Ve biz...

MissisHippi

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
16 Şubat 2013
8.642
3.015
Merhaba hanımlar,
Eşimle tanışma ve evliliğe giden hikayemizi yazmak istedim.

Annemle birlikte Bursa'nın bir semtin de yaşıyorduk.
Maddi imkanımız yoktu,çalışıyordum ve aldığım maaş anca kiraya gidiyordu..
Depresyonun dibini yaşıyordum,sinir hastası olmuştum resmen.
31 yaşıma yeni girmiştim ve bir bilgisayarım olsun istiyordum ama malum maddi sebepler izin vermiyordu.
Hiç bilg. ım olmamıştı,çok merak ediyordum..annem asla alamayız diyordu.
Neyse birgün birşey yaşadım(anlatmıcam) sinir krizi geçiyorum gecenin bir yarısı evde..
Annem çaresiz gözlerle beni izliyor.:KK43:
Ertesi gün ikinci el masa üstü eski püskü bir bilg. almış annem bana.:KK16:
Gel zaman git zaman işimden çıkarıldım ve nette daha fazla zaman
Kır saçlı,fiziği,duruşu aman Allah'ım aradığım bu adamdı.:KK16:
Ama tükürdüğümü yalamıcam ya engeli kaldırmadım,içimin yağları eriyor tabii.:KK16:
O ise başka bir üyelik almış ve bana msj yazmaya başladı ve "ben oyum tekrar bakın lütfen profilime"dedi.
Profiline baktığım da gelir kısmı boştu.:KK16:
Biz yazışmaya başladık,kendimiz ile ilgili herşeyi anlatıyorduk..:KK16:
Sonraları ise camera olayına geçtik..
Bu arada asıl şok şu oldu,benim ismim daha çok erkeklerin kullandığı bir isim:KK17:ismini söylediğin de bayılacaktım çünküüü onun ismi de daha çok hanımların kullandığı bir isimdi.
Herşeyi anlattım yalansız dolansız dedim ben buyum işine gelirse.
O da anlattı ve camerayı kapatırken "sen benim karım olacaksın biliyorum"dedi.(bu arada boşanalı 5 ay olmuştu tanıştığımız da)
Dalga geçtim,güldüm ve kapattım camı.
Bir gün camera da sohbet ederken ev çarptı gözüme(arkasından görünüyordu) hiç dikkat etmemiştim.
Camerayı eve çevirmesini rica ettim ve işte o an benim bittiğim andı..bu iş olamazdı.
Ona "biz fakiriz,senin durumun ise ortada davul bile dengi dengine,bir daha görüşmeyelim vs" dedim.
Gözlerinden yaşlar dökülmeye başladı"ne olduğun,ne durum da olduğun umurum da değil..seviyorum seni ve bırakmam artık" dedi.
Ağlayarak kapattım camı.
Tel no.muzu vermiştik birbirimize başladı aramaya,cvp vermiyorum tabi.
Arkadaşlar bu arada cidden eşimle çok çok farklıyız(karakter olarak değil)
Eşim üniv. mezunu,maddi olarak iyi durum da,ailesi iyi vs..
Ben ise anneciğimle yıllarca baba zulmünden kaçmış,hayatı çalışmakla geçmiş(her türlü işte çalıştım"o.."hariç)
Biz birbirimizi istesek bile bakalım aileler ne diyecek diye düşünüyordum.
Anneme konuyu açtığım da ayrıl dedi,haklı olarak üzülmemi istemiyordu.
O ise ailesi için "annem ve babam nerden geldiklerini unutmamış insanlardır,onlarda zorluklardan gelmişler ve bu benim kararım saygı duymak zorundalar"demişti.
Bir ay sonun da Bursa'ya gelmek istedi,artık reel de görmek istiyordu beni ve geldi.
Hiç unutmuyorum caddenin karşısın da arabada bekliyordu,bende karşıdan onu izliyordum..
Birden gördü beni ve o şaşkınlığını anlatamam..
Karşıya geçtim ve arabaya bindim,elinde pasta kutusu(frambuazlı pastayı sevdiğimi söylemiştim).
Ama oda nee!!elektrik yok bende.:KK53:
Dedim "sakın konuşma 10 dk.sür"..
Bir benzin istasyonun da durmasını söyledim ve durdu.
"Birşey hissedemedim,tahmin ettiğim gibi olmadı üzgünüm..ama arkadaş kalabiliriz,en azından İstanbul'da bir dostum var derim"dedim.
Bu arada sinirden frambuazlı koca pastayı ellerimle yiyorum.:KK60::KK60:
Ben pastayı yerken beni izliyordu ve"lütfen üzülme,sorun değil sen nasıl mutlu olacaksan öyle olsun"dedi ve bana sarıldı.
İşte o sarılışla herşey başladı,vücudum kuş gibi titriyordu resmen.:KK69:ve bu adam kocam olacak dedim.:KK16:
Arabaya bindim ve istanbul'a gittik,7 ay beraber yaşadık.
Tüm aile beni merak ediyordu ama ben tanışmak için hazır hissetmiyordum.
Birgün evde kahvaltı ederken kp gelmiş ve gizlice camdan bizi izliyordu,eşim hemen farketti ve "baba ne yapıyorsun?"dedi.
Kp canım yaaaaa:KK16:"gelinimi merak ettim" dedi.:KK17:
7 ay sonun da hayallerimde ki bir evlilik teklifi ile geldi eşim.:KK16:
Gittik evlendik.:KK52::nazar::nazar::nazar::nazar:
Allah'ım tüm isteyenlere hayırlı bir eş nasip etsin inşallah.

