Buzdolapları ve Derin Dondurucular BUZDOLABI Önerilerinize ihtiyacım var

zeytin_cekirdegi

Büyülü Bahçe
Kayıtlı Üye
22 Kasım 2013
84
4
34
Arkadaşlar merhabalar,

evlenirken eşimin bekar evinde kullandığı buzdolabıyla idare ederiz demiştik ettik de elhamdülillah ama Allah izin verirse ikiz bebeklerimiz olacak onların masrafları başlamadan buzdolabını alalım diyoruz.

Bulaşık makinam siemens, sizlerin kullandığınız tecrübe ettiğiniz ürünler konusunda özellikle Siemens model öneriniz varmı?

lütfen yardımcı olun çünkü karar vermesi çok zor:KK30:

Arkadaşlar merhabalar,

evlenirken eşimin bekar evinde kullandığı buzdolabıyla idare ederiz demiştik ettik de elhamdülillah ama Allah izin verirse ikiz bebeklerimiz olacak onların masrafları başlamadan buzdolabını alalım diyoruz.

Bulaşık makinam siemens, sizlerin kullandığınız tecrübe ettiğiniz ürünler konusunda özellikle Siemens model öneriniz varmı?

Biz 5 yıl önce Liebherr aldık ve inanılmaz memnunuz. çift motorlu olmasına rağmen ( dondurucu ve dolab ayrı soğutuluyor böylece birini açınca diğerinin ısısı da düşmüyor) elektrik faturasına katkısı da minimum...

Almanya da üretiliyor sadece ve üretici firma aynı zamanda Miele, GE ve Amana gibi pahalı markalara motor üretiyor.

İlk alırken " ya servisi az bunun" demiştik ama servise gerek kalmadığı iddiasının gerçek olduğunu da gördük.

tasarımları da çok şık ve fiyatı Siemens seviyesinde henüz Türkiyede pek tanınmadığı için:KK56:

Biz 5 yıl önce Liebherr aldık ve inanılmaz memnunuz. çift motorlu olmasına rağmen ( dondurucu ve dolab ayrı soğutuluyor böylece birini açınca diğerinin ısısı da düşmüyor) elektrik faturasına katkısı da minimum...

Almanya da üretiliyor sadece ve üretici firma aynı zamanda Miele, GE ve Amana gibi pahalı markalara motor üretiyor.

İlk alırken " ya servisi az bunun" demiştik ama servise gerek kalmadığı iddiasının gerçek olduğunu da gördük.

tasarımları da çok şık ve fiyatı Siemens seviyesinde henüz Türkiyede pek tanınmadığı için:KK56:

araştıracağım öneri için teşekkür ederim :KK16:

Yaklaşık 1,5 yıldır Sharp SJ PT69R HS Inox Premium model buzdolabı kullanıyorum. Tam bir Japon harikası. Bir buzdolabından ne beklenirse hepsini inanılmaz karşılıyor.
Görüntüsü, elektrik performansı, hacmi her şeyi bir kenara, sahip olduğu 'ion plasmacluster' özelliği değil küf boz oluşumu en ufak bir kokuya dahi izin vermiyor. Ömrü en kısa olan yeşilliklerden olan ıspanak bile 10 gün sonra sadece iki-üç yaprak sararmış oluyor gerisini siz düşünün.
Madem araştırma aşamasındasınız mutlaka göz atın derim naçizane.

Arkadaşlar merhabalar,

bosch derin dondurucu aldım 1,5 yıl önce alttan buzluklu. 4 ay önce bozuldu derin dondurucu kısmı çalışyor ama günlük gıdaları koyduğum yer bozuldu geldiler yaptılar fakat 4 ay sonra aynı sorun oldu yine değişim istiyorum yapmıyorlar. adam gibi bi muhattap yok. çok pişmanım bosch aldığıma kesinlikle alma derim.
bosch buzdolabı almayın kızlar ve aldırtmayın.

bosch derin dondurucu aldım 1,5 yıl önce alttan buzluklu. 4 ay önce bozuldu derin dondurucu kısmı çalışyor ama günlük gıdaları koyduğum yer bozuldu geldiler yaptılar fakat 4 ay sonra aynı sorun oldu yine değişim istiyorum yapmıyorlar. adam gibi bi muhattap yok. çok pişmanım bosch aldığıma kesinlikle alma derim.
bosch buzdolabı almayın kızlar ve aldırtmayın.

