Premature Bebekler Premeture bebeği beyin kanaması geçirenler lütfen vardım

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
haklınısınız arkadaşlar hemde çok rezz arkadaşımda benim bizim ilk zamanlarda yaşadığımız tedirginlikleri yaşıyor herkesin yapısı bir değilkin çok daha fazla takıyor olabilir....mehmet özek bursaya seminere geldi hitme imkanım oldu iyikide gitmişim bu kasılmalarla ilgili dedği şey normal bi çocuk gibi gelir size ama elini 6 aylıkken kullannmaya başlayan i çocuk kullanamazsa yani kasılması olursa beyninde hasar var dedei diye hatırlıyorum beyni zamanı gelen görevlere hükmetmiyorsa hasar ın nerde olduğu zaman anlaşılır diye kafası tutma vakti geldiğinde oturması geldiğinde agulamasının vakti geldiğinde yapamıyorsa demekki o bölge hasarlı o yüzden doktorlar en kötüsünü söylüyor rabbim daha iyi biliyor yani benim oğlumun düzeltilmiş tam 4,5 ayında agulamaya başladı göz takibi olsun müzüklerde vardiği tepki olun hep düzeltilmiş yaşına göre oldu öylede gidiyor
ikizlerya benim ikiside tam düzeltilmiş 10 normal 12 aylık oturdu ozamana kadar dönme falan yoktu sadece oturuyorlardı yalan olmasın 14 aylıktan sonra dönmeye başladılar çok geç heleki kızım için sonunda 24 aylık kızım yürüdü oğlumda 20 aylık şant rev. 2 ay sonra 22 aylık yürüdü dışarda elini bırakmadık hiç kızımın geçikmesi 2 yaşında çekilen mr da belli oldu sonuç pvl oksijensiz kalmış ama çok şükür yürümesi 1 yıl geçikti sadece erşeyi oğlum daha önce yaptı oğlumdan korkarken kızım ondan geriden geldi aguları göz takipleri konuşması geç geldi ama konuşmayan tek tük kelime söyleyen kızım 2 hafta içinde ger derdini anlatmaya başladı şaşırdık çocuktan çocuğa görede de değişir her gelişim benimkilerin 2 side beyin hasarlı ama dışardan 2,5 yaşında gibi değilde 2 yaş gibi duruoruz fiziksel görüntü olarak yoksa herşeyleri iyi sağlık olduktan sonra..........
Zeka geriliği olmadığını nasıl anlıyorlar benım oğlumda geçirdi 4 evre doktorlar arrest hidrosefali dediler anne baba dede mama söylüyor kendi kendine monolog yapar gibi Konuşuyor ama fizik tedavi alıyor kasları zayıf

Selamun aleylum. Arkadaslar kizim 25 haftalikken dogdu suan 10 uncu gunumuz ve beyin kanamasi gecirmis. Beynin bi tarafi 4 diger tarafi 3 derece olmak uzere. Bilginize cok ihtiyacim var cok korkuyorum...

moontorrent .!.:
ne demek ALLAH sendende razı olsun benimkiler ikiz şuan 27 aylık oğlumun beyin kan. bağlı soldaydı sağ tarafında kasılması var ama hafifledi 22 aylık yürüdü ayağı kurtarıyor yürüdüğü için sağ elinde daha ağır ama diyorumya hafiledi kullanıyor elden ele veriyor algıda zihinsel konuşmada ALLAH a hamd olsun bi hasarı yok ki beyin kan. sonra çekilen mr da beyni yoktu kalmamıştı takdiri ilahi rabbim dualarımızı kabul etti..ne diyeyim ki çok ama çok üzülüyorum bu durumda başına bunlar gelenlere daha oğlum 20 aylıkken oldu 3. ameliyatını çeken bilir doktorlarla sert bi şekilde konuşun korkmayın başımdan ge4çtiği için diyorum kaçamak cevaplar vereceklerdir tomografide de az çok bellidir siz bana tomografi raporunu yazın buraya yoksa bile isteyin bize ço ağır konuştular şimdi bile şaşırıyolar oğlum için...bhu durumuna fizik ted. gidiyoruz eğer başka sormak istediğin bişey olursa özelden tel no yazarım konuşuruz insan karamsarlığa düşüyor arayış içine giriyor deneyimli birileriyle konuşmak hatırlatır ben böyleydim en azzından...
Merhaba canim benim oglumda 27 haftalık dogdu evre 4 kanama geçirdi suan düzeltilmiş 15 aylık oturuyor ama tam değil hemen yikiliuor ne zaman yürür suan kestirimi yorum bacaklarimizin ikisinde kasılma var ellerinde bisey yok bana onerebilrcegin tavsiyeler varmi çocuğu oturup yürüyen bir anne olarak .. Dört gözle bekliyorumo gunleri

Selamun aleylum. Arkadaslar kizim 25 haftalikken dogdu suan 10 uncu gunumuz ve beyin kanamasi gecirmis. Beynin bi tarafi 4 diger tarafi 3 derece olmak uzere. Bilginize cok ihtiyacim var cok korkuyorum...
Merhaba. Sizinle durumumu paylasmak istedim. Korkunuzu cok iyi anliyorum. Benim oglumda 25 haftalik dogdu. Beyin kanamasi gecirdi sag tarafinda. Derecesi agirdi. Sol tarafinda kanama olmadi.63 gun yasadi. 3 ay once kaybettik.
Rabbim sizin bebeginizi mucize bebeklerden eylesin, ve acil hayirli sifalar versin.

Merhaba. Sizinle durumumu paylasmak istedim. Korkunuzu cok iyi anliyorum. Benim oglumda 25 haftalik dogdu. Beyin kanamasi gecirdi sag tarafinda. Derecesi agirdi. Sol tarafinda kanama olmadi.63 gun yasadi. 3 ay once kaybettik.
Rabbim sizin bebeginizi mucize bebeklerden eylesin, ve acil hayirli sifalar versin.
:KK43: mevlamm sabirlar ihsan eylesin.. suan kizim dogali 75 gun oldu durumu iyi elhamdullilah.. kafasina sant takilacak.. sonrasinda eve cikacak insaallah..

Sizinle benzer durumu yaşıyorum benim bebegimde 28+6 da doğdu ve malesef 4.evre beyin kanaması geçirdi. Şu anda durumu nasıl bebeginizin

Sizinle benzer durumu yaşıyorum benim bebegimde 28+6 da doğdu ve malesef 4.evre beyin kanaması geçirdi. Şu anda durumu nasıl bebeginizin
Bebegim suan 39 haftani icinde saglik durumu cok sukur iyi.. gecen hafta kafasindan reservuar alinip sant takildi bu isleme hidrosefali denilio. Yakinda eve cikacak insallah rabbim ayni imtihandan gecenlere boooll sabirlar versin

Konu aktifmi buralardamisiniz kızlar ? Benim kizimda 36+4 dogumlu 2.130 olarak şuan düz 4 kro 5 aylık ilk pvl şüphesi çıktı sonra kayboldu hafif genişleme vardı şimdi 10 mm olmuş :KK43:

X