Çikolata kisti (endometriozis) hastalığı olanlar, ACİL YARDIM!

arkadaşlar öncelikle cevaplarınız için çok teşekkür ederim biraz geç okudum yazılanları, idare edin lütfen:KK43:
Ben de soğan kürüne başladım 1-2 gün sonra 1.kür bitecek. Kürü uygulayanlar 2 kür arasında kaç gün ara veriyorlar acaba beni bilgilendirebilir misiniz? Çocuk istemiyorum diyorum ama yazılanları okuyunca böyle bir şey istemenin lüks olduğunu düşünmeye başladım ama bunu istemeye de mecburum atanmam gerekiyor bu sene:KK43: Çalışmam gerekiyor 3 senedir atanmak için adeta yırtınıyorum:KK43:
Kahverengi akıntı konusuna gelince 1.5 senedir çikolata kistim var ve hiç böyle bir akıntıyla karşılaşmamıştım ama geçen ay adet bitimimden 14 gün sonra 3-4 gün süren çok yoğun olmayan kahverengi akıntı geldi ve çok ürktüm çünkü ilk kez karşılaştım bu durumla:KK43: Şuanki düşüncem bu kürü 2-3 kez uygulamak ve sonra doktora gidip son duruma bakmak:KK43: zaten yaz da geliyor, artık olmadı çocuk düşünücez bakalım rabbim bizim yüzümüze gülecek mi? inşallah soğan küründen şifa buluruz da ameliyata gerek kalmaz. Bu arada soğan kürü ilk 1-2 gün mide bulandırıcı ama sonra alışıyorsunuz ben şu an çok rahat bir şekilde içebiliyorum.

Merhaba canım gözünü korkutmak istemem ama bende aynı durumdayım benimde kistlerimi ilk öğrendiğimde sağdaki 5 doldaki 3 cm kadardı 2 aylık evliydim bir seneye yakın küçülür umudu ile doğum kontrol hapı kullandım bu sürede ne küçüldü nede büyüdü ama bırakır bırakmaz büyümeye devam etti 7 ve 5 cm idi en son ameliyat olmaya karar vedim ama doktor yumurta rezervlerine zarar verir diye yapmak istemedi 2 ay yalancı menpoz iğnesi ve ardından tüp bebeğe geçildi kistler yumurta toplama işlemi sırasında içini boşaltmışlar ama sonuç negatif :18: tutunma olmamasının araştılıp tekrar tüp bebeğe geçilecek ama umutluyum yumurtaların büyümesi döllenmesi ve embiryo kaliteleri çok güzeldi inşallah ikinci sefere iyi sonuç alırım benim şu an gittiğimde çok ünlü bir profösör ilk önce amh testi yapıldı bu test çok önemliymiş yumurtalığımızda ne kadar sağlıklı yumurta kaldığını ve menopoz yaşını gösteriyormuş bu testi yaptırıp ona göre karar verir doktorlar geçen sene gittiğim başka bir prof dr ben kapalı ameliyat diye başlarım duruma göre açığada dönebilirim demişti içerideki yapışıklık vs duruma göre ameliyat açığa dönebiliyormuş bu bizim isteğimiz dışında sanırım bu kistlerin diğer kötü tarafı amelliyatla temizlensede tekrarlama olasılığı çok yüksek çünkü adet görmeye devam edeceğiz çocuğu sonra istiyorum deme şansımızda yok maalesf istediğimizde bile uzun tedaviler gerekebiliyor Allah hepimizin yardımcısı olsun şifamızı versin

canım amh testi tam olarak nedir? Her yerde yapılabiliyor mu? devlet hastanesinde yaptırabiliyor muyuz?

canım amh testi tam olarak nedir? Her yerde yapılabiliyor mu? devlet hastanesinde yaptırabiliyor muyuz?

amh ne kadar sağlklı yumurtalık rezervinin kaldığını menopoz yaşını gösteriyormuş canım kan tahliliyle öğreniliyor regli günü yada diğer günler yapılıyor diğer hormon testleri gibi regliiyi beklememize gerek yok devlet hastanelerinde değilde üniversite ve araştırma hastanelerinde yapılıyor sanırım benim tüp bebek merkezi özel labratuvara yaptırmıştı sen ne karar verdin ameliyat konusunda benim amh değerim iyi çıkmasına rağmen ameliyat olmadım tüp bebek deniyorum doktor bu şekilde hamile kalmayı sağlarsak sezaryana bebeği ve kisti çıkartırız diyor hayırlısı olsun Rabbim şifamızı versin

