2013 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

anlamaz mıyım ya benımkıde afedersın yaydı kıçını oturdu:KK47: off onlar yuzunden sutum gıttı yetmıyo mama verıyorum mecburen kızıma. ama iş eşte bıtıyo malesef hayal kırıklığına uğradım o yonden. eşim çok uzdu benı çok..eğer sezeryan doğum yapmasaydım yanı o acıları cekmeseydım ( 2 hafta kalkamadım yataktan) almış bavulumu gıtmıştım bıle ama yapamadım bebeğimi vermezse karakola gıdecek gucum yoktu. ayağa kalkamıyodum duşun. boşanmayı düşündüm eşim ıstemedı şimdi toparlanmaya çalışıyoruz ama kırılan kalp bır daha eskı halıne gelmıyo malesef cok soğudum eşimden ve ailesınden

İçim parçalandı ya, ya çocuğumu vermezse sözüne :KK43: Bir anne böyle bir düşünceyle başbaşa bırakılır mı yaa. Allah güzel günler göstersin bebeğine de sana da.

oglusum pamukcuk olduuuuu 2 ay olmaya 9 gun kaldııı nasıl gecer bı fıkrınız varmıı ?
karbonatlı suyla sıl nm ben arkadasların tavsıyesıyle basamıtım dr da aynı seyı soyledıbırde ılac verdı adı mıkostatın damla,azaldı bızımkı cok sukur
sodalı suyla temızle dıyolar ama dilinin ortalarına erısemıyozkı malesef. dr bana mikostatın verdı cnm gunde 3 kez damlatıyorum ağzına
bana da aynı ılacı verdı dr ,ama once karbonatlı suyla ınce tulbent gıbı bezle sıl dedı,oyle yapıyorum

İçim parçalandı ya, ya çocuğumu vermezse sözüne :KK43: Bir anne böyle bir düşünceyle başbaşa bırakılır mı yaa. Allah güzel günler göstersin bebeğine de sana da.
bı anne baska nasıl bı tehdıt yasarkı bundan kotu,benım esımde bı gece bebegımı besıgınden alıp odaya goturdu benı odaya lmadı hayatımda hıcbı an unutmayacagım bunu,ölmek ıstedım bu kadar buyuk bı acı yok,sevdıgım adamdan o gun nefret ettım

ayşeciğim sendemi burdasınnn
naber nasılsın :)
benim kızçe uyandı tekrar gelecem :d

hamdolsun canım
canım bende anca bugun gırebıldım suan bızıklanıyo buvvv gıggg lar ucusuyo evımızde
cok sukur verene rabbım eksıklıgını gostermesın
sen nasılsın kacgunluk oldu bebısın

oglusum pamukcuk olduuuuu 2 ay olmaya 9 gun kaldııı nasıl gecer bı fıkrınız varmıı ?

Benim oglumda olmustu göğsünü temiz tut terli olmamasına dikkat et her emzirmeden önce sil bir de ellerini yıka emzirmeden önce hemen geçiyor benimki gogsumun terinden olmustu onu farketim

bı anne baska nasıl bı tehdıt yasarkı bundan kotu,benım esımde bı gece bebegımı besıgınden alıp odaya goturdu benı odaya lmadı hayatımda hıcbı an unutmayacagım bunu,ölmek ıstedım bu kadar buyuk bı acı yok,sevdıgım adamdan o gun nefret ettım

Aman Allahım neler yaşadınız canlarım böyle ya :KK43: İnşallah geçmiş gitmiştir. Çok üzüldüm.

kızlar sutunu sagan annelere bı sorum olcak,
ben el pompası aldım gayet güzel sağım yapıyor basta becerememıstım hemen umıtsızlıge kapıldım ama sonra sağmayı basardım ve gecelerı sağım yapıyorum cunku bebegım sagdıgım sutu kasıkla ıcmıyo ,o yüzden gunduzkı sutu sağmadım hıc ama sağmaya baslıycam bebegımın emmedıgı gogsumu sagıcam,
yalnız gunduz az mıktarda sagdıgım ıcın dırek poşete koymak yerıne kucuk bıberonla buzdolabına koyuyorum ıcerse dıye eger ıcmezse mecburen saatı gecınce dokuyorum,yalnız bı sorunum var sut ıkı katmana ayrılmış oluyor bu bozulduğu anlamına mı geliyor?halbukı yenı sagdıgım sut neden altı sut ustu yag gıbı sankı cokmus gıbı oluyor?

