2013 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

acaba 2 çay kaşığı ıhlamur kaynatsam iyi gelir mi ki?

Öksürük için sordum bunu yazdılar. Ihlamur için nedesem yalan olur.ihlamur grip nezle de kullanıyorum kendim için.bir yerde okudum kadin çocuğu hastaneye götürmüş öksürüğü varmış doktorda oksurerek balgami bu şekilde atar cigerlerde sorun yok.bağışıklığıni guclendirmek için propolis al demis aktardan göndermiş kadini :KK1: cocuk kac yasinda bilmiyorum ama doktor cok barinamamis o hastanede.sonra sormayi da unuttun kadina ozel mi devlet doktorumu diye. Oksuruk şurubu nu bazi doktorlar onermiyor öksürük vücudun bir tur savaş mekanizmasiymis.tabi bazi ozel durumlar haricinde ..işte böyle oku oku sonra kendi akil süzgecinden geçir sonra uygula.

Aynen benim oğluşumun da kafası terliyo özellikle emzirirken..kızlar bide bişi sorcam bi sitede okudum meyve suyu değil de meyve püresiyle başlancakmış ek gıdaya..kafam karıştııı..:KK52:

bn suyuyla basladim daha erken gibi geliyo bana bnm kizim daha kasigi.bile biberon gibi itip yemeye calisiyo ama bi denemek.lazim puresini de..daha faydali sanki.bnmde kafam karisti:)))

bn suyuyla basladim daha erken gibi geliyo bana bnm kizim daha kasigi.bile biberon gibi itip yemeye calisiyo ama bi denemek.lazim puresini de..daha faydali sanki.bnmde kafam karisti:)))

Bana da suyuyla baslmak iyi gibi sanki cunku daha tam 6 ayini bitirmediler.anne sütü sıvı mama da sivi yani tam bilememekle beraber yorumum bu sekilde

bnce sen dikkat et yatarak emzirme gece uyku hali belli mi olur allah korusun..bnde ilk zamanlar oyle yapiodum esim kac kere cocugun.kolunu bacagini kurtarmis benden.guya fikkatliyim tetikteyim:KK43:( sonra korktum bnde.yinede sen bilirsin cnm

Haklısın galiba bunun için bebislerin biraz daha büyümesini beklemek gerekiyo bende dayanamiyoru, ışte cok keyifli geliyo onunla uyumak

Haklısın galiba bunun için bebislerin biraz daha büyümesini beklemek gerekiyo bende dayanamiyoru, ışte cok keyifli geliyo onunla uyumak
Ben gece beraber uyuyoz arada bu teklif genelde esimden gelir.ben o gece uyuyamiyorum dogrudurust korkuyom birtarafina bisey olur diye. Ama sabah esim gittikten sonra onu yanima yatiriyom ellerini tutyom oyle uyuyom amaaaa cok guzel hir duyguuyaaavv

11 Eylulde 4 aylik olacak olan bebeğimin azi dişleri çıkıyor sanırım, şaşkınım! Çok erken değil mi? Üstelik ön dişlerden önce azılar... aranizda boyle bir durum yasayan varmi acaba? Tesekkurler

Doktor başlangıç demiş bide alerjik olabilr 6 aya kadar koruyucu veremiyorum demiş bi kaç ilaç yazmış 8 kilo olmuş,d vitaminini kesin bıngıldağı biraz erken kapanmaya başlamış demiş ben zaten sürekli unutuyordum d vitaminini vermeyi ama içime şüphe düştü erken kapanmasıyla ilgili hiç iyi şeler okumadım internette :KK14:

canım ben baştan beri d vitaminini eksiksiz veriyorum 4 damla demişti doktor sağlık ocağına gittiğmizde 2 aylık kontolünde sanırım kapanmaya başlamış gibi birşey dedi 3 e indirin damlayı dedi kendi doktorumuzda gerek yok dedi 4 devam ettim şimdi ben de şüphe oluştu bu ay sorcam tekrar sağlık ocağına gerçi kendi doktorumuz her gittiğimizde kontrol ediyor bilemiuorum gecen ay sağlık ocağında 0,5 dedi ölçümüne kapanmak üzere dedi bunun kötü birşey olduğunu bilmiyordum bende

bisi sorcam acaba sizinde bebislerinizin kafasi terliyor mu?bnm kizimin ozellikle uyurken kafasi cok terliyor bildigin islaniyor bu uzun zmndir boyle.vucudunda olmuyo ter sadece kafasinda

bizimkinin kafası ağladığında terliyor ama ayakları çok terliyor çok da giydirmiyrum iki kat fazla mı geliyor acaba alttaki çorap hafif nemli oluyor

