2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Ben de dün bebeğini hala emziren bi tanıdığımla konuştum bu süt meselesini o da aç kalmayacaksın dedi. Ne yersen ye süt oluyor zaten dedi.

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Yemenin sütle alakası yılki CNm.en başta
Emzirmeyi isteyeceksin ben hiç yemek yemeyen
Biriyim kızım 9 aylık şu ana kadar sadece emzirdim.yani yemekle
Değil okadar sütü olmayan anneler yiyor ama
Olmayınca olmuyor en büyük düşman stres.birde uyuyunca süt çok
Oluyor.zaten bebeği ne kadar çok ve kararlı emzirirsen
Sütün olur birde şu an süt akmıyor diye üzülmeyin
Benimde sütüm gelmedi hamileyken.ama çok sütüm oldu ki
Bir bebeğe daha yetecekkadar sütüm vardi.sakın şekerli şeyler
Yemeyin içmeyin sütü arttirıcam diye kilo alırsınız.
Sütü arttıracak tek içeçek suuuuuu aaklınızda olsun:KK14:No stres
No panik :KK1:doğumdan önceki zamanınızın tadını çıkarın hamileliği
Özleyebilirsiniz:KK17:

Yemenin sütle alakası yılki CNm.en başta
Emzirmeyi isteyeceksin ben hiç yemek yemeyen
Biriyim kızım 9 aylık şu ana kadar sadece emzirdim.yani yemekle
Değil okadar sütü olmayan anneler yiyor ama
Olmayınca olmuyor en büyük düşman stres.birde uyuyunca süt çok
Oluyor.zaten bebeği ne kadar çok ve kararlı emzirirsen
Sütün olur birde şu an süt akmıyor diye üzülmeyin
Benimde sütüm gelmedi hamileyken.ama çok sütüm oldu ki
Bir bebeğe daha yetecekkadar sütüm vardi.sakın şekerli şeyler
Yemeyin içmeyin sütü arttirıcam diye kilo alırsınız.
Sütü arttıracak tek içeçek suuuuuu aaklınızda olsun:KK14:No stres
No panik :KK1:doğumdan önceki zamanınızın tadını çıkarın hamileliği
Özleyebilirsiniz:KK17:

vay cok yararlı olmuş bu ozaman bol bol su içelim güzelleşelim

vay cok yararlı olmuş bu ozaman bol bol su içelim güzelleşelim

Zaten doğumdan sonra anlıyacaksınız CNm
Neyin süt yaptığını.ayrıca bol su içinde kiloda
Gidiyor yani çok kilo aldım veremem diye korkmayın
Tabi gereksiz tatlı şekerli şeyler yememek gerek.ben 13
Kilo aldım hepsi gitti.birse drseçiminizi iyi yapın (çoçuk dr u)

Benim çatlaklar ilk hedefimiz göbektir ileri sloganıyla, göbeğe doğru ilerliyorlar bakalım iyice çoğaldılar, bir de o kadar kilo almamış olmama rağmen, şu ana kadar toplam 9 kilo aldım, daha fazla alan biri olsaydım türkiye haritası değil, dünya haritası çıkardı herhalde benden:))

Bebek iki gündür baskısını artırdı sanırım, alt kısımda yürürken bile ağrılar giriyor, adet sancısı gibi, her an tuvaletimi yapacakmışım gibi hissediyorum.

İlk hamileliği yaşamak, her harekete bir anlam bulmaya çalışıp, buralardan bilgi almaya çalışmak çok garip:))

Birinde okuyorsun, haaa tamam aynı ben diyorsun:)) başka birini okuyorsun, ya bende de oluyor mu yoksa ben mi farketmiyorum cahilliğimden mi diyorsun:KK70:D günler böyle geçip duruyor, Eylül listesinde olmama rağmen nedense hep ağustos geçiyor içimden, hislerim bana yanlış yere geldin demezse:KK70:DD

Çok gevezelik yaptım:))
Kaçıyorum:))

