Çok kolay normal doğum hikayem :))))

harika.. hiç bize anlatılan korkunç hikayelerden değil.. Allah analı babalı büyütsün inşallah..

Doguma yaklastikca bol bol yuruyun kendinizi kasmadan yormadan dinlene dinlene doguma cok faydasi var

Şimdi tekrar bir okuyayım dedim hikayemi bebekten cevap yazmaya fırsatım olmamış soru soran arkadaşlarım kusura bakmayın iyi dilekleriniz için de teşekkürler hikayemi okudum hatırlamak için çünkü yine hamileyim hem de 4 aylık bebeğim de 16 aylık bir bebek allah ın verdiği en güzel hediyeymiş o yüzden ikinciyi hemen yapmak istedik :-) 6 km yürüyüş beni hiç zorlamadı spor yapmayı çok seviyorum zaten yapım çok hareketli bir de çok hafif tezcanlıyım sahilde oturuyoruz ağustos sıcağında akşamları deniz kenarındaki yürüyüşler çok keyifliydi :-) şimdi ancak bebenin peşinde koşuyorum öyleki dört aylık hamileliğimde 5 Kilo verdim bakalım ne olacak halim:-)

ben de yavastan dogumu dusunuyordum sızın hıkayenızı okuyunca ıns bana da nasıp olur dedım. malesef sızın gıbı yuruyemıyorum. tum gun ısyerınde oturuyorum. hftasonu 1 kere sahıle ındık 2 km falan yurumusumdur ama heryerım agrıdı. belım de agrıo gıttıkce daha da agrıcak galıba pek yuruyemıcem gıbı. allah yardımcımız olsun. ben de normal istiyorum o anları yasamak istiyorum inş nasip olur.

