davetiyeye verilen para?

düğün davetiyesine verilen paraya yazık mıdır?

• evet,çöpe gidiyor zaten.

OY: 36 54,5%
  • Hayır, istedigin olsun yaptır gitsin.

OY: 30 45,5%

• Ankete Katılan
    66
İnsan hayatında kaç kez bu duyguları,bu heyecanı bu tatlı telaşı yaşar.Ben de şunu anlamıyorum,çöpe gidecek yaptırma lafını.
Zaten sana değer veren insanlar çöpe atmaz merak etme.
O zaman evlenirken herşey boşu boşuna mı diyelim.Çikolata boşuna,çiçek solacak,gelinlik birkez giyilecek,gelin ayakkabası öyle,saç bozulacak ucuz yaptır,resim bi kenara konacak ucuz yaptır,takıyı her gün mü takacaksın git onun yerine tam altın al,nikah şekeri yencek.......bu böyle gider
Güzelim,eğer durumun el veriyorsa,gönlünden ne geçiyorsa onu yaptır.İlerde çocuklarına bakın bu babanızla bizim davetiyemiz de gururla.Yok illa ben çöpe atılacak cinsten kağıt parçası yaptırayım diyorsan sen bilirsin.Şunu da unutma,o kağıt parçası denilen şey de sen en mutlu gününün ilanı var.

aslında bu konu biraz da bütcenize bağlı
sizi zorlamayacaksa; evet insan hayatında bir kere oluyo o yüzden en güzeli içinize en sineni olsun
ama zorlayacaksa tabiki fuzuli masraf
misal benimkileri eşimin kardeşi yaptı
özel tasarımdı 1000 lirayı geçti masrafı
cebimden para çıkmadığı için kabul ettim
ama para verecek olsaydım kesinlikle vermezdim
çünkü arkadasların dediği gibi çöpe atılıyor
özellikle de birkaç tanesini yere atılmış olarak gördüğümde çok üzülmüştüm:KK50:

Hayır çok para vermek hiç mantıklı değil. Sonucta çöpe gidiyor o davetiyeler . Bitek millet vayy ucuza kaçmamış desin diyede o kadar para vermeye hiç gerek yokk... :KK19:

Kızlarrrrr kafama bisey takilinca buraya gelmeye alıştım sanırım :-D davetiyeye fazla para vermek mantiklimi? Şöyleki annem yok diyor ne gerek var diyor zaten atılıyor uucuz bisey yaptir gec diyor ( bin tanesi 100 lira olanlar gibi ) nisanlim istedigin olsun yaptıralım diyor. Bu arada istedigim davetiye 100 adet 60 lira ve bize en az 700 - 800adet lazim. Buda 400 500 falan. Sizce aman onemli degil ver gitsin mi? Yoksa ne gerek var o parayla başka bir seyi al mi?

Bu arada evet o kendi annem:-D normalde kız anneleri o olsun bu olsun diye ister erkk tarafi yapmaz sorun falan cikar ama benimki kaynanamdan beter kaynana başıma ;-) damadina hic kiyamiyor:-D

Davetiye olayı yaşam standartları ile alakalı. Beğendiğin davetiyeye verdiğin para için başka bir isteğinden vazgeçmen gerekiyorsa "evet" annen haklı. Ama davetiye için ayırdığın bütçe diğer masraflarını etkilemeyecekse hangisini beğeniyorsan onu yaptır:) İnsan davetiyesini ömür boyu başkası saklamasa da kendi saklıyor:) Şimdiden mutluluklar dilerim. Umarım çok mutlu olursun :)

Ben de içine hangisi siniyorsa onu yaptır diyorum. Ama illa altın kaplama olsun demiyorum ki. Çok bütçe ayırmak mı gerekiyormuş davetiye olayına?
Bazı davetiyeler geliyor böyle kitap gibi hem çok yer kaplıyor hem de gereksiz. Ama insanların çevresi öyle yani alternatifleri zaten o şekilde değerlendiriyorlar. Biz o kavramda değiliz. Orta ayarda bir şey olsun ama nasıl olsa atılacak diye de kağıt gibi bir şey olmasın derim.

ben olsam ne uçuk rakamlı bı davetıye secerım..
nede benı basıt gösterecek,kıytırık bıse..

orta kıvamlı bı davetıye bu işi kurtarır..

içinden geçeni yaptır.. onun yerine başka bir şey alırız da ki "başka şey"i her zaman alırsın ama davetiye 1 kere olur.. çok astronomik bir fiyat olmadıktan sonra istediğin olsun.. umarım her şey gönlüne göre olur, mutluluklar :KK34:

Bayanlar benim fikrime ne diyeceksiniz peki, misafirler için daha uygun ama şık bişeyler alalım diyorum topluca, Sadece ikimiz içinde iki tane başka bi davetiye olsun diyorum. Sizce saçma olur mu ?:26:

Soyleki beğendiğim sey cok da pahali sayilmaz ama yabana atilcak gibi degil. Ona verdigim para baska biseyden kismama sebep olmayacak onuda söyleyeyim ama hani degmezse yazik mantigindayim. Simdi sole birseyde var ben yine zisin fikirlerinizle nikahimi dugunde yapmaya karar verdim. Hem nikahsekeri icin hemde hatira olssun die bole buzdolabi magneti(ustunde animasyon karakteri gelindmat nikah tarihi tesekkurler falan gibi) yaptirip dagiticam. 1000 tanesi 100 lira falan. Annm hazir onuda yapiorsun davetiyeni onemseme diyor. Nisanlim o da olsun senn gönlünce olsun dior. Bense bole aradayim. Bazen Diorum ki acaba o magnetin karakterlerinde daha uygun bi davetiye yaptirim hem uyumluda olur? Bazrn diorunki ama bunuda cok sevdimn davetiyem bu olsun...