Ay çok geçmiş olsun ya :KK43: uğraştığına mı yanarsın verdiğin paraya mı
bu konuda arçelik iyi gerçekten annemin yeni aldığımız buzdolabı 3 kez tamir edildi en sonunda ürünü komple değiştirdiler ( e ben biraz cazgır davranmış olabilirim tabi :KK1: )

Arkadaşlar merhabalar,

benım simens dondurucusu altta sıhay cam kapaklısından var aslında guzel bır dolap ama bırseyler sankı garıp gıdıyor meyvelıktekı sebze meyve arkaya yakın olursa donuyor ayrıca da alır almaz ust kapak vıda yerını kapatan aparat dustu servıs cagırdık falan sımdı kı aklım olsa ben herseyı boshtan alırdım o zamanlar sıemens ıyı sanıp aldım ama cokta memnun degılım.bence bosh al derım.ama dondurucu altta olsun mutıs kullanılıslı derım

benım simens dondurucusu altta sıhay cam kapaklısından var aslında guzel bır dolap ama bırseyler sankı garıp gıdıyor meyvelıktekı sebze meyve arkaya yakın olursa donuyor ayrıca da alır almaz ust kapak vıda yerını kapatan aparat dustu servıs cagırdık falan sımdı kı aklım olsa ben herseyı boshtan alırdım o zamanlar sıemens ıyı sanıp aldım ama cokta memnun degılım.bence bosh al derım.ama dondurucu altta olsun mutıs kullanılıslı derım

hımm bulaşık makinem siemens aslında siemans sıcak geliyodu bana ama düşünmek lazım

hımm bulaşık makinem siemens aslında siemans sıcak geliyodu bana ama düşünmek lazım

kafanı karıştırmak istemem benimde tüm eşyalarım siemens çamaşır makinemin alttaki kirli su kapağı durmadan düşüyordu servis geldi eliyle bişeyler yaptı 2 gün düşmedi sora başladı yine düşmeye bende kendim düzelteyim derken kırıldı şimdi kapaksız orası :) bulaşık makinemden bazn garip sesler geliyor kapağı açıp kapatınca geçiyor servise söyledim oda su tazikli dedi ama saçma geldi niye kapağı kapatıp açınca geçiyor fırınında pişirmesi çok geç ve kurutuyor.annemlerde arçelik vardı en fazal 25dk kek pişerdi burda tam 50-60 dk bekliyorum.Şimdi ki aklım olsa ben bosh alırdım ama şans birazda beyazeşya tabi.

kafanı karıştırmak istemem benimde tüm eşyalarım siemens çamaşır makinemin alttaki kirli su kapağı durmadan düşüyordu servis geldi eliyle bişeyler yaptı 2 gün düşmedi sora başladı yine düşmeye bende kendim düzelteyim derken kırıldı şimdi kapaksız orası :) bulaşık makinemden bazn garip sesler geliyor kapağı açıp kapatınca geçiyor servise söyledim oda su tazikli dedi ama saçma geldi niye kapağı kapatıp açınca geçiyor fırınında pişirmesi çok geç ve kurutuyor.annemlerde arçelik vardı en fazal 25dk kek pişerdi burda tam 50-60 dk bekliyorum.Şimdi ki aklım olsa ben bosh alırdım ama şans birazda beyazeşya tabi.

bunları mutlaka göz önünde bulunduracağım :) insan alıştığı kaliteyi arıyor dimi üstelik siemens te bile bulamıyorsa valla işimiz zor eski beyaz eşya kalite ve güveni artık yok

bunları mutlaka göz önünde bulunduracağım :) insan alıştığı kaliteyi arıyor dimi üstelik siemens te bile bulamıyorsa valla işimiz zor eski beyaz eşya kalite ve güveni artık yok

maalesef eskiden daha dayanıklıydı herşey annemler arçelik alırdı eskiden ve yıllarca kullanmışlığımız var onlarda üç yıl once değiştirdi yine arçelik aldılar ama bir sürü sıkıntı verdi.Demekki birçok marka artık eski kalitesinde değil.

