2013 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Slm arkafaslar bnm oglusta 13 eylulde dogdu bu bingildak olayi gecn gun dikkatimi cekti sanki cok azalmis gibi geldi doktorada sorucam bakalim ins sorun yoktur kafa capi kac sizinkilerin bide 3.ay kilo 5990 boy 59 bas cevresi 39du sutum yetmiyo mama veriyorum ama ax veriyorum doktora danisicam sut ve mama verenler emzirdikten sonra kac cc mama veriyosunuz

cnm ben malesef başından berı mama takvıyesı verıyorum.şöylekı 3-4 saatte bır 90lık içiyo.ama içtıkten 1,5 saat sonra meme istiyo yada 2 saat sonra.bazen 90 lık ıçmıyo sütüm tutuyo herhalde 60da bırakıyo bazende 90 yetmıyo anlamıyorum
bızde 4 ay aşımızı olduk geldık.kan damlası başlancakmış onu verdıler

Ben artık kullanmıcam canım sende bi sor doktoruna ne diyecek bakalım.

cnaım nette araştırdım sen bence kesme 1 yaşına kadar kullanmak gerekiyormuş bide bizimkiler kış bebeği güneşe çıkarılsa bile dvit fazlası varsa güneş ışığı yıkıyormuş diye okudum bence doktoruna bir danışş

Merhaba bende yeni üye olanlardanım ama uzun zamandır siteyi yakından takip etmekteyim.. 3 aylık bir kız bebeğim var, sizlere birşey danışmak istiyorum benim kız her gün bir kez kakasını yapıyor bunda bir sıkıntı yok ama kakayı her yapışında ensesine kadar yapıyor:) ve ben her seferinde çocuğu yıkamak zorunda kalıyorum sanırım her bebekte olmuyordur dimi bezimi bağlayamıyorum acaba?? Bebeğim 6 kilo 61 cm boyunda ..

bende mama takviyesi yapıyorum ama değişyor bazen günde 90 cc yatmadan önce veriyorum bazen bu iki öğüne çıkıyor mesela dün sabah da verdim 60 cc adet olduğum için bu dönemlerde sütüm azalıyor daha çok vermek zorunda kalıyorum aslında hiç istimezdim sütüm de o kadar çoktu ki kısmet böyleymiş ne yapalımm
Cvp icin saol cnm bende gunduz bi kere 90cc gecede yatmadan once 90cc veriyorum gece sutum doluyo boylelikle sabaha kadarda 3 kere emiyo kismet cnm bnm ilk oglumda hic mama vermeden 6 ayi bitirmistim sonrada ek gidaya basladik zaten bunda yeterli olmadi dedigin gibi kismet bukadar

kizim 4 ocakta 4 aylik olacak 1 haftadir milupa sutlu princli mama yediriyorum kasikla gece yatmadan yarim cay bard kadar sulu bi sekilde kati degil meyve suyunuda veiyorum 4.5 hatta 5 aylik olasiya kadarda pure vermicem tikanabilir ilk kizimdada 5 aylikken baslatti doktor muz corba yiyordu4.5 ay civari cicibebe veriyordum

