acil yardım misafirim geliyor yarına çayın yanına neler yapsam

mlsuzl

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Ocak 2012
18
0
gelen misafirim evime ilk defa geliyor o yüzden güzel şeyler hazırlamam lazım ama bebeğim olduğu için pratikte olması lazım yardım edin arkadaşlar

Bak yeni öğrendim bende. hem lezzetli hem pratik. bildiğimiz kakaolu keki büyük kare fırın tepsisinde pişiriyoruz. (Ince olmalı kek). piştikten sonra keki subardağıyla yuvarlak şekillerde çıkarıyoruz. sonra yuvarlağın üzerine bir kaşık hazırladığım kremşantiden koyuyoruz. Sonra tepside yuvarlaklardan arta kalan kek parçalarını rondadan geçirip, kremşanti koyduğumuz kekin üzerine döküyoz. görüntüsü eti puf a benziyo. köstebek tatlı diyenlerde var. afiyet olsun :))

bebekle birlikte misafir ağırlamanın zorluğunu iyi bilirim canım...
kolay şeyler hazırla paralama kendini bebeğini ihmal etme...
kaç çeşit düşünüyorsun mesela??
ben olsa yoğurtlu makarna salatası yapardım, içine turşu parçaları doğra, maydonoz vs doğra..varsa garnitür koy..yoksa eğer sadece turşu da koyabilirsin içine maydonozla süper oluyor...
poğaça ve birde kek çok yakışır...keki brovni gibi yap...kakaolu kekin üzerine krem şanti sürebilirsin veya sade kek de olur..
önemli olan güleryüz canım zaten çok kasma kendini..bebeğin var zaten misafirin de anlıcaktır...

X