Bende 5 sene arcelik kullandim. Bir gun bile beni yolda birakmadi ://

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Eski buzdolabım arçelik 20 yıllık olanı geçen ay tekrar arçelik alarak değiştirdik bozulduğundan değil elekktrik faturasından tasaruf etmek için , metalik aldım

bu ayda belli olacak ne kadar tasaruf yaptığımız ,

2 kapılı alt kısmı buzluk yani no frost üst kısım kullanışlı değil ondan yeni modeli öyle aldım genel olarak bütün yeni eşyalarımı yeniden arçelikten aldım kesinlikle tavsiye etmediğim markalar arasında arzum ,vestel bunlar sürekli arızalanıyor tavsiye etmiyorum almışşken al malın iyisini çekme kaygısını

eski buzdolabım arçelik 20 yıllık olanı geçen ay tekrar arçelik alarak değiştirdik bozulduğundan değil elekktrik faturasından tasaruf etmek için , metalik aldım

bu ayda belli olacak ne kadar tasaruf yaptığımız ,

2 kapılı alt kısmı buzluk yani no frost üst kısım kullanışlı değil ondan yeni modeli öyle aldım genel olarak bütün yeni eşyalarımı yeniden arçelikten aldım kesinlikle tavsiye etmediğim markalar arasında arzum ,vestel bunlar sürekli arızalanıyor tavsiye etmiyorum almışşken al malın iyisini çekme kaygısını

no frost model mi aldın,yoksa bir de low frostlar var,benim de acilen buzdolabı almam lazım. şu low frostlar hakkında bilgin var mı?

Duymadım yabancı marka mı? Arızalandığında ne yapacaksın servis ağı çok önemli no frost şimdide low frost mu çıktı bilgisi olan veya deneyimi olan varsa yazsın lütfen
no frost model mi aldın,yoksa bir de low frostlar var,benim de acilen buzdolabı almam lazım. şu low frostlar hakkında bilgin var mı?

Duymadım yabancı marka mı? Arızalandığında ne yapacaksın servis ağı çok önemli no frost şimdide low frost mu çıktı bilgisi olan veya deneyimi olan varsa yazsın lütfen

low frost marka değil,no frostun bir değişik durumu .internetten bakabilirsin. dolapları daha uygun.

no frost buzdolabı ile lowfrost aynı şeydir
biraz mantık çalıştırınca biraz düşününce
aynı kapıya çıktığını
ve bundan dolayıda ufak hacimli lowfrost
buzdolabı almaya değmeyeceğini
anlayacaksınız
no frost dolaplarda evap genellikle
dondurucu bölmesinin arkasında soğuyan
evaparatördeki düşük ısıyı fan yardımı ile
hava kanalları sayesinde hertarafa gönderir
lowfrost tada aynıdır evapsoğutucu
buzdolabının arka duvarının arkasında ve
dondurucu bölmesinin çevresindedir
soğutucu bölmesinde bir fan var no frost
gibi havayı sürküle ederek aynı etkiyi yaratır
dolabın arka duvarı buzlanır yani içindeki
havanın nemi dir sebzelerin nemi yemeklerin
nemi meyvelerin nemi falan filan
sonuçta dolabın içini soğutabilmek için bir
düzenek var adı ne olursa olsun yaptığı iş
aynıdır ama no frost soğutma sistemi daha
etkilidir.
raflar arası ısı farkı yoktur
low frostta raflar arası ısı farkı 8-15
derecelere çıkabilir buda sağlıksız
sürkülasyaondan ve raflardaki eşyaların
düzensiz yerleştirilmesinden
kaynaklanmaktadır
halbuki no frostta bu böyle değildir raflar
arası ısı farkı yok denecek kadar azdır çünkü
her rafa ayrı hava kanalları vasıtasıyla soğuk
hava üflenir.soğutması çok etkindir ve daha
sağlıklıdır
dolabın hertarafı eşit derecede soğur
halbuki low frostta dolabın arkaları soğur ön
tarafları okadar soğumaz ısı farkı 15
derecelere kadar çıkar
gerisi size kalmış
sağlığınız için elektriği yakacak artık
alıntıdır......................

Zaten benim yeni aldığım arçelik dolabında bu alet mevcut
yani almışım

kayıbım yok

Zaten bosch ve siemens in uretimi ayni dikkat ederseniz goruceksiniz urunlerin benzerliklerini ben gecen sene evlendim samsung cift kapili buzdolabi aldim cok memnunum

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

X