Ramiznur ordamisin cnm telden girdigim icin aktifleri gormuyorum senin aktif oldugunu haziran temmuz topine yazarken gordum nasilsiniz oglusun prensesin nasil cnm iki cocuk gunler cok yogun dimi

Ben gece beraber uyuyoz arada bu teklif genelde esimden gelir.ben o gece uyuyamiyorum dogrudurust korkuyom birtarafina bisey olur diye. Ama sabah esim gittikten sonra onu yanima yatiriyom ellerini tutyom oyle uyuyom amaaaa cok guzel hir duyguuyaaavv

beraber uyuma keyfi bambaşka bencede ben arada eşim işe gittikten sonra yanıma alıyorum uyandığında bizim yatağa geçince ben de yanına yatınca bana bir gülücük atıyor sonra uyuyor:KK1:anlıyor sanırım farkı, yanıma aldığımda ben mum gibi yatıyorum ama yine de çok keyifli oda daha uzun uyuyor yanımda olunca

Slm arkafaslar bnm oglusta 13 eylulde dogdu bu bingildak olayi gecn gun dikkatimi cekti sanki cok azalmis gibi geldi doktorada sorucam bakalim ins sorun yoktur kafa capi kac sizinkilerin bide 3.ay kilo 5990 boy 59 bas cevresi 39du sutum yetmiyo mama veriyorum ama ax veriyorum doktora danisicam sut ve mama verenler emzirdikten sonra kac cc mama veriyosunuz

Slm arkafaslar bnm oglusta 13 eylulde dogdu bu bingildak olayi gecn gun dikkatimi cekti sanki cok azalmis gibi geldi doktorada sorucam bakalim ins sorun yoktur kafa capi kac sizinkilerin bide 3.ay kilo 5990 boy 59 bas cevresi 39du sutum yetmiyo mama veriyorum ama ax veriyorum doktora danisicam sut ve mama verenler emzirdikten sonra kac cc mama veriyosunuz

bende mama takviyesi yapıyorum ama değişyor bazen günde 90 cc yatmadan önce veriyorum bazen bu iki öğüne çıkıyor mesela dün sabah da verdim 60 cc adet olduğum için bu dönemlerde sütüm azalıyor daha çok vermek zorunda kalıyorum aslında hiç istimezdim sütüm de o kadar çoktu ki kısmet böyleymiş ne yapalımm

Kızlar ek gıda konusu konuşulmuş, ben de kendimce fikir ve tecrübelerimi paylaşmadan edemedim. Annem ablamla ikimize 2 yaşına kadar anne sütünden başka bir şey vermemiş. Adet öyleydi kızım diyor :) Bence o kadar sürmemiştir, yani 2 yaşında bir çocuk kendi mutfağa gidip alır ne bileyim :) Ama sonuçta oldukça uzun süre ek gıda vermemiş her şekilde.
İlk oğlumda 5. ayda ek gıdaya başladım ve 6 aylık olduktan sonra düzenli ara öğünleri verdim. Çok da iştahlı olan oğlum 1 yaşına yaklaştığında beni sadece zevk için emiyordu, sütüm o kadar azalmıştı yani. İkinci oğlanda annemden bu anlattıklarımı duyunca kendi kendime karar verdim. Meyveler ilaçlı gübreli, sebzeler desen ayrıca hormonlu. Yumurtalar çiftlikte gdolu mısırla beslenen tavukçuklara hormon vererek ve sürekli ışığa maruz bırakılarak günde iki kere yumurtlatılarak üretiliyor. Et desen besi hayvanlarını ahırlarından çıkartmadan semirtip kesiyorlar. Süt desen, memlekette güvenerek aldığımız köylünün sütüne bile bozulmayı önleyici madde koyduğunu anlayıp illallah ettik.
Eee, bu kadar riski erkenden çocucağızımın minik karaciğerlerine yükleyeceğime hiç değilse kendi karaciğerimden geçmiş sütümü vereyim bir sene dedim. Öyle de yaptım. Emzirmenin dışında tadına alışması için meyve ve yaşına uygun yemeklerden yedirdim ama kesinlikle ilkindeki gibi, aman kuşluk öğünü geldi, şimdi ne yese, ikindi öğününe yoğurt mayalamadım tüh falan demedim. Yani her şey tadımlıktı. Bir yaşından sonra kendisi de talep ettiği için yavaş yavaş arttı ek gıda alımı ve 18-19 aylıkken masada oturup kendi eliyle yemek yiyordu oğlan. Yani öyle yemeye alışmasında da sorun yaşamadım.
Benim tavsiyem eğer sütünüz yetiyorsa ve gelişimi de iyiyse bebeklerinize ek gıdaya geçmek konusunda acele etmeyin. Doyması için değil alışması için verin sadece.

