birden sutum yok oldu:(

Kızım 3aylık boy ve kilo olarak önde gidiyor şu an 7380 gr ancak Dr 15 günlük kilo alımını az bulunca bu hafta kilo takibi yapıyoruz.günde en az 20 gr kilo almalıymış,mama kullanmak istemiyorum..ancak benimde göğüslerimde artık sertleşmiyor sanki sütüm yeterli gelmiyor gibi geliyor birde kızım sağ göğsümden son günlerde emmek istemiyor ancak gece derin uykusunda meiyor o taraftan..moralim çok bozuk.bende tv de seyrettim hurma,incir,erik,kuru siyah üzüm,muskat,biraz çörek oto,2 kaşık keçiboynuzu pekmezi karıştırıp yiyorum son 3 gündür umarım etkisini görürüm..

iPad 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Yani bu konuda napacagimi bilemiyom. Bi defa mama verdim.stres olmanak mumkun mu, ellerimi gogsunu kontril etmktn alamiyorum:KK43:

merhaba arkadaslar oncelikle gercekten tavsiyelerinize ihtiyacim war. abd de yasiyorum, nisan 27 de dogum yaptim sutum coktu ilk basta sonar yavas yavas azaldi sonar yine arti en son 3 gun once emzirdikten sonar 100ml sut sagdim. ama ertesi gun gogsum hic dolmadi tam 3 gundur gogsum sertlesmeyi birak dolgunlasmadi bile. cmen out tohumu cayi iciyorum gunde 3 litre su ama banamisin demiyo lutfen yardim aglamaktan gozumde yas kalmadi bittim artik....

arasıra bendede bu stres oluyo her akşam sağmaya çalışıyorum ordan anlıyorum azalıp azalmadığını.benim oğlumda 3.5aylık iki üç gündür daha kısa sürüyor emmesibir gögsümde 15,20 dk dururdu şimdi 5,6dk duruyo acaba 5dk yeterli sütü alıyormuki bilmiyorum.malt içecekler çok işe yarıyor ben azalma durumlarında içiyorum.eczaneden vitamalt yada marketten ülkerin maltanasını alıyorum.bide dereotu yiyorum,3,4kuru inciri 2subardağı suda kaynatıp içiyorum,kan haplarıda süt yapıyor doğumdan sonra dr.kullan demişti unuttuğum için hergün içememiştim ama şimdi içiyorum fark ettiriyor sanırım,bide 1subardağı sıcak suya hemen hemen 1yemek kaşığı pekmez koyuyorum bide birkaç damla limon damlatıyorum içiyorum sabahları içiyorum çemen tohumu anason rezene kimyon hepsini kullanıyorum.sizinki kaç dk kalıyo memede acaba bebeğim doyuyor mudur benimde.internette bak tomrisin emzirme notları diye yazıları var beni çok motive etti yazıları yardımcı olabildiysen ne mutlu.nasıl bi duygu olduğunu biliyorum.Rabbim emziren bütün annelere hepimize bol bol süt versinde bebeklerimiz bolbol emsin inşallah

Selam,smilac vitamin alın,emziren anneler için ben onu kullanyrm birde su bol bol içmek gerek.benim kızımda 3,5 aylık. Hangi memeyi verdiyseniz 2 saate bir en son ondan başlayın beslenme zamanı gelince. Merak etmeyin meme boş gibi durur ama aynadan damarlar belli olur:)

X