P.tesi günü doktora gittiğimde 40+4 günlüktüm doktorum izinden yeni dönmüştü doğurmadığımı görünce hem şaşırdı hem de bu kadar beklemek bile bebek için tehlikelidir dedi açıklığa baktı 1.5 cm suni sancı için yeterli dedi istersen bugün istersen yarın doğumu başlatalım dedi ben de ailelerimizle beraber geliriz diye salı sabahını uygun gördüm. Sabah 8 de hastanede olacaktık suni sancıyı deneyecektik . Eve dönerken yolda beni panik aldı eşime sürekli nasıl olacak ne yapacağım şimdi diye sorup durdum. gece annemler geldi sabah hazırlanıp hastaneye gideceğiz neyse uyuduk sonra saat 4 gibi hem sıcaktan hem de sivrisineklerden uyandık eşimle bir kavgaya tutuştuk ki sinekler yüzünden o odaya makine takalım dedi ben de bebeğin sağlığına zararlı olmaz dedim sinirlendi ışığı açıp sinekleri öldürmeye çaşıyor falan neyse 5 gibi uyudu benim gözümde gram uyku yok heyecandan saat beş buçuk oldu benim belime karnıma adet sancısı gibi bir ağrı girdi yok değildir dedim 10 dakika sonra tekrar girdi aşkım Doğuruyorum sancım var dedim eşime 5 dk düşünce haber ver diye dalga geçiyor gerçekten doğuruyorum niye inanmıyorsun dedim kalktı ne gece ama dedi ne yapmam gerekiyor dedi neyse sen uyu ben annemi kaldırayımnasıl olsa gideceğiz hastaneye dedim annemi uyandırdım bu acaba doğum sancısımı diye evet dedi sancı geldikçe ben hareket ediyorum adet sancısı kadar şiddeti odaya geldim çorap giymeye eşim şıkır şıkırgiyinmiş hadi gitmiyor muyuz diyor ya sen uyu zaten gideceğiz dur kahvaltı hazırlayalım yiyelim öyle gideriz dedim uyudu biz de annemle mutfağa geçtik kahvaltı hazırlıyoruz bir yandan kayınvalidemi arıyorum gel sancım var diye bir yandan sancı çekiyorum herkes kahvaltıya oturdu herkes çok mutlu sancımın olmasına bende içten içe seviniyorum ama onlara da kızıyorum sancılar 5 dk da bire düştü kesinlikle dayanılmayacak gibi değil hatta bence doğum sancısı olmayacak kadar hafif bir iki lokma yiyorum sancı girince eşimle salona koşuyoruz sandalyeye tutunuyorum eşim belime masaj yapıyor öyle iyi geliyor ki sekize çeyrek kala yola çıktık sekiz de hastanedeydik beni tekerlekli sandaylyeye oturtmak istediler hayır ya iyiyim dedim kabul etmedim yürüyerek çıktım yatışım yapıldı odamıza geçtik sekiz buçukta ebe geldi dedim ben bugün suni sancı alacaktım ama biraz sancım var emin değilim ama doğum sancısı olabilir şiddetli değil ama düzenli dedim kontrol etti ilk doğumun mu dedi evet dedim olamaz 5 cm açıklık var dedi ben inanamadım yolu yarılamıştım ve çok kolay olmuştu şaka zannettim ebe doktorumu aradı ayrıca birkaç saate kalmaz doğurursun dedi doktoru beklemeye başladık ben nst ye bağlıyım sancıları eşimle beraber karşılıyoruz sancı arasında gülüp eğleniyoruz candy crash oynuyorum kk ya bakıyorum:))) ben çok mutluyum şükürler ediyorum kendi sancımla oldu mesai saatindeyim anestezi uzmanı hastanede aklımda hep olumlu şeyler sancı geldikçe bu çok hafif diyorum doktorum on buçukta geldi ne güzel kendi sancılarınız gelmiş bir kontrol edeyim dedi açıklık 8 cm :) doktor ebeye suyunu patlatın dedi sonra da doğuma alaım demez mi hayırrrr ben eepidural alacağım dedim doktor epidural yapana kadar doğurusun dedi ya başaramazsam dedim zaten bebek doğmak üzere başarırsın dedi ebe suyumu patlattı benim sancılar hafif hafif arttı tam eşime ben epidural alackatım dayanamayacığım diyordum ki hadi doğuma gidiyoruz dediler sonrası birkaç ıkınma içimden balık gibi ılık bir şeyin kayması bebeğimin ağlama sesi göğsüme bebeği koymaları benim ağlamam muhteşem duygular mucizeler tarifi imkansız anlar.... dikişerim yapıldı doğumhaneden çıkınca beni kapıda sadece eşim beilyordu herkes bebeğin yanındaydı:KK43: onu görür görmez ağlamaya başladım her anımda yanımdaydı tekrar aşık oldum gurur duydum onunla odada annemler vardı onları görünce de ağladım herkes ağlıyordu çok karışık duygular içindeydik..
Sonuçta nasıl olup bittiğini anlamadan doğurdum hamileliğim boyunca hep yüzdüm 37. haftadan sonra her gün 6 km yürüdüm her işimi kendim yaptım annemin deyimiyle hiç hamile gibi olmadım nitekim faydası da oldu sancılar zor değildi adet sancısının birkaç tık üstündeydi zaten allah dayanma gücü veriyor zaten devamlı değil sancılar aralarda dinlenmek için vakit oluyor bence önemli olan sancıları güçlü karşılamak onları hafife almak ben hep birazdan geçecek diye diye doğuma gittim normal doğum düşünen arkadaşlar korkmayın geröekten zor değil ve en önemlisi bebeği görünce her şey unutuluyor yeni doğan o değil de benmişim sanki ondan öncesi yokmuş gibi çok çok mutluyum biraz uzun anlattım doğumdan önce hep bu hikayeleri okurdum olumlu şeyler duymaya çok ihtiyacımız var hikayemin hiçbir yerinde abartı yok gerçekten çok kolay oldu herkese kolaylıklar diliyorum :))))
Profilinde hamilelik takvimi var ikinci mi geliyor:) çok güzel bir hikayeydi Allah herkese böyle kolay doğum nasip etsin. Amin.