Son düzenleme:
Merhaba hanımlar,
Eşimle tanışma ve evliliğe giden hikayemizi yazmak istedim.

Annemle birlikte Bursa'nın bir semtin de yaşıyorduk..
Başımdan kötü tecrübeler geçmiş,tabiri caizse hayatı yemiş yutmuş,felek çemberinden yüzlerce kez geçmiş bir kadınım.
Maddi imkanımız yoktu,çalışıyordum ve aldığım maaş anca kiraya gidiyordu..
Depresyonun dibini yaşıyordum,sinir hastası olmuştum resmen.
31 yaşıma yeni girmiştim ve bir bilgisayarım olsun istiyordum ama malum maddi sebepler izin vermiyordu.
Hiç bilg. ım olmamıştı,çok merak ediyordum..annem asla alamayız diyordu.
Neyse birgün birşey yaşadım(anlatmıcam) sinir krizi geçiyorum gecenin bir yarısı evde..
Annem çaresiz gözlerle beni izliyor.:KK43:
Ertesi gün ikinci el masa üstü eski püskü bir bilg. almış annem bana.:KK16:
Gel zaman git zaman işimden çıkarıldım ve nette daha fazla zaman geçirmeye başladım.
Bir izdivaç sitesine üye oldum.:KK17:
Anammm o nee bir sürü kişi msj atıyor bana,inanamıyorum.:KK53:
Tanıtım yazım da şunları yazmıştım..
"31 yaşındayım,lise terkim,asabiyim,sinirliyim,güven duygumu uzun zaman önce yitirdim,para da pulda gözüm yok.Kültürlü,komplesksiz,vicdanlı,hayvansever,özellikle kır saçlı(tabi amcalar msj atmasın lütfen) boşanmış yada dul tercihim vs..." Yazdım yazdım...
Bu arada elemelere başladım ve bir iki kişiyle sohbet ettim fakat kafa yapılarımız uyuşmadı.
Yine elemelere devam ederken bir kişi(eşim) ısrarla msj atıp duruyordu.:KK52:
Profiline bakayım dedim,herşey iyi hoş ama birde ne göreyim??maddi gelir kısmına kazancını yazmış.:KK47:
Ona msj yazdım "parasını pulunu ulu orta gösteren,anlatan görgüsüzlerle işim olmaz" dedim.
Cvp yazdı hemen "inanın öyle biri değilim ama sorulmuş ve bende yanıtlamış bulundum"dedi.
Ben de"boş bıraksaydınız" dedim ve engelledim.:KK53:
Profil resmi yoktu,resmini eklemiş veeeee gördüğüm de şok şok.:KK53:
Kır saçlı,fiziği,duruşu aman Allah'ım aradığım bu adamdı.:KK16:
Ama tükürdüğümü yalamıcam ya engeli kaldırmadım,içimin yağları eriyor tabii.:KK16:
O ise başka bir üyelik almış ve bana msj yazmaya başladı ve "ben oyum tekrar bakın lütfen profilime"dedi.
Profiline baktığım da gelir kısmı boştu.:KK16:
Biz yazışmaya başladık,kendimiz ile ilgili herşeyi anlatıyorduk..:KK16:
Sonraları ise camera olayına geçtik..
Bu arada asıl şok şu oldu,benim ismim daha çok erkeklerin kullandığı bir isim:KK17:ismini söylediğin de bayılacaktım çünküüü onun ismi de daha çok hanımların kullandığı bir isimdi.
Herşeyi anlattım yalansız dolansız dedim ben buyum işine gelirse.