Son düzenleme:
Sen ne yaptın ankarada misin evine taşındın mı? Bebek nasıl kilosu filan iyi mi

Hiç kimsenin yağmurun bile böyle küçük elleri yoktu. .

ankaradayım canım maalesef. taşınamadım. lojmanı boşaltacakları tarihi değiştirdiler. sinir krizleri geçiriyorum. doğuma az kaldı. daha evim yok
bebeğimin son kilosunu bilmiyorum. son gittiğim doktor hiç bir bilgi vermeden,tıbbi terimleri kayda geçirerek yolladı beni. muallakta ilerliyorum.
sen nasılsın? doğum burda mı olacak senin?

13 kilonun nesi gitmeyecek ki zaten çok normal kilo almışsın canım zaten lohusalık bitene kadar 10 kilosu gidiyormuş ,ben 20 yi bulurum doğurana kadar...

Hic sorma 😊 bide erkek annesi olcaz , bende carsamba gunu gidicem kontrole bakalim dr tekrar bakicak donmusmu diye simdi de kan tahlili vermeye geldik bakalim ins sonuclar iyidir , tabi ki icimizde kalmasi daha iyi kendi istekleriyle gelsinler bu dunyaya biz onlari zorla cekip almayalim ☺️ icin rahat etsin istiyosan tabi ki bi dr a daha gorun bakalim o ne diyecek bu arada egzersizleride yapmaya devam et

Sent from my iPhone 5 S

Canm bende aksine sezeryn istiyorum normalden korkuyorum bana neden normal doğum düşünmüyorsun en sağlıklısı o dedi bu arada sana soyledi mi bilmiyorum bayram iznine cikiyormus ve 25 ağustosta gelicekmis.. Senin durumun bana sorarsan bebek 37 38. Haftan olsa bile heran dönebilir anca son haftanda hala donmemisse sezeryana alinirsin.

durumumuz şimdiyeye kadar hep normal doğumu gösteriyor ama ben korkuyorum düşünmemeye çalışıyorum yinede kaçamıyorum zaman daraldıkça korku ve heyecanda artıyor bide bayram için il dışına çıkıcak olan var mı benim doktorum yola izin verdi inşallah bir sıkıntı olmadan atlatırız

Ya kızlar dünden beri bebeğim aşağı indi karnım aşağı indi fdeyip duruyorum ya ay çok normalmiş , baksanıza benim imza kısmımda yazan hamilelik takvimimde yazana, aynen şu anki halimi anlatıyor,tabi idrar kaçırmıyorum henüz ve kasık ağrım yok çok şükür :KK52:

eee nasıl oluyor öyle.. benim günüm senden daha erken .. ama bende çok az değer çıkıyor ..

Bilemedim ki. Sanırım bu basınçla ilgili birşey. Yani benim günüm senden ileri ama bebeğin kafası kanalda ve kendini itiyor aşağı doğru. Bu gidişle 40.haftayı beklemez dedi dün. 38 gibi doğmasını bekliyorum dedi.

kızlar doktordan geldik nst normal ultrasonda karın olcusu yine ufak çıktı 300 gram almış bir haftada 2700 olmuş.riskli haftaları atlattık artık doğum olabilir dedi birde tansiyon problemi olduğu için saım çok riske atmak istemiyor.cati muayenesi yaptı acayip canım acıdı bilmiyorum ben kendimi kasmamaya çalirstm ama doktor kastın dedi.cati dar gibi ya gerçekten dar yada kastiğin için dedi cumartesi tekrar bakacak sabah erken gel dedi bakalım ne olacak

ben de şu an tam 13 kilo almışım ama acaipp iştahım açık sürekli yemek istiyorum.daha iki hafta var belki daha erken olabilir de.. bebek 1 haftada yaklaşık 400 gr almış:ss sanki 15kg i bulurum gibi geliyor..ama göğüslerde bir hareket yok ben de en cok emzirmeyi merak ediyorum müthiş bir bağ hem duygusal hem fiziksel..cok ilginç geliyor..umarım bol sütüm gelir de bebişimle bağım kopmaz...