Buarada telefondan yukluorum hangisi nerde gozukcek bilmiorum ama davetiye olarak begendigim kirmizi semsiyeli. Diger ikiside magnet ve ona uyumlu davetiye...

Eklentiler

• $elite-davetiye-20253.jpg
    $elite-davetiye-20253.jpg
    19,5 KB · Görüntüleme: 125
  • $B_80372248.jpg
    $B_80372248.jpg
    31 KB · Görüntüleme: 141
Magnete uyumlu daveiye yuklenmemis. Ahanda oda bu. !:-D

Eklentiler

• $29062013070304.jpeg
    $29062013070304.jpeg
    47,7 KB · Görüntüleme: 103
Kızlarrrrr kafama bisey takilinca buraya gelmeye alıştım sanırım :-D davetiyeye fazla para vermek mantiklimi? Şöyleki annem yok diyor ne gerek var diyor zaten atılıyor uucuz bisey yaptir gec diyor ( bin tanesi 100 lira olanlar gibi ) nisanlim istedigin olsun yaptıralım diyor. Bu arada istedigim davetiye 100 adet 60 lira ve bize en az 700 - 800adet lazim. Buda 400 500 falan. Sizce aman onemli degil ver gitsin mi? Yoksa ne gerek var o parayla başka bir seyi al mi?

Bu arada evet o kendi annem:-D normalde kız anneleri o olsun bu olsun diye ister erkk tarafi yapmaz sorun falan cikar ama benimki kaynanamdan beter kaynana başıma ;-) damadina hic kiyamiyor:-D

ben 300 adet 300 tl verdim çok şık ve farklı bir modeldi..kimsede görmedim yani..
parasını da kendi maaşımdan verdim eşime ve annemlerede biraz daha az söyledim fiyatı...kimseninde lafını çekmek zorunda kalmadım..

Maddi durumuz nasil bilemem ama ben olsam en guzelini isterdim.sonucta bir kerelik. Hem yakinlariniz atmaz bence davetiyeyi ani olarak saklayabilirler.yani gelecek nesillerde gorecek. :KK66:
Ama ona vereceginiz parayla daha luks bir yerde dugun yapabilirsiniz.
Allah bir yastikta kocatsin.
♥♥♥♥Mutluluklarrrr♥♥♥♥♥

ben ne çok ucuz ne de çok pahalı orta halli ama aynı zamanda içime çok sinen bi davetiye yaptırmıştım
çok büyük paralar vermeye gerek yok, çok basit olmasına da gerek yok çünkü içine sinmeli
ama gayet ucuz bi model de çok hoşuna gidebilir o ayrı
senin ve nişanlının ortak kararı önemli
yoksa kimi davetiyeler vardı milyarlardan söz ediyolardı onlardan koşarak uzaklaştık :KK1:

ben kendi düğünüm için davetiye bile bastırmak istemedim aslında. Çam fidesi alıp kenarına da kartvizit gibi bi not iliştirmek istedim ama o an şartlarla olmadı bu. Bence böyle bişey düşünün hem orjinal hem de sizin sayenizde her ailenin dikili bi ağacı olur

web ve grafik tasarımı yapıyorum.O yüzden hem orjinal olması için hem de ucuzua getirmek için kendi davetiyemi kendim tasarlamayı düşünüyorum...:KK16:

bu piyasada herşeyin fiyatını biz belirliyoruz bayanlar..eger herkes bir kere olcak zaten en iyisi olsun diye olaya girerse fiyalarda bu mantıkla yukarı çıkıyor..satıcıda bu düşünceyi biliyor zaten..şık birşey olsun tabi ama abartmanın anlamı da yok..

Herkesin çöpe attığı bir şey için bende mantıklı bulmuyorum pahalıları, ama 100 ad. 60 TL ise bence çok değil, çok ucuzları da çok çirkin oluyor. 100 ad. için 150 TL veren arkadaşlarımda oldu. Benim davetiyemde 100 ad. 70 TL falandı. Daha ucuzlarından bastıracak olursan sade modelleri tercih et derim.

beni ilk begendiğim davetiye 1000 tlye geliyodu sonra yazık günah biz kız tarafıyız dedim daha uygun bi şey sectim 600 tlye geldi , ayrıca annenınde dediği gibi yırtıp atıyolr tarihe bakıyolar yazık günah diye allah yazılı bile alamadım doğrusu :KK31: bence 1000 tanesi 60 tl değilde , daha uygun bi şey secebilrsin 100 tanesi 40-50 tl olanlardan çokta kötü olmamalı :44:

annene %100 katılıyorum. davetiyeler hep çöpe gidiyo şöyle düşün size gelen davetiyeleri siz saklıyo musunuz? hep çöpe gidiyo. bence hem gönlün olsun hemde uygun fiyata olanlardan yaptır. şöyle ki saklıcak olan yakınlarına akrabalarına arkadaşlarına vs istediğin hoşuna giden modelden yaptır. atıcak olanlara saklamıcaklara uygun fiyata olan davetiyelerden yaptır :KK34:

X