O da anlattı ve camerayı kapatırken "sen benim karım olacaksın biliyorum"dedi.(bu arada boşanalı 5 ay olmuştu tanıştığımız da)
Dalga geçtim,güldüm ve kapattım camı.
Bir gün camera da sohbet ederken ev çarptı gözüme(arkasından görünüyordu) hiç dikkat etmemiştim.
Camerayı eve çevirmesini rica ettim ve işte o an benim bittiğim andı..bu iş olamazdı.
Ona "biz fakiriz,senin durumun ise ortada davul bile dengi dengine,bir daha görüşmeyelim vs" dedim.
Gözlerinden yaşlar dökülmeye başladı"ne olduğun,ne durum da olduğun umurum da değil..seviyorum seni ve bırakmam artık" dedi.
Ağlayarak kapattım camı.
Tel no.muzu vermiştik birbirimize başladı aramaya,cvp vermiyorum tabi.
Arkadaşlar bu arada cidden eşimle çok çok farklıyız(karakter olarak değil)
Eşim üniv. mezunu,maddi olarak iyi durum da,ailesi iyi vs..
Ben ise anneciğimle yıllarca baba zulmünden kaçmış,hayatı çalışmakla geçmiş(her türlü işte çalıştım"o.."hariç)
Biz birbirimizi istesek bile bakalım aileler ne diyecek diye düşünüyordum.
Anneme konuyu açtığım da ayrıl dedi,haklı olarak üzülmemi istemiyordu.
O ise ailesi için "annem ve babam nerden geldiklerini unutmamış insanlardır,onlarda zorluklardan gelmişler ve bu benim kararım saygı duymak zorundalar"demişti.
Bir ay sonun da Bursa'ya gelmek istedi,artık reel de görmek istiyordu beni ve geldi.
Hiç unutmuyorum caddenin karşısın da arabada bekliyordu,bende karşıdan onu izliyordum..
Birden gördü beni ve o şaşkınlığını anlatamam..
Karşıya geçtim ve arabaya bindim,elinde pasta kutusu(frambuazlı pastayı sevdiğimi söylemiştim).
Ama oda nee!!elektrik yok bende.:KK53:
Dedim "sakın konuşma 10 dk.sür"..
Bir benzin istasyonun da durmasını söyledim ve durdu.
"Birşey hissedemedim,tahmin ettiğim gibi olmadı üzgünüm..ama arkadaş kalabiliriz,en azından İstanbul'da bir dostum var derim"dedim.
Bu arada sinirden frambuazlı koca pastayı ellerimle yiyorum.:KK60::KK60:
Ben pastayı yerken beni izliyordu ve"lütfen üzülme,sorun değil sen nasıl mutlu olacaksan öyle olsun"dedi ve bana sarıldı.
İşte o sarılışla herşey başladı,vücudum kuş gibi titriyordu resmen.:KK69:ve bu adam kocam olacak dedim.:KK16:
Arabaya bindim ve istanbul'a gittik,7 ay beraber yaşadık.
Tüm aile beni merak ediyordu ama ben tanışmak için hazır hissetmiyordum.
Birgün evde kahvaltı ederken kp gelmiş ve gizlice camdan bizi izliyordu,eşim hemen farketti ve "baba ne yapıyorsun?"dedi.
Kp canım yaaaaa:KK16:"gelinimi merak ettim" dedi.:KK17:
7 ay sonun da hayallerimde ki bir evlilik teklifi ile geldi eşim.:KK16:
Gittik evlendik.:KK52::nazar::nazar::nazar::nazar:
Allah'ım tüm isteyenlere hayırlı bir eş nasip etsin inşallah.

