Anaokulu, okul öncesi, kreş yorumları Anaokulu öğretmeniyim her türlü konuda yardımcı olabilirim

Sorularınızı cevaplandırırım

Merhaba. Ben size oğlumla ilgili danışmak istiyordum. Oğlum şu anda 5 yaşında. 3 yaşında okumayı kendi kendine öğrendi. 3,5 yaşında yazmaya başladı. Basit toplama çıkarma işlemlerini yapıyor. Basit matematik problemlerini çözüyor. Çarpım tablosunun tamamını biliyor. 6 basamaklı sayıları okuyor. İngilizce 100'e kadar, İspanyolca 50' ye kadar sayıyor. ( Bunu da kendi kendine google voice kullanarak öğrendi.) Geçen yıl ana okuluna başladı fakat 3 ay sonra öğretmenin de tavsiyesiyle okuldan aldık. Bu yıl ne yapacağımı bilemiyorum. Bana tavsiyeniz ne olur? Teşekkür ederim.

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Merhaba. Ben size oğlumla ilgili danışmak istiyordum. Oğlum şu anda 5 yaşında. 3 yaşında okumayı kendi kendine öğrendi. 3,5 yaşında yazmaya başladı. Basit toplama çıkarma işlemlerini yapıyor. Basit matematik problemlerini çözüyor. Çarpım tablosunun tamamını biliyor. 6 basamaklı sayıları okuyor. İngilizce 100'e kadar, İspanyolca 50' ye kadar sayıyor. ( Bunu da kendi kendine google voice kullanarak öğrendi.) Geçen yıl ana okuluna başladı fakat 3 ay sonra öğretmenin de tavsiyesiyle okuldan aldık. Bu yıl ne yapacağımı bilemiyorum. Bana tavsiyeniz ne olur? Teşekkür ederim.

Bulunduğunuz ilde üstün zeka ve yetenekli çocukların gittiği bilim sanat merkezi varsa çocuğunuzun oraya gitmesi gerekiyor fakat bu merkezler 1. sınıftan sonra bazı testleri yaparak çocuğu kabul ediyor o aşamadan bahsetmedim çünkü oğlunuz için o aşamaları geçmek çok kolay olucaktır :)

zümrem de bana katılacaktır bu konuda bende cevap vereyim dedim :)

Oglununzla gurur duymalısınız her çocugun kendine özgü gelişimleri vardır öncelikle bazı bilgileri ıkulda ögrenmesni saglayın bir tek okul öncesinde degil ilkokuldada sorun yaşarsınız sosyalrşmesi açısından bu çok önemli çocuk açısından düşünürsek kendi yaş gurubundan haz duymuycak sıkalacak kendi kendini köreldecek size tavsiyem bu kadar zeki bir çocugu okul öncesnde harçmayın ilkokula verin enerjini atması içinde bir spor dalına yönlendirebilirsiniz yardımcı olabildysem ne mutlu bna oglunuzu öpün bnm için

İkinize de çok teşekkür ederim. İlkokulda küçük kalıp da ezilir mi korkusu var bende aslında.

Oglununzla gurur duymalısınız her çocugun kendine özgü gelişimleri vardır öncelikle bazı bilgileri ıkulda ögrenmesni saglayın bir tek okul öncesinde degil ilkokuldada sorun yaşarsınız sosyalrşmesi açısından bu çok önemli çocuk açısından düşünürsek kendi yaş gurubundan haz duymuycak sıkalacak kendi kendini köreldecek size tavsiyem bu kadar zeki bir çocugu okul öncesnde harçmayın ilkokula verin enerjini atması içinde bir spor dalına yönlendirebilirsiniz yardımcı olabildysem ne mutlu bna oglunuzu öpün bnm için

Okul öncesinde harcamak mı nasıl yani? Okul öncesi dönem çocuk normal gelişim gösterse de normalin üstünde gelişim gösterse de çocuğun harcanmadığı bir dönemdir.Siz lisans mezunu musunuz ?Olmazsanız bile böyle düşünmeniz beni çocuklar adına çok üzdü

İkinize de çok teşekkür ederim. İlkokulda küçük kalıp da ezilir mi korkusu var bende aslında.

Özel bir çocuğa sahipsiniz okul öncesinde de ilkokulda da o hep ilerde olacak ama okul öncesi eğitimi almaması duygusal,bilişsel,psikomotor anlamda onu olumsuz etkileyecektir.Yaşıtlarıyla birlikte eğitim alırken bilim sanat merkezinde de üstün yetenekli çocuklarla birlikte eğitimi devam eder sorun yaşamazsınız emin olun

Her annenin bunu yaşaması dogal bir durumdur koruma iş güdüsü korkmanıza gerek yokdur yaşıtlarından her zaman üstde olcaktır

Özel bir çocuğa sahipsiniz okul öncesinde de ilkokulda da o hep ilerde olacak ama okul öncesi eğitimi almaması duygusal,bilişsel,psikomotor anlamda onu olumsuz etkileyecektir.Yaşıtlarıyla birlikte eğitim alırken bilim sanat merkezinde de üstün yetenekli çocuklarla birlikte eğitimi devam eder sorun yaşamazsınız emin olun

