bebegımı emzıremedım :((

Cnm benim sütüm zaten inanılmaz çoktu ve bebeğim beni ilk günden beri emiyodu almama sıkıntısı yok yani.Ama son 2 aydır bebeğimi emzirirken ağlıyodu çünkü sütüm çok azalmıştı stresten. Sağıyodum 1 yada 2 çay kaşığı anca çıkıyordu. Her sağdığımda moralim çok bozuluyordu. Hatta sütüm azaldığı için adetim bile gelmeye başladı. Ben pes etmedim boş boş sağdım 10-15dakika boyunca. Her 2 saate sağdım.Çoğu zaman hiç gelmedi ama yinede pes etmedim.Bir hareketlilik hissettim 3 gündür sanki kanallarım açılıyormuş gibi. Gerçektende doğru hissetmişim birden geldi sütüm.Üstelik eskisi gibi geliyor.Ama maalesef çoğu çöpe gidiyor.Çünkü çok fazla geliyor maşallah diyelim :) Keşke biriyle paylaşabilseydim.Çünkü 2 bebeğin rahat rahat doyabileceği miktarda sütüm geliyor.Şükürler olsun. Bu arada soru sormuşsun yeni gördüm evet bi anda geldi 200ml :) İlk zamanlardan bile daha iyi geliyo maşallah

konu sahibi arkadaş bu sorunu yaşarken onun topiğinde sütüm şöyle geliyor böyle geliyor demeniz hiç güzel bi davranış değil.kaldıki arkadaş sütü bol gelen kadınların hava atmalarından zaten bıkmış.siz art niyetli değilsiniz mutluluğunuzu paylaşıyorsunuz anlıyorum ama yeri burası değil bayanlar

konu sahibi arkadaş bu sorunu yaşarken onun topiğinde sütüm şöyle geliyor böyle geliyor demeniz hiç güzel bi davranış değil.kaldıki arkadaş sütü bol gelen kadınların hava atmalarından zaten bıkmış.siz art niyetli değilsiniz mutluluğunuzu paylaşıyorsunuz anlıyorum ama yeri burası değil bayanlar

Canım ben elimden geldiği kadarıyla sütü olmayan yada az olan annelere yardım etmeye çalışıyorum. Konu sahibi arkadaşıma da neler yapması gerektiğine dair çok uzun bir mesaj attım özelden. Bebek emmese bile 2 saate sağılarak sütün geleceğine inanıyorum ve özelden ona neler kullandığımı yazdım.Denerse olacağına inanıyorum. Burda sütümün geldiğini söylememin sebebide ben yaptım oldu sende yap demek için..

ruyalarımda hep makınayla sagdıgımı ve bır suru sut cıktıgını goruyodum nasıl mutlu oluyordum anlatamam o sagma makınasının bıberon aparatı sutle doluyordu :KK43:(kac kere aynı ruyayı gordum

içimi parçaladın canım ya :26: ne olacak yani bazen yapılabilecek şeyler bizi aşıyor..sıkma canını bakma kimseye..biz pirinç unu maması ile beslenen çocuklarız obez olsak biz olurduk..ha bire basmışlar günde 5 kez muhallebiyi ağzımıza..ay yazıkmış bize yaaa

benim yeğenim mama ile beslendi hep ablamın sütü çok olmadı ama maşallah diyim hiç doktora bile gitmedi 2,5 yaşında..

sen annesin..çok değerlisin..bebişinin doyduktan sonraki mutluluğu her şeye yeter..nasıl doyarsa doysun :KK16:

içimi parçaladın canım ya :26: ne olacak yani bazen yapılabilecek şeyler bizi aşıyor..sıkma canını bakma kimseye..biz pirinç unu maması ile beslenen çocuklarız obez olsak biz olurduk..ha bire basmışlar günde 5 kez muhallebiyi ağzımıza..ay yazıkmış bize yaaa

benim yeğenim mama ile beslendi hep ablamın sütü çok olmadı ama maşallah diyim hiç doktora bile gitmedi 2,5 yaşında..

sen annesin..çok değerlisin..bebişinin doyduktan sonraki mutluluğu her şeye yeter..nasıl doyarsa doysun :KK16:

sagolasın canım benım cok sukur o buyuk uzuntumu attım ıcımden sızlerın sayesınde.
evet ya olsak bız obez olurduk pırıçnunuyla beslendık hemde sekerlı yapıyolardı :) sımdıkı gıbı devam sutlerımı vardı :)
gecen gorumcemın ogluslarının sunnet mevlutu vardı orada bır bebıs gordum 5 aylıkmıs ama nasıl tombıs anlatamam bacakları bogum bogum :)) annesı emzırıyodu dedımkı anne sutuylemı beslenıyor sadece evet dedı sok oldum:KK53:asırı kılolu bır bebektı ama annesıde kıloluydu sanırım genetık obezıte durumları ıcımden o bebısı hemsıreye goturesım geldı bak bu bebıs sadece anne sutuyle beslenmıs demekkı sadece mamayla beslendı dıye obez olunmuyomus hemsıre hanım buda sıze kapak olsun dıyesım gelmıstı:KK52::KK52:

Son düzenleme:
Cnm benim sütüm zaten inanılmaz çoktu ve bebeğim beni ilk günden beri emiyodu almama sıkıntısı yok yani.Ama son 2 aydır bebeğimi emzirirken ağlıyodu çünkü sütüm çok azalmıştı stresten. Sağıyodum 1 yada 2 çay kaşığı anca çıkıyordu. Her sağdığımda moralim çok bozuluyordu. Hatta sütüm azaldığı için adetim bile gelmeye başladı. Ben pes etmedim boş boş sağdım 10-15dakika boyunca. Her 2 saate sağdım.Çoğu zaman hiç gelmedi ama yinede pes etmedim.Bir hareketlilik hissettim 3 gündür sanki kanallarım açılıyormuş gibi. Gerçektende doğru hissetmişim birden geldi sütüm.Üstelik eskisi gibi geliyor.Ama maalesef çoğu çöpe gidiyor.Çünkü çok fazla geliyor maşallah diyelim :) Keşke biriyle paylaşabilseydim.Çünkü 2 bebeğin rahat rahat doyabileceği miktarda sütüm geliyor.Şükürler olsun. Bu arada soru sormuşsun yeni gördüm evet bi anda geldi 200ml :) İlk zamanlardan bile daha iyi geliyo maşallah

masallah cok guzel senın adına sevındım
ama sanırım ben kendımı anlatamıyorum bende sureklı sagmama ragmen sutum cogalmadı 10cc lık bıle olmadı hıc aksıne cogalacagına ıyıce azaltı 5 10 ccden damlaya dustu ve artık damlada yok!
sanırım sız hıc ugrasmadıgımı sanıyorsunuz olmayınca olmuyor ıstedıgın kadar ıyı beslen su ıc sagım yap olmayınca olmuyor malesef
ama bu konuyu asmaya calısıyorum nasıp degılmıs yavrumu emzırmek sadece ruyamda sutum cogaldı benım neyazıkkı:KK50: yetkılılere bu konunun kapatılması ıcın msj yazdım ama gerı donusu olmadı artık sutum hıc yok arkadaslar kabullenmekten baska carem yoktu:KK5:
cvp yazan herkese tesekkur ederım...

Anne sütü alan bebeklerın yag hücreleri fazla artmıyor var olan yag hücreleritbüyüyormuş. Bu nedenle anne sütü alan bebeklerde obezite riski dûşüktür. Mama ile beslenen bebeklerin yag hücreleri artarak kilo alır bu nedenle obezite riski vardır. O yüzden anne sütünün fazlasi zarar degildir ama mamanın zarardır.

Fazla kilonun biçok sebebi var mamayı suçlamak haksızlık olur. beslenme şekli yaşam tarzı genetık miras. Bebegin büyüyunce biraz spor biraz diyet zayıflarsın

canım herşeyden önce sütün yoksa yapacak bişey yok tabiki mama vereceksin mamada zehir değil sonuçta.benimkide mamayla buyudu aksine hep alt sınırdan aldı kiloyu.bu tamamen bebegınle ilgili.bırcok tanıdığımda var mamayla buyumus son derece sağlıklı o nedenle hıc takma kımseyı sen bebısınle ılgılen ve mutlu ol

keşke bebişler 2 yaşına gelene kadar yabancıların annelere süt, emzirme, zayıflama, çocuğu uyutma, giydirme, emzik gibi konularda yorum yapmaları yasaklansa.
arkadaşım, ben 1 ay erken doğum yaptım ve hem kızım güçsüz olduğundan ememiyordu hem de ben de süt oluşumu tamamlanmamıştı. emzirmeye çabaladım. 16.günde sütüm gelmeye başladı ama hep mama verdim o güne kadar ve mama ile takviyeye de devam ettim. o süreçte bana da neler demediler ki "mama şöle, mama böle" nasıl ağlıyordum. sonra annem kızdı bana "sen böyle ağlar, üzülürsen gelecek olan süt te gelmez, bu kadar laboratuarlarda gelişmiş teknolojilerle yapıyorlar mamayı sağlıksız olur mu hiç? sütün olsa iyiydi ama yoksa napalım, çocuk açlıktan ölsün mü, dinleme artık insanları" dedi, e haklıydı da. Allah aşkına mamadan önce hiç obez yok muydu? analarımız, babalarımız neler yediler acaba? evet emzirmek zevkli, zevkini geçtim çok kutsal ama sen de emziriyormuşçasına biberonla mamanı verirken onu okşayabilirsin, onunla konuşabilirsin.
anne sütüne çok ihtiyacı var ve senden başka kimse bunu ona sağlayamaz ama senin rahat, huzurlu olman ona da huzur verecektir.
lütfen insanlara tıka kulaklarını, hemşireyi kaç defa görcen hayatında ne diye bu kadar takıyorsun ki kafana? Allah yavrunu bağışlasın, üzülme lütfen, bu günlerini heba etme.

3 aylik bir kızım var emziremedim gogsumu tutmuyor cok uzuluyorum sagipta verdim ama sagmak emmesi gibi olmuyor tabi sutum azaldi agirlikli olarak mama ile besleniyor v7cdan azabi cekiyorum cok uzuluyorum bide cevremdeki insanlarin tepkileri beni deli edior mamami veriyosun diyisleri var sanki cocugumu zehirliyorum nasil kendimi rahatlatirim bilmiyorum cok kafama taktiyorum benim gibi sorun yasayanlar varmi ne yapabilirim emzirebilmem yada sutumun gelmesi icin :KK43:

Makina ile duzenli sagmak sutunu arttirir canım
Benim kizimda 2 aylik dogumdan beri cirpiniyorum sutum olsun diye
Gunde 4 bardak humana stil tea
2 bardak rezene
Dereotu
Bulgur pilavi
Ve en az 3lt su icersen allahin izniyle yeter sutun bebegine
Ben bu sekilde besleniyorum 2 aydir ek gidaya gecene kadar da boyle..

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

X