bende cikolata kistinden cok cektim gercekten.2009 yilinda iki tarafli ameliyat oldum ve sonrasinda duzenli kontrole gidiyorumdum. 1seneligine yurtdisina gitmistim o zman aksattim kontrolerimi turkiyeye gittimde tekrar kist olustugunu iki tarafli ve yapisik oldugunu ogrendim.doktorlar ikinci amelyattan sonra tup bebekle dahi cocugun olma ihtimali dusuk dediler hayatimin en kotu gunlerini yasadim diyebilirim.ankarada bi prof. tup bebegi onerdi ama kistler cok buyuktu bikac ay menopoza sokan ilaclardan kullanirsan kuculur ve tup bebek yaparsin dedi.yeniden yurtdisina gittim ve tup bebegi burda denemeye karar verdim ama burdaki doktorlar 4 ve 6cmlik kistlerle denemediler bile ikinci kere yikildim tam igneleri biraktim artik ameliyati denicem sirada HAMILE oldugumu ogrendim :))) o yuzden ameliyati denemeden once mutlaka normal yollari denemeyi oneriyorum ama vakit kaybetmeyin derim yas ilerledikce sansin giderek azaliyo

bende cikolata kistinden cok cektim gercekten.2009 yilinda iki tarafli ameliyat oldum ve sonrasinda duzenli kontrole gidiyorumdum. 1seneligine yurtdisina gitmistim o zman aksattim kontrolerimi turkiyeye gittimde tekrar kist olustugunu iki tarafli ve yapisik oldugunu ogrendim.doktorlar ikinci amelyattan sonra tup bebekle dahi cocugun olma ihtimali dusuk dediler hayatimin en kotu gunlerini yasadim diyebilirim.ankarada bi prof. tup bebegi onerdi ama kistler cok buyuktu bikac ay menopoza sokan ilaclardan kullanirsan kuculur ve tup bebek yaparsin dedi.yeniden yurtdisina gittim ve tup bebegi burda denemeye karar verdim ama burdaki doktorlar 4 ve 6cmlik kistlerle denemediler bile ikinci kere yikildim tam igneleri biraktim artik ameliyati denicem sirada HAMILE oldugumu ogrendim :))) o yuzden ameliyati denemeden once mutlaka normal yollari denemeyi oneriyorum ama vakit kaybetmeyin derim yas ilerledikce sansin giderek azaliyo

Bize de umut oldun canim tesekkurler paylasimin icin.bende de tek tarafli cikolata kisti var umarim hamile kalirim.Allahtan umit kesilmez

amh ne kadar sağlklı yumurtalık rezervinin kaldığını menopoz yaşını gösteriyormuş canım kan tahliliyle öğreniliyor regli günü yada diğer günler yapılıyor diğer hormon testleri gibi regliiyi beklememize gerek yok devlet hastanelerinde değilde üniversite ve araştırma hastanelerinde yapılıyor sanırım benim tüp bebek merkezi özel labratuvara yaptırmıştı sen ne karar verdin ameliyat konusunda benim amh değerim iyi çıkmasına rağmen ameliyat olmadım tüp bebek deniyorum doktor bu şekilde hamile kalmayı sağlarsak sezaryana bebeği ve kisti çıkartırız diyor hayırlısı olsun Rabbim şifamızı versin

Canım ben soğan kürüne başladım 1. kür bitti ama adetim gecikti 1-2 gündür adet belirtisi var fakat kanama hala gelmedi:KK43: Yaza kadar küre devam edicem zaten 3-4 kür tamamlanmış olacak. Ondan sonra doktora gidip son duruma bakıcam. Dediğin testten yaptırmak istiyorum peki emin misin her zaman yapılabileceğine? Normalde bu tarz testler hep adetin 3. günü felan yapılıyor da ondan soruyorum canım.

Gerçekten çok şanslısın ya. Benim bir tanıdığım tam evlenme arifesindeyken birden çikolata kisti olduğunu öğrendi ve apar topar ameliyat oldu. Doktor ameliyat sonrasında yapışıklığın çok olduğunu bu yüzden 1 yumurtalığının zarar gördüğünü, diğerininse tembel olduğunu söylemiş ve çocuk için biraz ümitsiz konuşmuş. Onlar da nasılsa ihtimal düşük diye dikkat etmemişler evlendikten 3-4 ay sonra hamile kaldı. Çok şaşırdık. O yüzden diyorum ki çok da umutsuz olmamak gerekiyor ve kafaya da takmamak gerekiyor. Bak sen çok daha acı şeyler yaşamana rağmen hamile kalmışsın. Bu örnekleri görünce umudumu yitirmiyorum.

Canım ben soğan kürüne başladım 1. kür bitti ama adetim gecikti 1-2 gündür adet belirtisi var fakat kanama hala gelmedi:KK43: Yaza kadar küre devam edicem zaten 3-4 kür tamamlanmış olacak. Ondan sonra doktora gidip son duruma bakıcam. Dediğin testten yaptırmak istiyorum peki emin misin her zaman yapılabileceğine? Normalde bu tarz testler hep adetin 3. günü felan yapılıyor da ondan soruyorum canım.