P.tesi günü doktora gittiğimde 40+4 günlüktüm doktorum izinden yeni dönmüştü doğurmadığımı görünce hem şaşırdı hem de bu kadar beklemek bile bebek için tehlikelidir dedi açıklığa baktı 1.5 cm suni sancı için yeterli dedi istersen bugün istersen yarın doğumu başlatalım dedi ben de ailelerimizle beraber geliriz diye salı sabahını uygun gördüm. Sabah 8 de hastanede olacaktık suni sancıyı deneyecektik . Eve dönerken yolda beni panik aldı eşime sürekli nasıl olacak ne yapacağım şimdi diye sorup durdum. gece annemler geldi sabah hazırlanıp hastaneye gideceğiz neyse uyuduk sonra saat 4 gibi hem sıcaktan hem de sivrisineklerden uyandık eşimle bir kavgaya tutuştuk ki sinekler yüzünden o odaya makine takalım dedi ben de bebeğin sağlığına zararlı olmaz dedim sinirlendi ışığı açıp sinekleri öldürmeye çaşıyor falan neyse 5 gibi uyudu benim gözümde gram uyku yok heyecandan saat beş buçuk oldu benim belime karnıma adet sancısı gibi bir ağrı girdi yok değildir dedim 10 dakika sonra tekrar girdi aşkım Doğuruyorum sancım var dedim eşime 5 dk düşünce haber ver diye dalga geçiyor gerçekten doğuruyorum niye inanmıyorsun dedim kalktı ne gece ama dedi ne yapmam gerekiyor dedi neyse sen uyu ben annemi kaldırayımnasıl olsa gideceğiz hastaneye dedim annemi uyandırdım bu acaba doğum sancısımı diye evet dedi sancı geldikçe ben hareket ediyorum adet sancısı kadar şiddeti odaya geldim çorap giymeye eşim şıkır şıkırgiyinmiş hadi gitmiyor muyuz diyor ya sen uyu zaten gideceğiz dur kahvaltı hazırlayalım yiyelim öyle gideriz dedim uyudu biz de annemle mutfağa geçtik kahvaltı hazırlıyoruz bir yandan kayınvalidemi arıyorum gel sancım var diye bir yandan sancı çekiyorum herkes kahvaltıya oturdu herkes çok mutlu sancımın olmasına bende içten içe seviniyorum ama onlara da kızıyorum sancılar 5 dk da bire düştü kesinlikle dayanılmayacak gibi değil hatta bence doğum sancısı olmayacak kadar hafif bir iki lokma yiyorum sancı girince eşimle salona koşuyoruz sandalyeye tutunuyorum eşim belime masaj yapıyor öyle iyi geliyor ki sekize çeyrek kala yola çıktık sekiz de hastanedeydik beni tekerlekli sandaylyeye oturtmak istediler hayır ya iyiyim dedim kabul etmedim yürüyerek çıktım yatışım yapıldı odamıza geçtik sekiz buçukta ebe geldi dedim ben bugün suni sancı alacaktım ama biraz sancım var emin değilim ama doğum sancısı olabilir şiddetli değil ama düzenli dedim kontrol etti ilk doğumun mu dedi evet dedim olamaz 5 cm açıklık var dedi ben inanamadım yolu yarılamıştım ve çok kolay olmuştu şaka zannettim ebe doktorumu aradı ayrıca birkaç saate kalmaz doğurursun dedi doktoru beklemeye başladık ben nst ye bağlıyım sancıları eşimle beraber karşılıyoruz sancı arasında gülüp eğleniyoruz candy crash oynuyorum kk ya bakıyorum:))) ben çok mutluyum şükürler ediyorum kendi sancımla oldu mesai saatindeyim anestezi uzmanı hastanede aklımda hep olumlu şeyler sancı geldikçe bu çok hafif diyorum doktorum on buçukta geldi ne güzel kendi sancılarınız gelmiş bir kontrol edeyim dedi açıklık 8 cm :) doktor ebeye suyunu patlatın dedi sonra da doğuma alaım demez mi hayırrrr ben eepidural alacağım dedim doktor epidural yapana kadar doğurusun dedi ya başaramazsam dedim zaten bebek doğmak üzere başarırsın dedi ebe suyumu patlattı benim sancılar hafif hafif arttı tam eşime ben epidural alackatım dayanamayacığım diyordum ki hadi doğuma gidiyoruz dediler sonrası birkaç ıkınma içimden balık gibi ılık bir şeyin kayması bebeğimin ağlama sesi göğsüme bebeği koymaları benim ağlamam muhteşem duygular mucizeler tarifi imkansız anlar.... dikişerim yapıldı doğumhaneden çıkınca beni kapıda sadece eşim beilyordu herkes bebeğin yanındaydı:KK43: onu görür görmez ağlamaya başladım her anımda yanımdaydı tekrar aşık oldum gurur duydum onunla odada annemler vardı onları görünce de ağladım herkes ağlıyordu çok karışık duygular içindeydik..
Sonuçta nasıl olup bittiğini anlamadan doğurdum hamileliğim boyunca hep yüzdüm 37. haftadan sonra her gün 6 km yürüdüm her işimi kendim yaptım annemin deyimiyle hiç hamile gibi olmadım nitekim faydası da oldu sancılar zor değildi adet sancısının birkaç tık üstündeydi zaten allah dayanma gücü veriyor zaten devamlı değil sancılar aralarda dinlenmek için vakit oluyor bence önemli olan sancıları güçlü karşılamak onları hafife almak ben hep birazdan geçecek diye diye doğuma gittim normal doğum düşünen arkadaşlar korkmayın geröekten zor değil ve en önemlisi bebeği görünce her şey unutuluyor yeni doğan o değil de benmişim sanki ondan öncesi yokmuş gibi çok çok mutluyum biraz uzun anlattım doğumdan önce hep bu hikayeleri okurdum olumlu şeyler duymaya çok ihtiyacımız var hikayemin hiçbir yerinde abartı yok gerçekten çok kolay oldu herkese kolaylıklar diliyorum :))))