Ya kızlar dünden beri bebeğim aşağı indi karnım aşağı indi fdeyip duruyorum ya ay çok normalmiş , baksanıza benim imza kısmımda yazan hamilelik takvimimde yazana, aynen şu anki halimi anlatıyor,tabi idrar kaçırmıyorum henüz ve kasık ağrım yok çok şükür :KK52:

Arkadaşım şükret, çünkü biraz daha aşağı inince benim gibi acı çekeceksin sanırım. Kasık bölgemde öyle bir ağrı varki az evvel fotokopi makinasına giderken topallıyordum :KK31:

sağol canım inşallah evet 20 gündür hemen hemen ama srürekli değil arada bir çıkıyor düşüyor.20 gündürde bebeğimin gelişimi yok karın ölçümleri ufak çıktı bilmiıyorum ne olacak bariz bir yükseliklik olmayınca ilaç felan da başlanmadı sadece takip ediyorm

kendini çok ayak üstünde bırakma artık canım. en sıkıntılı süreçteyiz. bi çırpıda bitsin inşallah.
karın ölçümlerinin küçük çıkması çok duyduğum bi durum. ama doğumdan sonra bebişler hemen toparlıyor kendini. bi arkadaşıma da öyle dediler. üstelik erken geldi bebiş ama tosun gibi oldu iki ayda. iyi haberlerini alalım inşallah :KK16:

ankaradayım canım maalesef. taşınamadım. lojmanı boşaltacakları tarihi değiştirdiler. sinir krizleri geçiriyorum. doğuma az kaldı. daha evim yok
bebeğimin son kilosunu bilmiyorum. son gittiğim doktor hiç bir bilgi vermeden,tıbbi terimleri kayda geçirerek yolladı beni. muallakta ilerliyorum.
sen nasılsın? doğum burda mı olacak senin?

Canım benim Kıyamam kriz geçirme boşver bi işe yaramıyor, bende artık çok çok sıkıldım anlatamam nisandan beri kalıyorum iyi kötü geldi geçti ama şuanda çok sıkıldım nere saldıracagimi bilmiyorum. .neyseki ablam geldi iki gün halamlrda kaldım biraz rahatladım... doğum burda Allahim doğumum olsun annem gelsin alsın beni görürsün, laf aramızda benimde evim yok neyse lojman boşalinca kolay yeri belli sıkıntı etme , bende inşallah evim nerde olacaksa olsun bi süre buraya gelmek istemiyorum... senle cok tuhaf durumdayız Allah hayırlısıni versin. ..Yarın kontrolum var benimde bakalım ne olacak yavaşladi bebeğimin hareketleri hayırlısı olsun. ..sende takılma bir tosuncuk doğuracan normal mi sezeryan mi doğum belli oldu mu

durumumuz şimdiyeye kadar hep normal doğumu gösteriyor ama ben korkuyorum düşünmemeye çalışıyorum yinede kaçamıyorum zaman daraldıkça korku ve heyecanda artıyor bide bayram için il dışına çıkıcak olan var mı benim doktorum yola izin verdi inşallah bir sıkıntı olmadan atlatırız

aynen ben canım her ,işaret normal doğuma cıkıyor...zaman daraldıkça doğum korkusu sarıyor..birgün dayanıcam diyorum kendimi şartlıyorum bir gün ne gerek var yapamam sezeryan olsun bitsin diyorum...hergün bir çile bakalım Allah sonumuzu hayr etsin...bu arada bayramda benim ailem de il dışında 2 saatlik mesafededler ama gitmicem ben riske alamıyorum

