Sezeryandan sonra normal doğum!

tuana28

Herşeyin Hayırlısı
Kayıtlı Üye
30 Ocak 2013
347
4
Merhabalar,Sezeryan Doğumdan sonra normal doğum yapan var mı acaba?

Amma da konu açmışım ya,hiç yok herhalde sezeryandan sonra normal doğum yapan??

bıldıgım kadarıyla sezeryandan sonra normal dogum pek mumkun degıl

ciddimisin?? ben araştırıyorum hiçbir hastane yanaşmıyo. nerde ve nası yaptı çok merak ediyorum anlatsana

bildiğim kadarıyla,özeller hiç yanaşmıyo ama üniversite hast. yapabiliyomuş,onlarda çok zorlamıyomuş
sancıdan sonra 8 ile 10 saat kadar bekliyolarmış
bende sezeryan oldum hemde kendi isteğim ile doktorum normal dogum yapabilrsin demişti ama ben sezeryen dedim şimdi pişmanım...

merak ediyorum bebek ileri haftalarda,allah korusun kaybedilse nasıl alıyolar acaba
ölü bebeğide sezeryanlamı alırlar...biliyosunuz sezeryanda sınırlı oluyo doğum ...

bildiğim kadarıyla,özeller hiç yanaşmıyo ama üniversite hast. yapabiliyomuş,onlarda çok zorlamıyomuş
bende sezeryan oldum hemde kendi isteğim ile doktorum normal dogum yapabilrsin demişti ama ben sezeryen dedim şimdi pişmanım...

merak ediyorum bebek ileri haftalarda,allah korusun kaybedilse nasıl alıyolar acaba
ölü bebeğide sezeryanlamı alırlar...biliyosunuz sezeryanda sınırlı oluyo doğum ...

Benim ilk doğum mecburen sezeryan oldu dönmedi bebeğim.Aslında 2.de normal olabileceğni ama ıkınma filan olayından dolayı riski kimsenin göze alamadığını söylüyorlar o nedenle merak ettim.Ama sancıdan sonra sonra 8-10 saatte fazlaymış yani.Benim kayınvalidenin 2.çocuk sezeryanmış kazara 6 ay sonra hamile kalınca,kürtaj yapmamışlar.Ölürsün demişler.Tabi 30 sene öncesi,şimdi mutlaka birşeyler değişmiştir.

ben marmara üniv. hastanesini araştırdm yapamayız diyolar, çok riskli olduğunu dikiş yerlerinin açılması halinde çok kötü olacağını falan söylediler. bi arkadaşım sezryen doğumdan sonra 2. çocuğuna 8 cm açıklıkla gitti almadılar normal doğuma. hep sezryenden sonra normal doğm yapan var diye söylenir ama şehir efsanesi gibi.. biride çıkıp ben yaptım arkadaş, şurada, şu şartlarda oldu diye anlattığını duymadım. yengenin hangi hast. ve hangi doktorda doğm yaptğnı yazarsan çok sevinirim

ben marmara üniv. hastanesini araştırdm yapamayız diyolar, çok riskli olduğunu dikiş yerlerinin açılması halinde çok kötü olacağını falan söylediler. bi arkadaşım sezryen doğumdan sonra 2. çocuğuna 8 cm açıklıkla gitti almadılar normal doğuma. hep sezryenden sonra normal doğm yapan var diye söylenir ama şehir efsanesi gibi.. biride çıkıp ben yaptım arkadaş, şurada, şu şartlarda oldu diye anlattığını duymadım. yengenin hangi hast. ve hangi doktorda doğm yaptğnı yazarsan çok sevinirim

Valla galiba efsane gerçekten:)Ben de belki bir yapan olur diye sordum ama hiç kimse yok gibi.Üniversite hastaneleri bile yapmıyorsa çok zor zaten teşekkürler.

