erken gebelik belirtileri ile menstural dönem arasındaki farklılıklar nelerdir?

Selam kızlar;

ben 1,5 yıldır korunmuyorum ve henuz hamıle kalamadım.eşimdede bendede sorun yok.1,5 yıldır olmayan şey ilk defa bu ay oldu ilk defa göğüslerim adet tarihimden 15 gun önce falan hassaslaştı.genelde adetten bikaç gun önce hafif bir hassaslasma olur.en erken gebelik belirtiside gögüslerde hassaslıkmış.ama nezaman hassaslaştığıda önemliymiş.başka hiç bir belirtim yok bunun dışında 19 aralıkta regl olmam gerekıyor o tarıhı beklıyorum sonuç pozıtıf olursa eger sizinle paylaşırım:)

Selam kızlar;

ben 1,5 yıldır korunmuyorum ve henuz hamıle kalamadım.eşimdede bendede sorun yok.1,5 yıldır olmayan şey ilk defa bu ay oldu ilk defa göğüslerim adet tarihimden 15 gun önce falan hassaslaştı.genelde adetten bikaç gun önce hafif bir hassaslasma olur.en erken gebelik belirtiside gögüslerde hassaslıkmış.ama nezaman hassaslaştığıda önemliymiş.başka hiç bir belirtim yok bunun dışında 19 aralıkta regl olmam gerekıyor o tarıhı beklıyorum sonuç pozıtıf olursa eger sizinle paylaşırım:)

umarım sonuç pozitif çıkar. çıkmazsa da üzülme boşver!

bende de hiç bir belirti yok bu göğüs hassaslaşmasını ben anlamadım gitti adetime 10 gün var

reglime 3 gün var kızlar 2 gün öce kanda baktırdım negatifff :KK43:(((((ama felaket bi gögüs sızlaması anlatamam her ay olur ama bu ay daha fazla ,bütün belirtiler var ama o yok :KK43:(((

umarım sonuç pozitif çıkar. çıkmazsa da üzülme boşver!

Bugün regl oldum malesef bir hafta önce geldi.normalde cok sancım olur ama bugun hafıf bir şekılde atlattım.Bilmiyorum ya oluruna bırakmak en iyisi hep hayal kırıklığı sonu.önceki aylardan farklıydı bu ay ama hormonların hangı ay ne yapacagı belli olmuyor:)En iisi dediğin gibi boşvermek...

arkadaşlar benimde adetim i 21 inde olması gerekiyordu ama olmadı.normal krem kıvamında akıntım gelmeye devam etti en büyük belirtim buydu.2 gün sonra idrar testi yaptım ama negatif çıktı.1 gün geçtikten sonra hafif kahverengimsi akıntı geldi meğer yerleşme kanamasıymış.bugün kasık sancısıyla uyandın adetim olacakmış gibi ama normal beyaz kıvamlı akıntı geldi. kan testi yaptırdım sonuç pozitif.erken belirti olarak göğüslerim hep acırdı zaten ama göğüslerim acımadan önce uçları çok hassaslaşmıştı.birde genital bölgenin renginde kararma olmuştu.

Adetime 2gun kaldı ama hiç göğsüm ağrımıyor normalde tas gibi olurdu,kasıklarımda ara ara batmalar oluyor ve beyazdan hafif sarıya çalan değişik bı akıntım var. Gebelik testini ne zaman yapmalıyım sizce?

Adetime 2gun kaldı ama hiç göğsüm ağrımıyor normalde tas gibi olurdu,kasıklarımda ara ara batmalar oluyor ve beyazdan hafif sarıya çalan değişik bı akıntım var. Gebelik testini ne zaman yapmalıyım sizce?

