana düşünceleriniz cok yanlıs geldi ,sonucta kocanızın kardesı ve bütün bunları yaptıgıda öz yeğeni,cocugun babası ilgilenmiyor ne yapsın tabıkı ılgılenmesı gerek bir abı olarak bir dayı olarak,eşiniz kendı cocugunuda ıhmal etmıyor ki

söylemeden gecemeyecegım cumle sonuna dogru anladınız mı demeniz hoşuma gitmedi

Evet anladın mı çocuğum uyanmadan çabuk yazmam gerektiğinden anlatabildin mi anlamında kullandım anladınız mıyı.Ben sadece kimsenin bizim çocuğumuzla ilgilenmemesi ama her şeyi eşimden beklemeleri bunu dile getirmeleri insanı sinir ediyor.Yani bunlar söylenmez zaten içinden gelen yapar.

bence buyutmemelısınız .hiç aranızı bozmayın derim dayısı sonucta boyle yakın olmaları cok normal geldı bana .

Teşekkür ederim işte aynı ilgiyi benim çocuğa göstermedikleri ve hep bekledikleri için bende sadece danıştım.Çok saolun.

bazı insanlarda böyle isteme huyu oluyor malsef... oğlu olmasa kendisi veya bi başkası farketmez istemekten mutlu oluyorlar.... bende de var bitane öyle :KK9:
umursuyor muyum , hayır...
çünkü biliyorum ki eşim gerekli olmayan bi isteğini zaten yapmaz o istediği kadar söylesin... o yüzden hiç kötü de olmam araya girip...
bence siz de eşiniz tarafında sıkıntı yoksa aldırmayın

Eşinizin yeğeni için birşeyler yapması sizi niye rahatsız ediyor ki?
Eğer sizin abiniz olsa çocuğunuz için birşeyler yapsın istemez misiniz?

Bana manasız kıskançlık yapıyorsunuz gibi geldi:KK14:

bazı insanlarda böyle isteme huyu oluyor malsef... oğlu olmasa kendisi veya bi başkası farketmez istemekten mutlu oluyorlar.... bende de var bitane öyle :KK9:
umursuyor muyum , hayır...
çünkü biliyorum ki eşim gerekli olmayan bi isteğini zaten yapmaz o istediği kadar söylesin... o yüzden hiç kötü de olmam araya girip...
bence siz de eşiniz tarafında sıkıntı yoksa aldırmayın

Teşekürler doğru söylüyorsunuz eşim eğer o söyledi diye pat diye yapsa,gerçi uzak olduğumuz için bu kadar rahatız onlarında huzursuzluğu bundan.Hafta sonu görüşücez bu görümcemle acaba konuyu bi şekilde açsam mı diye düşünmüştüm ama gerek yok sanırım

Eşinizin yeğeni için birşeyler yapması sizi niye rahatsız ediyor ki?
Eğer sizin abiniz olsa çocuğunuz için birşeyler yapsın istemez misiniz?

Bana manasız kıskançlık yapıyorsunuz gibi geldi:KK14:

Eşimin bir şeyler yapması yiğeni için zoruma gitmiyor,anlatamadım galiba eşimden bunu olur olmaz zamanlarda sanki kendi evi,çoluğu çocuğu yokmuş gibi dilediğince istemesi,daha doğrusu 4'ü de böyle kendi ağzıyla istemeleri zoruma giden.Sanki benim çocuğuma kimin ne faydası var yada kim ne yapıyor:2:

Teşekürler doğru söylüyorsunuz eşim eğer o söyledi diye pat diye yapsa,gerçi uzak olduğumuz için bu kadar rahatız onlarında huzursuzluğu bundan.Hafta sonu görüşücez bu görümcemle acaba konuyu bi şekilde açsam mı diye düşünmüştüm ama gerek yok sanırım

aynı görümcem yeni evliyken bizden para istemişti oğlunu özel okulda okutmak için... ki biz herşeyi kendimiz yaptık borç gırtlaktaydı o yıl ona rağmen vericem dedi eşim, tavrımı sert koydum verirsen sonucuna katlanırsın dedim sadece... veremedi doğal olarak, o da anladı aslında benim verdirmediğimi ama ozaman da direk hiçbişi dememiştim, demem de niye ben kötü olayım ki arada, b en eşime söylerim o yapması gerekeni yapar... yapmazsa bu görümcemin değil eşimin suçudur zaten... eşşek olursa semer vuran çok olur sonuçta...

ha kendi içinden gelir yeğeni için bişi yapmak ister o ayrı on akarışmam, ama görümcem istedi diye bişiler yapmasına izin vermem... eşin yapmaya kalkarsa ozaman eşini uyarırsın... onu da yok yapma etme diye direk değil de daha ılımlı tabii... bizim de durumumuz belli, onun yerine ben şu eksiğimi alırım ben kendimden kısıyorum başkaları düşünmüyor hiçbişey gibilerinden... politik olmak lazım...