Valla galiba efsane gerçekten:)Ben de belki bir yapan olur diye sordum ama hiç kimse yok gibi.Üniversite hastaneleri bile yapmıyorsa çok zor zaten teşekkürler.

belki bizim için hayırlı olan budur normal doğum yapamamak:)
çocuklarımız sağlıklı olsunda napalım bizde varsın ameliyatlı olalım..

belki bizim için hayırlı olan budur normal doğum yapamamak:)
çocuklarımız sağlıklı olsunda napalım bizde varsın ameliyatlı olalım..

aslında zaten biraz korkuyordum normal doğumdan şansıma bebişim dönmediği için mecburen sezeryan oldum:)Yine de bi şansımı denim dedim ama zorlamanın alemi yok galiba:))Amin inşallah sağsalim doğarlar..

aslında zaten biraz korkuyordum normal doğumdan şansıma bebişim dönmediği için mecburen sezeryan oldum:)Yine de bi şansımı denim dedim ama zorlamanın alemi yok galiba:))Amin inşallah sağsalim doğarlar..

benimde oğlum dönmemişti doktor uğraşmıştı da aslında ama olmadı işte.
ben sezryenden çok korkuyodum o da başıma geldi. benim ameliyatım kötüydü ama kolay toparlayamadım kendimi.
oyüzden şimdi de aynı şeyleri yaşarmıyım diye ödüm kopuyo açıkçası

benimde oğlum dönmemişti doktor uğraşmıştı da aslında ama olmadı işte.
ben sezryenden çok korkuyodum o da başıma geldi. benim ameliyatım kötüydü ama kolay toparlayamadım kendimi.
oyüzden şimdi de aynı şeyleri yaşarmıyım diye ödüm kopuyo açıkçası

benim çok kolay geçmesine rağmen ben bile bazen düşünmüyor değilim acaba bunda sorun olur mu diye,böyle hissetmeniz normal ama hiç belli olmaz o bakarsınız bunda çabucak toparlanırsınız.Hep 2.daha kolay oluyo diyo herkes.Bünye alıştı ya kesilmeye bunu daha çabuk atlatırız bence:)))

benim çok kolay geçmesine rağmen ben bile bazen düşünmüyor değilim acaba bunda sorun olur mu diye,böyle hissetmeniz normal ama hiç belli olmaz o bakarsınız bunda çabucak toparlanırsınız.Hep 2.daha kolay oluyo diyo herkes.Bünye alıştı ya kesilmeye bunu daha çabuk atlatırız bence:)))

inşallah yaa kolay geçer. senin sezryen nası oldu?
epidurali tavsiye ediyolar ama cesaret edemem gibi gelio

Valla arkadaslar bende sezeryan yaptim.2. Bakalim nolur.yengem gercekten sezeryandan sonra normal yapti 5 sene once hemde.kayseride yasiyor orda yapti dogumunu.

Valla arkadaslar bende sezeryan yaptim.2. Bakalim nolur.yengem gercekten sezeryandan sonra normal yapti 5 sene once hemde.kayseride yasiyor orda yapti dogumunu.

rahat geçmişmi doğumu dikiş yerinde ağrı falan oldumu acaba?
ilk defa karşılaştığım için çok sorum olcak sana:)
anlatsana biraz nası gitti doğuma

inşallah yaa kolay geçer. senin sezryen nası oldu?
epidurali tavsiye ediyolar ama cesaret edemem gibi gelio

inşallah kolay olur merak etme.Benim anestezili oldu ,zaten aniden gittiğim için seçme şansım olmadı ama:))yinede de aynen senin gibi cesaret edemezdim epudrale.bunda da anestezili düşünüyorum zaten.onun iğnesi zor oluyor diyorlar.Tabi kişiye göre değişir ama ben yine de cesaret edemedim.

inşallah kolay olur merak etme.Benim anestezili oldu ,zaten aniden gittiğim için seçme şansım olmadı ama:))yinede de aynen senin gibi cesaret edemezdim epudrale.bunda da anestezili düşünüyorum zaten.onun iğnesi zor oluyor diyorlar.Tabi kişiye göre değişir ama ben yine de cesaret edemedim.

sanırım bende yine anestezi isticem cesaretimi toplayamıyorum çünkü.
doktorun dediğine göre belden aşağısını uyuşturduktan sonra sesleri falan duymamak için bi iğne yapıyolarmış olan bitenin pek farkında olmuyomuşsun. oyüzden rahat geçiyomuş? ilk doğumda pek bişeyin farkında değildik şimdi günü gelince gidilcek olması çok geriyo beni. ayyy baya bildiğin ödlek çıktım yaa:KK1:

X