Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar saç dibi kaşıntısı

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri

Zeytinkizim

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
16 Ağustos 2011
1.080
1.711
arkadaşlar saç diplerimde sürekli bi kaşıntı var elimi çekemiyorum, kaşıyıncada dipleri çıkıyo toz gibi görünüyo. şampuandandır diye şampuanımı değiştirdim ama hala aynı :KK50: banyodan çıkıp saçlarımı tararken bile kaşınıyo. çözümü nasıl olabilir ciltle ilgili bi sorun olabilir mi?

arkadaşlar saç diplerimde sürekli bi kaşıntı var elimi çekemiyorum, kaşıyıncada dipleri çıkıyo toz gibi görünüyo. şampuandandır diye şampuanımı değiştirdim ama hala aynı :KK50: banyodan çıkıp saçlarımı tararken bile kaşınıyo. çözümü nasıl olabilir ciltle ilgili bi sorun olabilir mi?

Boya kullanıyormusun saçına canım ?

Hayır canım. Düzleştirici maşa v.s bile kullanmıyorum hiç

Son düzenleyen: Moderatör:
benimde kaşınır ara ara boya zamanı gelince öyle olur. ama şimdilerde sivilce çıkmaya başladı bunun önüne geçemiyorum sık yıkıyorum yine oluyor sık yıkamıyorum yine oluyor ağrı yapıyor oda biraz ben de ondan muzdaripim...

ama bende kepek yapıyordur çok kurudur saçın ondan kaşınıyordur. benim tenimde olur böyle krem sürerim geçer kaşınması tabı saç farklıdır belki

Banyodan ciktiktan sorna sacini kurutuyormusun fohnen?

şampuandan olabilir yada saçını yıkadıktan sonra ektra sprey fln kullanıyorsan olabilir.bi de saçını yıkarken çok sıcak suyla yıkarsan bi süre sonra kuruyo o da kaşıntı yapabilir.

bende de aynı sorun vardı. eğer saçınız yağlıysa, saç derisinde oluşan egzama benzer bir rahatsızlık varmış. doktor bana böyle söylemişti. bir solüsyon ve şampuan veriyor. solüsyon ciddi manada rahatlatıyor. kaşıntı filan kalmıyor. düzenli kullanınca durum böyle. ama bıraktıktan bikaç ay sonra yeniden başladı benim. tekrar solüsyonu kullanmaya başladım. kesin çözümü nedir bilmiyorum. ama kaşıntı çok fenaydı, rahatlamak için cilt doktoruna görünmenizi öneririm.

kepek şampuanı deneyin. ona rağmen de geçmezse doktora gidin seboreik dermatit olabilir...

Fikirleriniz için teşekkür ederim kızlar. Aktardan bi şampuan aldım onu deniyorum, çam kozalağı yağı içeriyomuş ve içine bide bişey kattı bakalım faydası olmazsa doktora görünücem artık.

Fikirleriniz için teşekkür ederim kızlar. Aktardan bi şampuan aldım onu deniyorum, çam kozalağı yağı içeriyomuş ve içine bide bişey kattı bakalım faydası olmazsa doktora görünücem artık.

büyük ihtimalle seboreik dermatit'in var.bir çeşit egzamadır ve sıradan şampuanlarla geçmez.en kısa zamanda doktora görün.fakat ömür boyu bununla yaşamak zorundasın maalesef tedavisi yok.zaman zaman nüksedip seni rahatsız edecektir.

büyük ihtimalle seboreik dermatit'in var.bir çeşit egzamadır ve sıradan şampuanlarla geçmez.en kısa zamanda doktora görün.fakat ömür boyu bununla yaşamak zorundasın maalesef tedavisi yok.zaman zaman nüksedip seni rahatsız edecektir.

teşekkür eerim
inşallah öyle bişey değildir

Aynısı bende de olmuştu.doktor seboreik dermatit dedi ve konazol diye bir solusyon verdi,daha ilk kullanımda kaşıntım geçti.korkma git doktora,hemen iyileşirsin.

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Mevsime bağlı olabilir ? Devamlı mı yaşanıyor bu sorun ?

kızlar bugün doktora gittim
seboreik dermotit dedi. m-furo diye bi losyonla bıodermanın eşantiyon şampuanını verdi.
inşallah losyonun faydası olur. bıodermanın şampuanı çok pahalıymış zaten alamam tekrar. :KK19:

Geçmiş olsun.
Şampuan olarak clear for men cool sport öneririm.Mentollü olduğu için çok iyi geliyor.
Yalnız bu şampuanı sürekli değil,alevlenme zamanlarında kısa süreli kullanmak iyi oluyor.
Saçı alıştırmamak,sadece tedavi zamanlarına saklamak için sürekli kullanmayın.

kızlar bugün doktora gittim
seboreik dermotit dedi. m-furo diye bi losyonla bıodermanın eşantiyon şampuanını verdi.
inşallah losyonun faydası olur. bıodermanın şampuanı çok pahalıymış zaten alamam tekrar. :KK19:

m-fro pek etkili bi ilaç değl bunun için bende senelerdir var bu geçici bitici bişey değil arada oluyo sıcak havalarda falan özellikle şampuan olrak ketoral vericektir ordaki kaşıntıyı kesmesi için birde psovate tavsiye ediyorum yada momecon losyon . bunlar dermovate ve m-fro dan çok daha etkili . banada m-fro vermişti pek bi faydasını görmedim iyi gelmediğini kaşıntıyı kesmediğini söyledim dermovate vermişti onunda şişesi çok küçük hemen bitiyo. daha sonra daha etkili diye psovate verdi kaşıntıyı baaya kesiyor. duştan sonra falan da az az sürüp o bölgeyi nemli tutarsan ilaçla çok faydasını görürsün

Geçmiş olsun.
Şampuan olarak clear for men cool sport öneririm.Mentollü olduğu için çok iyi geliyor.
Yalnız bu şampuanı sürekli değil,alevlenme zamanlarında kısa süreli kullanmak iyi oluyor.
Saçı alıştırmamak,sadece tedavi zamanlarına saklamak için sürekli kullanmayın.

teşekkür ederim.

m-fro pek etkili bi ilaç değl bunun için bende senelerdir var bu geçici bitici bişey değil arada oluyo sıcak havalarda falan özellikle şampuan olrak ketoral vericektir ordaki kaşıntıyı kesmesi için birde psovate tavsiye ediyorum yada momecon losyon . bunlar dermovate ve m-fro dan çok daha etkili . banada m-fro vermişti pek bi faydasını görmedim iyi gelmediğini kaşıntıyı kesmediğini söyledim dermovate vermişti onunda şişesi çok küçük hemen bitiyo. daha sonra daha etkili diye psovate verdi kaşıntıyı baaya kesiyor. duştan sonra falan da az az sürüp o bölgeyi nemli tutarsan ilaçla çok faydasını görürsün

şimdilik hiç kaşıntım yok, kaşıntım kesildi. aklımda olsun teşekkür ederim.

X