çok güzelmiş cnm inşallah bizlere de böyle nasip olur. ben suan 40.haftadayım benim bebegim biraz kilolu suanda. 4 kiloya yaklastık 40. haftayı pazar günü dolduracagız 41. haftayı beklesek mi bilemiyorum kafam çok karısık. bir de hiç sancı belirtim yok bebek aşagıya inmedi hiç. kendi sancım ile gitmek istiyorum ama işte:KK43: bebeşin dogdugu kilo ile en son ultrasonda görünen kilosu arasında ne kadar fark vardı

Evet ikinci geliyor şu anda 40+1 oldum bekliyorum ilk bebek 40+ 5 te doğmuştu. Pırıltı ben de kendi sancımı bekliyorum suni Sancı kesinlikle istemiyorum yine de Hayırlısı. Ilk bebeğim 2.800 doğacak denilmişti 3200 Doğdu şimdiki bebeğim 3700 olmuş ultrasonda yanılma oluyor

Bende 9 ay boyunca yattım temizlik bile yapmadım doğru düzgün günlerden 3 nisan cuma saat gündüz 2 gibi nişanım geldi ertesi gün 11 e kadar evde bekledim hala sancım yoktu doktora gittim hemen yatışımı verdi 11 30 da doğumhanedeydim 12 30 gibi suni sancıyla sancımı başlattılar 13 24 de bebeğim tam öğle ezanı bittiğinde doğdu. Yani bende çok kolay yaptım hiç yürümedim falan ama nişan geldikden sonra evde yürüdüm bide afedersiniz tuvalete oturum kalkıyoruzya o hareketi çok yaptım vee tabiki eenn önemlisi 5 ay boyunca her sabah namazından sonra fetih suresini okudum sizlerde okuyun derim hamileler kesinlikle normal doğum yapın evet çok ürkütücü görünüyo ama bebeğin ilk sesini duyduğunuzda bütün ağrılarınız bi anda geçiyo doğum doğurmak gerçekten mucize bişe:KK66:

Maşallah size ve bebeğinize...

Geçenlerde (36+4 iken) beni rutin kontrolüm gereği Nst ye bağladıklarında sancım ara ara, düzensiz bir şekilde 60 ları gösterdi. Çok daha önce bağlandığımda en fazla 17 yi görmüştüm.

60 lık sancı anımda hiç ama hiç bişey hissetmiyordum.
Bu bana gerçekçi olmayan ama bi şekilde beni mutlu eden bi umut verdi, belki ben de o okuduğum yazılardaki kadınlar gibi sancıyı doğru düzgün hissetmeden normal doğum yapabilirdim:KK15:

Bahtımda nasıl bir doğum yapmak var bilmiyorum, ama güzel normal doğum hikayelerini okumak çok iyi geliyor, o kesin.
Cesaret ve moral veriyor.