bence bekle adet gunun geçsın cunku adetten önce yapılan ıdrar testlerı genelde negatıf cıkıyor canım ben artık hiç test faln yapmıcam hayal kırıklığı oluyor.eger olurda bırgun adetım bır hafta kadar gecıkırse ozamn yaparım sizin bilmiyorum ama benım ıkı sene olcak nerdeyse :KK43:

ben 3.5 yıllık evliyim .2.5 yıldır bebiş deniyorum bu ayda olmassa tüp bebeğe gitcez adetimin dün olması lazımdı inşallah hastalanmam. rabbim isteyen herkese nasip etsin

selam kızlar
konu süper fakat katılım az gibi geldi bana :KK5::KK5:
bizde yaklasık 5 aydır bebek için denemeler yapıyoruz fakat hep hüsran:KK43::KK43::KK43:
içimde hep korku sanki hiç olmayacakmış gibi ama hayırlısı tabiki.
benim adet döneminde kasık ağrılarım hep 1 hafta öncesinden başlar :KK53::KK53::KK53:umarım bu ay öyle olmaz çünkü
bir arkadaş adet sancısı 5 gün önceden başlıyorsa gebelik muhtemelen yoktur diye yazmış :26::26:göğüs hassaslığına gelince
ben kendimi bildim bileli hep hassastır ve hep ağrır o yüzden hiç anlamıyorum adet döneminde göğüsümün belirtilerini:KK53:
bat 16 ocak Allah ım isteyen herkese ve bana bebek nasip etsin inşallah:26::26:

herkese merhabalar arkadaşlar... nasılsınız? umarım keyifler yerindedir. Evet konu güzel ama katılım nedense az sanırım birbirini çok iyi tanıyanlar burada yok.. Neyse ben uzun bir süredir yoktum. Yeni haberlerle geldim: Önce geçen ay doktora gittim ilk kez bir kadın doğum doktoruna durup dururken muayene oldum. 5 aydır ikinci çocuk neden olmuyor diye... Etrafımda yumurtalığı alınan, rahimde kistleri olan arkadaşlar falan var bende de birşey varsa diye genel kontrol yaptırayım dedim. Simir testi alındı temiz çıktı, ultrasonla yumurtalıklara bakıldı. Adetin 11. günü gitmiştim tesadüf 20 mm yumurtalıkta kist görüldü. Çatlayınca içinden yumurta çıkıyormuş. Radyolog her an çatlayabilir 3 günü değerlendir dedi. Aaa demekki erken yumurtluyormuşum dedim çok şaşırdım. Bu ay adetim gecikti her zaman saat gibi işleyen mekanizmam şaştı. 4 gün durdum sabah ilk idrarla lauboquick gebelik testi yaptım ikinci çizgi biraz silik çıktı. Umarım bu pozitif demektir. Yarın sabah kan tahlili yaptıracağım.
Bu arada bu ay bende adet olduğum aylardan farklı olan şeyler: bir yere doğru uzanınca birden rahimde oluşan batma hissi adet olmadan önce durup dururken batmalar oluyordu ve az şiddetliydi, az adet sancısı normal adet sancılarından daha kısa sürüp geçiyor, göğüslerim adet gününe daha çok vakit varken büyüdü fakat onda da batmlar ağrılar gelip gidiyor her zaman çok ağrımıyor yani, mide kazınması ve mide yanması sık oluyor. neyse hayırlısı olsun...

herkese merhabalar arkadaşlar... nasılsınız? umarım keyifler yerindedir. Evet konu güzel ama katılım nedense az sanırım birbirini çok iyi tanıyanlar burada yok.. Neyse ben uzun bir süredir yoktum. Yeni haberlerle geldim: Önce geçen ay doktora gittim ilk kez bir kadın doğum doktoruna durup dururken muayene oldum. 5 aydır ikinci çocuk neden olmuyor diye... Etrafımda yumurtalığı alınan, rahimde kistleri olan arkadaşlar falan var bende de birşey varsa diye genel kontrol yaptırayım dedim. Simir testi alındı temiz çıktı, ultrasonla yumurtalıklara bakıldı. Adetin 11. günü gitmiştim tesadüf 20 mm yumurtalıkta kist görüldü. Çatlayınca içinden yumurta çıkıyormuş. Radyolog her an çatlayabilir 3 günü değerlendir dedi. Aaa demekki erken yumurtluyormuşum dedim çok şaşırdım. Bu ay adetim gecikti her zaman saat gibi işleyen mekanizmam şaştı. 4 gün durdum sabah ilk idrarla lauboquick gebelik testi yaptım ikinci çizgi biraz silik çıktı. Umarım bu pozitif demektir. Yarın sabah kan tahlili yaptıracağım.
Bu arada bu ay bende adet olduğum aylardan farklı olan şeyler: bir yere doğru uzanınca birden rahimde oluşan batma hissi adet olmadan önce durup dururken batmalar oluyordu ve az şiddetliydi, az adet sancısı normal adet sancılarından daha kısa sürüp geçiyor, göğüslerim adet gününe daha çok vakit varken büyüdü fakat onda da batmlar ağrılar gelip gidiyor her zaman çok ağrımıyor yani, mide kazınması ve mide yanması sık oluyor. neyse hayırlısı olsun...