2.sorum ıse ben gece tek gogsumu emzırıp dıgerını sagdıgımda 150 ml den fazla sut çıkıyor bu sutu lansınohun posetlerıne koyup dondurucuya atıyorum ama bebek bu mıktarın hepsnı ıcebılır mı ?su an ıcın degıl 2-3 ay sonrası ıcın kullanıcam, posetın uzerınde 180 ml lık lımıt var o kadar doldurulabılyor mu bu poşetler?

canım öncelikle maşallah diyorum sana ne güzel sütün baya çok benim iki göğsümden toplam 120 ml çıkıyo ve bu artmış hali ilk başlarda 20 ml çıkıyordu toplamda çok şanslısın gerçekten bu arada sütün yağı ve sulu kısmı ayrılıyo o bendede oluyo bozulduğundan değil yani bence poşetlere 150 ml yapabilirsin bebeğin için yeterli olur

ben sağıp dolaba koyduğum için max. 6 saat içinde içiriyorum doktorumda öle söyledi buzlukta 6 ay dedi ben 120cc olarak ayarlayıp donduruyorum sütümü dolapta yağı üstünde olması normal ne güzel işte sütün yağlı sevin bence :)150cc koyabilirsin benim kızım 2.5 aylık olcak 120cc içiyordu biberonla sütümü ilk andan itibaren meme mama şeklinde besliyordum kızımı başta sütüm yetmiyordu sonra her emzirmeden sonra sütümü sağdım şükür çoğaldı 23 aylık bi kızım daha var gün içinde çok yorulursam mesela gece 12de emziriyorum 3 saat uyuyor yada ne zaman ağlarsa eşim beni kaldırmıyor gece 1 kez biberonla o veriyor sütümü bende kesintisiz uyuyup dinleniyorum benim derdim çalışırken içeceği sütü ayarlamak ben poşetlediğim sütlerin üstüne etiketle tarih yazıyorum beslerken önce eski sütü içsin diye bu aralar kızım biberonu istemiyor ama alışması şart işe başlıcam emniyette çalışıyorum uzun saatler beni göremeyeceği zamanlar olacak biberonu istememesinin nedenide dün ateşlendi doktora gittik iştahsız dedim idrar yolu enfeksiyonu geçiriyormuş ilk kızım enfeksiyondan memeyi bırakmıştı eşim bi yol buldu bi öğün emziriyorum ikinci öğün ağlayınca önce emziğini veriyorum biraz pışpışlayıp biberonu veriyorum içiyor hastalığı geçince düzelir diye umut ediyorum ve uyuyor az emiyor hastalıktan biberonla dengelemez kilosunu düşürürsem yada almazsa hast yatacak kandırıp doyuruyoruz bizde kaşıkla sütümü yoyuyor içemiyor biberonla zaten çocuk normalden fazla içer ne içtiğini bilmez kaşıkla azıcık içip doyuyor
Süt iznimiz olacagi için ek görevlere yazmazlar dimi sizin ikinci bebek ya biliyorsunuzdur diye sordum
anlamaz mıyım ya benımkıde afedersın yaydı kıçını oturdu:KK47: off onlar yuzunden sutum gıttı yetmıyo mama verıyorum mecburen kızıma. ama iş eşte bıtıyo malesef hayal kırıklığına uğradım o yonden. eşim çok uzdu benı çok..eğer sezeryan doğum yapmasaydım yanı o acıları cekmeseydım ( 2 hafta kalkamadım yataktan) almış bavulumu gıtmıştım bıle ama yapamadım bebeğimi vermezse karakola gıdecek gucum yoktu. ayağa kalkamıyodum duşun. boşanmayı düşündüm eşim ıstemedı şimdi toparlanmaya çalışıyoruz ama kırılan kalp bır daha eskı halıne gelmıyo malesef cok soğudum eşimden ve ailesınden

Bu eşler neden anneleri gelince sapıtıyorlar acaba bnmki de bana küsmüstü dogum yaptım evde şenlik havası olmasi gerekirken eşim surat yapiyordu bana buz gibi davraniyordu sevinemedim bile bebegime doğru düzgün ve ben de bunu hiç unutmucam daha neler var da neyse hatirlamaya değmez Allaha Şükür artık yapmıyor bnm bebegime de sıra sıra annemle kv bakacak bakalım ne sıkıntılar yaşayacağım...

