Doğumdan sonra aldığım kilolar gider mi?

Hamileyken hiç bir şey için strese girmeyin, kilo için de girmeyin. Ne kadar rahat bir hamilelik geçirirseniz o kadar huzurlu bir bebeğiniz oluyor.
Eğer bebeği tek başınıza büyütür ve en az bir yıl emzirirseniz, benim gibi 25 kilo bile alsanız ilk 6 ayda hepsini verirsiniz. Rejim falan yaparak değil, canınızın istediği her şeyi istediğiniz kadar yerken verirsiniz ,Çünkü asla uykunuz tam olmayacak ve hiç oturamayacaksınız.
Benim gördüğüm bebek sahibi kilolu annlerin hepsi bebeklerini ya hiç emzirememiş ya da 2-3 ay gibi bir süre emzirdikten sonra bebeği mama ile tanıştırıp bebeği emzirmekten soğutmuşlar. Bebek altıncı aydan önce biberonla tanışırsa memeyi zorlamayı bırakıyor. Aslında emmek çok zahmetliymiş, bebek zorlayarak emdikçe süt üretimi artarmış. Bunu bana doktorum özellikle tembih etmişti:"Altı ayı dolana kadar su bile verme, her şeyini senden alacak demişti." Ben de aynen öyle yaptım ve hiç pişman olmadım. Çok sağlıklıydı, hiç hasta olmadı, dördüncü ayda dişleri sıralamaya başladı.
Bebeği emzirirken asla zamana bakmayın. Yani bebeğiniz ağlarsa 10 dakika önce emzirmiş bile olsanız ilk yapacağınız iş memeyi ağzına dayamak olsun. Almazsa o zaman altına ve gazına bakın. Çünkü onların mideleri daha küçük, sindirimleri zayıf. Bazen on dakikada bile acıkabiliyorlar.(Bu da aynı doktorun tavsiyesi idi çok işime yaradı.)
Çalışan bir anne iseniz size tavsiyem en az bir yıl izin alın ve çocuğunuzla kalın. İnanın hiç pişman olmazsınız. Parayı dert etmeyin, daha az gezin, daha az giysi ve daha az oyuncak alın ama o bir yılı birlikte geçirin... Bu tadı hiç bir şeyle kıyaslayamazsınız.

hamıleleiğim sürsince 9 kılo aldım ılk 4 ay hiç almadım sonra almaya başladımm ama elimde olan bişi değildi hep korkarım zatenfazlalıklarım var ben ne olurum acaba 9 ayın sonunda diye yapıyla alakalı bı durum çok duymuştum 30 kılo aldım dıyenlerı bebeğe kılo aldıran şeylerınfaydalı olduğunu sanmıyorum daha çok vitamın protein yönunden değerli şeylerı tuketmeye çalışın tamam sonra bi şekilde gıder kılolar ama fazla kılo hamılelıkte bır çok sıkıntıya sebeb olur

Bende hamılelıgımı 22 belkıde daha fazla ( son 2 hafta tartılmadım) kg ıle noktaladım 40ım cıkmadan hepsını verdım :KK1:
o kadar cok kafaya takma bence sonucta bunye meselesı bu ıs ben hhamılelıgımı ogrenmeden 10 gun once kusmaya basladım doguma kusarak gırdım ama yınede aldım kg eger yapın almaya musaıtse ıllakı alıyosun yanı kendını bosuna bunalıma sokma

Mrb ben şuan 24 haftalık hamileyim ve maalesef kilom aldı başını gidiyor.Özellikle son günlerde çok yediğimden (davetlerden dolayı) artık tartıya bile çıkmaya korkuyorum.Bi kaç gündür tartılmadım çok korkuyorum. En son 8.5 kilo almıştım şuan eminim bu en az 9.5'a çıktı.Moralim çok bozuk.ştahımı kapatamıyorum dA neyse gel gelelim soruma arkadaşlar bazıları diyorki hamilelikten sonra kolaylıkla verirsin gider diyorlar.Gerçekten de doğrumu?gider mi bütün aldığım kilolar? yardım edin lütfen :KK43:[/QUOT

öncelikle hayırlı olsun Allah sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsn ben 50 kilo ile hamile kaldım 15 kilo aldım 6 ay emzirdim kilolarımdan eser yok hiçkendinizi kısıtlamayın sağlıklı beslendikten snra sağlığınız tehlikeye sokacak bidurum olmadıktan snra istediğinizi yiyin bebişten snra verirsiniz mutlaka..