sonuç ne canım çok merak ettim inşallah hamişsindir :21::21::21:

mrb..inş güzel bi haber alırsın inş bebeğin yanına gelmiştir..ben birşey sormak istiyorum..bizde 3 aydır deniyoruz..bu ay adet bitiminden itibaren gün aşırı deniyorz,son 3-4 gündür kasıklarım ağrıyor, sizin gibi yere uzanınca ağrılarım oluyor..sizin bu kasık batmalarınızı ne zamn hissttiniz?bide sarı akıntım var,adet tarihimi 20 si gibi bekliyorum..normal mi? bide göğüslerimde hiç bişiy yok,zaten aset olacağım zamanda olmazdı..acaba hamilelil olabilir mi?

Kizlarr selam
Baya olmus bu konuya bise yazilmayali.Anladigim kadariyla adet sancisi gibi sancilar olabiliyor sanirim.ben 22 sinde adet olcam merakla bekliyorum.normalde adetim cok sancili olur bu ay 7 8gun oncden batma seklinde basladi.suandada hafif hafif sizliyor.merak ettigim acaba adeti sancili olanlar hamile kaldigindada ayni sanci belirtilerini yasiyormu :/

merhaba kızlar bende sizin gibi çok araştırdım farkı ne nasıl anlıcam diye her ay da kendimi hamile sandım adet olunca yıkıldım ama çok sıradan bi laf olucak ama kişiden kişiye değişiyo mesela ben kıısaca kendimde ki farkları söliyim ben adet olmadan önce gögüslerim acayip şişerdi hamile kaldıgım ay hiç şişmedi hiç bişey yoktu o yüzden hiç ümit etmiyodum ve çok üşüyodum normalde vucut ısısı yükselir ateş basar diye biliyodum ama o ilerleyen zamnlarda oluyomuş , kasık batmaları oluyodu hafif hafif, mide bulantısı baş dönmesi falan yok yani
umarım yardımcı olabilmişimdir tez zamnda rabbim isteyen herkese kısmet etsin inş.
kahverengi lekelenmesi olan arkadaş adet olmassan bi test yaptır yerleşme kanaması yaşayanlar çok oluyomuş bende yumurtlama kanaması yaşadım

canım 2 haftalık hamilelik diye bişey yok son adet tarihinden itibaaren hesaplanıyo adet zamanın geldiğinde en az 4 haftalık hamile oluyosun şöle söliyim beklediğin adet günün gelmeden batma falan filan hiç birisi olmuyo 2 gün kala falan oluyo

merhaba kızlar bende sizin gibi çok araştırdım farkı ne nasıl anlıcam diye her ay da kendimi hamile sandım adet olunca yıkıldım ama çok sıradan bi laf olucak ama kişiden kişiye değişiyo mesela ben kıısaca kendimde ki farkları söliyim ben adet olmadan önce gögüslerim acayip şişerdi hamile kaldıgım ay hiç şişmedi hiç bişey yoktu o yüzden hiç ümit etmiyodum ve çok üşüyodum normalde vucut ısısı yükselir ateş basar diye biliyodum ama o ilerleyen zamnlarda oluyomuş , kasık batmaları oluyodu hafif hafif, mide bulantısı baş dönmesi falan yok yani
umarım yardımcı olabilmişimdir tez zamnda rabbim isteyen herkese kısmet etsin inş.
kahverengi lekelenmesi olan arkadaş adet olmassan bi test yaptır yerleşme kanaması yaşayanlar çok oluyomuş bende yumurtlama kanaması yaşadım

canım yumurtlama kanaması nasıl bır sey bıraz anlatırmısın benımde adetım gelmesıne bır hafta var ve göguslerim acıyo şişti ve kasıklarım agrıyor normalde adetım gelmeden ıkı gun once olurdu . bende histeroskopi oldum iki ay önce

X