Kızlar buz tam 2 aylık olduk bugün vve bnm kızım bugün coştu oyun halisinda bir oynadi bir kikirdadi ki artik baya baya gülüyor sesler çıkarıyor aguluyor bağırarak harikaydı bugün yaa çok güldürdü bizi çok da mutlu etti bebegimizi izlemek cok güzeldi öyle cıvıldarken

Kızlar buz tam 2 aylık olduk bugün vve bnm kızım bugün coştu oyun halisinda bir oynadi bir kikirdadi ki artik baya baya gülüyor sesler çıkarıyor aguluyor bağırarak harikaydı bugün yaa çok güldürdü bizi çok da mutlu etti bebegimizi izlemek cok güzeldi öyle cıvıldarken

Benim bicirik yarin iki aylik olicak.senin bebisle.birbgun araasi var

guzel anneler naslsnz?2aylık asımızı oldk prsmbe gunu 6kg 62 cm cıktı cok sukur bebıslerımz buyuyo ılk doğduğu fotolara baktık gecen ne kadr kucukmus:)

Aman Allahım neler yaşadınız canlarım böyle ya :KK43: İnşallah geçmiş gitmiştir. Çok üzüldüm.
gecmıs gıbı davranıyoruz cn artık yapacak pek bısey yok bebegım var cunku mecburum yalnızca onun için...
canım öncelikle maşallah diyorum sana ne güzel sütün baya çok benim iki göğsümden toplam 120 ml çıkıyo ve bu artmış hali ilk başlarda 20 ml çıkıyordu toplamda çok şanslısın gerçekten bu arada sütün yağı ve sulu kısmı ayrılıyo o bendede oluyo bozulduğundan değil yani bence poşetlere 150 ml yapabilirsin bebeğin için yeterli olur
cnm cok sukur dıyeyım :nazar:o kadar derdımın arasında Allahım sutumu korudu bebegım ıcın,sagdıkca artar dıyolar benım pompa manuel 10-15 d da bu mıktarı sagabılıyorum, ama emırdıgım gogsumden 10 ml anca cıkıyordur cıkaramıyoum ,pompadan olsa dıgerıde az cıkar dıyorm ama bebıs de tamamen bosaltamaz kı,ıns senınde cok cok olur sutun hepımızın bol sutu olsun ıns

Son düzenleme:

Cahilligime ver bisey sorucam iki aylik bebegin oyun halisinda nasil oynadi yav.nesi dikkatini cekti.oyun halisinin ustune bebisi nassil koydun yuzustumu sirtustumu.

Dişlerimi fırçalar saçlarımı uzun uzun tarayabilirdim... Kesintisiz düşüncesiz uyuyabilmenin kıymetini bilmezdim. Evimi her gün temizlerdim. Hatta süsler püsler küçük dekorasyon oyunları yapardım. Evimi dağıtacak şeylerin küçük oyuncaklar yırtık kağıtlar olacağı aklıma bi...le gelmezdi... Saksılarımın zehirli olup olmadığını düşünmemiştim bile. Ya da... banyoda duran el sabununun bir içecek gözüyle görülebileceğini... Anne olmadan önce... Üzerime bu kadar işeneceğini kusulacağını ve daha da ilginci bundan rahatsız olmayacağımı bilemezdim. Gaz çıkartmanın eğlenceli tarafını göremezdim. Anne olmadan önce... Ağlayan bir bebeği aşısı yapılsın ya da test için kan alınacak diye böğüre böğüre kucağımda sıkabileceğimi bilmezdim. Ağlamaklı gözlere bakıp ağlayabileceğimi minik bir tebessümden büyük mutluluklar yaşayabileceğimi düşünemezdim. Saatlerce uyuyan bir bebeği seyretmek için uyanık kalabileceğimi... Anne olmadan önce... Kalbimin vücudumun dışında bir yerlerde olabileceğini... Aç bir bebeği doyurmanın insanın ruhunu nasıl doyurabildiğini.. Bir anne ile çocuğunun arasındaki bağın göbek bağından çok daha sağlam olduğunu... Bu kadar küçük bir bedenin bu kadar büyük bir huzur verebileceğini... Düşünemezdim. Anne olmadan önce... Bütün bir gece boyunca hatta geceler boyunca her şeyin yolunda gidip gitmediğini kontrol etmek için 10 dakikada bir uyanacağıma... Kapılardan nefes sesi dinleyeceğime... Başkasının öksürüklerinin ciğerimi parçalayabileceğine... Bir insan öpücüğünün kesilen parmağımın acısını dindirebileceğine... İnanamazdım...
Alıntıdır..