Mrb ben şuan 24 haftalık hamileyim ve maalesef kilom aldı başını gidiyor.Özellikle son günlerde çok yediğimden (davetlerden dolayı) artık tartıya bile çıkmaya korkuyorum.Bi kaç gündür tartılmadım çok korkuyorum. En son 8.5 kilo almıştım şuan eminim bu en az 9.5'a çıktı.Moralim çok bozuk.ştahımı kapatamıyorum dA neyse gel gelelim soruma arkadaşlar bazıları diyorki hamilelikten sonra kolaylıkla verirsin gider diyorlar.Gerçekten de doğrumu?gider mi bütün aldığım kilolar? yardım edin lütfen :KK43:

Canım inşallah sağlıcakla alırsın bebeğini kucağına. Bende 24 kilo aldım hamileyken 6. Aydan sonra haftada 3 kilo alıyordum nerdeyse. 87 kilo ile doğum yaptım bunun 7 si hemen gitti geriye kalan 17 kiloyu 4 ayda verdim ama süt olsun diye tatlıya yemeğe verirsen kendini 2 katı kilo alırsın sana tavsiyem doğumdan sonra hergün ya haşlanmış yumurta ya da tavuk yemelisin derisiz olacak tabi. Ve en en en önemlisi günde 4. litre su tüketmek

Her iki hamileliğimde de 17 kilo aldım.

40'ım çıkar çıkmaz, hamile kaldıgım kilonun da 3 kilo aşagısındaydım :)

Gider merak etme :)

burada yazılanların hepsini okudum, herkes vermiş genelde kilosunu..

ama şöyle bir durum var, ben doğum yaptıktan sonra eşimin kardeşinin düğünü var :KK43: kötü durmak istemiyorum. İnşallah çok almam, aldıklarımıda hemen veririm..

Adiyeff senle aynı gün doğum yapıcaz kısmetse :) bırbırmızı takipedelim bende pek kilo almak istemıorum kendımi değilde bebişi beslemek için yaşıyorum dıebılırım ama sen şimdiden 5 kilo almıssın bende 46 kıloyla hamıle kaldım belkı 1 kılo aldım almadım benım ılk hamılelıgım umarım sen gıbı eskı kıloma gerı dönerım dogum sonrasında

Adiyeff senle aynı gün doğum yapıcaz kısmetse :) bırbırmızı takipedelim bende pek kilo almak istemıorum kendımi değilde bebişi beslemek için yaşıyorum dıebılırım ama sen şimdiden 5 kilo almıssın bende 46 kıloyla hamıle kaldım belkı 1 kılo aldım almadım benım ılk hamılelıgım umarım sen gıbı eskı kıloma gerı dönerım dogum sonrasında

tamam canım takip ederiz inşallah.ben yıllardır 46 kiloyum hiç değişmez.o kadar kilo almaya çalıştım yine aynı.doğumda o kadar aldığım halde döndüm yine 46 ya.bu sefer de mi aynı olacak bilmiyorum ama ben 50 olmak istiyorum aslında .zayıflıktan bıktım gerçekten.34 beden giyiyorum 36 giyeyim bari.sen de kilo alamayan biriysen hele ilk doğumda aldıklarını verirsin bence.

tamam canım takip ederiz inşallah.ben yıllardır 46 kiloyum hiç değişmez.o kadar kilo almaya çalıştım yine aynı.doğumda o kadar aldığım halde döndüm yine 46 ya.bu sefer de mi aynı olacak bilmiyorum ama ben 50 olmak istiyorum aslında .zayıflıktan bıktım gerçekten.34 beden giyiyorum 36 giyeyim bari.sen de kilo alamayan biriysen hele ilk doğumda aldıklarını verirsin bence.

sen kilo alma potansiyeline sahip olmayan nadir insanlardansın demek :) ben kilo vere vere en son 46 47lerde kaldım yaklasık 2 yıldır bu kilolardayım zayıf olmak bazen hoş olmaya biliyo ama kilolu halimi bildiim için pekte almak istemiyorum kilolu dediğimde 60 55 li kilolar gerçi şimdide diorum 60la kapatsam su 9 ayı ama sanırım ımkansızı istiyorum şimdilik gözle görülür bi kilo artısı yok bebekte gayet iyi MaşAllah :KK66: bakalım nasıl olucak

X