Ben de bahsettiğiniz özelliklerin gelişmesi açısından istiyorum okul öncesini. Geçen yıl başladık. Çok da mutluydu. Okula gidişlerimiz çok eğlenceliydi. Öğretmenine de bahsettim durumumuzdan. "Siz merak etmeyin. Ben onun ilgisini çekecek farklı şeyler bulurum."dedi. Bunları yapmadığı gibi " ileri zeka da geri zeka kadar problem. " demeye başladı bir süre sonra. Sınıf içinde çocuklara bağırmalarını biz veliler bahçeden duyuyorduk. Benim çocuğum alışık değil. Gece uykularından sıçramaya başladı. Görüştüğümüzde de "bazı çocuklar ancak bu şekilde anlıyor. Ben bağırdığım zaman Kaan kulaklarını tıkıyor. " dedi. Ben de "kusura bakmayın. Bizim evimizde bağırış çağırış olmadığından alışık değil çocuğum. "Dedim. Bu şekilde soğuttu çocuğumu okuldan. Son dönemde

Gitmek istemiyordu. Öğretmenin de işine geldi. Ben de aldım okuldan. Ancak bu yıl aynı okulda herkesin çok tavsiye ettiği bir öğretmen, tesadüfen komşum çıktı. Çok tatlı bir hanım. Bu yıl acaba onun sınıfına versem mi diye düşünüyorum.

Çok da uzun yazmışım. Okurken kendim bile sıkıldım. Kusura bakmayın.

O nasıl bir okul bir öğretmen ne olursa olsun asla bir çocuga bağırmamalı hiç kimse bu hakkı ona vermez..

Alanında çok deneyimli ögretmen arkadşlarım var çıcugunuzu her konuda destekleyecek çocuklar kndi iç dünyasında bunları olduça agır yaşarlar yanında bahsetmeyın sürekli tesvik edin motive edin evde geçirdigi zamanı sizle sıkıcı hale getirin ilk zamanlar yarım gün gönderin daha sonraları tam gün gönderin

Gitmek istemiyordu. Öğretmenin de işine geldi. Ben de aldım okuldan. Ancak bu yıl aynı okulda herkesin çok tavsiye ettiği bir öğretmen, tesadüfen komşum çıktı. Çok tatlı bir hanım. Bu yıl acaba onun sınıfına versem mi diye düşünüyorum.

Öğretmen çok önemli özel çocuklar için zekanın ileri olmasında ve geri olmasında bireysel eğitim planı hazırlıyor çünkü
Benim sınıfımda da özel çocuklarım oldu zeka geriliği olan ve üstün zekalı çocuklar oldu bu palnlar sayesinde çocukların seviyelerine uygun etkinlikler yaparak,güzel dönütler alarak yılı tamamladık.İnşallah siz de öğretmeninizin ilgisiyle çocuğunuzdaki ilerlemeleri göreceksiniz.

Öğretmen çok önemli özel çocuklar için zekanın ileri olmasında ve geri olmasında bireysel eğitim planı hazırlıyor çünkü
Benim sınıfımda da özel çocuklarım oldu zeka geriliği olan ve üstün zekalı çocuklar oldu bu palnlar sayesinde çocukların seviyelerine uygun etkinlikler yaparak,güzel dönütler alarak yılı tamamladık.İnşallah siz de öğretmeninizin ilgisiyle çocuğunuzdaki ilerlemeleri göreceksiniz.

Çok teşekkür ederim size. Siz nerede öğretmensiniz?

İi günler öncelikle
5 yaşında bi kızım var.bir kaç gündür evde beraber drama eğitimi yapıyoruz. Çook fazla mutlu oluyo bu şekilde oynarken.dünkü oyunumuzda bi adya gitmiştik adayı keşfederken şirinlerle karşılaştık vs..bu şekilde dvm etti ve bitirdik. Ama bnm kızım sürekli halının üzerinde sanki şirine varmış gibi onunla konuşuyo.ona tokalarını falan hediye ediyo yani halıya koyuyo..sakın şirine basma annecim diyo..dünden beri çıkamadı.bir sürü şeyler anlatıyorum..aa şirinler taşınmışlar başka bi köye gitmişler..gargamelden kaçmışlar diyorum ama yok kabul etmiyo..nasıl başetmem gerek bu durumla?
Şimdiden teşekkür ederim..

İlgisini başka bir etkinlige çekmeye çalışın korkulacak bir durum yok onunla su drama çalışmasını yapablrsnz tamamen hayal gücünüze kalmş mutfak etkinligyle ilgili küçük ahçı olsun

Bu etkinlikte keyifli vakit geçirmş ve hala oyundan çıkamamş size tavsiyem bir süre gözlemci kalın ve müdale etmeyn kendilignden vazgeçekdir

Çok özverili bir annesiniz yumuşak bir ses tonuyla onu etkinlikten çıkartın ilgisini başka yöne çekin süerkli motive edin

X