Cahilligime ver bisey sorucam iki aylik bebegin oyun halisinda nasil oynadi yav.nesi dikkatini cekti.oyun halisinin ustune bebisi nassil koydun yuzustumu sirtustumu.
Yüzüstü yatirinca oynayamaz zaten küçük daha bir tane pilli oyuncagi var tırtıl ona dokununca ışıkları yanıp sönüyor bir de cingirak kurbağasi var onlari ellerini oynatinca dokunabilecegi düzeyde astim cinladikca müzik caldikca gülüyor aguluyor çıldırmış gibi inan diger odadan duyuyorum agusunu maşallah kızıma:-)
Dişlerimi fırçalar saçlarımı uzun uzun tarayabilirdim... Kesintisiz düşüncesiz uyuyabilmenin kıymetini bilmezdim. Evimi her gün temizlerdim. Hatta süsler püsler küçük dekorasyon oyunları yapardım. Evimi dağıtacak şeylerin küçük oyuncaklar yırtık kağıtlar olacağı aklıma bi...le gelmezdi... Saksılarımın zehirli olup olmadığını düşünmemiştim bile. Ya da... banyoda duran el sabununun bir içecek gözüyle görülebileceğini... Anne olmadan önce... Üzerime bu kadar işeneceğini kusulacağını ve daha da ilginci bundan rahatsız olmayacağımı bilemezdim. Gaz çıkartmanın eğlenceli tarafını göremezdim. Anne olmadan önce... Ağlayan bir bebeği aşısı yapılsın ya da test için kan alınacak diye böğüre böğüre kucağımda sıkabileceğimi bilmezdim. Ağlamaklı gözlere bakıp ağlayabileceğimi minik bir tebessümden büyük mutluluklar yaşayabileceğimi düşünemezdim. Saatlerce uyuyan bir bebeği seyretmek için uyanık kalabileceğimi... Anne olmadan önce... Kalbimin vücudumun dışında bir yerlerde olabileceğini... Aç bir bebeği doyurmanın insanın ruhunu nasıl doyurabildiğini.. Bir anne ile çocuğunun arasındaki bağın göbek bağından çok daha sağlam olduğunu... Bu kadar küçük bir bedenin bu kadar büyük bir huzur verebileceğini... Düşünemezdim. Anne olmadan önce... Bütün bir gece boyunca hatta geceler boyunca her şeyin yolunda gidip gitmediğini kontrol etmek için 10 dakikada bir uyanacağıma... Kapılardan nefes sesi dinleyeceğime... Başkasının öksürüklerinin ciğerimi parçalayabileceğine... Bir insan öpücüğünün kesilen parmağımın acısını dindirebileceğine... İnanamazdım...
Alıntıdır..

Cooook güzel bir yazı bu yaa:'(

Arkadaşlar iyi akşamlar
Benim bir sorum olacak içinizde kurmalı dönence alan varmı ya da bilgisi olan. Kurunca kaç dakika gidiyor çok az sürüyorsa hiç işime yaramaz. Bu konuda bilgilendiren arkadaşım olursa sevinirim.

Arkadaşlar iyi akşamlar
Benim bir sorum olacak içinizde kurmalı dönence alan varmı ya da bilgisi olan. Kurunca kaç dakika gidiyor çok az sürüyorsa hiç işime yaramaz. Bu konuda bilgilendiren arkadaşım olursa sevinirim.

Ben oyun halısının dönencesini kullanıyorum. Çok güzel dikkatini çekiyor, hatta uyutuyor. Ama müziği 8 dakika. Daha uzun olanları var mı bilmiyorum. Ben de projektörlü dönence arıyorum ama çok pahalı diye emin olamıyorum.

annişler yardım edin nolur kızım iki gündür gündüz uykuya dalar gibi olunca sıçrıyor ve ağlayarak kakkıyor.çok korkuyorum onu böyle görünce

X