ilk kizim emmeyi birakip uykuda emince cok zorluk cekmistik ama kilo alimi iidi ona ragmen doktorum emzir ama gidadanda vitamin almasi gerek dedi belli bi aydan sonra anne sutu tek olmaz demisti bende ii ki dinledim dedim ve ikinci kizimada aynen uygulayacam ki sut suan sinirda. ilk kuzum 5 aylikken yemeye basladi herseyi 6 aylikken sehriye corbasi filan iciyordu ezmeden balik tavuk yiyordu cigneme yutma sorunu yasamadim ki ay grubu rondodan gecmeden yutamazdi kasar kemirmeye bayilirdi 2 yasinda kendim yedirmeyi birakali yil oldu ve ben kahvalti ve gece muhallebisine hic devam sutu koymadim yogurt icinde tabi doktorum siddetle tavsiyesiyle keci sutu kullandim
Esracim yazini okuyunca cok ozendim cnm bnm 34aylik bi oglum daha var rabbim bagislasin hepimizinkini bu yemek konusunda cok sikintiliyiz suan herseyi yemesi gerekirken hep putursuz yemek verebiliyorum katilari geri cikariyo ama ekmek falan alip cigneyip yutabiliyo bnm verdiklerimi cignemiyo direk yuttugu icinde puturlu olunca cikariyo ben de her ek gidaya baslayan anne gibi ilk zamanlar ezdim verdiklerimi ama sonra sonra kati veremedim hic nolur bana neler yedirdigini nasil verdigini detayli yazarmisin bu oglumdada ayni seyleri yasamak istemiyorum her ogunu dusunmek surekli ina ozel yemej yapmak ve herkesin cocugu dolma makarna kofte yerken sadece uzulerek izlemekten cok yoruldum ne yapabilirim fikir verirsen cok sevinirim cnm kusurabakma bu konuda cok dertliyim Allah saglik versin en basta tabi ama herseyden gida almasi gerikrken biz tekduxe besleniyoruz artik catali batirip yedirmek istiyorum sanki hep boyle gidicekmis gibi geliyo bazen:KK43:kafani sisirdim
cnm ben malesef başından berı mama takvıyesı verıyorum.şöylekı 3-4 saatte bır 90lık içiyo.ama içtıkten 1,5 saat sonra meme istiyo yada 2 saat sonra.bazen 90 lık ıçmıyo sütüm tutuyo herhalde 60da bırakıyo bazende 90 yetmıyo anlamıyorum
bızde 4 ay aşımızı olduk geldık.kan damlası başlancakmış onu verdıler

4.ay kontrolunde bakalim ne dicek doktorumuz cvp icin saol cnm

Merhaba bende yeni üye olanlardanım ama uzun zamandır siteyi yakından takip etmekteyim.. 3 aylık bir kız bebeğim var, sizlere birşey danışmak istiyorum benim kız her gün bir kez kakasını yapıyor bunda bir sıkıntı yok ama kakayı her yapışında ensesine kadar yapıyor:) ve ben her seferinde çocuğu yıkamak zorunda kalıyorum sanırım her bebekte olmuyordur dimi bezimi bağlayamıyorum acaba?? Bebeğim 6 kilo 61 cm boyunda ..

sorma benımkıde 2-3 seferdır oyle yaptı. ama dıkkat ettımde hep oyle yaptıgında kucağımdaydı.ondanmı oldu acaba.bez mevzusuna gelınce....hanı bezlerın yan kenarları varya mesela ben onları ıce doğru kıvıryordum dr yanlış bağlıyorsun bunlar dışarda olcak yoksa sızar dedı.ama yanlış bağlarken boyle bı sorunla karşılaşmamıştım.sadece iz yapıyordu tabı şimdi drun dedii gbı bağlıyorum

hepsini biriktirip yapiyorsa ondan kaynaklanıyor olabilir. Kac numara bez kullaniyosun.benim kizimda 6 kiloykn 3 numara kullandim.bez degistirmyi denedinmi.bide belki farkinda olmadan bel kismi asagida kaliyor dur.

kızlar bebısım gunde 4 defa sulu kaka yapıyor bu ıshalmı
normalmı bı akıl verın lutfen

Aile hekimim günde 7 8 kez ve uzeri kaka yaparsa ishal olur demisti.benim kizimin kakasi hep boyle civik bazen de su gibi.huzursuzlugu falan varmi. Genede bir doktora sor istersen

kızlar bebısım gunde 4 defa sulu kaka yapıyor bu ıshalmı
normalmı bı akıl verın lutfen

Bizdede olmustu doktorumuzla tel de gorustuk bol su icir 3 gunde gecmezse getir dedi gecti ilk kuzum 5 aylikti reflor toz vermisti doktor bi sor doktoruna normal degil

Bugün kontrolümüz vardı oglumun boy 66 kilo 6700 bas cevresi 41 olmus bu ay sadece 400 gr almışız sadece anne sütü veriyorum doktor sütün varken ek gıdaya başlamamız sacma dedi bir süre geceleri sag biberonla ver sık sık emzir loş ışıkta emzir büyüyor dikkati dagiliyo dikkatini dagitmayacak ortamlarda uzun emzirmeye çalış dedi 15 gün böyle devam edicaz yine güzel kilo almazsa anne sutuyle muhallebi falan yapmani tavsiye ederim dedi bide böyle deneyelim bakalım nasil olacak