sana ınanamıorum :KK17:

Annenle baba zulmünden kaçtığınızı vs. bir yere yazmıştın bir kere...:KK43:

Allah mesut etsin. Bundan sonra yüzünüz hep güler inşallah. :KK16:

:nazar::nazar::nazar::nazar:maşallah diyorum.rabbim mutluluğunuzu ,aşkınızı,sevginizi arttırsın....hikayen gerçekten değişik ve güzel mutlu sonla ilerlemiş

cnm benim ya inan okurken gözlerim doldu...alın yazısı dedikleri şey var ya işte tam da böyle birşey sen o kadar içten samimi birisin ki eşin seni kaçırmak istememiş çünkü yalansız her şeyini olduğu gibi çekinmeden yazmışsın.. hep ilk günkü gibi mutlu olun inş:KK16::KK16:

Truecim canım arkadaşım,
hikayeni az çok biliyordum ama bu kadar ayrıntılı dinlememiştim için
paylaşımın için teşekkür ederim, kimse hayattan ve ilişkilerden umudunu kesmesin,

stresli iş hayatımızda biraz tebessüm etmemizi bazı şeylerin hala var olduğunu düşündürdü p.tesi sendromuna iyi geldi :)

evlenmeden önce her ne yaşamış olursan ol, anneciğinin ve senin kalbinin derinliklerindeki bozulmamış duyguların hediyesi hayat sınavının ödülü...
Inşallah mutluluğunuz artarak devam eder,

annen sizinle mi yaşıyor peki ?

Evet anlatmıştım ama çok şükür geride kaldı herşey.
Amin inşallah.:nazar:
Düşe kalka büyüyoruz işte,hayat ne diyim.
öyle hayat tabii, Allah'ım bir yandan sınıyor bir yandan yüzümüzü güldürüyor çok şükür!

böyle hikayeler duyunca umutlanıyorum aslında. zira ben de 31 yaşındayım ve sevebileceğime dair inancımı yitirdim gibi bir şey!

cnm benim ya inan okurken gözlerim doldu...alın yazısı dedikleri şey var ya işte tam da böyle birşey sen o kadar içten samimi birisin ki eşin seni kaçırmak istememiş çünkü yalansız her şeyini olduğu gibi çekinmeden yazmışsın.. hep ilk günkü gibi mutlu olun inş:KK16::KK16:

Alın yazısı evet arkadaşım..
Hayat insanlara neler gösteriyor ama mücadele gerek işte.
Amin inşallah.:nazar:

Truecim canım arkadaşım,
hikayeni az çok biliyordum ama bu kadar ayrıntılı dinlememiştim için
paylaşımın için teşekkür ederim, kimse hayattan ve ilişkilerden umudunu kesmesin,

stresli iş hayatımızda biraz tebessüm etmemizi bazı şeylerin hala var olduğunu düşündürdü p.tesi sendromuna iyi geldi :)

evlenmeden önce her ne yaşamış olursan ol, anneciğinin ve senin kalbinin derinliklerindeki bozulmamış duyguların hediyesi hayat sınavının ödülü...
Inşallah mutluluğunuz artarak devam eder,

annen sizinle mi yaşıyor peki ?
Valla anlatasım geldi arkadaşım ya nerden geldiyse.:KK1:
Kesinlikle ne yaşamış olursan ol şu hayatta ama umudu asla kaybetmemek lazım.
Yazdıklarım iyi hissettirdiyse ne mutlu bana,hep iyi olalım arkadaşım.
Evlendikten hemen sonra eşim"anneni bizim yakınımıza alalım,sizin ayrılmanıza gönlüm razı gelmez" dedi ve bize yakın bir semtten ev tuttuk anneme.
Bize çok yakın,hergün görebiliyoruz birbirimizi.

X