Aynen benim oğluşumun da kafası terliyo özellikle emzirirken..kızlar bide bişi sorcam bi sitede okudum meyve suyu değil de meyve püresiyle başlancakmış ek gıdaya..kafam karıştııı..:KK52:

kizim 4 ocakta 4 aylik olacak 1 haftadir milupa sutlu princli mama yediriyorum kasikla gece yatmadan yarim cay bard kadar sulu bi sekilde kati degil meyve suyunuda veiyorum 4.5 hatta 5 aylik olasiya kadarda pure vermicem tikanabilir ilk kizimdada 5 aylikken baslatti doktor muz corba yiyordu4.5 ay civari cicibebe veriyordum

ilk kizim emmeyi birakip uykuda emince cok zorluk cekmistik ama kilo alimi iidi ona ragmen doktorum emzir ama gidadanda vitamin almasi gerek dedi belli bi aydan sonra anne sutu tek olmaz demisti bende ii ki dinledim dedim ve ikinci kizimada aynen uygulayacam ki sut suan sinirda. ilk kuzum 5 aylikken yemeye basladi herseyi 6 aylikken sehriye corbasi filan iciyordu ezmeden balik tavuk yiyordu cigneme yutma sorunu yasamadim ki ay grubu rondodan gecmeden yutamazdi kasar kemirmeye bayilirdi 2 yasinda kendim yedirmeyi birakali yil oldu ve ben kahvalti ve gece muhallebisine hic devam sutu koymadim yogurt icinde tabi doktorum siddetle tavsiyesiyle keci sutu kullandim

canım ben baştan beri d vitaminini eksiksiz veriyorum 4 damla demişti doktor sağlık ocağına gittiğmizde 2 aylık kontolünde sanırım kapanmaya başlamış gibi birşey dedi 3 e indirin damlayı dedi kendi doktorumuzda gerek yok dedi 4 devam ettim şimdi ben de şüphe oluştu bu ay sorcam tekrar sağlık ocağına gerçi kendi doktorumuz her gittiğimizde kontrol ediyor bilemiuorum gecen ay sağlık ocağında 0,5 dedi ölçümüne kapanmak üzere dedi bunun kötü birşey olduğunu bilmiyordum bende

Ben artık kullanmıcam canım sende bi sor doktoruna ne diyecek bakalım.

Canim telefondan alinti yapamadin benm kiziminda alt sag azi disi 2bucuk ayliktan beri bembeyaz odemli Dr.damak yapisida olabilir dedi ust derisi sallaniyo gibi duruyor.ilk gorunce bizde cok sasirdik.dr.bekleyip gorelim dedi😊5gun snra 4aylik olacagz AMA kizimn agzindan tukuruk akmiyo o kadar fazla ki kendisi tukuruyo😊herseyi isiriyor.gunde 4sefer kiyafet degisiyoruz

bende oyle yapıyom eşim gıdınce uyanırsa yanıma alıyom çok guzel bı duygu ya:KK1: zaten ayrı yatamam aynı odada beşiğinde yatıyo

Şahsi dusuncem ek gıdaya geciceksen arkadaşlar rin dedigi gibi elma suyu havuc suyu yaapabilrisin.doyurucu olsun dersen face de ek gıda diye grup varmis.ordaki tecrubeli annelerin den deneyimlerinden yararlanbilirsin.sana soylemisken bende bakam on hazırlık olsun benim içinde :KK1:

gelin gelin ordaki gurupta bebeişler neler yiyor neler
benimki bence yemez ama yinede tıkıcam bakalım inşallah :)))))

X