Birde vücut gelisimine baktı iyi gidiyo dedi 15 gun sonra mama sandalyesi alıp 2. kademesinde kısa süreli otutturmaya baslayabilirsin dedi

Birde aşılarimızı olduk büyüdükçe farkindaligi artiyor bu sefer kiyameti kopardı icini ceke çeke oyle çok agladiki bi de doktordan muayene esnasında çok korktu yavrumm artık zor gecicek galiba doktor kontrollerimiz

Esracim yazini okuyunca cok ozendim cnm bnm 34aylik bi oglum daha var rabbim bagislasin hepimizinkini bu yemek konusunda cok sikintiliyiz suan herseyi yemesi gerekirken hep putursuz yemek verebiliyorum katilari geri cikariyo ama ekmek falan alip cigneyip yutabiliyo bnm verdiklerimi cignemiyo direk yuttugu icinde puturlu olunca cikariyo ben de her ek gidaya baslayan anne gibi ilk zamanlar ezdim verdiklerimi ama sonra sonra kati veremedim hic nolur bana neler yedirdigini nasil verdigini detayli yazarmisin bu oglumdada ayni seyleri yasamak istemiyorum her ogunu dusunmek surekli ina ozel yemej yapmak ve herkesin cocugu dolma makarna kofte yerken sadece uzulerek izlemekten cok yoruldum ne yapabilirim fikir verirsen cok sevinirim cnm kusurabakma bu konuda cok dertliyim Allah saglik versin en basta tabi ama herseyden gida almasi gerikrken biz tekduxe besleniyoruz artik catali batirip yedirmek istiyorum sanki hep boyle gidicekmis gibi geliyo bazen:KK43:kafani sisirdim

olurmu hic canim ilk denememiz 4.5 ay civari olmustu annem yedirmisti odum kopmustu tikanir diye 5 aylikken mutlaka biri yanimdaylen yedirdim annemler bana cok kizdilar sehriye corbasiyla kizimi alip beni odaya sokmamislardi 6 aylikken 7 aylikken kaynanama biraktim bi geldim kizim cubuk kraker yiyo soka girmist bi cesaret princli yogurt corbasi verdim derken yavastan agzina minik lokmalar sokmaya basladim et dolma ici filan zor surec ama bana kizim yardim etti tikanmadi yani tabi Allah korusun tikansalar napardim bilmiyorum cok fena panik atagimdir aa bide mini makarna hasla koy oglunun onune buyugun tabi mini patates filan tadini sevecegi seyler benim kizim kisir kabini gorsun oturur mam diye aglardi kisirci lakin 12 kilo ne zayif ne tombik

Saol cnm ins bukez bende rahat edrim yemek konusunda senin etraftsn desteginde iimis :KK66: bende 4.5 aylikken basliyorum ins bu kez erken baslicam hayirlisi
Dundn bero bisi verdim buyugume ama hala benden mama istemiyo ya nadil bi durumbu snlamiuorum bide ac birakin diuolar ya al iste ac ama tik yok senin kixin kac yasinda cnm biz subatta 36aylik olcaz tam 3 yas ve 14, 5 kilomuz bizimde fit biximkiler

Son düzenleme:
Saol cnm ins bukez bende rahat edrim yemek konusunda senin etraftsn desteginde iimis :KK66: bende 4.5 aylikken basliyorum ins bu kez erken baslicam hayirlisi
Dundn bero bisi verdim buyugume ama hala benden mama istemiyo ya nadil bi durumbu snlamiuorum bide ac birakin diuolar ya al iste ac ama tik yok senin kixin kac yasinda cnm biz subatta 36aylik olcaz tam 3 yas ve 14, 5 kilomuz bizimde fit biximkiler
ahh bazen kizim gunlrce yemek yemez kucukken zorla yedirirdim simdi imkansiz isterse ve secerek yer aralikta 2 yasina girdi o yemezdi ben aglardim bosladim simdi daha iiyiz

hepsini biriktirip yapiyorsa ondan kaynaklanıyor olabilir. Kac numara bez kullaniyosun.benim kizimda 6 kiloykn 3 numara kullandim.bez degistirmyi denedinmi.bide belki farkinda olmadan bel kismi asagida kaliyor dur.