Ben geçen sene çok yapmıştım soğan kürü kistlerimi küçültmedi maalesef bu sene tedavi aşamasinda olmasaydım gene yapardım bitkisel sonuçta küçültmede etkisi yoksa bile kistlerin etkisini azltiyordur muhakak.....evet canım amh testi herhangi bir zamanda yapılabiliyor Rabbim şifamizi versin...

bu sabah öylesine bi kontrol olayım bakalım bebek için hazırmıyım diye doktora gittim ve şokk ! bende de çikolata kisti varmış o kadar kötü oldumki hiç beklemiyodum. İnşallah hayırlı bi bebeğim olurda bunlardan falan kurtulurum. hemen hemen bu konu ile ilgili yazan arkadaşların hepsini okudum, biraz umutlandım biraz endişelendim. yarın sabah ulturasona ve mr a giricem sonuçlar ne çıkacak bakalım hayırlısı. :44:

benzer bir konu bende açmıştım bütün yazılanları tek tek okudum ve vardıgım sonuç çikolata kisti olup benim kadar ağrı çeken yok sanırım ilginç:44::44: bir benmi ölüyorum ağrıdan yaaww

benzer bir konu bende açmıştım bütün yazılanları tek tek okudum ve vardıgım sonuç çikolata kisti olup benim kadar ağrı çeken yok sanırım ilginç:44::44: bir benmi ölüyorum ağrıdan yaaww

benimde agrim oluyor.doktor hatta nasil dayaniosun agrimiyo mu demisti.adet gunumde olmasam bile kasigimda agri oluyodu. suan hamileyim ara sira hala agrio masesef :KK43:

Gerçekten çok şanslısın ya. Benim bir tanıdığım tam evlenme arifesindeyken birden çikolata kisti olduğunu öğrendi ve apar topar ameliyat oldu. Doktor ameliyat sonrasında yapışıklığın çok olduğunu bu yüzden 1 yumurtalığının zarar gördüğünü, diğerininse tembel olduğunu söylemiş ve çocuk için biraz ümitsiz konuşmuş. Onlar da nasılsa ihtimal düşük diye dikkat etmemişler evlendikten 3-4 ay sonra hamile kaldı. Çok şaşırdık. O yüzden diyorum ki çok da umutsuz olmamak gerekiyor ve kafaya da takmamak gerekiyor. Bak sen çok daha acı şeyler yaşamana rağmen hamile kalmışsın. Bu örnekleri görünce umudumu yitirmiyorum.

bole hikayeler cok var.pozitif bakmak lazim moralini hep yuksek tut:) tavsiyem cocuk fikrini erteleme

benimde agrim oluyor.doktor hatta nasil dayaniosun agrimiyo mu demisti.adet gunumde olmasam bile kasigimda agri oluyodu. suan hamileyim ara sira hala agrio masesef :KK43:

sağol valla kendimi tuhaf hissetmeye başlamıştım artık çünkü herkesin farklı şikayetleri var bi ben günlük hayatımı yaşayamıyorum agrıdan bi tuhaflık var demeye başlamıştım yanii :KK43:

Arkadaslar merhaba araniza Yeni katildim.ben 5ay once cikolata Kisti oldugunu ogrendim 3,5 cm ve 1,5 yıllík evliyim bebisimiz olsun istiyorduk artik 4 doktora gittik tedavi vermeyip 1yil deneyip gelin dedi hamile kalmana engel degil dendi.1hafta once esim spermiyogram testinde bas anamolisi var tupbebekle olur ancak bebis dendi.moralimiz hepten bozuldu beklemelimiyiz yoksa tupbebege basvurmalimi? Lutfen yardimci olunn...:KK14:

Son düzenleme:
arkadaşım seni korkutmak istemem ama kuzenim benimle yaşıt 24 yaşında ve 2.5 yıllık evli evlendikten sonra çikolata kisti olduğunu öğrendi çikolata kisti adet kanıyla beslendiği için maalesef küçülmedi aksine büyüdü tek tüpünü aldılar doktor garanti veremem tekrarlayabilir hemen hamile kalmanız gerek dedi ama nekadar uğraştıysa hamile kalamadı ve kist tekrarladı şuan alınmadı henüz ama oda gittikçe büyüyor psikolojik olarak hiç iyi değil bebeği olmuyor olsa düzelecek zaten Allahın izniyle ben çok yakınımda olduğu için söylemek istiyorum en kısa zamanda bebek düşün yoksa ilerde pişman olursun

unutmadan doğal yolla zaten olmuyor tabi Allah bilir ama tüp bebek yaptılar kaç kere olmuyor sizde kistleriniz büyümeden bebek sahibi olmaya bakın

X