Sizi çok iyi anlıyorum.Bir an acaba ben mi yazdım diye düşündüm.:nazar:

Sorun eşinizin yeğenine harcama yapması değıl, görümcenizin ağzıyla istemesi bence.
Boşverin duymazdan gelin.Eşiniz zaten söylenmei gerekeni söylemiş.Hiç konuşmanıza gerek yok.

Eşiniz de bilgisayar istedi diye koşarak bilgisayar almaya gitmedi herhalde

Eşimin bir şeyler yapması yiğeni için zoruma gitmiyor,anlatamadım galiba eşimden bunu olur olmaz zamanlarda sanki kendi evi,çoluğu çocuğu yokmuş gibi dilediğince istemesi,daha doğrusu 4'ü de böyle kendi ağzıyla istemeleri zoruma giden.Sanki benim çocuğuma kimin ne faydası var yada kim ne yapıyor:2:

onlar alışkanlık haline getirmişler demekki artık istemeyi... muhtemelen eşin bekarken alıştılar sürekli bişiler aldırmaya filan şimdi de devam etsin istiyorlar...
aynen dediğim gibi canım çocuğun da varmış ki elinde daha büyük kozlar var ben çocuğuma şunu almıyorum bunu almıyorum vs diyerek vicdanını ele geçirebilirsin direk :KK9:

Eşinizin durumu iyiyse, kendi çocuğunun hiçbir şeyini eksik etmiyorsa, bırakın yeğeni içinde birşeyler yapsın..
Kendiniz diyorsunuz "babası ilgisiz" diye..
Hiç değilse bir çocuğu sevindirmiş olursunuz..Fena mı :KK34:

Evet anladın mı çocuğum uyanmadan çabuk yazmam gerektiğinden anlatabildin mi anlamında kullandım anladınız mıyı.Ben sadece kimsenin bizim çocuğumuzla ilgilenmemesi ama her şeyi eşimden beklemeleri bunu dile getirmeleri insanı sinir ediyor.Yani bunlar söylenmez zaten içinden gelen yapar.

ben hala neden rahatsız oldugunuzu anlamadım ,aynı seyı sizde yapabılırdınız abınız ablanız için eşinizin yapması neden zorunuza gidiyor,hem zorla yaptırdıklarını nerden cıkararıyorsunuz eşinize öyle gelmiyor bellıkı, görumcenız esınden yana sanslı degıl cocuguyla ılgılenmıyor baska caresı yok abısıne söyluyor abısıde abılık yapıyor eşinizde durumu olmasada zaten büyük şeylere girişmez kanımca

Son düzenleme:
birde olaya şu acıdan bakın size göre zorla ve ya değil ama bu durumdan ortada mutlu olan bir çocuk var ,ve o cocuk dayısı sayesınde eziklik duymuyor ne güzel bir duygu

aynı görümcem yeni evliyken bizden para istemişti oğlunu özel okulda okutmak için... ki biz herşeyi kendimiz yaptık borç gırtlaktaydı o yıl ona rağmen vericem dedi eşim, tavrımı sert koydum verirsen sonucuna katlanırsın dedim sadece... veremedi doğal olarak, o da anladı aslında benim verdirmediğimi ama ozaman da direk hiçbişi dememiştim, demem de niye ben kötü olayım ki arada, b en eşime söylerim o yapması gerekeni yapar... yapmazsa bu görümcemin değil eşimin suçudur zaten... eşşek olursa semer vuran çok olur sonuçta...

ha kendi içinden gelir yeğeni için bişi yapmak ister o ayrı on akarışmam, ama görümcem istedi diye bişiler yapmasına izin vermem... eşin yapmaya kalkarsa ozaman eşini uyarırsın... onu da yok yapma etme diye direk değil de daha ılımlı tabii... bizim de durumumuz belli, onun yerine ben şu eksiğimi alırım ben kendimden kısıyorum başkaları düşünmüyor hiçbişey gibilerinden... politik olmak lazım...

Doğru söylüyorsunuz çok teşekkürler,evet işte herkesin bütçesi,durumu belli sanki mecburmuş gibi birşeyler yaptırılmaya zorlanması insanı çileden çıkartıyor ben ne zorluklar yaşıyorum kimsenin ne haberi var.Geçen günde büyük ablası doğum yaptı yanına gittik baya elbise falan almıştım bi kaç tane,altınımız falan bide gitmeden önce bezlere falan bakıyor baktım hani onuda alalım dedim ama cebimizde 20 tlmiz var karta yüklen.Daha önce de ben tatildeydim oğlumla kendisi tek gitmiş yine almış bez falan mesele bizim zor durumlarımızda bu kadar cömert olabilmesi,bunun sonuncunda da onu böyle yapmaya mecburmuş gibi görmeleri sonuç biz kötü oluyoruz:KK43:

X