Aile hekimim günde 7 8 kez ve uzeri kaka yaparsa ishal olur demisti.benim kizimin kakasi hep boyle civik bazen de su gibi.huzursuzlugu falan varmi. Genede bir doktora sor istersen
canım bu ıshal belırtısımı bılmıyorum ama kızım kaç gundur çok degıstı devamlı cığlık atıyo kucak ıstıyo uyuyamıyor gozlerı kıpkırmızı oluyo bugun sımdıye dek ıkı defa altını degıstırdım ..doktorumuz ızınlı
bizdede olmustu doktorumuzla tel de gorustuk bol su icir 3 gunde gecmezse getir dedi gecti ilk kuzum 5 aylikti reflor toz vermisti doktor bi sor doktoruna normal degil

canım doktorumuz yok ızınlı bı de ozel dr degıl devlet hast.goturuyorum

kızlar 4 aymız bitiyor kızım hala ne gündüz ne gece uyuyor hepimiz bittik artık uyku için önerebilceğiniz birşeyler var mı acaba

Rumeysa hn merhaba , 2 numarali bezi kullaniodum bugunden itibaren 3 numaraya gectim bugun daha iyiydi biraz kacirdi ama yikamak zorunda kalmadim gun gectikce daha iyi olacak eminim:)) tesekkurler..

sorma benımkıde 2-3 seferdır oyle yaptı. ama dıkkat ettımde hep oyle yaptıgında kucağımdaydı.ondanmı oldu acaba.bez mevzusuna gelınce....hanı bezlerın yan kenarları varya mesela ben onları ıce doğru kıvıryordum dr yanlış bağlıyorsun bunlar dışarda olcak yoksa sızar dedı.ama yanlış bağlarken boyle bı sorunla karşılaşmamıştım.sadece iz yapıyordu tabı şimdi drun dedii gbı bağlıyorum

ben simdi 3 numarali beze gectim biraz daha iyi baglarkende dedigin gibi arkasini ice kivirdim kakayi biraz tuttu gibi:)

Kızlar çok canım sıkılıyor çok bunaldim evde çocukla benim yakinimda destek olacak kimsem yok 10. gününden beri kendim bakıyorum artık gecem gündüzüm hem onunla esimde isten geliyo yorgun oluyo biraz oylaniyo birakiyo cok bunaldim artik acaba işe baslasammi diyorum en azından gündüz birisi bakar akşam eve gelincede özlemiş olurum ben ilgilenirim eve de bir temizlikçi çağırırım en azından azcik nefes alırım cok sıkıldım butun pijama ile evde durmaktan üstelik evimi basit işlerini bile yapamamaktan evim bu sekilde?olunca huzursuzda oluyorum oglum gözünün onunde ayrilmami istemiyo bir is yapmaya kalksam basiyo yaygarayı onu bırakıp azcik eşimle birseyler de yapamiyoruz ikimizinde annesi baska şehirde 2 gundur bildiginiz depresyonde hissediyorum :KK43: nasıl yapsam bilemedim işe baslasammiki

benim durumumda ayni kizim 28 eylulde dogdu 20.gunden itibaren tek basima bakiyorum ilk ay cok zorlandim halada zorlaniyorum evde pijama ile dolasmaktan, sacimi tepeme toplamaktan, bakimsiz halimden bende cok sikildim..esim ayni senin esin gibi yorgun geliyor biraz oyalaniyor bebekle sonra al annesi deyip kucagima veriyor..ben zaten butun gun seve seve bebegimle ilgileniyorum ama biraz esimden destek isteyince ben beceremiyorum sen daha iyi ilgleniyorsun deyip kestiriyor..annelik cok guzel ama destekcin olmazsa zor Allah bize enerji , sabir versinde yavrularimizi mutlu bir sekilde yetistirelim:)

X