Sezeryan Sonrası

Kubra Seker

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
18 Aralık 2023
49
12
24
Merhabalar hanımlar doğum yapalı 10 ay oldu ancak saçma sapan Bi çok şey yaşadım doğumdan sonra hem fiziksel hem ruhsal. Sizler sezeryan sonrası neler yaşadınız anlatır mısınız? Gerek fiziksel gerek ruhsal olarak. Bende bitmeyen kalıcı bir baş ağrısı kaldı. Sıkıştırıcı baskılayocı şekilde. Artık baktım olmuyor psikiyatriye gittim antidepresan başladım biraz daha iyiyim çok şükür

Doğumunuz nasıl gerçekleşti acaba? Genel anestezi mi yoksa bu belden uyuşturmalı olanlardan mı?

Anladım çok geçmiş olsun.
Belden uyusturmalı olan sezeryanlarda bel agrısı ve bas agrısı kaldıgını cok duydum o yüzden merak etmiştim. Umarım bir çözüm bulursunuz
Teşekkür ederim inşallah ya inşallah Bi baş ağrısı bu kadar sürer mi bilmiyorum ama mahf etti beni ya

Spinal anesteziyle sezaryen doğum yaptım. Doğumden önce anestezi uzmanı risklerinden bahsetti. Bazen baş ağrısı ve kalıcı bel ağrısına sebep olabiliyormuş. Ben de olmadı. Çok rahat bir doğum geçirdim. Anestezi sırasında ve sonrasında hiç sıkıntı yaşamadım. Anestezi uygulanırken kıpırdadığınızda baş ve bel ağrısı riski artıyor diye duymuştum.

Epiduralla 2 sezeryanım var hiçbir sorun kalmadı. Sezeryan aralarında da bir normal doğumum var onda da sorun kalmadı çok şükür.
Mr çekseydiniz fıtık olabilir.

X