Teşekkürler:KK54:

Maşallah size ve bebeğinize...

Geçenlerde (36+4 iken) beni rutin kontrolüm gereği Nst ye bağladıklarında sancım ara ara, düzensiz bir şekilde 60 ları gösterdi. Çok daha önce bağlandığımda en fazla 17 yi görmüştüm.

60 lık sancı anımda hiç ama hiç bişey hissetmiyordum.
Bu bana gerçekçi olmayan ama bi şekilde beni mutlu eden bi umut verdi, belki ben de o okuduğum yazılardaki kadınlar gibi sancıyı doğru düzgün hissetmeden normal doğum yapabilirdim:KK15:

Bahtımda nasıl bir doğum yapmak var bilmiyorum, ama güzel normal doğum hikayelerini okumak çok iyi geliyor, o kesin.
Cesaret ve moral veriyor.

Teşekkürler:KK54:
canim ben 60 lik sanciyla 10 cm de masadaydim yani bebek dogmak uzereydi
aci esigin yuksek olmali , beynine surekli normal doguracaini soyle,olmamasi için bi sebep yok ( TR de yasamak disinda : ) )
Allah kolay dogum nasip etsin insallah

Ben hic yürüyüş yapmadim, çünkü yurudukce belim cok agriyordu, dogum cok zor olacak diye uzuluyordum.

Bir sabah kanlı bi akıntı geldi (nişan mis ). Doğum başlıyor dediler. Tüm gün sancı bekledim, tık yok.

Arkadaşım geldi cay içtik. Annemle şerbet yaptik, sıkıntıdan gözleme kizarttim.

Aksam 10 bucukta gaz sancısı girdi. 4dk sonra yine. 4dk sonra yine. Sonra anladim ki bu doğum sancısı: )

Kalktık hastaneye gittik, benim elimde tel whatsap yaziyorum falan. Dr muayene etti 4 cm açıklık var, yatis yapalim dedi. Dr sok oldu , kacinci doğumun dedi, ilk dedim. Benim şaşkınlığım ayri zaten, 4 cm olmuş nasil yaaa falan diye.

Önlük giydim, odada dolaniyorum, sanci geliyo duruyorum, geciyo. Eşim telefon da oyun oynuyo, ben tv ye bakıyorum, nst muayene falan derken, sancilar sertlesmeye başladı. Ama ben hala sakinim. Sanci sirasinda derin nefes alıp verin,cunku o sirada bebek zorlaniyor onu oksijensiz birakmamaniz lazim.

Neyse oyle boyle 5 saat gecti ve bi sanci geldi ki bağırdım. Arkasindan bi tane daha, dayanamiyordum artik, 10 dk bu sanciyi cektikten sonra ebe hadi gidiyoruz dedi. Ben yine şok, bu acılı sancıyı daha çok çekeceğim sanmıştım.

Dogumhaneye girdim, catala çıktım, 2 kere ikindim ve bebegim doğdu. 10 15 dk kaldim
Dogumhanede. Eşim şok olmuş, nasil ya dogdu mu demiş, bu kdr çabuk mu diye :)

Demem o ki yapınız uygunsa bu is yürüyüş falan dinlemiyor. Yürüyüş spor yapsam belji daha da kolay olur du bilmiyorum ama odaya gelince " Millet boşuna sezeryan oluyormuş, " dedim.

Rabbim herkese kolay doğum nasip etsin Amin.

çok etkilendim hikayenizden.. ne güzel ne kolay almışsınız bebeğinizi kucağına.. Rabbim sağlıklı uzun ömürler nasip etsin:nazar:

Rabbim sna bagislasin evladını dikişlerin atıldığında ağrı acı hissetmedin mi ? Ve hep korkuttular bizi ilk açılma olmadıysa elleriyle cart diye açıyorlar çok canin açıyor diye söylentiler var senin yazdıkların benim icime su serpti oyle mi sence ağrı acı ne durumda

X