Hep Birlikte Birbirimize Salavat-ı Tefriciye Okuyalım mı ?

perican55

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
15 Mayıs 2013
3.883
787
Bir mu`min, cok onemli bir isinin yaplmasini veya devamli belanın ortadan kalkmasina vesile olmasi icin Salat-i Tefriciyye`yi 4444 defa okumalıdır. Hiç suphesiz ki, Cenab-i Hakk, kulunun niyyet ettigi seye onu muvaffak kılar, matlubuna ulastırır.
Her gün 41 defa okuyan kimsenin kalbinden Allahu Tela s1k1ntıyı giderir, bagıi islerini acar ve gelecek zararları ondan uzaklastirir. Butun islerini kolaylastirir. Rızkına bolluk verir.”

Seyh Muhammed Tunusi kuddise sirruhu soyle buyurmuslardir:
“Kim Salat-i Tefriciyye`yi her gun 21 defa okursa, sanki rızkı semadan yagmur gibi yagar, yerden de nebatat gibi biter.”

Bu Salavat-i Serifeyi Hulus-u Kalb Ile

Gunde 100 defa okumaya devam eden maksadina ulasir, arzu ettigi şeye nail olur.
Gunde 100 defa okumaya devam eden kimse, hatır ve hayaline gelmeyen şeylere nail olur.
Gunde 4444 kere okuyan, idam mahkumu bile olsa, Allahu Teala`nın izniyle kurtulur.
Hastaya okunmaya devam edilirse, Allahu Tealanin izniyle şifa bulur.
Bu salavat- serifeye devam edenler, her turlu düsmanların şerrinden Allahu Teala’nın izniyle kurtulur.

Bu Salavat-i Serife Soyle Okunur
Önce, ihlasla, 21 defa: “Estagfirullah el Aziym ve etubu ileyh” diye istigfar edilir.
Sonra, ne için okunuyorsa kalben ona niyyet edilir. Mesela; ” Borcumdan kurtar, sınıfimı geçeyim, davam kazanayım…” diye niyyet edilir.
Sonra: “Euzu billahiminesseytanirracim, Bismillahi`r-Rahmani`r-Rahim” denir.
Sonra, salavat-i serife okunmaya baslanır.
Okunacak adedin tam olmasina dikkat etmek gerekir. Çünkü, adetler tıpkı bir kilidin anahtarı gibi önemlidir.

Okunacak salavat budur,
Allâhümme salli salâten kâmileten ve sellim selâmen tâmmen alâ Seyyidinâ Muhammedinillezî tenhallü bihil ukadü ve tenfericu bihil-kürebü ve tukdâ bihil-havâicu ve tünâlü bihir-reğâibü ve hüsnül-havâtimi ve yustaskal ğamâmu bivechihil Kerîm ve alâ âlihî ve sahbihi fî külli lemhatin ve nefesin bi adedi külli ma’lûmin lek.”

LİSTEMİZ
1. perican55 ->

2. ilknur46 ->

3. yedinoktabes ->

4. Hellowomen ->

5. Kelebekcim - >

6. Nara87 ->

7. DeryaDeniz28 ->

8. MissCherryBlossom ->

10 ysmn1096 ->

11. İnzar ->

12. kocamlaben -> 10 gün aramızda olmayacak sayıyı paylaştırdım

13. dior34 -> Bir süre aramızda olmayacak sayı paylaşıldı

14. DoLmA ->

15. tanemmmmm ->

16. berirem ->

19. .privet37 ->

20. melekkegemen1 ->

21. eymen4545 ->

22. gupse3232 ->

23. cameliee ->

24. . tiramisu ->

25. azranus_12 -> Bir süre yok sayısını eşit paylaştırdım

Son düzenleme:
Ben kendim için bugün başlıyorum kısmetse, katılmak paylaşmak isteyenleri de sıraya alalım

ben varım şimdi ne yapmam gerekiyor canım

Tamam ilknurum, 2. sıraya seni alıyom. Şimdi ben başladım, sen kaç tane okuyabilirsen onu yaz. Niyetim ise benim hayırsız sevdiceğimle hayırlısıyla en kısa zamanda tekrar barışıp bir yuva kurabilmek.

Sensiz olur mu hiç kuzum :KK16: 3. sıraya da seni alalım o zaman kuzucum inşallah okumalar tez elden bitip çarçabuk sıra gelir

olmaz dimi :)

benim soyle bir fikrim var eger cok fazla sayi saglanamazsa 4444 yerine herkes 100 tane okusun, yani siradaki kisi icin herkes 100 tame okumus olur, soncta musluman muslumana yaptigi dua en hayirli dua diyoruz ya ilk boyle bitiririz, baktik ki sonra katilim artiyor 4444 gibi yuksek bir rakami bolustutruruz obur turlu cnm zor olabilir okumasi yani 10 kisi falan olursa 444 tane okumak zor gelmz ama diger turlu zor olabilir, ne dersin

olmaz dimi :)

benim soyle bir fikrim var eger cok fazla sayi saglanamazsa 4444 yerine herkes 100 tane okusun, yani siradaki kisi icin herkes 100 tame okumus olur, soncta musluman muslumana yaptigi dua en hayirli dua diyoruz ya ilk boyle bitiririz, baktik ki sonra katilim artiyor 4444 gibi yuksek bir rakami bolustutruruz obur turlu cnm zor olabilir okumasi yani 10 kisi falan olursa 444 tane okumak zor gelmz ama diger turlu zor olabilir, ne dersin

Evet bunu da düşündüm dediğin çok mantıklı ilk yüz ile başlayalım. Herkes kalan açığını kendi okur ya da eşine dostuna dağıtır erken bitirir. Hala eksiği olursa buraya yazar biz destek oluruz

Arkadaşlar, yedinoktabes arkadaşımız da katılıyor okumaya onu da 6. sıraya aldım, onun adına vekaleten ben yazıyom buraya :KK9:

Hellowomen adlı arkadaşımız da listeye katıldı 7. sıra da hellowomen var, derslerinden dolayı salı günü aramızda olacak

X