Son düzenleme:
Geldim kizlar dr dan 2.500 kil9 vivari dedi biliosunuz benim.bebegin karin cevresi küçük cikiyodu 2 hafta önce 1.700 civarı demişti şaşırdım bende soyledim makine olcumlero farklilik gosterebilir dedi we idrarda protein çıktı aradada tansiyonum yukselio die alalim dio bayrama kadar takmış adam bayrama ya gercekten özel hastane sirf para icin dio gibime gelio kan akışı felan iyi dedi bende bekliycem.ozaman dedim ay bakalım hayırlısı

kızlar doktordan geldik nst normal ultrasonda karın olcusu yine ufak çıktı 300 gram almış bir haftada 2700 olmuş.riskli haftaları atlattık artık doğum olabilir dedi birde tansiyon problemi olduğu için saım çok riske atmak istemiyor.cati muayenesi yaptı acayip canım acıdı bilmiyorum ben kendimi kasmamaya çalirstm ama doktor kastın dedi.cati dar gibi ya gerçekten dar yada kastiğin için dedi cumartesi tekrar bakacak sabah erken gel dedi bakalım ne olacak

Canim kaç haftaliksin...hayirlisi olsun bir haftada 300 gr. az mı acaba hiç anlamıyorum bu şeyleri. .birde diğer doktorda farklı çıkmışti insan muallakta kalıyor.

Geldim kizlar dr dan 2.500 kil9 vivari dedi biliosunuz benim.bebegin karin cevresi küçük cikiyodu 2 hafta önce 1.700 civarı demişti şaşırdım bende soyledim makine olcumlero farklilik gosterebilir dedi we idrarda protein çıktı aradada tansiyonum yukselio die alalim dio bayrama kadar takmış adam bayrama ya gercekten özel hastane sirf para icin dio gibime gelio kan akışı felan iyi dedi bende bekliycem.ozaman dedim ay bakalım hayırlısı

Ne kadar çıktı protein belli bir şeye kadar idrarda protein kaçağına hamilelerde olur diyorlar,cok mu riskliymis hemen bayrama alacak

Hic sorma 😊 bide erkek annesi olcaz , bende carsamba gunu gidicem kontrole bakalim dr tekrar bakicak donmusmu diye simdi de kan tahlili vermeye geldik bakalim ins sonuclar iyidir , tabi ki icimizde kalmasi daha iyi kendi istekleriyle gelsinler bu dunyaya biz onlari zorla cekip almayalim ☺️ icin rahat etsin istiyosan tabi ki bi dr a daha gorun bakalim o ne diyecek bu arada egzersizleride yapmaya devam et

Sent from my iPhone 5 S

Canm bende aksine sezeryn istiyorum normalden korkuyorum bana neden normal doğum düşünmüyorsun en sağlıklısı o dedi bu arada sana soyledi mi bilmiyorum bayram iznine cikiyormus ve 25 ağustosta gelicekmis.. Senin durumun bana sorarsan bebek 37 38. Haftan olsa bile heran dönebilir anca son haftanda hala donmemisse sezeryana alinirsin.

aynen ben canım her ,işaret normal doğuma cıkıyor...zaman daraldıkça doğum korkusu sarıyor..birgün dayanıcam diyorum kendimi şartlıyorum bir gün ne gerek var yapamam sezeryan olsun bitsin diyorum...hergün bir çile bakalım Allah sonumuzu hayr etsin...bu arada bayramda benim ailem de il dışında 2 saatlik mesafededler ama gitmicem ben riske alamıyorum
benimkiler 4 buçuk saatlik mesafedeler iki taraftan kimsede yanımızda olmayınca doktorda çok rahat bir şekilde izin verince biz gitmeye karar verdik şimdi normal doğum korkusu yanında bide başka doktora yönelicez neyseki annemlerin olduğu ilde de doktorumuz var ama kaygı bir değilki bir sürü acabalar geliyor aklıma heralde son zamanlarımız olduğu için normal doğum kaygısı,yol kaygısı başka doktor kaygısı Allah yardımcımız olsun ama cidden bi de bayram inşallah sıkıntısız kazasız belasız kuzucuklar rahatlıkla doğarlar

X