Sezeryandan sonra normal doğum!

Merhaba arkadaşlar ben ssvd yapan biri olarak şehir efsanesi olmadığını söyleyebilirim. İlk doğumumda 2012 yılında bebek iri gerekçesi ile maalesef sezaryan olmak zorunda bırakıldım. İkinci doğumumda daha bilinçli bir şekilde normal doğum istediğim için çok araştırdım ve çok doktor gezdim. Allah bin kere razı olsun ki Ankara Koru Hastanesinde Dr. Ümit Korucuoğlu Beyle tanışma fırsatım oldu ve önce Rabbimin sonra onun desteği ile 2014 yılında hem de 2 sene arayla normal doğum yaptım. Yapmak isteyip de böyle bir şey olmaz ya da iki doğum arası az diyenlere en güzel örnek...
Ne güzel benim de 11 aylık kuzum var sezeryan oldum çok istemiştim normal doğumu kısmet olmadı 2 cü olsun istiyom ama riskleri çok zormus hiç bir doktor kabul etmiyor bu durumu bebeğin kaç kilo doğdu peki

Ne güzel benim de 11 aylık kuzum var sezeryan oldum çok istemiştim normal doğumu kısmet olmadı 2 cü olsun istiyom ama riskleri çok zormus hiç bir doktor kabul etmiyor bu durumu bebeğin kaç kilo doğdu peki

3.850 doğdu. Risklerini araştırırsanız sezaryan sonrası sezaryanda daha fazla... Ama maalesef günümüzün sezaryan yanlıları durumu farklı göstermeye çalışıyor.... Rabbim gönlünüze göre verir inşallah...

Kızlar bnm bir arkadasimda 4-5 yil once Konyada sezeryan dogum sonrasi normal dogum yapmisti.Ilk dogumuyla arasinda da 2.5yil falan vardi...Inanin suan hastaneyi hatirlamiyorum.O swhirde de degiliz artik.Normalde yapmiyorlarmis da arkadasin normal dogum baslamis oyuzden yapmislar sanirim; hic de bir sorunu yoktu hatirladigim..Bir onu duydum bnm cvremde.Merak edenler icin yazayim dedim...

Merhabalar,Sezeryan Doğumdan sonra normal doğum yapan var mı acaba?
Sevgili hemcinslerim, ben ilk çocuğumu sezeryanla dünyaya gedirdim, ikincisini 3.5 yıl sonra vajinal dogumla.Hiçbir sıkıntı cıkmadı. Doktorum cok iyiydi, beni herzaman cesaretlendirdi (Antalya da OFM hastanesinde Derya Aksu). buralarda yasayanlara vede vajinal dogum isteyenlere kesinlikle tavsiye ederim. Ayrica sunuda belirtmek isterim iki doğum arasında dünya kadar fark var, en azından benim için.vajinal doğum harika bir şey sezeryanla kıyaslarsak. Bu konuda yazan çok olmadığı için özellikle üye olup paylaşmak istedim. Selamlar...

Sevgili hemcinslerim, ben ilk çocuğumu sezeryanla dünyaya gedirdim, ikincisini 3.5 yıl sonra vajinal dogumla.Hiçbir sıkıntı cıkmadı. Doktorum cok iyiydi, beni herzaman cesaretlendirdi (Antalya da OFM hastanesinde Derya Aksu). buralarda yasayanlara vede vajinal dogum isteyenlere kesinlikle tavsiye ederim. Ayrica sunuda belirtmek isterim iki doğum arasında dünya kadar fark var, en azından benim için.vajinal doğum harika bir şey sezeryanla kıyaslarsak. Bu konuda yazan çok olmadığı için özellikle üye olup paylaşmak istedim. Selamlar...
. Maşallah. Allah bize de normal dogum nasip etsin canımm

Bnm ablam ilk bebeğini mecburen sezeryanla doğum yaptı ikinci bebeğinide normal doğum dedi dr ama sezeryan olmak zorunda kaldı dr dikişlrr sıkıntıya giriyor demiş sezeryan oldu mecburen bu arada 2 çocuğu arasında 8 yaş var gerisini siz düşünün bu kişiden kişiye değişiyor kiminin derisi sağlam diliş tutar kimininki tutmaz

Bnm ablam ilk bebeğini mecburen sezeryanla doğum yaptı ikinci bebeğinide normal doğum dedi dr ama sezeryan olmak zorunda kaldı dr dikişlrr sıkıntıya giriyor demiş sezeryan oldu mecburen bu arada 2 çocuğu arasında 8 yaş var gerisini siz düşünün bu kişiden kişiye değişiyor kiminin derisi sağlam diliş tutar kimininki tutmaz
Kesinlikle haklısınız.Bu konuda doktor çok önemli, benim doktorum da herkese yaptirmiyormus. Ama guvenebileceginiz bir doktorla, ki kendine guvenmeyen zaten baştan bu işi onermiyor, hayirlisi ise istediginiz doğumu yaşayabilirsiniz.sezeryan engel deil, yurt dışında bu çok yaygın bir durum. Sunuda eklemek isterim hamileliğimij son iki ayında hiç aksatmadan gunde 3,4 hurma yedim(doktorumun onerisiydi) ve dogumum gerçekten kolay oldu.hastaneye 2de gittim 5.17 de bebeğim kucagimdaydi. Belki birinize faydası dokunur diye paylaşmak istedim. hurmanin bu konudaki faydası bilimsel olarakta ispatlanmis. selamlar...

Bende 15 ay arayla iki sezeryan oldum dunya tatlisi iki oglum var kucug 1.5 yasinda Allah nasip ederse onlar okula basladiginda 3. Bebisi dusunuyorum ve normal dogurmak istiyorum o duyguyu yasamak istiyorum doguramasam bile 1-2 saat dahi olsa sanci cekmek istiyorumm..ama kisa araliklarla iki sezeryandan sonra sansim ne kadar olur bilemem..

X